Şimdi Ara

lan yeter tek başıma yaşamak istiyorum bıktım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben aile saçmalıklarını çekmek istemiyorum daha fazla yeter olum gına geldi artık

şöyle sessiz huzurlu yaşamak istiyorum bu bi doğal ihtiyaç değil mi ? ben huzursuz olduğum yerde yaşamak zorunda mıyım ?

tamam ailemden tamamen kopmak istemem ama yeter artık yaşanmıyor ne ses bitiyor evde ne dert bitiyor

şöyle huzurlu sakin sessiz bir evde tek başıma ya da varsa sevgili / eş ile kalmak istiyorum olum yeter mq yeter

• Bende de benzer durum. Biyolojik babamla konuşmuyorum. Berbat bir karakteri var. Ben çok şiddet gördüm. Şu anda biyolojik babamın çoktan cezaevinde olması lazımdı bize uyguladığı şiddetlerden dolayı. Ama bu pislik, karaktersiz herif, evde bizi döverdi, evde olan evde kalır derdi üstüne. Başkalarına anlatmamıza bile izin vermezdi. Şimdi yaşım büyüdü. Bir bok yiyemiyor. Ama bize bu evde o kadar çektirdi ki. Annem de aynı halt. Sürekli söyleniyor kendi kendine. O da pedere benziyor. O da çok zulm etti bana. Pederden aşağı kalır yanı yok. Allah kimseyi kürt ya da zaza bir aileye düşürmesin. İşkence resmen. Ailem zaza ama ben kendimi Türk olarak görüyorum. Ve biri sorunca Türküm diyorum. Çok şükür aksanım da kürtlere ya da zazalara benzemiyor. Ailemden de kürt/zaza ırkından da soğudum çok. Kürt/zaza kültürü ne yazık ki böyle. Kürt/zaza evlerinin yüzde 90 ında kavga ve tartışma var. Çünkü bu toplumlar aşırı cahil. Cahillikte master yapmışlar. Bütün bilim adamları bir araya gelse, sırf bu konuyla uğraşsalar belki 20 yıl geçmeden halen bu cahillikleri değişmez. Benim annem cep telefonu ve televizyon kumandasını kullanmayı bile bilmez. Peder lise mezunu bile değil. Annem de orta okulu bile okumamış. Ayrıca okuma yazması bile varla yok arası. O kadar cahiller ki ah bir bilseniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-60C02BD09

Bu mesaj silindi.

• Ekonomik bağımsızlığını al eline yaşa kardeş
    Hem baba parası yemek hem tek başına yaşamak zor biraz.
    Ne ayranın dökülsün ne saçım kesilsin olmuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eee yaşa o zaman seni tutan ne
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F2F20E899

eee yaşa o zaman seni tutan ne
    konuşma ln

• Bende de benzer durum. Biyolojik babamla konuşmuyorum. Berbat bir karakteri var. Ben çok şiddet gördüm. Şu anda biyolojik babamın çoktan cezaevinde olması lazımdı bize uyguladığı şiddetlerden dolayı. Ama bu pislik, karaktersiz herif, evde bizi döverdi, evde olan evde kalır derdi üstüne. Başkalarına anlatmamıza bile izin vermezdi. Şimdi yaşım büyüdü. Bir bok yiyemiyor. Ama bize bu evde o kadar çektirdi ki. Annem de aynı halt. Sürekli söyleniyor kendi kendine. O da pedere benziyor. O da çok zulm etti bana. Pederden aşağı kalır yanı yok. Allah kimseyi kürt ya da zaza bir aileye düşürmesin. İşkence resmen. Ailem zaza ama ben kendimi Türk olarak görüyorum. Ve biri sorunca Türküm diyorum. Çok şükür aksanım da kürtlere ya da zazalara benzemiyor. Ailemden de kürt/zaza ırkından da soğudum çok. Kürt/zaza kültürü ne yazık ki böyle. Kürt/zaza evlerinin yüzde 90 ında kavga ve tartışma var. Çünkü bu toplumlar aşırı cahil. Cahillikte master yapmışlar. Bütün bilim adamları bir araya gelse, sırf bu konuyla uğraşsalar belki 20 yıl geçmeden halen bu cahillikleri değişmez. Benim annem cep telefonu ve televizyon kumandasını kullanmayı bile bilmez. Peder lise mezunu bile değil. Annem de orta okulu bile okumamış. Ayrıca okuma yazması bile varla yok arası. O kadar cahiller ki ah bir bilseniz.

