Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (861. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
24.182
Cevap
249
Favori
1.642.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 859860861862863
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DİKKAT ;arkadaşlar aracımda sıklıkla otomatik şanzıman arıza veriyordu. fakat vites geçişlerim sarsıntılı değildi.
    servis bu gün eloktro vana değişimi gerek 750 liracık dedi.Fakat ben yaptırmadım Çözüm Nikozy ve diğer arkadaşların dedeği gibi beyin soketleri ve elektronik soketlerin hepsini temizlettim ve bujileri değiştim orjinal tek tırnak sonu 155 olan seri ile çok şükür sorunum çözüldü.
    Fakat yağmur sensörü işini çözemedim sebebi daha once cam değiştirildiği için takılan camın sensör yeri kare üzerindeki sensör diktörtgen bu konuyla ilgili neler yapa bilrim yardımlarınız bekliyorum iyi akşamlar
  • Merhaba
    2004 2.0 16v Romano lpgli 130.000 deki aracımın katalizörü döküldü. İptal ettirdim yerine aracı sıkmayacak bir susturucu taktırdım. Çekişi rahatladı. Ancak yakıt tüketimim arttı. Şehir içinde 12.5 lt lpg tüketimim 15 lt oldu. Sürüşümde değişiklik yok. O2 sensörü uygun şekilde yanıltıldı. Hata vermiyor. Yardım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xcel

Merhaba
    2004 2.0 16v Romano lpgli 130.000 deki aracımın katalizörü döküldü. İptal ettirdim yerine aracı sıkmayacak bir susturucu taktırdım. Çekişi rahatladı. Ancak yakıt tüketimim arttı. Şehir içinde 12.5 lt lpg tüketimim 15 lt oldu. Sürüşümde değişiklik yok. O2 sensörü uygun şekilde yanıltıldı. Hata vermiyor. Yardım.

Kat iptali aracın kompresyonu üzerinde olumsuz etki yarattığından özellikle düşük devirlerde performans kaybı, bu da şehiriçinde aşırı tüketim yaratır. Susturucu olarak kat ile aynı geçirgenliğe sahip bir ürün varsa faydalı olabilir aksi halde uygun bir katalizör alacaksınız

• quote:

Orijinalden alıntı: tncykçtn

DİKKAT ;arkadaşlar aracımda sıklıkla otomatik şanzıman arıza veriyordu. fakat vites geçişlerim sarsıntılı değildi.
    servis bu gün eloktro vana değişimi gerek 750 liracık dedi.Fakat ben yaptırmadım Çözüm Nikozy ve diğer arkadaşların dedeği gibi beyin soketleri ve elektronik soketlerin hepsini temizlettim ve bujileri değiştim orjinal tek tırnak sonu 155 olan seri ile çok şükür sorunum çözüldü.
    Fakat yağmur sensörü işini çözemedim sebebi daha once cam değiştirildiği için takılan camın sensör yeri kare üzerindeki sensör diktörtgen bu konuyla ilgili neler yapa bilrim yardımlarınız bekliyorum iyi akşamlar

Cam orijinal değilse ben sizin yerinizde olsam kasko yaptırır hem camı orijinali ile değiştiririm hem de bu sorundan kurtulurum

• arkadaşlar aracımda titreşim biraz fazla. bugün kaputu açtığımda sağ motor kulağının takoza iyice yapışmış olduğunu gördüm. sizde de durum böylemi?
     LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım ***
  • lordplanet cevabın için teşekkür ederim.BİR SORUM DAHA OLACAK ön camın ordaki yani dikiz aynası ve yağmur sensörünü bulunduğu yerdeki siyah noktalı olan şey nedir antenmi?
  • Merhaba,

İstanbul Laguna ekibimiz, çay kahve eşliğinde yapılacak tanışma organizasyonunda bir araya geliyor.

Sizi de aramızda görmekten büyük mutluluk duyarız.

İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz.
  • Dostum takoz ömrünü doldurmuş parmak girecek kadar aralık olması gerekiyor bu hali ile sadece titreşim değil ciddi seste yapar.
  • HEPHAISTOS H kullanıcısına yanıt
    araç titriyor dediğin gibi. yarın icabına bakıcam. orjinaline 400 tl diyorlar. yan sanayilerde en iyisini üç-el diye bahsediyorlar. o da 120 tl. özellikle motor takozlarında önermeseler de muhtemelen yan sanayiye yönelicem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trserkan06

Merhaba,

İstanbul Laguna ekibimiz, çay kahve eşliğinde yapılacak tanışma organizasyonunda bir araya geliyor.

Sizi de aramızda görmekten büyük mutluluk duyarız.

İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz.

Bu organizasyona sadece laguna 2 ler katiliyor sanirim? İst hangi civarda dusunuyosunuz?

• aracın altından tüm kasislerde hır-hır sesi geliyordu.salıncak diye ustama gittim,viraj demir lastiği çıktı.şimdilik yağladık geçici çözüm olarak.orj. parçayı bulmam lazım.yan sanayi pek içime sinmedi.
  • Benimde arka viraj demir burclarindan geliyordu arka lastiklerin altina 2 tane takiz koyup wurth un sıvı gresini alip yagladim epey kesti sesi birde onu dene. Yazin sorun yoktu ama kis geldi hava sogudu cok hafif ses yapmaya basladi gecen gun . Yagmurda kesiliyor ;) cok abarti degilse ses bence hic kurcalama.

