Şimdi Ara

Lamborghini Murcielago Crash Test

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Daha önce verildimi bilmiyorum. Verildiyse silinebilir.

• Yazık la arabaya onu bana verseydiler
  • Aracın ön kısmının tamamının duvara çarptığı göz ardı edilmemeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: supremum

Aracın ön kısmının tamamının duvara çarptığı göz ardı edilmemeli.

Hocam ben crash testlerin nasıl yapıldığını pek bilmiyorum ama normalde ön tarafın tam ortasından vuruluyor sanırım -videolardan gördüğüm kadarıyla- ?
  • Otomobil forumunda konu uplanırmı ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nk061 -- 23 Ocak 2013; 21:52:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu ncap çarpışma testi değil ncap te %50 sol önden darbe gelir bu büyük ihtimalle national geographic için çekilmiş bir belgeselden alınma ama ön kısım ezildikten sonra araba blok halinde kalıyor tamam yolcu kabini korunuyor ama çok büyük G kuvvetine maruz kalıyordur içindekiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceycey11

bu ncap çarpışma testi değil ncap te %50 sol önden darbe gelir bu büyük ihtimalle national geographic için çekilmiş bir belgeselden alınma ama ön kısım ezildikten sonra araba blok halinde kalıyor tamam yolcu kabini korunuyor ama çok büyük G kuvvetine maruz kalıyordur içindekiler

G kuvveti nedir hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

quote:

Orijinalden alıntı: ceycey11

bu ncap çarpışma testi değil ncap te %50 sol önden darbe gelir bu büyük ihtimalle national geographic için çekilmiş bir belgeselden alınma ama ön kısım ezildikten sonra araba blok halinde kalıyor tamam yolcu kabini korunuyor ama çok büyük G kuvvetine maruz kalıyordur içindekiler

G kuvveti nedir hocam ?

G kuvveti (İngilizce: g-force), bir kütleye belirli bir durumda etki eden hızlanma (akselerasyon).[1] İngilizce gravitational (yerçekimsel) sözcüğünden gelir. G kuvveti adı aslında bir misnomerdir (hatalı adlandırma) zira yerçekimini değil hızlanmayı belirtir.[1] Dünyada 1 g 9.8 m/sn2dir. Vücuda etki eden g arttıkça baş dönmesi ve ağırlaşma gibi hoş olmayan etkiler görülür. Bu nedenle lunapark oyuncakları 4 g'yi geçmezler. G kuvveti merkezkaç nedeniyle de oluşur.

G kuvveti serbest hareket eden bir nesnenin maruz kaldığı "yerçekimsel olmayan" kuvvetlerin vektörel toplamıdır. Yerçekiminden kaynaklanmayan hızlanmalara "gerçek ivme" denir ve G kuvveti hesaplanırken sadece bunlar kullanılır. G kuvveti arttıkça nesne üzerindeki gerilim artar. Yüksek seviyelere ulaştığında g kuvvetlerinin etkileri yıkıcı sonuçlar doğurabilir.

ayrıntılı bilgi için tıklayınız

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.