Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (868. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.184
Cevap
249
Favori
1.644.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 866867868869870
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende birşey danışacağım sizlere arabaya ben 2-3 günde bir biniyorum günlük kullanılmıyor bu sabah 2günden sonra yine kullandım hava sıcaklığı 8derece idi arabayı çalıştırdım 1200de olan devir 900devire inip lpg ye tam geçince yola çıktım ama debriyaja basınca ışıklara gelirken artı birde fren yapıyorum devir 1200oluyo tamamen duruncada 900 oluyor yine normal bekliyorum ve arabayı ilk kullanışta yapıyor bunu örneğin akşam eve giderken yapmıyor kaloriferi açmıştım birde aracın giderken normalmidir bu durum sizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihuslu54

Arkadaşlar yakın zamanda Boğaz kelebeğini temizleten var mı. Varsa kaç paraya temizlettiniz? Burda bi tanıdığa sordum 100 tl ye temizlerim adaptasyonunu yaparım dedi. Bazı arkadaşlar temizlemek fayda etmiyor yenisini taktırmak lazım diyorlar. Sizce ne yapmalıyım? İzmitte Boğaz kelebeği temizleyen sağlam Güvenilir usta biliyormusunuz?

Gecen sene 20 TL ye temizletmistim.Dalgalanma kismen de olsa düzeldi ama tamamen geçmedi.Boğaz kelebeğinin orda bir conta varmis muhakkak onun da değişmesi gerek demişti bi usta rolantinin sabitlenmesi için.Kalibrasyon zor değil gaz pedali ile yapiliyor ancak temizlikten sonra devir yükselebilir o cihazla azaltiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar daha önce vardı sanki ama bugün sanki aşırı gibi geldi, debriyajda bir iki santim boşluk var. Demin araba baya yüklüydü mahalle arasında birçok kez vitesde değiştirdim debriyaj ısındı farkettim.4 5 km boyumca sürekli vites.değiştirdim Bu boşluk ve ısnma hissi normalmi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • fatihuslu54 F kullanıcısına yanıt
    Carbon clean dahil 100 tl ye yaptırmıştım, yani temizlik ve adaptasyon için 100tl fazla gibi. Kelebek düzgün çalışıyorsa temizliğin faydası oluyor.

• Sabahları arabayı çalıştırmakta baya zorlamıyorum. Kelebek temizliği problemimi çözer mi. Yoksa yeni Boğaz kelebeği şart mı? Ne yapmalıyım.

• cashuva C kullanıcısına yanıt
    Fren rolantiyi yükseltebiliyor, fren kullanmadan bir de benzinde bakın. Soğuk motor, yetersiz şarj, yetersiz basınç gibi etkiler sebebiyle yapabilir bu da gayet normal.

Kelebek katranla yapışmış, çalışamayacak duruma gelmişse tabi ki çözer ama tek marşda çalışmanın sorumlusu bence kelebek değildir ateşleme sistemi benzin enjektörleri akü şarj seviyesi marş motorunun durumu katalizörün durumu kelebekten daha önceliklidir.

• Bundan 1 ay önce benzin şamandırasını değiştirdim. Ondan da yapabilir mi acaba. Öncelikli olarak kelebekten mi başlamalıyım peki. Rölantide çalışırken devir göstergesi aşağı yukarı oynama yapıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: lordplanett

Fren rolantiyi yükseltebiliyor, fren kullanmadan bir de benzinde bakın. Soğuk motor, yetersiz şarj, yetersiz basınç gibi etkiler sebebiyle yapabilir bu da gayet normal.

dün benzinde kullandım aracı sabah işe gittim 7-8km bir mesafersi var rölanti 1200lerde falandı genelde gidene kadar akşam eve dönerken 12-13 kilometre yaptım rölanti 900devirde geldim ama arada şöyle oluyor diyelim 3.vitesteyim debriyaja basıp boşa alıcam anlık devir 1300lerde dolanıyo sonra frene basıp duruken 900e iniyor tekrar
  • Kelebek arızası ise normal sürüşe de etki eder, sadece rolanti düzensizliği kelebeğin adaptasyonu yapılmadığında olur. Sabah çalışma sorunu da var demiştiniz ateşleme bobini ve bujilerinizi gözden geçirin özellikle rolantide titreme vs. varsa sorun bunlardadır.

• Merhaba Arkadaşlar
    İnşallah yarın bende laguna ile aranıza katılacağım

Bu zamana kadar 2 aracı expertiz yaptırdım Komple boyalı çıktı birine normal baktım sahibi ile anlaşamadık artık yoruldum diyebilirim.

