Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (726. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
24.183
Cevap
248
Favori
1.644.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 724725726727728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaslar. 2.0 1997 lagura rxe volvo motor sahibiyim.km 260 bin. Aracimla dun gece yogun kar yagisi altinda boludan adapazarina gitmek uzere yola ciktim. 60 kmsonra duzce de aracimin silecek ve klimasi devre disi kaldi. Sigortaya hic elektrik gelmedi.baska sigortadan silecek sigortasina bir saniyeligine elektrik verdim daha sonra calismaya baskadi.bu sefer kafasina gore calisti. Motor gucu sonda duruyo ama klima motoru cani isterse devreyegiriyordu. Buboyle devam etti. Sonra araba gaz yeme problemi basladi.benzindede lpg dede ayni. Gaza basiyirumdevir 2700 2800 e kadar araba gitmemek icin israr ediyo. Gaza yuklenirken bi anda sanki hic problem yokmus gibi motor 140 beygirlik gucunu ortay cikariyo.bu her viteste yapiyo. Ozel servis sabah gel debriyaj mi mob mu bi sensor var bakmamiz lazim dedi.moralim bozuk .yardimlarinizi bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gknmt

Selam arkadaslar. 2.0 1997 lagura rxe volvo motor sahibiyim.km 260 bin. Aracimla dun gece yogun kar yagisi altinda boludan adapazarina gitmek uzere yola ciktim. 60 kmsonra duzce de aracimin silecek ve klimasi devre disi kaldi. Sigortaya hic elektrik gelmedi.baska sigortadan silecek sigortasina bir saniyeligine elektrik verdim daha sonra calismaya baskadi.bu sefer kafasina gore calisti. Motor gucu sonda duruyo ama klima motoru cani isterse devreyegiriyordu. Buboyle devam etti. Sonra araba gaz yeme problemi basladi.benzindede lpg dede ayni. Gaza basiyirumdevir 2700 2800 e kadar araba gitmemek icin israr ediyo. Gaza yuklenirken bi anda sanki hic problem yokmus gibi motor 140 beygirlik gucunu ortay cikariyo.bu her viteste yapiyo. Ozel servis sabah gel debriyaj mi mob mu bi sensor var bakmamiz lazim dedi.moralim bozuk .yardimlarinizi bekliyorum

Geçmiş olsun, bilgisayara bağlatınca sorun ortaya çıkar. Söyledikleriniz gaz kelebeği gibi görünüyor, ama inşallah başka ucuz bi sensörden dolayıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: SemolicK

merhaba arkadaşlar 2005 1.9 dci Dynamique lagunaya bakıyoruz da acaba alınası bir araç mıdır? Atikliği olsun konfor olsun, sorun çıkarmazlığı 2. eli hem satış hem parçaları falan biraz bilgi verir misiniz?

walla kardeşim ben aldım 3 hafta oldu,, ben hayatımda böyle arabaya binmedim Mercedes gibi diyorum herkese bağıra bağıra , 2005 model benimki 1.6 expression plus paketli 23.000 tl ye aldım ama araç 65.000 km de orijinal 2 parça boya var birer karış füme rengi ,, gerçekten arabaya bindiğimi hissediyorum ,, makamaracı sanki insanlar ın arabanın içine meraklı gözlerle bakmaları hoşuma gidiyor ,, 17.000/ 18.000 tl ye marea alıcama Laguna ya binerim bakışlar nasıl değişiyor insanların gör,, babamın subay bir arkadaşı bunun aynısını yani 2005 modelini ozamanlar 41.000 tl ye almış.. heyyytt yıl 2005, fiyatı 41.000 gerisi sen düşün ... şuan hesaplasan 70.000 tl lik araba... görüntüsü ayrıca sıfır araçlar la kapışır yakışıklılıkta.. :) LAGUNA MI seviyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: balby

quote:

merhaba arkadaşlar 2005 1.9 dci Dynamique lagunaya bakıyoruz da acaba alınası bir araç mıdır? Atikliği olsun konfor olsun, sorun çıkarmazlığı 2. eli hem satış hem parçaları falan biraz bilgi verir misiniz?

