Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (1151. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
24.183
Cevap
248
Favori
1.644.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11491150115111521153
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: psyclock

Evet Güncelleme Yapalım , Yapılan işlemlerin resimleriyle..
    Sizlere de Fikir vermesi açısından.

1- FAR KARARTMA İŞLEMİ :
    Farlar sökülük açıldı, hemiçten hem dıştan polisaj ile yüzeyleri temizlendi cilası atıldı, iç ayna çerçevesi dışında kalan yerler standartta bronz renktir
    bu eskimiş bir görüntü vermekte idi. siyaha boyanarak (orjinal Baskı Xenon yazısı maskelenerek) bu hali elde edildi.

2- GERİ GÖRÜŞ KAMERASI:
    Arka Tampon çıtası delinerek kamera montaj edildi, double ekrana bağlantı yapıldı, geri vites ampülnden de elektrik alındı, bu arada bişeyi hatırlatmak isterim,
    lagunadaki tesisat kabloları kodlu kablodur, yani deneme yanılma yöntemiyle kablo bulmaya çalışmayın beyni yakarsınız , tüm kablolar aynı renktedir. gridir.
    Aracın arıza sistemi bu kodlu kablolar sayesinde size park ampülümü, plakalık ampülümü yoksa stop ampülümü hangisinin patlak olduğunu söyleyebiliyor, o nedenle
    ehil olmayan standart bi oto elektrikçi şase test ampülüyle deneyip bulmaya çalışırsa vay halinize
    Geri Vitese alınca otomatik olarak kamera devreye giriyor, ve geri vitesten çıktığında teyp hangi modda kaldıysa , kaldığı yerden devam ediyor.

3 - KOLÇAK KAPLAMA:
    Kötü durumda olan kolçak derisini üstüne siyah deri kaplattırdım, sararmış ve çok aşırı sayabileceğim seviyede çatlamıştı, güven diğim bir döşemecide, orjinal deri
    zımbalamasını iptal ettirmeden direk orjinal derisi üstüne siyah vinneks kaplattım, bu arada el freninin körüğünüde elden geçirdik aynı vinneksle.

4- APP plaka ve NİKELAJ ŞERİT İŞLEMİ:

Özel Plakalık ve APP plaka yaptırttım mühürlü , Bunlar montelendi
    Özel Plakalık Benim , Eşimin ve Kızımın isminin baş harflerini içeriyor K.S.N.
    APP ise beşiktaş baskı , Tampondaki Nikelaj bir çizgi dikkatinizi çekmiştir, oldukça hoş bir detay oldu daha zengin gösterdi ön çehreyi, maliyeti sadece 2TL

GERİ VİTES KAMERASI VE DVD SİSTEMİNDEN DİĞER GÖRÜNÜŞLER:

DİĞER YAPILANLAR:
    -Bunlarla birlikte Şeritleri Orjinal rengine boyattırdım.
    -Viraj demir lastikleri değiştirildi, ufak ve ucuz bir parça ve ön takımdaki pek çok sesi bu nedenle duyuyorsunuz lakin çok işçiliği var, alt beşik komple sökülüyor neredeyse
    -Arka plaka ampülünde beyaz ledler uygulandı, aslında Pek çok led denedim Can-bus özellikli lakin ne yaparsam yapiyim arıza verdi,artık umursamıyorum arızayıda

Gelişmelerde yine devam ederiz. Hayırlı günler
    Hocam İzmitte misiniz. Bende izmitteyim. Tavsiye edeceğiniz bir laguna ustası varmı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• karahan_zorbey K kullanıcısına yanıt
    merhaba, size cevap yazarak öbür arkadaşa da cevap vermiş olayım otomatik vites yağı 50 bin km de bir değişmesi lağzım yada bu km yi uzun yılar dolduramıyorsan 5 yılda bir. hata ise yağ eksikliği yada eskimiş yağ kaynaklı olabilir, otomatik vites hata ve ihmal kabul etmez. en kısa zamanda kontrol ettirin. aracınıza uygun şanzıman yağını araştırın ustaların insafına bırakmayın (derken insaf yok zaten) hemen atf 3 yağı koyup geçerler, sonrası size büyük bir arıza bedeli olarak döner.
  • anatamirci A kullanıcısına yanıt
    Mobil atf 3309 yağlarım.geldi ama daha kısmet olmadı değiştirmek

