Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (862. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.183
Cevap
248
Favori
1.645.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 860861862863864
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eksik olarak eger dusunursen tavan ampullerini ve plaka lambasini beyaz led yapip daha hos goruntu alabilirsin gorudugume gore gunesliklerin tavan isiklari yok senin aracda ve varsa koltuk alti isiklarini torpido isiklarinida led yaparsan cok guzel goruntu elde etmis olacaksin
  • arkadaşlar iyi günler
    2005 laguna 1.6 sahibiyim.aracın geç tepki veren ve hantallık yaratan gaz pedalına tepkime arttırıcı cihaz taktırdım.konu linki aşağıda.belki bu meseleyi benim gibi kafaya takan vardır bütün sayfaları okuyamadım çünkü.onlara belki yardımcı olur.fikirlerinizi beklerim.

http://www.lagunaturkiye.com/motor-mekanik/laguna-16-pedalchip-t335.0.html;msg1644;topicseen#msg1644
  • Merhaba arkadaşlar.

Bugün 1.6 laguna görmeye gittim 2004 model Expression analog klimalı

Hız sabitleyicisi + 8 hava yastığı vs vs 80 binde 2 sahibi aracın. 24 den 22.500 düştü anlaştık yarın gösterip alacağım nasıl fiyat araçta 2 tane sol 1 tane sağ tarafta çizikten dolayı lokal boya var öncesi resimleri var gösterdi.

Kaportada ufak tefek çizikler var ama ben takamam öyle şeylere nasıl fiyat ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 2 Kasım 2014; 14:30:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

Merhaba arkadaşlar.

Hız sabitleyicisi + 8 hava yastığı vs vs 80 binde 2 sahibi aracın. 24 den 22.500 düştü anlaştık yarın gösterip alacağım nasıl fiyat araçta 2 tane sol 1 tane sağ tarafta çizikten dolayı lokal boya var öncesi resimleri var gösterdi.

arkadaşım benim bildiğim 1.6 faz 1 hiçbir lagunada hız sabitleyici yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperesad

quote:

Merhaba arkadaşlar.

Bilemiyorum ilana eklemiş ama olmayabilir benim için önemli bir etken değil varsa iyi olur yoksa önemli değil

• emrcnd E kullanıcısına yanıt
    alacagin laguna en bos donanimsiz olani ben olsam almazdim arti olarak hiz sabitleyiciyi kullanmayan bilmez yarin oburgun uzun yola cikarsan rahatlagini gorceksin
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar.

Bilemiyorum ilana eklemiş ama olmayabilir benim için önemli bir etken değil varsa iyi olur yoksa önemli değil

büyük ihtimalle araçta hız sabitleyici yoktur zaten donanım olarak paketler alındığı için değişiklik gösteriyor 8 hava yastığı deniyor ama ben 6 tane hava yastığı gördüm diğer 2 si nerde bilmiyorum açıkçası bazı expressionlarda dijital klima falanda oluyor sizinki paketsiz olandan büyük ihtimalle temizse eğer kmsi düşük bir araç fiyat normal bence lpg varmı peki arabada

• quote:

Orijinalden alıntı: cashuva

quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar.

büyük ihtimalle araçta hız sabitleyici yoktur zaten donanım olarak paketler alındığı için değişiklik gösteriyor 8 hava yastığı deniyor ama ben 6 tane hava yastığı gördüm diğer 2 si nerde bilmiyorum açıkçası bazı expressionlarda dijital klima falanda oluyor sizinki paketsiz olandan büyük ihtimalle temizse eğer kmsi düşük bir araç fiyat normal bence lpg varmı peki arabada

@fuk_18
    Uzun yola sürekli çıkıyorum çok uzun olmasa da her hafta sonu 120km gidip geliyorum çok uzun yol olmadığı için şuanki renault 19 aracımda bile gidiyorum :D bu araç büyük bir değişiklik olacak benim için.