walla kardeşim ben aldım 3 hafta oldu,, ben hayatımda böyle arabaya binmedim Mercedes gibi diyorum herkese bağıra bağıra , 2005 model benimki 1.6 expression plus paketli 23.000 tl ye aldım ama araç 65.000 km de orijinal 2 parça boya var birer karış füme rengi ,, gerçekten arabaya bindiğimi hissediyorum ,, makamaracı sanki insanlar ın arabanın içine meraklı gözlerle bakmaları hoşuma gidiyor ,, 17.000/ 18.000 tl ye marea alıcama Laguna ya binerim bakışlar nasıl değişiyor insanların gör,, babamın subay bir arkadaşı bunun aynısını yani 2005 modelini ozamanlar 41.000 tl ye almış.. heyyytt yıl 2005, fiyatı 41.000 gerisi sen düşün ... şuan hesaplasan 70.000 tl lik araba... görüntüsü ayrıca sıfır araçlar la kapışır yakışıklılıkta.. :) LAGUNA MI seviyorum :)

Aynen hocam bende tipini seviyorum ve bundan önceki 2003 clio olduğu için bizde ki farki biraz daha fazla olacagini tahmin ediyorum 20-22 bine 206 alacagimiza laguna her turlu daha mantikli ama 1.9 lardan Vazgeçtim vergisi malum 1.6 gazliya bakacaz artik

• quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

Laguna bugün beni baya üzdü halende canım sıkkın.Su eksiltiyodu pek önemsemedim 10 gün önce takviye etmiştim suyunu bugün sabah baktım yine eksik.Ustamı aradım gel dedi gittim sağında solunda kaçak bulamadık antifirize bi katkı maddesi koydu kaçak varsa halleder dedi.Ama ona göre conta yanmış onu değiştirmek lazım dedi 1000-1500tl gibi bi maliyeti olacak galiba.2 günlük işi vardır dedi.Katkı maddesini koydum biraz onla gezip duruma göre hareket edecem artık.Bu aradz yağa su veya suya yağ karıştırma yok hareretde normal sadece su eksiltiyo :(

Radyatör yedek su deposunda çatlak olabilir hocam onuda kontrol etmenizi öneririm...
    Motor sogukken farkedemezsiniz çatlak varsa,
    Sicakken basinctan dolayi su buharinin cikisini gorebilirsiniz....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 2005 1,6 Privilege modellerinde valve var mıdır? Bir tane buldum bakalım ama 107 hp yazmış bunlar 115 hp değil mi?
  • mesajı editleyemiyorum k. bakmayın flood olacak ama, babam 2010-11 clio alalım diyor ben laguna diye bastırdım tamam onu al dedi şimdi o öyle diyince de içim rahat etmedi, biri 2005-6 model olacak biri 11-10 bana göre hertürlü laguna daha karlı konfor, görünüş vs ama tek düşündüğüm nokta yedek parça fiyatları ( netten okuduğum kadarıyla epiği pahalıymış) ve tekrar satmak istersek 2. el piyasas. Sırf bu 2 şey içinde lagunadan vazgeçilmez di mi?
  • SemolicK kullanıcısına yanıt
    valve de nedir? :) 1.6 16v mi?
    faz1 ler 79 kw,faz 2 ler 82 kw diye geçiyor.kabaca 110-115 hp diye.
  • SemolicK kullanıcısına yanıt
    2. el alırken zaten 0 fiyatına kıyasla ucuza alıyoruz.satarkende ucuza satıyoruz.mudilleri passat vs fiyatlarına bakarak kıyaslayın.
    yedek parça olarak beli kapotra kısımları pahalı olabilir.diğerlerinin çoğu zaten 1.6 larda megane ile motor anlamında aynı.alt takımın çoğu reno grubunda ortak.tercih size kalmış.kafanızı karıştırmak istemem.son olarak clio B segment,laguna D segment.sizin nasıl bir arabaya ihtiyacınız var ona karar verin bence.
  • Evet Valve dediğim 16v olarak geçen şey, valf diye yazılıyormuş
    Bizim ihtiyacımız şöyle ki; 4 kişilik aileyiz ve genelde araba bende babamın düşüncesi 2010 clio alalım 1 yıl binelim sonra satıp üstüne para koyup passat almak bende diyorum ki madem şuan passatı alamıyoruz lagunayı alalım paşalar gibi binelim beğenirsek -konuda ki genel yorumlara bakarak diyorum ki beğeniriz- passata ihtiyaç duymaz rahatlığı konforu lagunada buluruz satmayız, kısaca olay bundan ibaret