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanberber53

Mobil atf 3309 yağlarım.geldi ama daha kısmet olmadı değiştirmek
    Üstteki mesajda anatamirci o yağı tavsiye etmiyor ama!

benim aracımdaki şanzıman su1 kodlu 5 ileri 55-50 diye şanzımancıların bildiği aisin firmasının üretmiş olduğu şanzımandır ve yağı aisin 3309 dur, ülkemizde mobil 3309 numaralı yağ orjinalin karşılığıdır.
  • Laguna 2 yan hava yastığı darbe sensörüne ihtiyacım var. (Sarı renkli ufak bir şey. Emniyet kemeri sargısının üst tarafında kapı direğinde yer alıyor.) Elinde olan veya tanıdığı bir çıkmacı varsa lütfen yardım edebilir mi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaslar sabah motor sogukken tikirti vuruntu sesi geliyor dort bes saniye sonra kesiliyor. Bunun nedenleri nelerdir. Bana cok masraf cikartirmi. 2008 laguna privilige 1.6 16 v benzin lpg li aracim 144 binde daha

• Arkadaşlar hepinize hayırlı akşamlar. Birkaç gündür aracımı sabahları motor soğukken çalıştırıp hareket ettirmek istediğimde (debriyajdan çekip gaz pedalına bastığımda) motor boğularak stop ediyor. Aracı hareket ettirmeden bir kaç dakika bekledikten sonra motor ısındığında ancak hareket ettirebiliyorum. Motor sıcakken herhangi bir sorun yok. Araç 1.6 motor benzin/ lpg li daha önce benzer bir sorunla karşılaşan ve çözümü bilen varmı?

• cimbomlu_66 C kullanıcısına yanıt
    Boşta gaz verirken sıkıntı var mı?

• ruzgar1018 R kullanıcısına yanıt
    Aracin gidisinde durusunda bir sikinti yoksa kurcalamayin.

• BLADEEEE kullanıcısına yanıt
    Sadece motor soğukken yapıyordu, ama hem benzin hemde Lpg de daha bariz bir şekilde titreme vardı. Lpg sisteminden şüphe ettim ve lpg bayine gittiğimde enjektörlerin arızalı olduğu tespit edildi. Enjektörleri değiştirdikten sonra aracın hem benzin hemde lpg de çalışması stabilleşti. Yìnede tam emin olmak için ayrıca aracı bilgisayara bağlattım. Yapılan kontrolde 4. Silindir yanma odasında hata tespit edildi ve gerekli kodlama hataları düzeltildikten sonra araç benzinde saat gibi çalışmaya başladı.bir kaç gün benzinde araca binmem gerektiği sonra ise tekrar lpg ayarı yapmam gerekiyormuş. Ustanın dediği bu aracın lpg enjektör sisteminin düzgün bir şekilde çalışmaması nedeni ile fakir karışım olduğundan bu sorunun olabileceğini belirtti. Akşam aracı motor soğukken çalıştırdımda bir problemle karşılaşmadım. Yani anlayacağınız sorunu kendi tahminimle çözdüm diyebilirim.

• Selamun aleykum. Bugun fan rezistansini soktum. Fan ilk uc kademede calismiyordu. Sadece 4. Kademede calisiyordu. Rezistansin diyotu yanmis. Kisa devre yapinca her kademesi calisti. Sorun parcanin yenisi 700 tl fiyat veriyorlar. Sadece diyot bulup degistirmeyi deneyecegim. Ancak sokum esnasinda sari bir hortum gordum. Ucu bosta idi. Ici aliminyum folyolu gounuyordu. Yukaridaki ucu torpidonun irdan geliyor. Bostaki ucu nereye takilacak bulamadim.

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım ***

Arkadaşlar N veya P de iken rolantide motor çalışır durumdayken belli bir zaman sonra Otomatik Vites Arızası hatasını şimdilik çözdüm gibi. Motor yağı (Şanzıman yağı değil) Max. seviyeye yakın bir şekilde dolu olsun. Bu şekilde hata vermiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: betsalel

Selamun aleykum. Bugun fan rezistansini soktum. Fan ilk uc kademede calismiyordu. Sadece 4. Kademede calisiyordu. Rezistansin diyotu yanmis. Kisa devre yapinca her kademesi calisti. Sorun parcanin yenisi 700 tl fiyat veriyorlar. Sadece diyot bulup degistirmeyi deneyecegim. Ancak sokum esnasinda sari bir hortum gordum. Ucu bosta idi. Ici aliminyum folyolu gounuyordu. Yukaridaki ucu torpidonun irdan geliyor. Bostaki ucu nereye takilacak bulamadim.

