Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (1178. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
24.183
Cevap
248
Favori
1.644.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11761177117811791180
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu işlemler Muş merkez sanayide yapıldı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar şu soruna bir el atın yahu.. Neden olabilir.. Yok mu bir bilen veya fikri olan..

Aracım Laguna 2.0 faz 1 2003 model. Otomatik LPG li. Vites P veya N de park halinde rolantide çalışırken 1-2 dk sonra otomatik vites arızası var diyor.. neden olabilir?
  • karahan_zorbey K kullanıcısına yanıt
    Hocam şanzıman yağını ne zaman yeniledin en son

• quote:

Orijinalden alıntı: BLADEEEE

Hocam şanzıman yağını ne zaman yeniledin en son
    Yeni değiştirdim. Sorun çözülmedi. Acaba kontaktör veya yağ basınç sensöründen olabilir mi? Çünkü araç park halinde vites N veya P de selonoidlerden olmasına pek ihtimal vermiyorum. Birde bu vitesin önündeki küçük mandal bende yok yani sürekli basılı gibi bişey ondan olur mu acaba?
    Mandaldan olabilir hocam. Parçayı temin edip taktırın eğer düzelmezse başka şeyler düşünelim. Bu arada şanzıman yağının katalogda belirtilen yağ olduğundan emin olun çünkü başka yağ koyuyorlar kaşla göz arasında.

• quote:

Mandaldan olabilir hocam. Parçayı temin edip taktırın eğer düzelmezse başka şeyler düşünelim. Bu arada şanzıman yağının katalogda belirtilen yağ olduğundan emin olun çünkü başka yağ koyuyorlar kaşla göz arasında.
    Eyvallah. Vites kumanda kolunu arıyorum. Çeşitli fiyatlar var. Birde uyumlu uyumsuz sıkıntısı olabilir..Bakalım hayırlısıyla değiştirirsem sonucu yazarım.
  • Merhaba arkadaşlar
    Aracımda dijital klima var. Bazen kaloriferi acıyorum ama hava üflemiyor. Ekrandaki fan göstergesidir en üstte olduğu halde hava gelmiyor. Çok sık olmasada ara ara oluyor ve kış günü çok can sıkıcı oluyor bu durum.
    Polen filtresinden falan değil de elektronik bir sorun gibi. Ekranda herşey normal gözüküyor ama gram hava gelmiyor.
    Sorun ne olabilir acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murat_5320 -- 22 Şubat 2020; 13:0:36 >
  • Murat_5320 kullanıcısına yanıt
    Benim araçta bu olaya benzer birşey oluyor fakat sebebini ben de tam çözemedim.

Klima ekranı normal, blower çalışıyor yani fan dönüyor ama orta kanala hava vermiyor. Belki alt tarafa da vermiyordur ondan çok emin degilim ama üstten kesinlikle hava vermeye devam ediyor. Yani ön cama hava gelirken yolcuya şoföre gelmiyor.

Çözümü arabayı stop edip kart çıkarıp takip bir daha çalıştırmak. O zaman düzeliyor. Gerçi son zamanlarda pek yaşamıyorum bu durumu ama birkaç ay öncesine kadar oluyordu.

• quote:

Benim araçta bu olaya benzer birşey oluyor fakat sebebini ben de tam çözemedim.

Klima ekranı normal, blower çalışıyor yani fan dönüyor ama orta kanala hava vermiyor. Belki alt tarafa da vermiyordur ondan çok emin degilim ama üstten kesinlikle hava vermeye devam ediyor. Yani ön cama hava gelirken yolcuya şoföre gelmiyor.

Çözümü arabayı stop edip kart çıkarıp takip bir daha çalıştırmak. O zaman düzeliyor. Gerçi son zamanlarda pek yaşamıyorum bu durumu ama birkaç ay öncesine kadar oluyordu.
    Cevap için teşekkürler.
    Benim bahsettiğimiz olayda ekranda herşey normal iken fan devrede gözüküyor ama fan sesi duyulmuyor ne ayağa ne cama hiçbir şekilde üfleme yapmıyor. Arkadasta da aynı araba ara ara onunki de aynı bu şekilde oluyormuş. Sorun ne bilemedim.

