Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (1133. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.183
Cevap
248
Favori
1.645.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11311132113311341135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sansar1844

S.a aracım Laguna II 1.6 expression abiler bıktım bunun akü boşaltmasından ya araçta kaçak gözükmüyor ama akşam bırakıyorum sabah akü boşalıyor kaçtane elektrikçiye götürdüm kaçağı bulamadılar servise gittim aküden dediler aküyü değiştirdim 3 gün sonra bindim kartı taktım tık Yok elektirik yok hiç bir ışık yanmıyor arac seyir galinde gösterge panelinde Işık'lar hafif sönük yanıp geliyor bide bu akşamda kartı taktım yine direksiyonun orlarda tik tik tik ses geliyor kafayı yicem bi çözüm söyleyin 😁

Elektirikçiye git şarj dinamosunun konjektörüne baksın elektirik çekiyordur. Geçmiş olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese tekrar merhaba;

Bu hafta yeni yol arkadaşımla ilk uzun yol deneyimimizi gerçekleştirdik. Gayet ekonomik bir yolculuk oldu :) dönüşte egzoz emisyon sorunu verdi araç. Starpet diye bir yerden lpg aldığım için oldu büyük ihtimalle. Sonra bir süre benzinde kullandım ve yeniden lpg aldım sorun ortadan kalktı söndü Arıza ışığı.

Bu yolculukta hız sabitleyiciyi de kullanma şansım oldu o da sorunsuz çalışıyor. Sadece hız arttırma tuşu ile ilgili bir sorunu var sanırım.

Araç 2003 privilege daha önce dediğim gibi. Cumartesi günü sanayiye gittim ufak tefek sorunlar nedeniyle. Arka cam fiskiyesinin tıkalı olması gibi.

Arabayı lifte kaldırtıp şanzıman yağı ve motor altına da baktırdım Güler otomotivde. Hafif bir yağ kaçağı varmış motor yağına bir katkı ilave ettirdim ufak kaçaklar için olanlardan.

Şöyle bir sorum olacak; arabanın şöför kısmında yer alan ayna kontrol düğmesinde ayna kapatma kısmı görünüyor ama bu butonu sonradan mı taktılar onu bilmiyorum. Aracın kitapçığında bazı modellerde var diyor fakat bunda var mı bilemiyorum. Aynalar yukarı aşağı hareket de etmiyor ayarlama yaparken. Belki o joystick arızalıdır diye birazdan sipariş vereceğim. Bu üretimlerde her privilegeda aynaların kapanması özelliği var mı acaba?

Bir sorum da şöyle; kapı kollarının arkasındaki siyah gözler anahtarsız giriş için mi? Kumanda iki düğmeli modelden.

Bazı fonksiyonlar çalışmıyor olabilir dedi usta. Fonksiyon güncellemesi ile çözebilirsin dedi. Bu fonksiyon güncellemeleri Ankara’da nerede yapılır bilen var mı?

Herkese iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kobe1984 -- 25 Mart 2018; 21:4:26 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Vpx1 V kullanıcısına yanıt
    Konjektörü değiştirdim 0 taktım yokgene aynısını yapıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: kobe1984

Herkese tekrar merhaba;

Bu hafta yeni yol arkadaşımla ilk uzun yol deneyimimizi gerçekleştirdik. Gayet ekonomik bir yolculuk oldu :) dönüşte egzoz emisyon sorunu verdi araç. Starpet diye bir yerden lpg aldığım için oldu büyük ihtimalle. Sonra bir süre benzinde kullandım ve yeniden lpg aldım sorun ortadan kalktı söndü Arıza ışığı.

Bu yolculukta hız sabitleyiciyi de kullanma şansım oldu o da sorunsuz çalışıyor. Sadece hız arttırma tuşu ile ilgili bir sorunu var sanırım.

Araç 2003 privilege daha önce dediğim gibi. Cumartesi günü sanayiye gittim ufak tefek sorunlar nedeniyle. Arka cam fiskiyesinin tıkalı olması gibi.

Arabayı lifte kaldırtıp şanzıman yağı ve motor altına da baktırdım Güler otomotivde. Hafif bir yağ kaçağı varmış motor yağına bir katkı ilave ettirdim ufak kaçaklar için olanlardan.

Şöyle bir sorum olacak; arabanın şöför kısmında yer alan ayna kontrol düğmesinde ayna kapatma kısmı görünüyor ama bu butonu sonradan mı taktılar onu bilmiyorum. Aracın kitapçığında bazı modellerde var diyor fakat bunda var mı bilemiyorum. Aynalar yukarı aşağı hareket de etmiyor ayarlama yaparken. Belki o joystick arızalıdır diye birazdan sipariş vereceğim. Bu üretimlerde her privilegeda aynaların kapanması özelliği var mı acaba?