Araçtan beklediklerim içeriye çok ses almaması konforlu olması bunları sağlarsa sorun yok.

@cashuva Tercih etmemde önceki sebebim lpg olmaması 80 binde lpg siz fiyatıda ucuz geldi bana

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar.

@fuk_18
    Uzun yola sürekli çıkıyorum çok uzun olmasa da her hafta sonu 120km gidip geliyorum çok uzun yol olmadığı için şuanki renault 19 aracımda bile gidiyorum :D bu araç büyük bir değişiklik olacak benim için.

Araçtan beklediklerim içeriye çok ses almaması konforlu olması bunları sağlarsa sorun yok.

@cashuva Tercih etmemde önceki sebebim lpg olmaması 80 binde lpg siz fiyatıda ucuz geldi bana

laguna zaten uzun yol aracı bence müthiş rahat koltukları var lpg olmaması bencede güzel eğer çok fazla km yapmıyorsanız ihtiyaç duymassınız yada en azından montajı siz yaptırırsınız ve 2 yılda garantisi olur

• quote:

arkadaşlar iyi günler
    2005 laguna 1.6 sahibiyim.aracın geç tepki veren ve hantallık yaratan gaz pedalına tepkime arttırıcı cihaz taktırdım.konu linki aşağıda.belki bu meseleyi benim gibi kafaya takan vardır bütün sayfaları okuyamadım çünkü.onlara belki yardımcı olur.fikirlerinizi beklerim.

http://www.lagunaturkiye.com/motor-mekanik/laguna-16-pedalchip-t335.0.html;msg1644;topicseen#msg1644

Manuel şanzımanlarda faydalı olabilir fakat otomatik araçlar için uzun vadede zararlı olabileceğini düşünüyorum. Çünkü tiptronik şanzımanlarda giderken R konumuna alın şanzıman bu komuta yanıt vermez(denenmiştir), 20 km hızda 4 e alsanız buna da yanıt vermez. Bu otomasyona monte edilen ek cihazlar mutlaka sıkıntı yaratacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

eger durumun var ise 2 3 bin tl daha ver privilige modelini al yada 2.0 motor al esp hiz sabitleyici full deri koltuklarin olur ondan söyledim yoksa alacagin arac daha ucuzada bulunur sadece km dusuk oda orjinal ise
  • haftasonu birşey farkettim, araç rolantideyken frene birkaç defa basınca rolanti yükseliyor. Daha önce bunun olmadığına neredeyse eminim. Bir de son bir-iki haftadır trafikte frene basınca araç duruyor tam bu esnada sanki benim peşimden biri daha frene basıyor araba tekerleğin döndüğü son anda çakılıyor olduğu yere. Herhangi bir hata vs. yok daha yeni tarama yaptık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuk_18

eger durumun var ise 2 3 bin tl daha ver privilige modelini al yada 2.0 motor al esp hiz sabitleyici full deri koltuklarin olur ondan söyledim yoksa alacagin arac daha ucuzada bulunur sadece km dusuk oda orjinal ise

26 bine çıkabilirim.

Bugün aracı gösterdim sözde 3 lokal boya alan araç tavan hariç boyalı çıktı.

Aracıhttp://www.otorapor.com/ kontrol ettirdim gerçekten güzel çalışıyorlar bundan sonra bakacağım araçları da bunlara göstereceğim.