Hocam sifir fani ben 300 liraya aldim. Benimki ses yapiyordu o yuzden degistirdim.

Hortumun amaci torpido sogutmasini kullanmak amaciyladir. Yani herhangi bir hava kanalinin icine sokun.

• Selamun aleykum.
    Resimde görülen kalorifer rezistansı 1-2-3 kademede çalışmıyordu. Üst kısma kısa devre yapınca çalışmaya başladı. Sanayide aradım bulamadım. Metal termik diyot yada resistor farklı isimlerde adlandırıyorlar. Ama üzerindeki amper değerleri okunmuyor. Acaba nereden bulabilirim. Amper değeri kaç olması volta değeri daha önce bu sorunla karşılaşmış biri var ise yardımcı olabilir mi acaba. Rezistan gövdesi sağlam. Sadece en uctaki termik arızalı. Serviste sordurdum. 700 tl fiyat istediler. LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım ***

• quote:

Orijinalden alıntı: gevezze

Aracı ilk aldığımda göğüste ki soyulmalardan rahatsız olduğum için 3 parçayı karbon kaplatmıştım. O zaman klima paneli ve çakmaklığı nasıl sökeceğimizi bilemedik diye yaptırmamıştım.

Bugün çakmaklığı ve klima panelini söktüm ve karbon kaplattım bu noktalarıda. İçi ile ilgili bir memnuniyetsizliğim kalmadı çok şükür şimdilik.

Torpido ortasında, saatin üstünde ki kapaktan kolcağa kadar olan bölüm tek tip olmuş oldu.

Nasıl olmuş?

Kaplama için 10 lira istedi arkadaş sağolsun :) Zaten % 40 ını da ben yaptım, baktım müşteri geliyor dükkana, git sen onlarla ilgilen dedim, oturdum kendim toparladım kıyı köşesini

Konu biraz hortlamış olacak ama bende müzikçalar ve klima panelini söküp birleşim yerlerini izole ederek trim seslerini kesmek istiyorum.Bu konuda sökerken foto varmıdır? yada sökerken nerelerine dikkat etmeliyim? tırnaklarını kırmak istemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanberber53

Hoşgeldiniz hayırlı olsun araç hakkında biraz bilgi verseniz neyi var neyi yok fiyatı falan

Alıntıları Göster
    Aracım 2007 model 2.0T 170BG 5 ileri Otomatik vites.ısıtmalı ve elektrikli ön koltuklar ,6lı cd changer ve cabbesse mp3 player far yıkama, otomatik far yükseklik ayarı, eller serbest donanımlı privilege modeli.
  • Arkadaşlar selamlar.

Peugeot 407 1.6 Hdi dan Laguna ya geçmek istiyırum. ( Aracımdan memnunum fakat kalabalık kullanmaya başladım altı düşük geliyor vuruyor rahat kullanamıorum ) Tek değiştirme sebebim bu.

Şimdi abi aracı aktif kullanan biri bana bilgi verebilir mi hangi motor seçeneği Hangi donanımı hangi fiyata alınır .

Kronik sorunlar Zırt pırt sanayi vs yapar mı yoksa megane felan mı alayım

Şu kardeşinizi bi aydınlatın hayrınıza

• Benim de sorum olacak; privilege modelinin donanımları nelerdir? Bir de otomatik şanzımanlı nasıldır sık arızalanır mı, ayrıca bir türlü bulamadığım soru lütfen bilen biri söylesin, bu araçta kullanılan şanzımanın adı nedir?

• 2002-2005 arası otomatik şanzımanlar 4 ileri dpo diye geçer.

2005 sonrası makyajlı faz 2 de otomatik modelleri sadece 2 litre hacimli f4r turbo motor da var. Üzerinde şanzıman aisin Warner şanzımanı ,55-50 dir.

Tabiri caizse bu şanzıman sorunsuz ise 40 binde yağ değişimi yapılarak çok uzun yıllar hizmet eder kullanıcısına.

Dsg kadar geçişleri konforludur. Zaten aisin Warner dünyanın en iyi şanzıman markalarının başında yer alır.

• 
Sayfa: önceki 11491150115111521153
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.