Bir sorum da şöyle; kapı kollarının arkasındaki siyah gözler anahtarsız giriş için mi? Kumanda iki düğmeli modelden.

Bazı fonksiyonlar çalışmıyor olabilir dedi usta. Fonksiyon güncellemesi ile çözebilirsin dedi. Bu fonksiyon güncellemeleri Ankara’da nerede yapılır bilen var mı?

Herkese iyi forumlar

merhabalar bende ankaradayım 2005 model laguna 2 kullanıyorum her privilege modelinde aynaların katlanma özelliği var hatta expression plus donanımdada geliyor bu özellik ,kapı kollarındaki siyah sensörler anahtarsız giriş için ben 3 butonlu anahtarla bu özelliği aktif kullanıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: cashuva

quote:

Herkese tekrar merhaba;

Herkese iyi forumlar

merhabalar bende ankaradayım 2005 model laguna 2 kullanıyorum her privilege modelinde aynaların katlanma özelliği var hatta expression plus donanımdada geliyor bu özellik ,kapı kollarındaki siyah sensörler anahtarsız giriş için ben 3 butonlu anahtarla bu özelliği aktif kullanıyorum

Benim aracim Expression fakat kapılarda siyah dugmelerden var. Merak ettim birini çıkarttım tornavida ile altına baktım hicbirsey yoktu. Galiba süs olsun diye koymuşlar benim araca. Kumandam da iki düğmeli zaten.

• Bu arada ankarada en iyi usta veya servis kimdir 2006 Laguna için. Saglam is yapan ücreti önemli değil.

• cashuva C kullanıcısına yanıt
    Merhaba; bilgi için ve ilginiz için teşekkürler. Yeni düğme gelince aktif olur umarım bu özellik :)
    Ankara’da Ayrancıda oturuyorum, karşı binamızda da bir Laguna var belki sizsinizdir :) ofisim kentparkta, yolunuz düşerse beklerim.

Ek olarak başka bir derdimi daha anlatayım. az önce bir sorun yaşadım ve büyük bir sorun gibi geldi bana.

Öğlen aracımla sorunsuz bir şekilde şehir içi kullanım gerçekleştirdim. Öğle arası bitince de ofise döndüm. Ofisim bir avmde ve kapalı otopark.

Akşam çıkışta arabayı çalıştırdım, otoparktan çıkılan hafif rampada biraz gaz verince motordan bir şakırtı geldi. Tek kat çıkıp durdum. Araba düzensiz çalışmaya başladı daha sonra ben benzine aldım lpg kaynaklı olabilir diye. Araba stop etti tekrar çalıştırdım. Gaza belirli bir seviyenin üzerinde basınca o şakırtı gelmeye devam etti. Şöyle ki, aracı 2500 devire getirince çıkıyor o ses. Giderken de aynı derecede gaza basınca gelmeye devam etti. Sanki itici gücü devreye girdiği an geliyor gibi.

Evin aşağısında bir tamirci var oraya götürdüm yolumun üstü diye o da bana motoru sökmek lazım bu şekilde bilemem dedi.

Egzantirik olabilir vs dedi. Kayışlara baktı onlar sağlam dedi.

Araç oradan çıkana kadar aynı durumdaydı, boştayken gaza basınca devir çok yavaş düşüyordu. Oradan çıktım normale döndü. Sarsıntısı durdu, boştayken gaz verince de aynı tepkiyi vermedi. Sadece devir normale göre daha yavaş düşüyor ama abartılacak gibi de değil.

https://we.tl/s-sL06RAO8qc Şu linke çıkardığı sesi çektiğim videoyu yükledim. Sizce ne neden olmuş olabilir buna? (Söylemeyi unuttum, video 8 sn ve 5. Saniyede gaz verilince çıkan şakırtı bahsettiğim)

Cumartesi günü motora eklenen kaçak önleyici katkı maddelerinden eklemiştim bu neden olmuş olabilir mi? Ama ekledikten sonra 200 km civarı yol yaptım, onunla alakalı olsa daha önce olurdu sanki?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kobe1984 -- 27 Mart 2018; 18:19:47 >

• kobe1984 K kullanıcısına yanıt
    Bence katkıdan olabilir. Ben yağ değiştirirken eski yağın içine wurth motor temizleyici koyup 15 dk çalıştırıyorum sonra karteri bosalttirip yeni yagi doldurtturuyorum. motorun sesi o 15 dklik süreçteki sesi andırıyor. Bence yağını değiştir.