Söylediğiniz gibi daha dolusunu bulmaya çalışacağım

bakin dedigim gibi lagunanin dolusunda otomatik klima,hiz sabitleyici,keyless entry yani anahtarsiz kapilari acabilme,esp,abs hiz sabitleyici,bazi modellerinde sunroof,konusan yol bilgisayari,deri ve elektrikli isitmali koltuklar yani koltuklari dugme ile ileri geri yukari asagi alabiliyorsun,yione bazi modellerinde 8 airbag airbagler iki torpido iki surucu ve yolcu koltugunun yanlarinda iki tane sag sol camin ustunde arkada iki tane arka sag sol camlarin ustunde oluyor, bu yuzden dedim eger imkanin var ise 2.0 al rahat et 170 bg guc alirsin modelide eski olacagi icin vergiside cok tutcagini sanmiyom

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuk_18 -- 3 Kasım 2014; 12:38:57 >
  • cashuva C kullanıcısına yanıt
    Sağ ve sol yastıklar perde olduğundna 2 şer sayıyorlar sanırım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PULAT

Bir güncel çekmek istiyorum. Birkaç ufak değişiklik yaptık. Görsel anlamda başka ilave düşünmüyorum şimdilik. Jantlarımız gunmetal renge boyandı. Orta konsolun rengi değiştirildi. Daha önce paylaştımmı bilmiyorum ama göstergelere krom halkalar eklendi. Plaka 61 e çevirildi. Voglant 3.5 cm yaylar takıldı. Arka bagaj üstü spoiler monte edildi. Privilege pakete dahil bazı parçalar taktık. Onlarda şöyle: Arka pandizot perdeli modelle değiştirildi. Şöför tarafındaki güneşlik aynalı olanla değişti. Ön ve arka tavan lambası değiştirilerek ayarlı 3 lü lambalar takıldı. Kapı monogramları krom olanlarla değişti. Aklıma gelenler şimdilik bu kadar. Tavsiyelere açığım :)

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım ***

araba çok şahane olmuş cidden özellikle jantlar ve spoiler dış görünüşü çok güzel tamamlamış

Öncelikle hayırlı olsun ön konsol kaplama mı yapıldı benim aracı da çok fazla yıpranma olmamakla birlikte dusuncemde olan bir kısım gayet iyi duruyor araç kazasız kullanmanız dileğiyle

• Arkadaşlar Selamünaleyküm.Bir tane 2004 Laguna 2 almayı düşünüyorum.Araba almak çok zor bir iş.Uykularımız kaçıyor.Bulduğum araba 2004 privilige.Sunroof dahil,xenon far falan var.Adamın söylediğine göre boya hic yokmuş.fiyat 29250 TL.Km ise 56000.Lastikleri ve tüpü yeniymiş.kuruş masraf yok deyip adam indirim yapmak istemiyor.Sorgulama yaptım hasar kaydı yok.Km bilgisi uyumlu.fiyat uygun mu?aynı özellikteki arabalara baktığımda fiyat uygun gibi.Siz ne dersiniz?Bir de bu arabaların donanım özellikleri tam olarak nedir?Mesela sesli uyarı(konuşma) özelliği var mı?Hafızalı ayna/koltuk,eller serbest çalıştırma,elektrikli el freni v.sCevaplarsanız çok memnun olurum.Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: lordplanett

haftasonu birşey farkettim, araç rolantideyken frene birkaç defa basınca rolanti yükseliyor. Daha önce bunun olmadığına neredeyse eminim. Bir de son bir-iki haftadır trafikte frene basınca araç duruyor tam bu esnada sanki benim peşimden biri daha frene basıyor araba tekerleğin döndüğü son anda çakılıyor olduğu yere. Herhangi bir hata vs. yok daha yeni tarama yaptık.

Durum gayet normal rolantide ferne bastıgınızda westinghouse daha fazla emiş yapıyor bunu da telafı etmek rolantının yukseltılmesıne kalıyor bu her aracta neredeyse boyledır. Peş peşe durdugu yerde frene basarsanız devir yükselecektir.
    İkinci sorunuza gelince onun da normal oldugunu dusunuyorum frene basma hızınız (ayagınızı gazdan cekıp frene basma suresı ve basma basıncı) arac tarafından sureklı kontrol edılır ve BAS (Braking Asistance Servise) dğer adıyla AFU devreye gırerek maksımum basıncı olusturur sız basamasınız bıle. Sanırım bır kac zamandır frene basma alıskanlıgınızı degıstırdıgınız yada gazdan ayagınızı kaldırıp frene basma tepkımenız kısaldıgı ıcın arac destek sıstemlerını devreye alıyor olabilir. Bir de frene daha yumusak ve gazdan ayagınızı kaldırdıgınızda bıraz gecıkmelı olarak deneyın aradakı fark hıssedılecektır dıye tahmın edıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: chuckydi

