Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (1180. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24.183
Cevap
248
Favori
1.644.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11781179118011811182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam paylaşımın için teşekkürler, nacizane bir önerim olsun: kablolarınızın üzerindeki koruyucular zamanla yıpranıp soyulmuş bunları gırlak boru (ismi farklı da olabilir) diye tabir edilen o siyah boruların yenisi alarak üzerinede bez bant sararak korumaya almanızı tavsiye ederim. yoksa o kabloların üzerindeki izelasyon zamanla kavrulur ve çatlar buda istenmeyen başka arızalara sebep verir. saygılarımla.
  • 05393146430 0 kullanıcısına yanıt
    Konforu bozar, hiç tavsiye etmem. Aracımızın yol tutuşu ideal zaten, bunun fazlasına gerek yok. Görünüş için de değmez derim ama zevk meselesi tâbi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • S. A Ben de artık bu aileden oldum Yaklaşık 1 ay önce ben de Laguna 2 2003 model privilege araç aldım bilmediğim bir kaç şeyi merak ettim
    1. Faz1 veya Faz2 ne anlama geliyor ve nereden anlaşılıyor
    2. Bagazda sol tarafında CD çalar gibi bir kutu var kilitli bir kabı var yerinden çıkmıyor ne oldugunu bilen var mı
    3. Bazen Rolanti Bir den yükseliyor Enjeksiyon Kontrol edin diyor ve esp devre dışı diyor ( araba da gaz sabit kalıyor) stop edip tekrar çalıştırdığım zaman %90 duzeliyor
    4. Bu arabalarda follow me ( far belli bir süre yanma ve kendiliğinden sönme) özelliği var mı.
    5. Anahtarsız Giriş Ve çalıştırma özelliği var mı

Ve Adana da sağlam bir tamirci tanıdığı var mı gerçekten laguna dan anlayan.

Şimdiden teşekkür ederim

• Arkadaşlar, 140bg volvo motor olan mı, 115bg renault motor olan mı daha iyi, parça bakım fiyatları açısından?
  • Merhaba arkadaslar.2 ay kadar once 2004 laguna 2 privilage aldim. Gayet memnundum. Fakat soyle bi ariza meydana geldi. Araci kilitledigimde sadece sol taraf sinyalleri calisiyor. Aciyorum karti takiyorum. Hirsizliga karsi guvenlik sisteminde sorun var diyor. Konfor beynini falan bugun soktum sigortalara baktim bisey goremedim. Bi fikri olan varmi acaba yada daha once basina gelen

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Problemi cozdum arkadaslar basina gelen olursa diye yazayim. Sanayide ustalar 1200 ile 4000 arasi fiyat istediler kimi konfor beyni kimi kolon kilidini degistircez dedi. Sorun kolon kilidindeki pim direksiyondaki yerine oturmuyor ve akimi tamamlamiyordu. 1 tane vida gevsemis yerine tam oturttum. Arizayi beyninden silmek icinde aku eksi kutpu sokup 15dk bekledim taktim 15dk calistirdim. Stop edip tekrarcalistirdim klima farlar sinyaller camlar ac kapa yaptim. Rolantisi de duzeldi suan hic bir problem kalmadi

• Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba :)

Gelmemin sebebi tekrardan yardimimin dokunabilecegini dusunmektir. Bir cok arkadasin bildigi uzere Hollanda’da yasamaktayim ve burada genelde parca sorunum olmuyor ve Turkiye’ye gelislerimde bir cok arkadasa parca getirebiliyorum .

Oncelikle elimde olan orjinal sıfır bir cam dugmesi var Laguna 2 icin sofor kapisinda bulunan arka camlari acmaya yaran ikili dugme . Hic kullanilmamis ve servisten alinma , seri numarasi : 8200315050

Ikincisi ise elimde depo kapagi kilidi motoru bulunmaktadir . Bildiginiz uzere depo kilidi tabanca gibi pim’i cekip birakan sistemle calisiyor ve eger bu mekanizma calismayi durdurursa icerisindeki dc motor hatasindan kaynaklaniyor . Oyuncak arabalarin icindeki dc motor gibi ama bunun bir seri uzeri oldugu icin Turkiyede bulunmuyor .

Suanda elimde bulunan parcalar bunlar , ihtiyaci olan arkadaslar yazabilir .

Diger ihtiyaciniz olan ufak tefek (sensor, yikama robotu vs) parcalar icin iletisime gecelim . Mail adresim mustafakaraarslan@live.com

Gorusmek uzere
     LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım ***

• Murat_5320 kullanıcısına yanıt
    Merhaba ,

Torpidonun altindan kalorifer motoruna ulasin ve direk elektrik verin oncelikle , buyuk ihtimalle calisacaktir eger calismazsa o motor ariza yapmis demektir . Biraz buyuk bir motor olmasaydi gelirken getirmeye calisirdim . Elektrigi direk verince duzelecegini dusunuyorum

• betsalel B kullanıcısına yanıt
    Ariza kalorifer motorunda , güc eksik geldiginde calistirmiyor ama yogun gucte calisiyor . Kalorifer motorunun degismesi gerekiyor

• Merhabalar.laguna 2 lerde yagmur sensorunu nerden aktif ediyoruz bilen var mi acaba

• Silecek kolunu 1 kademe aşağıya indireceksiniz. Çok stabil çalışmıyor yanlız.

