Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (728. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.182
Cevap
249
Favori
1.644.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 726727728729730
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    depo kapagindanmi tasabilir yada baska nerden disari akabilir yakit,zararli oldugunu biliyordumda niye neden oldugunu bilmiyordum,lpg yi anliyorum cok tika basa doldurdugunda zararli ama yakitta bilmiyordum
  • fuk_18 F kullanıcısına yanıt
    detaylı incelemedim,ama boğaz üst kısmında tahliye emniyet sistemi var diye biliyorum.kapaktan değil.zararı dediğim gibi sadece cebimize.lpg dede zorla doldurursak şamandıraya zarar verebilir+normal dolumdan sonra sayaç dönsede ,döndüğü kadar depoya lpg gitmeyebiliyor diye okumuştum.özetle her şeyin fazlası zararlı. :)
  • selam arkadaslar benim lagunada sarj sorunu var bazen sarj isigi yaniyor yaklasik 10 sn sonra duzeliyor, sarj dinamosu yeni sayilir, sorun nerden olabilir boyle bir sorunla karsilasan varmi
  • drfx77 D kullanıcısına yanıt
    iyi sagol bundan sonra araci tika basa fullemem ilk pompa attiginda birakirim zaten sadece uzun yola cikarken fulluyorum,sehir ici genelde hep ceyrek depoda geciyor
  • drfx77 D kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

ESP için sadece tekerlekler ve direksiyon bilgisi üzerinden veri alınıyor diye aklımda kalmış.

Bu aletin kablosu sanki arka koltuğun solundan geçiyordu gibi sonradan çekilmiş gibi özensiz gördüm o yüzden acaba sonradan mı takıldı diye aklıma takıldı.
  • mustafakul M kullanıcısına yanıt
    önceki lagunamda bu parça yoktu.esp de yoktu.şimdikinde var.sonradan takılma değil.benim tahminim,ani savrulma denge sensörü gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuk_18

iyi sagol bundan sonra araci tika basa fullemem ilk pompa attiginda birakirim zaten sadece uzun yola cikarken fulluyorum,sehir ici genelde hep ceyrek depoda geciyor

Benzinde tıklayınca tekrar biz veya pompacı depoyu ağzına kadar fulletiyoruz. Çok tehlikeli aslında. Arkadaşın dediği gibi genleşme farkı için bırakılmış bir boşluk var ve havanın durumuna göre genleşen yakıt buraya doluyor. Aksi taktiede depoda basınç oluşabiliyor.
  • Merhaba arkadaşlar. 2004 model laguna 2 aldım. Ama araba biraz bakımsız. Apaçi tipi vites topuzu takmışlar. Direksiyonu kemirmişler filan. Şimdi direksiyon simidine, vites topuzuna, direksiyon ve el freni dersine ihtiyacım var. Temin edebileceğim biryer var mı
  • Gokhan G. kullanıcısına yanıt
    Öncelikle hayırlı uğurlu olsun Lagunanız.

Direksiyon derisi hariç ebay de var sanırım. Döşemeciler 80 TL filan istiyor vites ve el freni körüğüne.

Elimden gelir dersen; benim el fren körüğü yıpranmamıştı. Onu söküp vites topuzuna uygun diktim. El frenine 8 TL ye körük aldım İstanbul Aksaray'dan.

Direksiyon simidi ve derisi hakkında fikrim yok.

Araç kaç km de ve kaça aldınız, öğrenebilir miyiz?
  • Selamlar,
    Daha önce de sordum ama tam cevap alamamıştım. 2004 1.6 Laguna 2 Faz 1 buldum bir tane. ama hız sabitleyici de olsun istiyorum. hız sabitleyici sonradan takılması mümkün mü? mümkünse acaba kaça mal olur? Sanırım direksiyonu değiştirmek gerekir. Biraz araştırdım pek bulamadım. Bilgisi olan var mı?
  • CandleLight C kullanıcısına yanıt
    Konu hakkında bilgim yok. Ancak yerinizde olsam sabitleyiciye verilecek parayı üstüne koyup faz 2 almaya çalışırım. Sonuçta bu parça xenon vs gibi bir ekipman değil hayati önem taşıyan Allah muhafaza kazaya bile sebebiyet verilecek bir ekipman. Orjinal olması daha mantıklı.
    hız sabitleyici olsun istiyorsanız orj. (fabrika çıkışı)olanını alacaksınız.sonradan olmaz.olsa bile maliyeti yüksek olur.benim araçta var,5-10 kere anca kullanmışımdır. :)
  • Gokhan G. kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Hayırlı olsun. Aracın direksiyonu kaplamacılar orjinali gibi değiştirebiliyorlar. 100-150TL arası maliyetle yaptırabilirsiniz sanırım.