• Murat_5320 kullanıcısına yanıt
    Hocam sen sigortasına bakacaksın, o sağlamsa blowerın elektrik soketlerine baktırman lazım. İyi bı oto elektrikçi olayı çözer.

• quote:

Hocam sen sigortasına bakacaksın, o sağlamsa blowerın elektrik soketlerine baktırman lazım. İyi bı oto elektrikçi olayı çözer.
    Valla benim araba 2006 arkadaşın 2007 ikimizde de aynı sorun var.
    He çok dert değil ayda bi oluyorda merak ettim acaba neden diye.
    Bi ara elektirikciye gittim kalorifer çalışıyor abi çalışmadığım zaman gel dedi. Onu da denk getiremedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Murat_5320

Merhaba arkadaşlar
    Aracımda dijital klima var. Bazen kaloriferi acıyorum ama hava üflemiyor. Ekrandaki fan göstergesidir en üstte olduğu halde hava gelmiyor. Çok sık olmasada ara ara oluyor ve kış günü çok can sıkıcı oluyor bu durum.
    Polen filtresinden falan değil de elektronik bir sorun gibi. Ekranda herşey normal gözüküyor ama gram hava gelmiyor.
    Sorun ne olabilir acaba?
    Bende bu sorunu yaşadım. Torpidonun altında bi yerde kalorifer rezistansı var. Ondan oluyor. Oksitlenmiş veya bozulmuş olabilir. Orijinali pahalı ama yan sanayi ucuz. Geçen gün yine aynı problem oldu. Torpidonun altına elimle hafifçe vurdum. Çalışmaya başladı.

• 2005 model lagunam var lpg takılı, en az 8 marş bastıktan sonra anca çalışıyor.uzun süre kullanmassam yine marl çok geç basıp çalışıyor. Sorun ne olabilir acaba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nihatozok

2005 model lagunam var lpg takılı, en az 8 marş bastıktan sonra anca çalışıyor.uzun süre kullanmassam yine marl çok geç basıp çalışıyor. Sorun ne olabilir acaba
    Benzin deposunda ne kadar benzinin var ? Benzin az olunca problem olur.
    Yarım depodan fazla benzin mevcut

• quote:

Yarım depodan fazla benzin mevcut
    O zaman LPG diyaframından (membran) olabilir. Bizim bir arkadaşta aynı sıkıntı olmuştu. LPG sistemin BRC ise kronik sorunuymuş. BRC servisi yenisini takıyor. Tamiri de yapılıyor. Enjektör hatası olduğunu da söylerler, fazla kulak asma. Öncelikle LPG sistemindeki diyaframı kontrol ettir derim.
  • Dediğiniz 2 problemede baktık, krank mil sensörü diye birşey dediler bundan olma ihtimali var mı, dedikleriniz tek tek kontrol edildi daha önce

• quote:

Dediğiniz 2 problemede baktık, krank mil sensörü diye birşey dediler bundan olma ihtimali var mı, dedikleriniz tek tek kontrol edildi daha önce
    LPG markanız BRC mi? Hangi İldesiniz? Diyaframı nasıl kontrol ettiler? Araç yolda stop ediyormu? Rolanti durumu nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karahan_zorbey -- 6 Mart 2020; 11:42:7 >
    Atiker marka lpg, bursadayım,direk değişti diyafram,araç yolda stop etmiyor.rölantı durumu birazcık düşük.

• quote:

Atiker marka lpg, bursadayım,direk değişti diyafram,araç yolda stop etmiyor.rölantı durumu birazcık düşük.
    Hocam başka bir fikrim yok. Lagunadan anlayan usta bulmakta zor. Bende İzmit teyim. Sürekli ESP hatası alıyorum. Bir türlü çözemedim çözüm bulamadı ustalar. Sabah çalışınca pek vermiyor soğukken.
    Öğlen veya akşam tekrar çalıştırdığımda işten gelirken 5-10 dk sonra ESP Hatası veriyor durmadan.

• 
Sayfa: önceki 11761177117811791180
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.