Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (870. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
24.183
Cevap
248
Favori
1.644.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 868869870871872
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    seviye normal. sıkıntı yok.
  • Cevap veren tüm arkadaşlara teşekkürler.Yeni araç alan tüm arkadaşların araçları hayırlı olsun.Kazasız belasız sürüşler dileğiyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HEPHAISTOS

1.6 motorlarda ve 1.9 dcı lerde OV yok. Laguna 2 de ıkı tıp OV şanzıman kutusu kullanıldı Faz I lerde (2006 modele kadar) kullanılan şanzıman Renault Un kendı uretımı olan 4 ılerı DP0 kodlu şanzımandır. Triptronik ve gelişmiş özelliklere (virajda vites buyutmeme ve adaptif özellikler) sahiptir oldukça sağlamdır çok çok başınıza açableceği sorun ki her OV te olabilecek arıza olan selonoidlerin arızalanmasıdır. Yanı kronik bir sıkıntısı mevcut değildir. Ikıncı OV kutusu ise 2006 model sonrası 170 HP lık turbolarda kullanılan Japon Aısıan uretimi SU1 kodlu 5 ileri olan şanzımandır. trıptronık ve gelişmiş teknik özelliklere sahıptır ve ben kendı aracımdan ornek vereyım 180.000 km de su an aracım ve henuz tek bır sıkıntı sorun yaratmadı son derece sağlamdır olusabılecek herhangı bır arıza baska bir marka model OV şanzımanındaki arızadan farklı değildir. Gönül rahatlığı ile alıp kullanabilirsiniz.

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim peki OV lpg ile kaç lt yakıyor? şuanda Toyota Rav4 kullanıyorum lpg ile 33kuruş yakıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: lordplanett

quote:

Orijinalden alıntı: portiwashere

quote:

Orijinalden alıntı: cashuva

quote:

bilgi için teşekkür ederim 1.6 motorlarda otomatik yok galiba. İstanbul'da temiz zor ama ilanlara bakmaya devam edeceğiz. Özellikle dikkat etmem gereken bir şey var mı ?

burda otomatik vites kullanan çok daha bilgili arkadaşlar var onlarda cevap verecektir ama ben almadan araştırdım ve 2.0 motorlarda çok bulunmayan manuel vites bir araç aldım performans açısından çünkü farklılıklar var otomatikle arasında birde bana göre otomatikler daha çok arıza veriyor sanki

Sıkıntı varsa başka markalara yöneleyim mondeo - passat - accord gibi

Bu forumda uzun süredir hiç kimse otomatik şanzımanı hakkında tek bir satır sorunundan bahsetmedi. Ayrıca belirttiğiniz araçlardan mondeo nun şanzımanı bu konuda kronik denebilecek sorunlar çıkardığı ve accord'un Lpg uyumu konusunda ciddi sıkıntı yaşadığını bir çok kullanıcısından duyduğumu söyleyebilirim. Son olarak Passat'ın kullanıcı profili açısından Laguna kullanıcısı ile karşılaştırdığınızda temiz araç bulma ve Fiyat&Performans+Donanım kriterlerini gözönünde bulundurursak yine Laguna sizin için daha makul bir seçenek olacaktır.

Uzun yıllardır aklımda olan ama cesaret edemediğim bir araç artık bu fiyatlarda uygun rahat bir araç almam lazım gönlüm laguna 2'den yana

• Birde 2.0 ve 2.0t arasında hangisini tercih etmem lazım?
  • quote:

Birde 2.0 ve 2.0t arasında hangisini tercih etmem lazım?

2.0 motor atmosferik 140bg güç 190nm tork üretiyo 2.0t turbo destekli 170bg güç 270nm tork üretiyor ben bastımmı koltuğa yapıştırsın beni diyosan tabiki 2.0t ama 2.0 atmosferikte seni yokuşlarda sollamalarda zor durumda bırakmaz bütçen müsaitse tabiki 2.0t

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cashuva -- 20 Kasım 2014; 9:50:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cashuva

quote:

Birde 2.0 ve 2.0t arasında hangisini tercih etmem lazım?

2.0 motor atmosferik 140bg güç 190nm tork üretiyo 2.0t turbo destekli 170bg güç 270nm tork üretiyor ben bastımmı koltuğa yapıştırsın beni diyosan tabiki 2.0t ama 2.0 atmosferikte seni yokuşlarda sollamalarda zor durumda bırakmaz bütçen müsaitse tabiki 2.0t

Artık temiz hangisini bulursam onu alacağım. Teşekkürler
  • portiwashere P kullanıcısına yanıt
    Butcen uyarsa bende çok temiz turbo var LPG li bilgin olsun hocam birde motor dişinda kasa olarak ta fark var arasinda atmosferik motor ile

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yaskov

Butcen uyarsa bende çok temiz turbo var LPG li bilgin olsun hocam birde motor dişinda kasa olarak ta fark var arasinda atmosferik motor ile

Araç ilanda mı? araç bilgileri nedir
  • Merhaba arkadaslar.. kismet olrsa bnde laguna alacagim..http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=181591907 arac bu ilandaki... sizce nasil.. laguna hakkonda pek bi bilgim yok.. bi arkadas onerdi ... bilgilendirirsrnz sevinirim

• ysr86 Y kullanıcısına yanıt
    Triger setini reno parçacısından 120 ila 150 lira arasında bulup, 150 lira işçilik vererek daha uygun yaptırabilirsin, sana az söylemişler bana servisde bin küsür söylediler, dışarda hallettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BURALDİNYO

seviye normal. sıkıntı yok.

