Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (1139. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
24.183
Cevap
248
Favori
1.644.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11371138113911401141
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben o uyarı ile bir kez karşılaştım 30 sn kadar yandı sonra söndü. Çok hayati olduğunu düşünmüyorum fakat egzoz manifoldu ile alakalı. Yine de kontrol ettirmekte fayda var. Egzoz birşey yapışmış ve duman yapıyor olabilir. Pis koku oluyor mu araçta?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bedrim kullanıcısına yanıt
    Aynı aracın Expression modeli var 2006.

Kronik sıkıntı yaşamadım.

Elektronik diye korkuttular yıllarca ama herhangi bir elektronik arıza yaşamadım.

Baskı balatayi bilmiyorum ama 500 liraya işçilik dahil orjinal parçalarla triger degisiyorlar.

Lpgli olduğu için bagaj hacminde sıkıntı yaşıyorum bazen. Küçük değil ama büyük de değil. Arka koltukları yatirirsan dünyaları taşıyor. Ben öğretmen masası taşıdım düşün artık. Hatta sigdiramazsin dediler mümkün değil dediler hocalarla iddalastik boş alan bile kaldı rahatça sigdi. Masa rahatlıkla 150 boy, 100 en, 75 yükseklik ölçülerinde idi. Daha büyük de olabilir. Ama koltukları kapatinca bana yetmiyor bazen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BLADEEEE -- 19 Haziran 2018; 19:28:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Murat_5320

Egzoz emisyonunu kontrol edin. Uyarısı çıktı ekranda. Sebebi ne olabilir acaba?
    Kötü yakıt yüzünden de olabilir(sebep buysa bi süre sonra söner zaten),motor veya egzoz üzerindeki oksijen(lambda) sensörlerinden birisi bozulmuşta olabilir

• Arkadaslar merhaba,

2006 Laguna 2.0T bakiyorum. Parca sorunu yasarmiyim ve yakit tuketim degerleri nasildir? Yardimci olur musunuz?

• Laguna 2 faz 1 arıyorum. Gördüğüm kadarıyla expression ve privilege donanim var. Fakat expression olanların bazıları analog bazıları dijital klima. Ve bazılarında soğutmalı torpido var. Ve ben bu iki özelliğin olmasını istiyorum. Hangi donanımı tercih etmeliyim?

• palio1.6 P kullanıcısına yanıt
    Hocam elbet Privillage donanım daha iyidir ancak şunu net olarak söyleyebilirim ki bu yaşlardaki araç için temizlik daha mühim. Temizini ve özellikle kazasizini bulursaniz donanıma bakmayın alın derim. Çok donanım çok arıza ile uğraşmaktır. Hele ki hirpalanmis bir aracta işiniz iki kat zor. Hız sabitleme olmayiversin Turkiyede kullanacağınız yol yok zaten. Soyulmuş deri koltuğu olmayiversin. Bunlar dışında çok bariz bir fark göremiyorum zaten iki donanım arasında. Yerinizde olsam bütçe 35.000 lira ise örneğin, orta yollu Privillage yerine tertemiz kazasız bir mumkunse dusuk kmli Expression tercih ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: palio1.6

Laguna 2 faz 1 arıyorum. Gördüğüm kadarıyla expression ve privilege donanim var. Fakat expression olanların bazıları analog bazıları dijital klima. Ve bazılarında soğutmalı torpido var. Ve ben bu iki özelliğin olmasını istiyorum. Hangi donanımı tercih etmeliyim?
    expression plus olanlarda dijital klima var
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLADEEEE

Ben o uyarı ile bir kez karşılaştım 30 sn kadar yandı sonra söndü. Çok hayati olduğunu düşünmüyorum fakat egzoz manifoldu ile alakalı. Yine de kontrol ettirmekte fayda var. Egzoz birşey yapışmış ve duman yapıyor olabilir. Pis koku oluyor mu araçta?
    Hayır pis koku olmuyor, 2 3 gün yanıyor 2 3 gün sönük kalıyor böyle böyle devam ediyor. Işık yandığında araçta başka herhangi bir değişiklik hissetmedim ama orada hata vermesi sinir bozucu

• quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

Kötü yakıt yüzünden de olabilir(sebep buysa bi süre sonra söner zaten),motor veya egzoz üzerindeki oksijen(lambda) sensörlerinden birisi bozulmuşta olabilir

Alıntıları Göster
    Araç lpg li ilk benzinle çalıştırmadan yanıyor gaza geçtiğinde de devam ediyor. 2 3 gün sürekli yanıyor. Daha sonra bi sabah çalıştırdığımda ışık sönmüş oluyor. 2 3 gün yanmıyor daha sonra yine bi gün ilk çalıştırmada bakıyorum yine yanmış. Sizce neden olabilir

