Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (364. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.183
Cevap
248
Favori
1.645.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 362363364365366
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • otoking e arkadaşım gitti. arabayı sabah aldılar ertesi akşam bıraktılar. para vermedi. kaskona bağlı olarak ücret almıyorlar. benim kaskomda 12 adet parça ücretsiz. mesela 25 santimlik çizik var 3 parça olarak sayarak kaskon bozulmadan yapıyorlar. onun sağda çarpmadan mütevellit ezilme ve boyada problem vardı 4 parça saylarak hemen yaptılar, arabayı iç dış yıkayıp teslim ettiler.

1 lt lpg hangi motor ve hangi modelde ne kadar gider diye sormak gerekir. benim arabam 1lt lgp ile 7-20km arası gidiyor. Biliyorsun sağ ayağının altındaki pedal çok önemli.
  • redlord hocam senın araca teybe aux kablosu takılmıs sanırım serviste o takılan parcanın renault stok kodunu faturadan yazabilir misin? Burdaki serviste olan el kadar siyah bir kutu şeklinde olan kablodan bahsettiler ama fiyat olarak soylenen rakam omer abinin dediğinin bayaca bir üzerinde bana farklı bir aux kablosu gibi geldi.
  • audiosystem diye bir marka var. sigara paketi kadar ve her araca uygun kablosu var. almak istediğin araca göre ayrıca ücretsiz olarak kutuya dahil ediliyor. teybin cd değiştirici girişine takılıyor, cd changer var ise bir kablo ile paralel bağlanıyor. alet sadece cd cgahger emülasyonu yapıyor. aletin üzerinde aux girişi, sd ve usb girişi var. usb den telefoumu şarj edebiliyorum. aux üzerinden mp3 player ve cep telefonundaki müzikleri dinleyebiliyorum. hafıza kartınca CD01, CD02 adında klasörler ve her birinin içinde 99 mp3 olmak üzere 99 adet cd lik emülasyon yapıyor. yaklaşık olarak 10.000 mp3 lük arşiv oluyor. renault a özel bir stok kodu yok. ben 150ye mal ettim. ama asıl satıcısı bildiğim kadarı ile istanbulda ve 120 ye halediyor. sana öğlene doğru işim biterse gerekli web adreslerini gönderirim. aux kablosu bildiğim kadarı ile bu alette dahili yani. fotolarını çekip de koyarım. ya da istersen buradan alıp yollarım bile. sadece arkaya teybe takıyorsun ki ara kablonun gireceği başka bir soket olmadığından dolayı da takması çok kolay.

• Bi ara ömer abi ile bulmuştuk öyle bir kutu evet hatırladım ben.. Kullanabiliyorsan çok güzel olmuş, hayırlı olsun,,, en kısa zamanda güzel müzikler eşliğinde kopmak üzere diyorum o zaman :D Benim double din e görede bi aparat varmış direksiyon kumandasını kullanmak için, onu da yine ömer abi bulmuştu , link ini kaybettim ben.. Redlord senin aldığın abilerde yokmudur öyle bişey, şu direksiyon kumandasına bağlamak için ? Model for-x X16 .. double din..
  • 1100 mp3 mevcut şu anda ve arka arkaya çalıyor. cd01 bitince cd02 ye geçiyor oradan devam ediyor. geçişler hızlı, kasislerde falan atlama yok, ses güzel. aşağıda sitesi de var ama sen telefon ile sor istersen

http://www.cancanoto.com.tr/ bak istersen
    278 47 92

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redlord -- 11 Ağustos 2011; 12:26:41 >
  • Şu an bakıyorum ilginize teşekkür bana gosterilen parça orjinal mais kutusunda olan satış fiyatı 400 lü rakamlarda gerçi bana zel indirimle 200 civarına bıraktılar içinde bir suru kablo var ve birde sigara paketi gibi bir kutusu var siyah renkli o mu acaba siteden bakicam simdi bendekinin mais kodu var.