Vites topuzu sahibinden/gittigidiyorda falan satılıyor. Ucuza isterseniz arkadaşlar daha önce linklerini paylaşmışlardı konu içinde aratabilirsiniz ebay.co.uk üzerinden bulabilirsiniz.

İyi akşamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CandleLight

Selamlar,
    Daha önce de sordum ama tam cevap alamamıştım. 2004 1.6 Laguna 2 Faz 1 buldum bir tane. ama hız sabitleyici de olsun istiyorum. hız sabitleyici sonradan takılması mümkün mü? mümkünse acaba kaça mal olur? Sanırım direksiyonu değiştirmek gerekir. Biraz araştırdım pek bulamadım. Bilgisi olan var mı?

Ben de seninle aynı düşüncedeydim ama Phase 2 Privilage'yi inceleyince ve aradaki farkları görünce Phase 1 almaktan vazgeçmiştim.

BURADA bu konu hakkında konuşmuştuk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trserkan06 -- 20 Aralık 2013; 21:11:05 >

• huseyinoner, drfx77 ve trserkan06 arkadaşlara teşekkürler. Önerileri dikkate alıcam. Phase 2 ye bakayım artık. Phase 2'nin Phase 1'den daha iyi olmasını sağlayan farklar neler? Benim bildiğim hız sabitleme genelde standart (tabi privilageden bahsediyorum iki versiyonda da), el freni otomatik. başka öne çıkan fark var mı? ona göre karar vereyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CandleLight -- 21 Aralık 2013; 17:49:05 >
    faz 1 in 1.6 motorlusunda hız sabitleme yok.faz 2 de ayrıca 1.6 lar 5hp daha kuvvetli ve anahtarsız çalıştırma var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyinoner

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun Lagunanız.

Direksiyon derisi hariç ebay de var sanırım. Döşemeciler 80 TL filan istiyor vites ve el freni körüğüne.

Elimden gelir dersen; benim el fren körüğü yıpranmamıştı. Onu söküp vites topuzuna uygun diktim. El frenine 8 TL ye körük aldım İstanbul Aksaray'dan.

Direksiyon simidi ve derisi hakkında fikrim yok.

Araç kaç km de ve kaça aldınız, öğrenebilir miyiz?

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Araç 278 bin kmde. Fiyatı çok uygun olduğu için aldım zaten. Tam fiyat vermeyim ama doğan parasına aldım diyebilirim.Bakımsız bir araç. Ufak tefek bakımlarını yapıp satmayı düşünüyorum. O parayla da yazın amerikaya gitmeyi düşünüyorum.
    Arabanın hali şuan bu:

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım ***

Direksiyon için şu ürünü aldım LİNK
    Aküsünü değiştirdim. Benzin pompasını değiştirdim. Benzin şamandırasını değiştirdim. Yağını filtrelerini değiştirdim. Ama muayeneden geçmedi. O yüzden farları ve balataları da değiştirecem. Sonrasında vites, vites ve el freni körüğü. En son iç dış kuaför. Sonrada satılığa çıkartacam inşallah.

@mustafakul İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Vites topuzunu gördüm sahibindende. 50 liraya satıyorlar. Sanayiyi biraz gezeyim bulamazsam son çare alırım artık ordan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gokhan G. -- 22 Aralık 2013; 0:11:11 >

• S.A arkadaslar, 2002 1.6 laguna 2'im var, sorunum mars almama, dugmeye basili tutuyorum ve 2 3 marsta aliyor, diger sorun kaloriferi actigimda sol sicak sag soguk ufluyor, 7.arabam ic ve dis goruntusune heves ederek aldim,3 ay oldu alali 2000 tl harcadim ama sorunlar bitmis degil, cvplarinizi bklyrm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kenemser K kullanıcısına yanıt
    S.A ayni sorun bendede var,mars basili tuttugum halde 1 2 denemede aliyor,cozumu buldunuzmu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 67AE992 6 kullanıcısına yanıt
    2 3 mars derken,mars donuyor arac calismiyormu yakit gelmiyormus gibimi.ve konusan yol bilgisayari yokmu varsa ne söylüyor,eger dedigim gibi ise dugmeye bastiginda mars basiyor ama arac yakit gelmiyor gibi calismiyorsa krank mili sensörü var pozisyon sensörüde deniyor onda sorun var temizlemeyle falan ugrasma direk degistirmeni öneririm.
  • 
Sayfa: önceki 726727728729730
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.