• quote:

Araç lpg li ilk benzinle çalıştırmadan yanıyor gaza geçtiğinde de devam ediyor. 2 3 gün sürekli yanıyor. Daha sonra bi sabah çalıştırdığımda ışık sönmüş oluyor. 2 3 gün yanmıyor daha sonra yine bi gün ilk çalıştırmada bakıyorum yine yanmış. Sizce neden olabilir

Alıntıları Göster
    Yakıtı başka yerden alın öyle deneyin bakalım birde

• quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

Yakıtı başka yerden alın öyle deneyin bakalım birde

Alıntıları Göster
    Benzin depo dolu idi q aydır benzin almıyorum ama 2 3 günde bir yanıyor 2 3 günde sönüyor. Acaba aldığım lpg den olabilir mi? Depodaki benzin 1 aydır aynı yoksa.

• quote:

Benzin depo dolu idi q aydır benzin almıyorum ama 2 3 günde bir yanıyor 2 3 günde sönüyor. Acaba aldığım lpg den olabilir mi? Depodaki benzin 1 aydır aynı yoksa.

Alıntıları Göster
    Lpg yi bitirip başka yerden alın.Ariza olsa o lamba hiç sönmezdi,kötü yakıt yüzünden bence

• Arkadaşlar bir sorum daha var.

Araç ekranında el frenini kontrol edin uyarısı yazıyor. Hiçte gitmiyor. Akuyu söküp takmıştım geçenlerde o yazı silindi bir daha da çıkmadı fakat el frenini dün Manuel olarak çekmişti daha sonra yine o yazı çıktı ve ekrandan gitmiyor.

Ekranda bu uyarı yokken Manuel olarak el frenini çekmezsem hiçbir şekilde bu yazı çıkmıyor. Manuel olarak el frenini devreye soktugumda bir daha silinmemek üzere el frenini kontrol edin uyarısı çıkıyor.

Ne yapmalıyım?

• ForAnAngel22 kullanıcısına yanıt
    Bende yeni aldım 2 bin kilometre yol yaptım ön takım motor bakımı yaptım parçası zor değil çokta pahalı değil ama ustası biraz zor bu aletin yakıt tüketimi 40 kuruş civarinda

• BLADEEEE kullanıcısına yanıt
    Bende de aynı hata verdi sonra sildirdim bı zaman sonra gene çıktı şimdi sönmüyor LPG genel olarak aynı yerden alıyorum bı dahaki sefere başka deneyeceğim arabamya biraz yüklenince gaz kokusu içeri veriyor bende arıza ver herhalde

• hakanberber53 H kullanıcısına yanıt
    Hocam sizinki çok büyük bir ihtimal egzoz manifoldu. Ya contasi bitik yada altını vurdunuz sonuç olarak cok masraflı bir işlem değil yaptırın kurtulun. Egzozcular yapar.

• BLADEEEE kullanıcısına yanıt
    Haftaya başlayacağım inşallah küçük bir sorundur birde geçenlerde enjektör arızası verdi araç gaz yemedi 50 yı geçmedi birde ona baktırmak lazım bobin vede bujileri değiştireceğim

• hakanberber53 H kullanıcısına yanıt
    Gaz yememe de aynı sorunla alakali bence. Dumanı tahliye edemediği için taze hava alamıyor motor, bu sebeple de boguluyor. Yani umarım böyledir çünkü enjektör işin içine girerse masraflar üzebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanberber53

Haftaya başlayacağım inşallah küçük bir sorundur birde geçenlerde enjektör arızası verdi araç gaz yemedi 50 yı geçmedi birde ona baktırmak lazım bobin vede bujileri değiştireceğim
    Aynı sorun bende de vardı geçen ay. Dediğiniz gibi araç gaz yemiyor 50 yi geçmiyordu. Ekranda enjektörleri kontrol edin diye uyarı veriyordu. Bağladık bilgisayara gaz pedalı arızası vardı birde triger kayışı sente ayarı bozuk olarak gözüktü. Triger i zaten değiştirecektim bi bahane ile onu değiştirdim gaz pedalı değişti sorun ortadan kalktı. Gaz pedalıni orijinalini 350 TL ye değiştirttim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murat_5320 -- 21 Haziran 2018; 15:19:21 >
  • Şimdi tek sorunum ekranda çıkan el frenini kontrol edin uyarısı. Manuel olarak el frenini devreye soktugumda gitmiyor arkadaş. Sürekli el frenini kontrol edin uyarısı çıkıp duruyor. Sebebi ne olabilir?

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım ***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murat_5320 -- 21 Haziran 2018; 17:47:37 >
  • 
Sayfa: önceki 11371138113911401141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.