Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (1149. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
24.184
Cevap
249
Favori
1.644.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11471148114911501151
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BLADEEEE

Farkli yerden gaz aldiniz mi? Boyle durumlarda ilk supheleneceginiz sey LPGnin kalitesidir.
    Her zaman aldığım shell den gaz aldım. Benim aklıma da gaz geldi, bitmek üzere idi zaten gaz gittim depoyu doldurdum sorunum hala devam etmekte. Neden olabilir ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sabit hizlar derken hiz sabitleyici kullandiginizda mi oluyor? Yoksa hizinizi azar azar gaz vererek sabit tutmaya calistiginizda mi oluyor?

• Nusretli N kullanıcısına yanıt
    Krank sensörünü değiştirin. Zaten ucuz bir parça

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Murat_5320 kullanıcısına yanıt
    Gaz kelebeği temizliği. Ucuz ve kesin çözüm

• 250 tl verdim degişdirdik usda burada sorun dedi ondada degilmiş çözemediler

• Kendimiz yapma ihtimalimiz varmi gaz kelebeği ve nasıl bişey usdam

• Nusretli N kullanıcısına yanıt
    Gaz kelebeği sorunu sizin değil diğer arkadaşa verilen cevap.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2F705CC89 -- 25 Kasım 2018; 17:29:48 >
  • quote:

Sabit hizlar derken hiz sabitleyici kullandiginizda mi oluyor? Yoksa hizinizi azar azar gaz vererek sabit tutmaya calistiginizda mi oluyor?
    Sabit hızlarda giderken, hız sabitkeyicisi kullanmıyorum. 80 le gidiyorum diyelim yada 60 ile falan sabit hızda giderken yapıyor. Gaza kokledigimde sorun yok, ivmelenirken sorun yok.. Geçen sene boğaz kelebeği temizliği yaptırmıştım yine ondan mı dersiniz. Ama dediğim gibi benzinde hiçbir sorun yok.

• Murat_5320 kullanıcısına yanıt
    Cekebilirseniz bir video cekin. Bir de lpgnin bitmesini bekleyin yeniden aldiginizda tekrar bakin. Eger duzelmezse lpg filtresi ve enjektorleri kontrol edilmeli. Cok dusuk bir ihtimal ama on takimda veya motor takozlarinda bir bosluk olabilir.
    Gaz kelebegi ile alakasi yok sizin sikintinizin. Hic oynatmayin onu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • BLADEEEE kullanıcısına yanıt
    Ben aynı sorunu yaşadım. Gaz kelebeği temizliği yılda bir iki yılda bir gerekiyor maalesef

• Bu arkadas benzinde ayni sorunu yasamiyormus. Gaz kelebegi motoru bogarsa benzinde daha cok tekler hatta kirmizi isiklarda durunca vesaire stop eder.

• BLADEEEE kullanıcısına yanıt
    Benzin motor İçin en uygun yakıt olduğundan sorunları LPG kadar hissettirmez. Ben kendim kelebeği evde temizledim. Maf sensörü ile birlikte. Sorun kalmadı

• Kararmış xenon farın içten temizliği olabiliyorum?

• karahan_zorbey K kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun bendede var temizlik yapıyorlar ama bazıları Randımanli olmuyor diyor mercek kısmı asıl.mesele

• quote:

Cekebilirseniz bir video cekin. Bir de lpgnin bitmesini bekleyin yeniden aldiginizda tekrar bakin. Eger duzelmezse lpg filtresi ve enjektorleri kontrol edilmeli. Cok dusuk bir ihtimal ama on takimda veya motor takozlarinda bir bosluk olabilir.
    Gaz kelebegi ile alakasi yok sizin sikintinizin. Hic oynatmayin onu.
    Teşekkür ederim. Sanayiye gideceğim yarın bakalım. Lpg filtresini değiştireyim zaten zamanı gelmişti umarım ondandır.

• Arkadaşlar 2003 model 2.0 otomatik lpgli laguna ile aranıza katıldım. Size sormak istediğim aracı aldıktan sonra hani ilk elden geçirilecek veya kontrol edilecek gerekliyse de değiştirilecek parçalar veya noktalar nelerdir. Tabii değişik durumlar olabilir ama genel anlamda neler yapılmalıdır sizce? Mesela motor lambam yanıyor. Arada bir esp de sorun var diyor. Yeniden çalıştırınca gidiyor. İki kerede otomatik şanzımanda sorun var dedi ama yeniden çalıştırınca gitti. Tavsiyelerinizi alabilirmiyim. Şimdiden sağolun.

Araba muayyerse sikinti etme. Atan öten yoksa. Teklemiyorsa kütlemiyorsa sikinti yoktur hic kurcalama.

• Teşekkürler Bladeee. Birkaç sorum daha olacak forumdaki tecrübeli arkadaşların görüşlerini bekliyorum.
    1-Araba park halindeyken vites P veya N de iken rolanti de araba çalışır durumda beklerken 3-4 dk sonra motordan hafif bi ses değişikliği olup otomatik vites sorunu diyor. Stop edip çalıştırınca geçiyor. Yine park halinde çalışır durumda bekleyip 5 dk sonra aynı hatayı veriyor. Araba bu şekilde rolanti de çalışırken 3-4 bilemedin 5 dk sonra devreye giren bir durum sensör ayar falan varmi?
    2-Arabayla ani fren yaptığımda ekranda kırmızı renkle stop yazısı kısa süreyle gelip gidiyor. Neden olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karahan_zorbey -- 30 Kasım 2018; 19:10:56 >
  • Evet üstadlar cevabınızı bekliyorum.

Selamlar,

Evet oluyor, farı komple sokuyorlar, içine ilaçlı bir bez atıp mercek dahil her yerde gezdiriyorlar bezi her yer temizleniyor. Sonra durulayip kuruluyorlar.

• 
Sayfa: önceki 11471148114911501151
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.