• 2007 laguna 2 de benzin göstergem yarıya gelip tekrar sıfıra düşüyor ve hiç durmadan devam ediyor. Bir yukarı bir aşağıya yarıya kadar. Şamandra soketini çıkardım o durumdada bu hareketi yapıyor.
    Başına gelen yada neden olur fikri olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHinferno -- 5 Mayıs 2020; 9:23:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kara_sovalye01

S. A Ben de artık bu aileden oldum Yaklaşık 1 ay önce ben de Laguna 2 2003 model privilege araç aldım bilmediğim bir kaç şeyi merak ettim
    1. Faz1 veya Faz2 ne anlama geliyor ve nereden anlaşılıyor
    2. Bagazda sol tarafında CD çalar gibi bir kutu var kilitli bir kabı var yerinden çıkmıyor ne oldugunu bilen var mı
    3. Bazen Rolanti Bir den yükseliyor Enjeksiyon Kontrol edin diyor ve esp devre dışı diyor ( araba da gaz sabit kalıyor) stop edip tekrar çalıştırdığım zaman %90 duzeliyor
    4. Bu arabalarda follow me ( far belli bir süre yanma ve kendiliğinden sönme) özelliği var mı.
    5. Anahtarsız Giriş Ve çalıştırma özelliği var mı

Ve Adana da sağlam bir tamirci tanıdığı var mı gerçekten laguna dan anlayan.

Şimdiden teşekkür ederim
    1- 2004 ve 2005 Faz1 sonrası Faz2. Hafif makyaj var ve motor 5 Bg daha güçlü sanırım. Makyaj olarak ön panel değişik, geri vites lambaları faz2 de yuvarlak 1de dikdörtgen

2- Adını bilmiyorum da AUX bağlantı için kullanılıyor.

3- Benim başıma geldiğinde gaz kelebeği ( Boğaz kelebeği de deniyor olması lazım ) temizliği ile düzelmişti. Olmadı soketleri filan kontrol ederler. Uğraştıracak bir arıza değil.

4- Normalde var ama bu arabada paket işi tam muamma. En üst donanım privilege güya ama daha dolu alt paketler var. O sebeple bilgisayar bağlantısı ile anlaşılır bence en temiz

5- Cevap 4 :)

Ve Adana da tamirci bilmiyorum.

Hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin.

• Arkadaşlar merhabalar,

2004 model laguna privilige 1.6 aracımda kart okuyucu problemim var. Servis ekte gönderdiğim gibi absürd bir teklif verdi. Herşey değişecek diyor. Anadolu yakasında bu işten anlayan bir elektonikçi varsa bildiğiniz önerebilirseniz çok memnun olurum.

• Evet arkadaşlar tam 1 ay oldu enjeksiyon ve esp hatası sorunu hala devam etmekte ne yaptıysak düzeltemedik yaptıklarımdan farklı çözümlerle sonuca ulaşan varsa yardım etsin artık arabayı yedek parça niyetine satıcam araba 1.6 2004 yapılan işlemler;
    -beyin tamiri
    -boğaz kelebeği orjinaliyle değişti
    -boğaz kelebeği soketi değişti
    -krank sensörü değişti
    -bilgisayarda program resetlendi reno clip ile
    -gaz pedalı soketi ve gaz pedalı temizlendi
    -gözümün gördüğü her soketi tek tek çıkartıp selsil devre spreyiyle temizledim gözümün gördüğü bütün kablolara baktım

Ama çözüm bulamadım arkadaşlar tam 1 ay oldu artık arabayı ne satabiliyorum ne yaptırabiliyorum bu sorunla da yaşanmıyor nerde ne zaman arıza vericeği belli olmuyor arıza verdimi tekrar zor çalışıyor arıza vermesse gidişinde tekleme vs bi sorun olmuyor yorumunuzu bekliyorum arkadaşlar

• Tavsiyelerim:
    1-Akü buji ve bobin kontrolü,
    2-Map sensörü kontrolü,
    3-Farlarda sinyallerde stoplarda kırık varsa ordan giren su oksitlenme yapıyor ve bu hatayı alırsın.
    4-Araban LPG liyse Opetten al. Ama arabayı 50-60 km benzinde kullan durumu takip et.
    5-Oksijen sondalarını kontrol et.
    6-Boğaz kelebeği dışında 4 adet ufak soket daha var. Onlarıda temizle

• Merhabalar hepinize iyi akşamlar. Benim sorunum hız sabitleyici ile ilgili; hız sınırlandırıcıyı aktif ettiğimde sorunsuz bütün tuşlar çalışıyor, hız artırma ve eksiltme dahil, ancak hız sabitleyici butonunu aktif etmek istediğimde ekranda yeşil olarak uyarı başta beliriyor, yalnız hız artırma ve eksiltme tuşları hiç bir şekilde çalışmıyor. Bir müddet sonrada hız sabitleyicinin aktif olduğunu gösteren yeşil uyarı tamamen kayboluyor. Benzer bir sorunla karşılaşan varmı?

• Berkin111 B kullanıcısına yanıt
    Anahtarı daha ucuza getiririz okuyucunun sorununu da çözebiliriz. Araç çalışmıyor mu hiç? Kart okuyucunun ne problemi var?

• DJYALNIZLIK D kullanıcısına yanıt
    Gaz kelebeğini niye değiştirdin devirde yükselme mi oluyordu?

• DJYALNIZLIK D kullanıcısına yanıt
    Gaz pedalı soketinden ne istediniz kardeşim. ESP ve enjeksiyon ile gaz kelebeginin gaz pedalı soketinin ne alakası var? Sen sıkıntıyı yazmiyorsun ki yardımcı olalım sana? Arabaya oturuyorsun sonra ne oluyor tane tane anlat.

• 
Sayfa: önceki 11781179118011811182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.