• ben de istiyorum param yok
  • Devlet boş boş cami yapacağına keşke evsizler için ve aile baskısından ya da şiddetden dolayı devlet koruması altında yaşamak isteyenler için ev yapsalar. Ama nerdeeeee. Sığınma evleri bir tek kadınlar için. Erkekler için hiçbir şey yok. Feministler yüzünden oluyor bunlar da. Bence erkeklerin yaşadığı sorunların kaynağında yüzde 50 feminizm, yüzde 50 de dincilik ve eğitimsizlik yatıyor.
  • Yılmaz1907 kullanıcısına yanıt
    Ekonomik bağımsızlığı eline alması için bir insanın önce üniversiteyi bitirmesi gerekiyor. Ben vicdansız, faşist babam yüzünden zorla istemediğim bölümde tutuldum. Bırakmak istiyordum telefonda bağırıyordu bana. 4 senem gitti onun yüzünden. Şimdi istediğim bir bölüme geçtim. Ama yaşım da ilerledi. Şu an çoktan evden çıkmıştım yoksa. Emin ol her zaman her şey o kadar kolay olmuyor. Anca başına gelen bilir. Ben çok şiddet gördüm, hem fiziksel hem psikolojik. İnan, o kadar zor ki. Bir de bütün yaptığı pislikleri red ediyor. O kadar zoruma gidiyor ki. Anne babası kötü, gaddar olanlar hayata 1000 adım geriden başlıyor. Ben devlet yönetsem, çocuğuna zulmeden ailelerin bir tarafından kan alırdım kan. Doğduğuna pişman ederdim. Ama ülke komple cahil olduğu için, çocuk döven bir kültürü normal gördükleri için bu ülkeden bir bok olmaz. Çocuk düşmanı, erkek düşmanı bir ülkede yaşıyoruz. Bir tek kadınlara değer veriliyor bu ülkede. Kadın beyanı esastır, nafaka, tazminat, velayet, 8 sene erken emeklilik, sağlık sigortasının hiç kesilmemesi. Türkiye'de kadın değilsen, hiçbir değerin yoktur. Bu kadar net.

• bütün ümitleri üniye bağladım bu yıl. farklı il de kazanıp giderim stüdyo dairede 4 yıl okurum bir daha da dönmem umarım.
  • Tüm bunlar ergenlik dönemlerinde olduğunuz içindir gençler, sabredin bu şartlar sizi daha çok çalışmaya ve kendi ayaklarınız üzerinde durmaya itsin.Aynı dönemleri yaşadım ve emin olun iyi ki yaşadım diyorum.Yoksa kpss denen sınavda derece yapamazdım.Fakirdik baba anne okumamış , köyde yaşıyorduk,çobanlık yapıp okula devam ediyordum( Allah devlete zeval vermesin bursluluk sınavını kazanmıştım).Ancak her şey bitiyor ama her şey....
    13 yıllık öğretmenim ve köyde görev yapıyorum.Ailem de herkes yaslandı her şey değişti zaman yıllar geçti...hayat daha farklı sorunlarla yüzleştirdi..
    Geçiyor sabredin okuyun çabalayın,kazanan siz olacaksınız.

• Liseyi bitirip aynı yıl üniversiteye yerleştim ve aynı yıl lise düzeyinde kpss girdim memur oldum( kpss 97 puan almıştım,19 yaşından memur oldum) üniversiteyi memurluk yaparak okudum.Hayat sorumlulukları erken yaşta öğretti.Ailemin o zamanki durumu birçoğunuzun maddi manevi durumundan daha kötüydü.Ama bakın şimdi hayat o günleri bile özletiyor insana ,yani sabır diyorum ve çalışma gayret !

• afacanlouiee kullanıcısına yanıt
    En iyisini yaparsın. Ama ev yemekleri yemeye ve sevdiğin bölümü seçmeye dikkat et. Çünkü bu iki konu da önemli. Zor bölüm ya da sevmediğin bir bölümü seçersen uzun süre ailenin yanında kalmak zorunda kalabilirsin. Sürekli dışardan sağlıksız yemekler yersen de sağlığın bozulur. Bunlara dikkat et. Umarım özgürlüğüne kavuşur rahat edersin

• Vay bu hızlı yazma mevzusu cidden iyi olmuş

• Ergenlikle alakası yok. Ailelerin çocuk yetiştirmeyi bilmemeleri, çocuklarına şiddet uygulamaları ve zulm etmeleri. Ergensiniz ondandır gibi bir bakış açısıyla kapatılamaz. Her zaman aileler haklı değil. Emin ol çoğu zaman çocuklar haklı. Ben şu an 27 yaşındayım. Ailemle kalmak zorundayım. Neler çektiğimizi, neler yaşadığımızı bilmeden böyle konuşma bence.

Herkesin bir hikayesi var. Ve herkesin hikayesi, şartları, durumları farklı.

• evet aileden ayrı yaşamak güzel de tek kişi de bir yerden sonra sıkıyor en iyisi 2 kişi olmak
  • Cross Thread kullanıcısına yanıt
    Şu yazdıklarından sonra sana gerçekten hak verdim.
    Allah yardımcın olsun o zaman.
    İnşallah tez zamanda istediğin olur
    Tabi gayret etmek zorundasın.
  • Yılmaz1907 kullanıcısına yanıt
    Çok saol kardeş. Allah razı olsun. Güzel dileklerin için çok saol.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cross Thread

Ergenlikle alakası yok. Ailelerin çocuk yetiştirmeyi bilmemeleri, çocuklarına şiddet uygulamaları ve zulm etmeleri. Ergensiniz ondandır gibi bir bakış açısıyla kapatılamaz. Her zaman aileler haklı değil. Emin ol çoğu zaman çocuklar haklı. Ben şu an 27 yaşındayım. Ailemle kalmak zorundayım. Neler çektiğimizi, neler yaşadığımızı bilmeden böyle konuşma bence.

Herkesin bir hikayesi var. Ve herkesin hikayesi, şartları, durumları farklı.
    Üniversite mezunu musunuz ,kpss çalışıp memur olmayı deneyin veya sürekli severek yapabileceğiniz az da olsa ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir iş bulun bir yerlerden başlayın.Yaşınız küçük değil ,ailenizle kalma anlamında mecburiyetiniz de yok.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.