Çok teşekkürler iyiki cruze falan almamışım araba gerçekten çok iyi bu fiyata bu yaşta bu konfor bu oturaklılık uzun yıllar ihtiyaç karşılayacak araçlar lagunalar
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HEPHAISTOS

1.6 motorlarda ve 1.9 dcı lerde OV yok. Laguna 2 de ıkı tıp OV şanzıman kutusu kullanıldı Faz I lerde (2006 modele kadar) kullanılan şanzıman Renault Un kendı uretımı olan 4 ılerı DP0 kodlu şanzımandır. Triptronik ve gelişmiş özelliklere (virajda vites buyutmeme ve adaptif özellikler) sahiptir oldukça sağlamdır çok çok başınıza açableceği sorun ki her OV te olabilecek arıza olan selonoidlerin arızalanmasıdır. Yanı kronik bir sıkıntısı mevcut değildir. Ikıncı OV kutusu ise 2006 model sonrası 170 HP lık turbolarda kullanılan Japon Aısıan uretimi SU1 kodlu 5 ileri olan şanzımandır. trıptronık ve gelişmiş teknik özelliklere sahıptır ve ben kendı aracımdan ornek vereyım 180.000 km de su an aracım ve henuz tek bır sıkıntı sorun yaratmadı son derece sağlamdır olusabılecek herhangı bır arıza baska bir marka model OV şanzımanındaki arızadan farklı değildir. Gönül rahatlığı ile alıp kullanabilirsiniz.

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim peki OV lpg ile kaç lt yakıyor? şuanda Toyota Rav4 kullanıyorum lpg ile 33kuruş yakıyor.

Benim aracım LPG yok ama benzın sarfıyatını kendı aracım soyleyebılırım
    90-110 km/h aralığında 7-7.5 lt
    140-160 km/h aralıgında 9-11 lt
    160-220 km/h hızlarda 14-18 lt
    Şehiriçinde 11-12 lt seviyelerinde

• portiwashere P kullanıcısına yanıt
    Çok yoğun şehiriçi trafikte 16 lt./100 km LpG yakıyor şu an. Biraz ekonomik kullanıma dikkat edilse 15lt. kolayca yakalanır. Uzun yolda 10 lt./100 km tüketimi yaklaşık 100-130 km. süratle sağlayabiliyorum. Şehiriçi daha keyifli bir kullanım istersem gaz ayarı ile 18 lt./100 km. seviyelerinde harika işler çıkarıyor.

• HEPHAISTOS H kullanıcısına yanıt
    fikir vermesi açısından lpg sarfiyatını bende yazayım
    90-100 km/h aralığında 7,5-8,5 lt lpg
    120-140 km/h aralığında 9-11 lt
    150-160 km/h aralığında 14-18 lt
    Şehiriçinde 11-12 lt gibi benimde
    2006 1,6 laguna aracım.
  • quote:

Çok yoğun şehiriçi trafikte 16 lt./100 km LpG yakıyor şu an. Biraz ekonomik kullanıma dikkat edilse 15lt. kolayca yakalanır. Uzun yolda 10 lt./100 km tüketimi yaklaşık 100-130 km. süratle sağlayabiliyorum. Şehiriçi daha keyifli bir kullanım istersem gaz ayarı ile 18 lt./100 km. seviyelerinde harika işler çıkarıyor.

vermiş olduğun değerlere katılıyorum. lastiklerim 225 taban.
  • bende yakıta örnek veriyim bende şehir içinde kullanıyorum ama yoğun trafiğin olmadığı zamanlarda gidiyorum yani dur kalk hiç yok gibi bişi ara ara 160-180km hızıda gördüğüm oluyor 11.3 litre tüketimim var lpg ile en son işte 60liralık gaz ile shellden almıştım 240km yol gittim tamamen bitti şimdi opetten aygaz aldım yine 60liralık bakalım bu sefer kaç km gidecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: BURALDİNYO

quote:

vermiş olduğun değerlere katılıyorum. lastiklerim 225 taban.

yazlık lastik aldığımda ebatı 225 yapmak istiyorum bende sizin tam ebat 225*50*16 dimi şuan benim kullandığım 205*55*16 bunla arasında ne gibi farklılıklar oluştu yakıt tüketimi konfor vs..
  • Cevaplar için teşekkür ederim.
  • cashuva C kullanıcısına yanıt
    öncelikle doğru lastik ebatınız 205 60 16'dır. bu lastiğin 225 taban muadili 225 55 16'dır. 225'e geçince 0.5-1 lt civarı tüketim artışı oldu. yanak uzunluğu değişmediği için konforda bir fark olmadı. yol tutuşta virajlarda lastik yenilemenin de etkisiyle 20 km/h civarı bir artış oldu (bunu özellikle bildiğim yollarda denedim). sonuçta aracın limitlerini zorlamıyorsanız 205 60 16 gayet uygundur. ayrıca 225'i alırken de 4*100=400 tl artı masraf sözkonusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakizmr -- 21 Kasım 2014; 10:56:40 >
  • 
Sayfa: önceki 868869870871872
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.