• merhaba arkadaşlar,
    geçen hafta itibariyle tatilden dönmüş bulunuyorum. toplamda 3.750 kilometre yaptım. çok şükür ciddi bir arıza problem vs. yaşamadan sağ salim döndük. klima her zaman açıktı, bagaj genellikle tam dolu ve bazen 2 bazen 4 kişiydik. yolun büyük bölümü şehirler arasıydı ama arada tali yollar, arabanın 2. vitese kadar düştüğü tırmanmalı virajlı yollar, stabilize köy yolları vs. de vardı. ortalama yakıt tüketimim benzinde 7,5 lt/100 km. olmuş. lpg'de de kilometre başına 20-24 krş arası yaktı. (2006 model 16.16V 115 bg) bana biraz fazla gibi geldi ama lpg'de hiç ucuz değil. onu da unutmamak lazım. Sizce tüketim değerleri normal mi.

Sanayiye bir kere uğramak zorunda kaldım. o da sol arka tekerlekten sanki iki metal birbirine sürtüyormuş gibi çok keskin bir gacırtı gelmesiydi. sebebi diskle balata arasına küçük bir taş girmiş. lastiği söküp biraz kurcalayınca düştü. Onun dışında bazen ön lastiklerden geldiğini düşündüğüm hafif bir cızırtı vardı, frene basınca geçen, sonra tekrar başlayan. Usta o ses için, toprak yollarda kullandıysan disklerle balata arasına toz kaçabiliyor o yapıyordur dedi.

Bir de tatile çıkmadan önce buraya da yazmıştım. el freni kalkışta kendisi bırakmıyordu. servis ayak üstü debriyaj müşüründen kaynaklıdır demişti. O sorun kendiliğinden geçti. bir daha tekrarlamadı. benim yorumum debriyaj müşüründeki toz veya bir pislik sebeiyle yapıp, daha sonra kendiliğinden düzelmiş olması. ama çok pis yanılıyor da olabilirim.

neyse hikaye gibi oldu. asıl konuya geleyim.

arkadaşlar kartı yuvadan çıkarınca cıkıt diye bir ses geliyor, açıksa radyo kapanıyorya. benim lagunada arabayı stop edip kartı yuvadan çıkarınca bu ses 15-20 sn. sonra gelmeye başladı. yine teyip de o sesle birlikte 15-20 sn sonra kapanıyor. Bunun sebebi ne olabilir. büyük bir arızanın habercisi olmasınd korkuyorum. Daha önce başına böyle bir durum gelen arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

• Benim dediğimden de bulsana bitane.. Yoksa gelir gece arabanı çizerim :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: muho257

arkadaşlar kartı yuvadan çıkarınca cıkıt diye bir ses geliyor, açıksa radyo kapanıyorya. benim lagunada arabayı stop edip kartı yuvadan çıkarınca bu ses 15-20 sn. sonra gelmeye başladı. yine teyip de o sesle birlikte 15-20 sn sonra kapanıyor. Bunun sebebi ne olabilir. büyük bir arızanın habercisi olmasınd korkuyorum. Daha önce başına böyle bir durum gelen arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

Başıma gelmedi ama yorumum şu; kartın üstüne bastığı plastik parça (hani şu sürekli kırılan meşhur parça) yada onun altında bulunan switch in geri bırakmaması mevzuu bu.. Çıkarım temizlemeyi dene arasına çör çöp bişey sıkışmış olabilir.. Kartı çıkartınca çıkırt diye gelen o ses direksiyon kilidinin sesi ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: kursathanunal

quote:

Başıma gelmedi ama yorumum şu; kartın üstüne bastığı plastik parça (hani şu sürekli kırılan meşhur parça) yada onun altında bulunan switch in geri bırakmaması mevzuu bu.. Çıkarım temizlemeyi dene arasına çör çöp bişey sıkışmış olabilir.. Kartı çıkartınca çıkırt diye gelen o ses direksiyon kilidinin sesi ;)

teşekkürler yorum için bu akşam bi bakayım. o sesin direksiyondan geldiğini biliyorum aslında ama olayı daha basit anlatabilmek için öyle yazmıştım. hiç affetmiyorsunuz valla.

tüketim için bir yorumunuz var mı üstadım.