• iyi akşamlar arkadaşlar. 2004 laguna 2 aracımda bazen kartı takıp kontak açıldığı anda ön silecekler çalışıyor.
    Silecek kumanda kolunu söktüm gene yaptı.
    Beyindenmi acaba dedim akü kutup başını söküp yarım saat kadar bekledim taktım gene aynı.
    Sigortasını çıkarıp taktım aynı.
    debriyaj pedalının ordaki röleleri söküp taktım aynı.

Başına gelen oldumu veya çözüm önerisi olan varmı.TEŞEKKÜRLER.
  • BLADEEEE kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler yarın deneyeceğim. Ekranda bir sonraki bakım için 11 bin km diyor fakat cumartesi günü bakan usta yağ yeni değil gibi konuşmuştu.

İçime de siner böylelikle hem de şayet bu nedenleyse deneme yanılma yapılmasının ve büyük bir masrafın (şayet sorun buysa) önüne geçmiş olurum :)

Benim tavsiyem eğer bakmadiysaniz önce yağ seviyesine bakın motor soğukken tam olmalı. Sonra motoru ısıtıp bir de sıcakken bakın yine %85in altına inmemeli seviye. Yenı yaginizi da tam sentetik 5 30 denemenizi tavsiye ederim kendim de kullanıyorum. Mekanik bir problem olsaydı araç ses ve devirlenme disinda tepkiler de verebilirdi. Umarım bu kadarla yirtarsiniz bu işten.

• BLADEEEE kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı artık :)

Daha önce de hassas arabalarım olmuştu. O nedenle her an herşey olması normal geliyor. Vakti zamanında otomatik şanzıman arızasıyla nam salmış Honda Hrv ve yine aynı şekilde kronik sorunlar abidesi ford c-max dizel otomatik araçlarımdan deneyimliyim. Her iki aracı da sorun yaşamadan kullanmış ve vakti gelince satmıştım. Kısmet bu işler :)

Tek endişem şu; her şeyi haber veren konuşan kadın, bu arızada hiç ses çıkarmadı. Sadece ekranda sarı motor ışığı yanıp söndü sürekli. O da hava filtresi ile ilgili birşey yazıyordu kitapçıkta. Ama filtrede de bir sorun göremediler bakanlar

• Öncelikle herkese selamun aleykum abime laguna almayı dusunuyoruz 2003 2.0 otomatik sanroflu deri koltuklu hangi paket bilmiyorum 190.000 kmde arac lpg li ne kadar yakar ozellikle sehir ici bide alirken nelere dikkat etmeliyiz karsilastiginiz sık sorunlar var mı yardımcı olursanız sevinirim

• Bende de vardı 5 sene önce şimdi gene almak.istedimde fiyatlarrin maşallahi var en ucuz bu ama nasıldır acaba

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-plusotomatik-vites-plusyeni-kasa-pluskonusan-paket-plusmasrafsiz-535224091/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: BLADEEEE

Bu arada ankarada en iyi usta veya servis kimdir 2006 Laguna için. Saglam is yapan ücreti önemli değil.

lagunadan önce 2004 model clio hb aracım vardı 1.5 yıl kullandım ve sadece 50tl masraf çıkarmıştı sonra laguna aldım ve sanayi maceram başladı bir çok tecrübe yaşadım ve şunu gördüm gidilebilecek en iyi yer yetkili servis %20 indirim zamanı gittiğimde sanayi ile aynı fiyata geliyor zaten ,ben coşkun altınyakıta gidiyorum gayette memnunum bu arada laguna ile başıma gelenler sıralayım

---direksiyon kolon kilidi arızası
    ---kronik ön cam düşmesi
    ---manyetik kaptör arızası
    ---rölantide oynama kendi kendine gaz verme kronik hastalık manifolt contası boğaz kelebeği o-ring değişimi
    ---egzoz emisyon arızası oksijen sensörü değişimi
    ---v kayışı kopması

yani lagunanın bütün kronik arızaları başıma geldi iyiki bu forum var bu forum sayesinde çözüm buldum ve tamirciye fırsat vermeden şu parça değişssin diyorum manyetik kaptör için gittiğimde sanayideki ustam direk benzin pompası diyince adamla bütün ilişiğimi kestim :)

Yakiniz yinede bende dikmende oturuyorum eger yolum duserse neden olmasin bu forumdan guzel arkadasliklar cikiyor :)

• cashuva C kullanıcısına yanıt
    Evet diğer forumlarda özellikle toplantılar piknikler organize ediyorlar şahit oluyorum sürekli :)

Sorunumla ilgili olarak da @bladeeee, arabayı o günden beri çalıştırmamıştım, şimdi çalıştırdım 4-5 denemeden sonra. Gaza yüklenince 1 kere çıkardı o sesi. Fakat bir sorun olduğu aşikar. Araç stop edecek gibi oluyor sonra gaz veriyorum bu sefer de rölanti devri 1750 den başlayıp dakikalar içerisinde 2250ye kadar yükseliyor. Stop etmesem belki daha da çıkacak.