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SemolicK -- 12 Aralık 2013; 11:20:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: laguna 2 1.9 dci 2001

Arkadaşlar bu ön havalandırma izgaralarini soken oldumu acaba nette bulamadım kitapcigini bilgilerinizi paylaşır misiniz? Lütfen...
    Teşekkürler.

sakın elleme göğüsü sökmen gerek. bu pazar değiştirdim. teyp bölümünün cıkması gerekiyor oda arkadan vidalı. ben göğüs sökmeden tamirci dükkanında yani aletler tam olmasına karsın 6 saat uğrastık. çok meret yapmışlar. başka yontemı ola varsa paylasırsa memnun olurum. bir arkadas teyp yerindeki kapak yayı için sökmüştü sanırım o bölüm çoıkınca iş biraz kolay ama gel gör ki zaten o parçda arkadan vidalı sökümü zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: erden4444

Aynı sorun benimde başıma gelmişti, ızgarayı sökmek için öncelikle öndeki uzun parlak çıtayı çekerek klipslerin den kurtarmalı sın daha sonra vidaları na ulaşabilirsin yalnız bu işlemleri yaparken dikkatli olman lazım sert plastik olduğu için kolayca kırılabilir. Benim ızgaranın içindeki kırık kanatları airbag tamiri yapan bir yere götürdüm ısı tabancasıyla tamir etti ve yeniden yerine taktık şu an sorunsuz kullanıyorum.

Burada çıkması 140 tl

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-laguna-2-phase-2-havalandirma-izgarasi-117544329/detay

ostim yıldız sanayiden faz1 için arka kapı fitili ve ızgarayı 100 tl ye almıuştım. özmen otodan

• quote:

Orijinalden alıntı: okyanus gezgini

quote:

Laguna bugün beni baya üzdü halende canım sıkkın.Su eksiltiyodu pek önemsemedim 10 gün önce takviye etmiştim suyunu bugün sabah baktım yine eksik.Ustamı aradım gel dedi gittim sağında solunda kaçak bulamadık antifirize bi katkı maddesi koydu kaçak varsa halleder dedi.Ama ona göre conta yanmış onu değiştirmek lazım dedi 1000-1500tl gibi bi maliyeti olacak galiba.2 günlük işi vardır dedi.Katkı maddesini koydum biraz onla gezip duruma göre hareket edecem artık.Bu aradz yağa su veya suya yağ karıştırma yok hareretde normal sadece su eksiltiyo :(

Radyatör yedek su deposunda çatlak olabilir hocam onuda kontrol etmenizi öneririm...
    Motor sogukken farkedemezsiniz çatlak varsa,
    Sicakken basinctan dolayi su buharinin cikisini gorebilirsiniz....

Orayıda kontrol ettim 20km lik bi yolum var sabahları inince bakıyorum yok bişey yalnız radyatörün kenarlarında ıslaklık var bu sabahda farkettim şuan katkı maddesi var delikleri falan kapatıyomuş o yüzden akıntı olmadı galiba ama nemli yinede.Daha önce yani katkı maddesi yokken baya bi akmış sanırım motorun altındaki sac kısımda akıntı izleri var.Keşke katkı maddesi koymadan farkedebilseydim.Eksilme varmı yokmu takip ediyorum 2 gündür şimdilik bişey yok bakalım

• quote:

Evet Valve dediğim 16v olarak geçen şey, valf diye yazılıyormuş
    Bizim ihtiyacımız şöyle ki; 4 kişilik aileyiz ve genelde araba bende babamın düşüncesi 2010 clio alalım 1 yıl binelim sonra satıp üstüne para koyup passat almak bende diyorum ki madem şuan passatı alamıyoruz lagunayı alalım paşalar gibi binelim beğenirsek -konuda ki genel yorumlara bakarak diyorum ki beğeniriz- passata ihtiyaç duymaz rahatlığı konforu lagunada buluruz satmayız, kısaca olay bundan ibaret

clio yla kıyaslanma mertebesine bile gelmez Laguna ,, passt demişsin onlarında 2004 - 2005 modelleri 8 valf dir yani yakıtı deli dumruldur.. parçasına gelirsen zaten kolay kolay arıza vermez , fakat benim gibi temizini bulacaksın anayolda kasılacaksın yol nasıl bitti anlamayacaksın nasıl bir araçsa gittikçe gidesin gelir ,, yazı iple çekiyorum doğru antalya :)