• Araç bilgisayarında ki ortalama benzin tüketimi 17,2 gösterdi az önce... Birinci vitesteyken sanki araba çok zorlanıyor , sanki bir şey arabayı tutuyor ,gaza bayağı basmam gerekiyor.. Bütün Laguna'lar böyle mi acaba ? Ama sonuçta bu kadar fazla yaktığına göre benim araba da sorun var. Bu güne kadar bilgisayar 13-14 civarı gösteriyordu ..Ve bu rakamlarda yüksek sanırım..
  • quote:

tüketim için bir yorumunuz var mı üstadım.

abi yakıt için bişey diyemem ben 2.0 kullanıyorum, ben fazla buldum 1,6 ya göre.. tatilde 2500 km yol yaptım bayağıda şehiriçi gezdim 8.6 lt civarındaydı, şu sıralar bile 9,1 de..

egursal, 17,2 güzel bir rakam aracının değerini bil zorlasan o kadar yaktıramazsın normalde :)) yaz günü 13 - 14 bile çok.. Balata- fren sistemini bi kontrol ettir.. BVA olduğu için belki şanzumanda bişey olabilir onuda ben bilmiyorum bilen arkadaşlar biliyorsa yazarlar..
  • bu arada helal olsun cacanoto bile üyelik istiyor :D her yere üye olmaktan dünya genelinde ne kadar arkadaşlık sitesi ne kadar cinsellikle alakalı site varsa bana mail atıyor :)) cancan oto bile üye sistemi ile çalışıyor, ne işine yarayacaksa.. Google de aramalarda ilk sırada çıkan donanım haberin bile böyle bi mecburiyeti yok :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1aaba

merhaba laguna üstadları,
    forumda baya araştırdım ama bulamadım. aracımı yaklaşık iki hafta kullanmadıktan sonra çalıştırdığımda start butonuna bastığımda çalışır gibi oldu 2-3 saniye kadar sonra ancak ben gaza bastıktan sonra çalışmaya başladı. bundan sonra da her ne kadar sık olmasa da bu durum arasıra olmaya başladı. iki hafta kullanmadığım zaman sürecinde acaba araba fazla güneşte kaldığı için akünün voltaj dengesi mi şaştı? fikri olan var mıdır?

bi fikri olan yok mu?
  • Fikri olan var... Daha bir sayfa önce hatta bu sayfanın ilk mesajlarında sürekli yazılıyor.. Manyetik kaptör, benzin pompası..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kursathanunal

durder04, sanırım manyetik kaptör, krank mili veya kolu sensörü ve krank devir sensörü aynı şey.. Aynı şeyin 3 ayrı yorumu gibi geldi bana...

Marşa basınca motor dönüyor ama çalışmıyorsa, standart 2 şey vardır ya ateşleme ya yakıt.. Depodaki benzin pompası arızalı olunca (ki onda bi röle var o arıza yapıyor, benim başıma gelen olay bu) veya ateşleme bobinlerinde sorun yoksa, bahsettiğin manyetik kaptöre baktır.. Benzin pompası sadece marş anında çalışıp motora benzin pompalar motor çalışınca durur.. Marşa basınca pompa çalışıyormu ona bir baktır..

9 Ağustos 2011; 9:11:54 yazılmış, senin mesajının 3-5 mesaj falan üstünde sayın abim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kursathanunal -- 11 Ağustos 2011; 16:03:43 >
  • kürşat:
    cancan ın telini yazdım doğrudan ara

1aaba:
    aküyü ölçtür 375 in altına inerse marş almaz, alırsa da yarım yamalak alır.

muho257
    bende 1.6 16V var. 60lt lpg ile ortalama 650km gidiyor. aşti bulvarında ortalama 140 ile gidiyorum.
    alanyaya giderken ortalama 170 ile gittim yaktığım lpg 115TL

bu arada katalizörde problem var ise 1. viteste çok zorlanıyor.
  • redlord um araba çalışıyorda çalıştıktan sonra toparlanması zor oluyor diyor 1aaba.. Onun için aküden kaynaklanabilecek bir sorun olmuş olabileceğini sanmıyorum..

Bu arada gittin alanyalara ve beni aramadın demek vayy öyle olsun..
  • 
Sayfa: önceki 362363364365366
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.