Bu sorunun kaynağı acaba motora doğru miktarda yakıt iletilememesi olabilir mi? Yarın ustaya götüreceğim fırsat bulursam. Bir fikrim olursa en azından yönlendirebilirim. Çünkü muhtemelen deneyip bakacağız gibi bir çözümden başka birşey sunmayacaklar.

Herkese iyi forumlar

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım ***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kobe1984 -- 30 Mart 2018; 17:53:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cashuva

quote:

Orijinalden alıntı: BLADEEEE

Bu arada ankarada en iyi usta veya servis kimdir 2006 Laguna için. Saglam is yapan ücreti önemli değil.

lagunadan önce 2004 model clio hb aracım vardı 1.5 yıl kullandım ve sadece 50tl masraf çıkarmıştı sonra laguna aldım ve sanayi maceram başladı bir çok tecrübe yaşadım ve şunu gördüm gidilebilecek en iyi yer yetkili servis %20 indirim zamanı gittiğimde sanayi ile aynı fiyata geliyor zaten ,ben coşkun altınyakıta gidiyorum gayette memnunum bu arada laguna ile başıma gelenler sıralayım

---direksiyon kolon kilidi arızası
    ---kronik ön cam düşmesi
    ---manyetik kaptör arızası
    ---rölantide oynama kendi kendine gaz verme kronik hastalık manifolt contası boğaz kelebeği o-ring değişimi
    ---egzoz emisyon arızası oksijen sensörü değişimi
    ---v kayışı kopması

yani lagunanın bütün kronik arızaları başıma geldi iyiki bu forum var bu forum sayesinde çözüm buldum ve tamirciye fırsat vermeden şu parça değişssin diyorum manyetik kaptör için gittiğimde sanayideki ustam direk benzin pompası diyince adamla bütün ilişiğimi kestim :)

sat artık sat...
    kurtul :)))

• quote:

Merhaba; bilgi için ve ilginiz için teşekkürler. Yeni düğme gelince aktif olur umarım bu özellik :)
    Ankara’da Ayrancıda oturuyorum, karşı binamızda da bir Laguna var belki sizsinizdir :) ofisim kentparkta, yolunuz düşerse beklerim.

Ek olarak başka bir derdimi daha anlatayım. az önce bir sorun yaşadım ve büyük bir sorun gibi geldi bana.

Öğlen aracımla sorunsuz bir şekilde şehir içi kullanım gerçekleştirdim. Öğle arası bitince de ofise döndüm. Ofisim bir avmde ve kapalı otopark.

Akşam çıkışta arabayı çalıştırdım, otoparktan çıkılan hafif rampada biraz gaz verince motordan bir şakırtı geldi. Tek kat çıkıp durdum. Araba düzensiz çalışmaya başladı daha sonra ben benzine aldım lpg kaynaklı olabilir diye. Araba stop etti tekrar çalıştırdım. Gaza belirli bir seviyenin üzerinde basınca o şakırtı gelmeye devam etti. Şöyle ki, aracı 2500 devire getirince çıkıyor o ses. Giderken de aynı derecede gaza basınca gelmeye devam etti. Sanki itici gücü devreye girdiği an geliyor gibi.

Evin aşağısında bir tamirci var oraya götürdüm yolumun üstü diye o da bana motoru sökmek lazım bu şekilde bilemem dedi.

Egzantirik olabilir vs dedi. Kayışlara baktı onlar sağlam dedi.

Araç oradan çıkana kadar aynı durumdaydı, boştayken gaza basınca devir çok yavaş düşüyordu. Oradan çıktım normale döndü. Sarsıntısı durdu, boştayken gaz verince de aynı tepkiyi vermedi. Sadece devir normale göre daha yavaş düşüyor ama abartılacak gibi de değil.

https://we.tl/s-sL06RAO8qc Şu linke çıkardığı sesi çektiğim videoyu yükledim. Sizce ne neden olmuş olabilir buna? (Söylemeyi unuttum, video 8 sn ve 5. Saniyede gaz verilince çıkan şakırtı bahsettiğim)

Cumartesi günü motora eklenen kaçak önleyici katkı maddelerinden eklemiştim bu neden olmuş olabilir mi? Ama ekledikten sonra 200 km civarı yol yaptım, onunla alakalı olsa daha önce olurdu sanki?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

reşat nuri

• sek0o0 S kullanıcısına yanıt
    Ben birazdan Reşat Nuriye geçeceğim ev hoşderede :)

Reşat Nuri ile Güzelyalı sokak kesişiminde yeşil&sarı karışımı bir Laguna var sizin mi yoksa :)

• 
Sayfa: önceki 11311132113311341135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.