Şimdi Ara

laguna hareket halinde stop lambası yanıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24
Cevap
0
Favori
21.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 98 model 2.0 rxe laguna aracım hareket halinde hızlanırken göstergedeki stop lambası ve el freni çekiliyken yanan lamba yanıp sönüyor.özellikle devir 3000 lere gelince yanıyor vites değiştirirken gazdan ayağımı çekince sönüyor.sizce sorunum ne olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drumit23 -- 9 Eylül 2009; 11:10:35 >

• dostum araclarımız aynı servıs ısıgı yandıgında sesle uyarı verıyomu stop ısıgı yandıgında el frenı ısıgı yanıyo demıssın balataların bıtmıs olabılır yada fren hıdrolıgı azalmıs olabılır yada basıt bı soket arızası temassızlık veya oksıtlenmede olabılır benımkı sadece fıkır daha bılgılı arkadaslar yardımcı olurlar ınsallah basıt bı arızadır
  • bilgi verdiğin için tşk ederim arkadaşım,evet servis ışığı yandığında sesli uyarı veriyor.
  • aslında bu gıbı durumlarda aracı bılgısayara baglat arıza hemen bulunur bzımkı sadece tahmın sesle uyarı arıza hakkında bı fıkır verebilir( breake) gıbı bır kelıme varsa frenle ılgili bı sorun olabılır ama en kesin sonuc bilgisayara baglat fren ısı onemlı tekrar gecmıs olsun arkadasım
  • ama benim servis lambası yanmıyor sadece stop yazısı bide el fren lambası ikisi aynı anda yanıp sönüyor.böyle kesik kesik tarzda yanıp sönüyor,sangi biyerde temassızlık varmış gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: doktorcivanım

bilgi verdiğin için tşk ederim arkadaşım,evet servis ışığı yandığında sesli uyarı veriyor.

burada servıs ısıgı yandıgında uyarı verıyor demıssın o yuzde bılgısayara baglanınca bellı olur dedim kusura bakma dedıgın gıbı sase falan olabılır kablolar oksıt yapmısta olabılır balataların eskıyse onları bı kontrol ettır bu balataların bırınde bı kablo var balata bıtınce el frenı ısıgı yanıyomus benım usta demıstı
  • estafrullah arkadaşım ne kusuru.bilgi verdiğin için çok tşk ederim.benim arabanın debriyaj baskı plakası bozuk kalkarken titreme yapıyor ondan olabilirmi acaba?
  • fren balatalarına bir baktır derim
  • Bartucan arkadaşım doğru tahmin fren hidroliği azalmıştı ekledim sorunum düzeldi.Allah razı olsun bilgi veren herkesden
  • aracını kazasız belasız vede cezasız ıyı gunlerde kullan ınsallah saygılar...
  • teşekkür ederim arkadaşım cümlemize kazasız belasız sürüşler..
  • Fren hidroliğinde neden azalma var.yağ değil ki yansın ya da eksilsin. ..onu bir araştırmanı tavsiye ederim. Fren hortumlarına bi baktır kaçak var mı.....özellikle fren hidrolik deposunun altında fren merkez lastiği vardır. Fren merkezinde kaçaklar olabilir. Pahalı bir parçadır...( 100 - 120 tl ) ......Tamirini yapabilen biri varsa problem olduğunda tamir ettirebilirsin.........

Bu arada bende sana bir soru sorayım......bende de 140'lık laguna var....senin motor yağı eksiltmen var mı...varsa ne kadar....bana bu konuda bilgi verebilirsen sevinirim...
    quote:

Orijinalden alıntı: doktorcivanım

Bartucan arkadaşım doğru tahmin fren hidroliği azalmıştı ekledim sorunum düzeldi.Allah razı olsun bilgi veren herkesden
  • evet erman52 arkadasım cok haklı hıdrolıgın neden eksildiginı bulman gereklı cunku fren ışı cok cıddı bı konu bendede bıraz azalmıstı arka fren merkezınden kacırdıgını tespıt ettık merkez degıstı sana hıdrolıgı kontrol et dedim cunku bendede hıdrolık azaldıgında el frenı ısıgı yanıp sonmustu oradan aklımda kalmıs eger arka merkezlerler kacırıyosa arka lastıklerın ıc tarafından sızıyo ve lastık yıkanmıs gıbı duruyo bır kontrol et ıstersen erman arkadasın dedıgı yerıde kontrol ettır saygılar... erman52 arkadasım eger ukelalık olarak saymazsan yag eksiltme durumu hakkında bende bılgı vereyım arcım 98 model115 lık laguna renault motor 221 bın de ben elf molıngraf f1 10 40 yag kullanıyorum aracın km sı bayagı yuksek ama ben en gec 7000 km de yagı fıltresı ıle bırlıkte degıstırıyorum alalı 3 yıl oldu koyulan yagı aynen alıyoruz eksıltme yok yag cubugunda aynen max sevıye yag yakma falanda yok eskı sahıbıde 5- 6 bınde yagı hep degıstırmıs ve ılk sahıbı butun bakımlar servıste yapılmıs kayıt edilmıs gecen hafta baktıgımızda yag cubugunda sevıye bıraz dusuktu lıfte kaldırınca karter contasından sızdıgını gorduk motorun altında koruma oldugu ıcın oraya damlamıs bayramdan sonra conta degısecek 7bınde ye kadar yag eksıltmesi yok ama 10 bın de olurmu bılmıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bartucan -- 18 Eylül 2009; 20:41:48 >

• merhabalar; aracım 2001 megan 1 1.6 16valf, araç genelde yokuş çıkarken devir 3000 i geçince lpg de iken stop ve fren göstergeleri birlikte yanıp sönüyor, aynı devirde veya biraz fazlabasınca lambalar sürekli yanmaya başlıyor. benzine geçtiğimde veya gazı hafif kesince sönüyor. yardımcı olurmusunuz. teşekkür ederim
  • lütfen yardımcı olurmusunuz....
  • konu yanlış yerde ve hort.
    hidrolik deposunda yığılmadan kaynaklı gibi hidroligin azalmış olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • verde V kullanıcısına yanıt
    Aynı sorunu yaşıyorum siz nasıl çözmüştünüz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • net sorun söyleyelim sarj dinamosu.

Konjektör bozulunca devire göre voltaj fazla veriyor ve araba sapıtıyor
  • M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    emin misiniz ne gibi belirtiler veriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oduncu57

emin misiniz ne gibi belirtiler veriyor

Tavan lambasiini acip gaza basin siddetini arttiriyorsa dedigim olay %100

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.