Arkadaşlar Selamünaleyküm.Bir tane 2004 Laguna 2 almayı düşünüyorum.Araba almak çok zor bir iş.Uykularımız kaçıyor.Bulduğum araba 2004 privilige.Sunroof dahil,xenon far falan var.Adamın söylediğine göre boya hic yokmuş.fiyat 29250 TL.Km ise 56000.Lastikleri ve tüpü yeniymiş.kuruş masraf yok deyip adam indirim yapmak istemiyor.Sorgulama yaptım hasar kaydı yok.Km bilgisi uyumlu.fiyat uygun mu?aynı özellikteki arabalara baktığımda fiyat uygun gibi.Siz ne dersiniz?Bir de bu arabaların donanım özellikleri tam olarak nedir?Mesela sesli uyarı(konuşma) özelliği var mı?Hafızalı ayna/koltuk,eller serbest çalıştırma,elektrikli el freni v.sCevaplarsanız çok memnun olurum.Şimdiden teşekkürler.

Abiler kardeşler arkadaşlar her an almak üzereyim hata yapmak istemiyorum.Fiat fiorino tarzı bir araba mı alsam diyorum?Lagunayı da çok beğeniyorum.Donanımlı olması çok hoşuma gidiyor.Kullanan ve işten anlayan arkadaşların tavsiyesi çok kıymetli benim için.

• quote:

quote:

Arkadaşlar Selamünaleyküm.Bir tane 2004 Laguna 2 almayı düşünüyorum.Araba almak çok zor bir iş.Uykularımız kaçıyor.Bulduğum araba 2004 privilige.Sunroof dahil,xenon far falan var.Adamın söylediğine göre boya hic yokmuş.fiyat 29250 TL.Km ise 56000.Lastikleri ve tüpü yeniymiş.kuruş masraf yok deyip adam indirim yapmak istemiyor.Sorgulama yaptım hasar kaydı yok.Km bilgisi uyumlu.fiyat uygun mu?aynı özellikteki arabalara baktığımda fiyat uygun gibi.Siz ne dersiniz?Bir de bu arabaların donanım özellikleri tam olarak nedir?Mesela sesli uyarı(konuşma) özelliği var mı?Hafızalı ayna/koltuk,eller serbest çalıştırma,elektrikli el freni v.sCevaplarsanız çok memnun olurum.Şimdiden teşekkürler.

Abiler kardeşler arkadaşlar her an almak üzereyim hata yapmak istemiyorum.Fiat fiorino tarzı bir araba mı alsam diyorum?Lagunayı da çok beğeniyorum.Donanımlı olması çok hoşuma gidiyor.Kullanan ve işten anlayan arkadaşların tavsiyesi çok kıymetli benim için.

Donanım detayı için aracın konfor serisini ve varsa ek paketlerini siz öğreneceksiniz. 1.6 mı 2.0 mı otomatik mi Manuel mi hiç bir veri yok elimizde. Söyleyebileceğimiz faz1 olduğu sesli uyarı bulunduğu elek. El freni olmadığı eller serbest giriş var fakat çalıştırma olmadığı, yağmur sensörünün olduğu far sensörünün olmadığı. Diğer Seçeneğin fiorino olması ilginçmiş. Laguna yüksek güvenlik ve konfor içeren aile aracıdır. Fiorino ise ticari bir kamyonet.

• 
Sayfa: önceki 860861862863864
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.