• tncykçtn T kullanıcısına yanıt
    hayır anten arka tarafta. Tam olarak anlamadım neyi sorduğunuzu camın noktalı yüzeyinden bahsediyorsanız eğer araç camı atermik özellikli olduğu için OGS sinyali gibi alıcı sinyalinin geçişine izin veren atermik olmayan üst kısım var. Bu kısımdan güneşin geçip sizi rahatsız etmemesi ve araç içi hava sensörünün de çalışmasını engellememesi için siyah noktalarla perdelenmiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Speedy_laguna

Benimde arka viraj demir burclarindan geliyordu arka lastiklerin altina 2 tane takiz koyup wurth un sıvı gresini alip yagladim epey kesti sesi birde onu dene. Yazin sorun yoktu ama kis geldi hava sogudu cok hafif ses yapmaya basladi gecen gun . Yagmurda kesiliyor ;) cok abarti degilse ses bence hic kurcalama.

aynen yağmurda ses kesiliyordu.gresle yağladık zaten ses kesti ,alt takımın yumuşadığını bile hissettim.ama geçici çözüm.çünkü takoz vadesi dolduğu için sertleşiyor ve ses yapmasa bile darbe emme özelliğini yitiriyor.reno maisten sipariş ettim bile.z rotla beraber sağ sol değiştireceğim.
  • arkadaşlar laguna 2 faz 1 satmayı düşünen varmı istanbul ve çevresinde ?
  • drfx77 D kullanıcısına yanıt
    Aslında benim de böyle iki sorunum var. Kasislerden inerken kırrt diye metalik bir sürtme sesi var. Bir de araç soğukken hiç yok ama ısındıktan sonra kasislere çıkarken ve inerken şasinin sallantısına eşlik eden bir gıcırtı var kapı gıcırtısı gibi. Ilki sanırım amortisörlerle alakalı ikincisi de dar yanaklı kar lastiklerini taktıktan sonra başladı speedylaguna arkadaşın bahsettiği sorun galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: lordplanett

Aslında benim de böyle iki sorunum var. Kasislerden inerken kırrt diye metalik bir sürtme sesi var. Bir de araç soğukken hiç yok ama ısındıktan sonra kasislere çıkarken ve inerken şasinin sallantısına eşlik eden bir gıcırtı var kapı gıcırtısı gibi. Ilki sanırım amortisörlerle alakalı ikincisi de dar yanaklı kar lastiklerini taktıktan sonra başladı speedylaguna arkadaşın bahsettiği sorun galiba

Orjinal lastik ebatlarinizi bilmiyorum ama siz ornk; 65 yerine 60 yanak takarsaniz arabayi alcaltmis ve dogal olarak arka koldaki burclara vs daha fazla yuk bindiriyosunuz zaten suresini doldurmus ve yipranmis lastik burclar daha fazla dayanamayip ses cikartiyor wurth sivi gressle yaglayin ama gecici cozum olacaktir. Araciniz uzun sure sabit kalip yatiyorsa ses dahada faZlalasicaktir.ozellikle soguk ve kuru havada sesi daha cok duycaksiniz. Bence ugrasmaya degmez. Fiat in sattigi tüm 0 km lerinde bu ses kronik mesela.ozellikle linealarda.

• Speedy_laguna S kullanıcısına yanıt
    Zaten uğraşmayı düşünmüyorum yaza kadar kalsın böyle. Uzun yola filan çıkarsam kontrol ederim serviste

• Bir güncel çekmek istiyorum. Birkaç ufak değişiklik yaptık. Görsel anlamda başka ilave düşünmüyorum şimdilik. Jantlarımız gunmetal renge boyandı. Orta konsolun rengi değiştirildi. Daha önce paylaştımmı bilmiyorum ama göstergelere krom halkalar eklendi. Plaka 61 e çevirildi. Voglant 3.5 cm yaylar takıldı. Arka bagaj üstü spoiler monte edildi. Privilege pakete dahil bazı parçalar taktık. Onlarda şöyle: Arka pandizot perdeli modelle değiştirildi. Şöför tarafındaki güneşlik aynalı olanla değişti. Ön ve arka tavan lambası değiştirilerek ayarlı 3 lü lambalar takıldı. Kapı monogramları krom olanlarla değişti. Aklıma gelenler şimdilik bu kadar. Tavsiyelere açığım :)

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım ***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karahanli61 -- 1 Kasım 2014; 22:20:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PULAT

Bir güncel çekmek istiyorum. Birkaç ufak değişiklik yaptık. Görsel anlamda başka ilave düşünmüyorum şimdilik. Jantlarımız gunmetal renge boyandı. Orta konsolun rengi değiştirildi. Daha önce paylaştımmı bilmiyorum ama göstergelere krom halkalar eklendi. Plaka 61 e çevirildi. Voglant 3.5 cm yaylar takıldı. Arka bagaj üstü spoiler monte edildi. Privilege pakete dahil bazı parçalar taktık. Onlarda şöyle: Arka pandizot perdeli modelle değiştirildi. Şöför tarafındaki güneşlik aynalı olanla değişti. Ön ve arka tavan lambası değiştirilerek ayarlı 3 lü lambalar takıldı. Kapı monogramları krom olanlarla değişti. Aklıma gelenler şimdilik bu kadar. Tavsiyelere açığım :)

araba çok şahane olmuş cidden özellikle jantlar ve spoiler dış görünüşü çok güzel tamamlamış
  • 
Sayfa: önceki 859860861862863
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.