• quote:

quote:

clio yla kıyaslanma mertebesine bile gelmez Laguna ,, passt demişsin onlarında 2004 - 2005 modelleri 8 valf dir yani yakıtı deli dumruldur.. parçasına gelirsen zaten kolay kolay arıza vermez , fakat benim gibi temizini bulacaksın anayolda kasılacaksın yol nasıl bitti anlamayacaksın nasıl bir araçsa gittikçe gidesin gelir ,, yazı iple çekiyorum doğru antalya :)

püf noktası temizini bulmak.temiz derken değişen boya gibi algılamayın.değişeni,boyası, km si bir araç için sorun değil.önemli olan tam bakımlı ve hırpalanmamış olması.değişen boya varsa şasesini iyi kontrol ettirin.sağlamsa sorun olmaz.bizim araçların güvenlik kafesi var dış kaportanın altında.güvenlik kafesinin zedelenmemesidir önemli olan.

• quote:

quote:

Valla ankarada temiz denilen 2 tane arabaya gittik bugün arabalar rezalet galerici utanmadan fotoğraf kamerasını yeni aldık diyor ya
    Neyse 1 tane temiz 2005 full+full bulduk 2.0 gazlı otomatik falan ama şimdi de aklımızda şey var 2.0 otomatik ankara gibi şehirde ne kadar yakar? Tecrübesi olanlardan cevap bekliyorum valla

• slm arkadaslar ankaralı lagunacılar ıyı bır laguna ustası buldum ustanın ısı sadece laguna...aklınıza gelebılecek herseyı bılıyor ve tamamen kesın olarak promlemlerı cozuyor zaten lakabıda doctor...benım arac 2005 laguna 2 prıvılage arcta sabahları rolantı yukselme sorunu vardı calıstırır calıstırmaz devır saatı 20 ile baslayıp 30a kadar cıkıyordu ve ısınınca dahı gecmıyodu gostermedıgım yer kalmadı bırı bogaz kelebegın pıs dedı temızledı olmadı,bırı beyne format atcaz dedı olmadı,birı bogaz kelebegın komple bozuk dedı degıstırmen lazım dedı olmadı yanı anlıyacagınız usta cok ama lagunadan anlayan yok...sorun bogaz kelebegı contasıymıs cogu usta boyle bırseyı bılmıyor.conta zamanla bozuluyor ve sertlesıyor halıylede ozellıgını yıtırıp hava almaya baslıyor ve bu yuzden dısardan bogaz kelebegı hava aldıgı ıcın yuksek devırde calısıyor sorun buymus... bogaz kelebegı sokuldu ve etrafına ıkı adet orjınal reno lagunan kelebek contası takıldı ve arac fısır fısır oldu devır saatınde gram oynama yok..toplam 40 tl anlıyacagınız...ve usta lagunanın denıldıgı gıbı doctoru olmuzs elektıık elektronık mekanık motor herseyı dort dortluk bılıyor ve musterısıyle cok ılgılenıyor ve fıyatıda hıc onemsemıyor aklınızda bulunsun ıvedık organıze sanayınde RASİM USTA DUKKANIN ISMI DOCTOR RENO TEL NUMARASI
    0312 394 8292 0532 6130314 ADRES İvedik Organize Sanayi Bölgesi 1518. Sokak (Eski 565) No:105 İvedik OSB / ANKARA...