150 km ötede araç buldum istanbul dışı gidiş geliş toplamda 300 km ilk sahibinden boyasız değişensiz 109 binde sahibi çok titiz bir insan 26.500 TL istiyor anlaştık yarın gidip göreceğim

Araç 2005 model 1.6 Expression plus

Nasıl fiyat sizce ? İnşallah tekrar hüsran olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 17 Kasım 2014; 10:21:52 >
    Kelebek içerisinde sensörler var, hava yoğunluğunu ölçüyor. Bu sensör yapabilir. Bence bekleyin arıza büyürse değişim yaparsınız sadece rolanti için değmez. Contasını kontrol edin boğazındaki oring de kaçırma varsa onu değiştirirseniz iyileşme olabilir. Bir de manifold contanız kaçırıyorsa bu tarz rolanti yükselmesi olabilir. Westinghouse bağlantısındaki contalara da bakın. Kısaca kelebek sensörüne okunmadan kaçak hava girişi-çıkışı yapacak herşeye bakın.

sabahları kontağı ve göstergeyi açık hale getirin.10 sn bekleyip marşa basın.sorunsuz çalışırsa yakıt sistemi basıncı ile ilgili sıkıntı ön plana çıkar.sorun yine devam ederse akü marş motoru,ateşleme elemanları gözden geçirlecek.bir de benzin miktarınızı enaz çeyrek depo seviyesinde tutun.
  • teşekkür ederim çok rahatısz edici durumda değil zaten ama yinede insanın aklına takılıyor işte ankarada lagunadan anlayan aslında iyi bir usta lazım bana yetkili servise gitsem direk parça değişimine gidiyorlar
    Ben sistem2 ye gidiyorum. Parca degisimi gerekmedigi durumlarda soyluyor abi git bunu disarida yaptir diye. ama onemli parcalari orada degistiriyorum garantisi olsun diye. en azindan 2 sene sorun cikarsa kafalarina atabiliyorum.
  • sek0o0 S kullanıcısına yanıt
    bende caş reno servisine gitmiştim orasındanda memnun kalmıştım peki parça değişimi gerekmediğimde özel servis olarak nereye gidiyorsunuz ankarada
  • drfx77 D kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Sorun devam ediyor. Aracı sanayiye götürmek farz oldu.

• Arkadaslar millet cakal olmus... 2 tane laguna ya baktik 2 side km dusurulmus. Tuvturk teki kayitlari dikkate almayin mutlaka servisten sorgulatin.gerCi serviste tanidiginizin olmasi gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Speedy_laguna

Arkadaslar millet cakal olmus... 2 tane laguna ya baktik 2 side km dusurulmus. Tuvturk teki kayitlari dikkate almayin mutlaka servisten sorgulatin.gerCi serviste tanidiginizin olmasi gerek.

din iman para olunca sonuç da bu oluyor,maalesef.km düşürünce iç ve dış aksam yenilenmiyor ki,10 metre öteden araçların geneli bağırır benim km düşürüldü diye.ama bu şekilde satılan araç ta çok.son gördüğümü yazayım:adam clionun gösterge panelini düşük km çıkmasıyla değiştirip vizeye girdi.çıkıncada eskisini geri taktı.gerçek km 150bin,vizede yazan 55 bin.ALLAH sonumuzu hayır etsin.tek gerçek var oda kandıran kendini kandırır.hileyle kazanırken kaybedilenler parayla satınalınamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drfx77

quote:

Orijinalden alıntı: Speedy_laguna

Arkadaslar millet cakal olmus... 2 tane laguna ya baktik 2 side km dusurulmus. Tuvturk teki kayitlari dikkate almayin mutlaka servisten sorgulatin.gerCi serviste tanidiginizin olmasi gerek.

din iman para olunca sonuç da bu oluyor,maalesef.km düşürünce iç ve dış aksam yenilenmiyor ki,10 metre öteden araçların geneli bağırır benim km düşürüldü diye.ama bu şekilde satılan araç ta çok.son gördüğümü yazayım:adam clionun gösterge panelini düşük km çıkmasıyla değiştirip vizeye girdi.çıkıncada eskisini geri taktı.gerçek km 150bin,vizede yazan 55 bin.ALLAH sonumuzu hayır etsin.tek gerçek var oda kandıran kendini kandırır.hileyle kazanırken kaybedilenler parayla satınalınamaz.

Dogru soze ne hacet....kayseride 1 tane gerizakali da 130.000 yazmis km ye arabanin debriyaj pedal lastigi yok resmen erimis :) mal herif bari onuda degistir. Karsisindaki insanlari gerizekali yerine koyanlardan nefret ediyorum.

• 
Sayfa: önceki 866867868869870
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.