• quote:

Orijinalden alıntı: karaduman06

slm arkadaslar ankaralı lagunacılar ıyı bır laguna ustası buldum ustanın ısı sadece laguna...aklınıza gelebılecek herseyı bılıyor ve tamamen kesın olarak promlemlerı cozuyor zaten lakabıda doctor...benım arac 2005 laguna 2 prıvılage arcta sabahları rolantı yukselme sorunu vardı calıstırır calıstırmaz devır saatı 20 ile baslayıp 30a kadar cıkıyordu ve ısınınca dahı gecmıyodu gostermedıgım yer kalmadı bırı bogaz kelebegın pıs dedı temızledı olmadı,bırı beyne format atcaz dedı olmadı,birı bogaz kelebegın komple bozuk dedı degıstırmen lazım dedı olmadı yanı anlıyacagınız usta cok ama lagunadan anlayan yok...sorun bogaz kelebegı contasıymıs cogu usta boyle bırseyı bılmıyor.conta zamanla bozuluyor ve sertlesıyor halıylede ozellıgını yıtırıp hava almaya baslıyor ve bu yuzden dısardan bogaz kelebegı hava aldıgı ıcın yuksek devırde calısıyor sorun buymus... bogaz kelebegı sokuldu ve etrafına ıkı adet orjınal reno lagunan kelebek contası takıldı ve arac fısır fısır oldu devır saatınde gram oynama yok..toplam 40 tl anlıyacagınız...ve usta lagunanın denıldıgı gıbı doctoru olmuzs elektıık elektronık mekanık motor herseyı dort dortluk bılıyor ve musterısıyle cok ılgılenıyor ve fıyatıda hıc onemsemıyor aklınızda bulunsun ıvedık organıze sanayınde RASİM USTA DUKKANIN ISMI DOCTOR RENO TEL NUMARASI
    0312 394 8292 0532 6130314 ADRES İvedik Organize Sanayi Bölgesi 1518. Sokak (Eski 565) No:105 İvedik OSB / ANKARA...

mutlaka uğrayacağım bendede ilk çalıştırmada o dert var düşüyo ama çok geç düşüyor.Bu arada sizin araç dikmen taraflarındamı aynı renk bi laguna görmüştüm geçenlerde

• quote:

quote:

slm arkadaslar ankaralı lagunacılar ıyı bır laguna ustası buldum ustanın ısı sadece laguna...aklınıza gelebılecek herseyı bılıyor ve tamamen kesın olarak promlemlerı cozuyor zaten lakabıda doctor...benım arac 2005 laguna 2 prıvılage arcta sabahları rolantı yukselme sorunu vardı calıstırır calıstırmaz devır saatı 20 ile baslayıp 30a kadar cıkıyordu ve ısınınca dahı gecmıyodu gostermedıgım yer kalmadı bırı bogaz kelebegın pıs dedı temızledı olmadı,bırı beyne format atcaz dedı olmadı,birı bogaz kelebegın komple bozuk dedı degıstırmen lazım dedı olmadı yanı anlıyacagınız usta cok ama lagunadan anlayan yok...sorun bogaz kelebegı contasıymıs cogu usta boyle bırseyı bılmıyor.conta zamanla bozuluyor ve sertlesıyor halıylede ozellıgını yıtırıp hava almaya baslıyor ve bu yuzden dısardan bogaz kelebegı hava aldıgı ıcın yuksek devırde calısıyor sorun buymus... bogaz kelebegı sokuldu ve etrafına ıkı adet orjınal reno lagunan kelebek contası takıldı ve arac fısır fısır oldu devır saatınde gram oynama yok..toplam 40 tl anlıyacagınız...ve usta lagunanın denıldıgı gıbı doctoru olmuzs elektıık elektronık mekanık motor herseyı dort dortluk bılıyor ve musterısıyle cok ılgılenıyor ve fıyatıda hıc onemsemıyor aklınızda bulunsun ıvedık organıze sanayınde RASİM USTA DUKKANIN ISMI DOCTOR RENO TEL NUMARASI

mutlaka uğrayacağım bendede ilk çalıştırmada o dert var düşüyo ama çok geç düşüyor.Bu arada sizin araç dikmen taraflarındamı aynı renk bi laguna görmüştüm geçenlerde

v

• quote:

Orijinalden alıntı: gknmt

quote:

quote:

v

benim araçta gaza bastımı araba gitmyo gibi oluyo sonradan devir artınca kendine geliyo 2700 2800 devire kadar gitmiyo sonra bi anda gaz yiyo. inşallah nasip olur baktırırım. 97 laguna rxe 2.0s

• 
Sayfa: önceki 724725726727728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.