Şimdi Ara

Lada Vega (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
1
Favori
74.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar tartışmaya hiç gerek yok. Almanya da satılıyorsa demekki iyi araba
  • ben yıllardır vega kullanırım ve ankarada tektir bilen bilir ,araçta yok yoktur ,200 ü çok gördüm 16v 105 hp vegamla 8 yıldır birkere yolda bırakmadı ,okadar alkollü hor kullandım banamısın demedi ,agzı olan konuşuyor bu forumda ,daha geçenlerde cruze alacaktım vazgeçtim ,alsan bile 2. araç olurdu veganın yanında

Lada Vega
  • kaptan69

aracınızı gerçekten çok beğendim. güle güle kullanın. şuan için bende sorunsuz hala çalışıyor. memnunum bide dikkatimi bu ladaların orjinal alışımlı jantları çekti. edirneliyim şahsen ara ara istanbula giderim. nişantaşında bi arada görmüştüm vegaydı oda. orjinal lada jantı vardı ve çok hoş olmuş yakışmış. onlardan bulabilirsem 4 tane alıp taktırmayı düşünüyrum. şuan bende normal jant üzerine plastik kapak var. geçen birini aracı park ederken kaldırıma hafif dokundurmuşum. ve çatlamış biraz.
  • Yaw hepiniz iyi konuşmuşunuz güzel konuşmuşsunuzda bu kadar yorum içinde dikkat ettiğim şunda gördüm yolda kalmıştı aaaa bak bunun ladasıda yolda kalmış :):):) Kardeşim ben lada samarayı kendim kullandım hemde öyle nazik falan değil abandım resmen gaza yeri geldi 2 teker havada döndüm virajları yeri geldi 3. viteste 140 a oturttum ibreyi 4-5 siz düşünün. Kuş türü araçlarla bu sürat 5. viteste zor görünür. Tamam kalitesiz bi işçiliği ve vasat bi tipi var araçlarının ama şu bi gerçekki gayet sağlamlar ;) en basitinden ben kendim şahit oldum. Pedere yakalanmamak için keskin bi virajla kaçıyordum adam evinin önüne basamak niyetine yekpare kayadan bi taş koymuş kapıyı sürttüm o taşa ki arabanın arka tarafını kaldırdı attı. Hemen evin önüne çektim arabayı ben dedim bu defa kapı yarıldı ama boya bile kalkmamıştı ;) sadece iki hamlede çekilecek kadar geçmişti içine. 99 yılında popüler olan europa dan inip ladaya binmiştim. Europa ile 200 metre mesafede 90 km hıza çıkabilirken samarada 110 gördüm ;) araçta o kadar hor kullanmama rağmen karşılaştığım tek sorun ise marş sorunu oldu marş motoru dişlisini ve elektrik rolesini değiştirdim hiç problem kalmadı onlarıda harçlıklarımla değiştirdim bayağı ucuzdu yani.
    Bazıları yazmış yok virajlarda kötü şöyle böyle yaw kardeşim mercedes bmw opel VW ile kıyaslayacağına bi zahmet renault ve tofaş grubu ile kıyasla mümkünse aynı modellerle olsun. 2000 model bi araçla 90 model bi aracın performansı illaki bir olmaz.
    Virajlara giriş o kadar önemliyse büyük lastikler tak mesela 165 60 R15 inan bana skıntı çekmezsin ;) Birde fren mesafeleri söz konusu olmuş. Arkadaşlar ladalarda ABS yok ama bu sizi frenlemesin hemen piyasada sonrada taktırılabilen havalı frenler var. 80-100 lira ve gayet uyumlu ben 110 km hızla giderken 45 mt mesafede durmuştum tabi sonradan taktırma ABS vardı. Şimdi Opel Astra GLS var 98 model 1.6 16v Eco modeli buda gayet iyi ama ikinci bi araba alacak olsam ya mercedes 190 e alırım yada lada vega hb 1.5 16V ya konforu yaşarım ya ekonomiye ayak uydurur keyfime bakarım ;)
    Ekonomisine gelince 1500 cc 16 valve lada vega hb şehirdışı ortalama 100 km de 19 litre yakıt tüketmektedir. Hyundai 1500 cc CRDİ motorları ile aynı hemen hemen.içten patlamalı motorlarda bu piston çapında bu yakıt sarfiyatı gelinecek son noktadır (Hybrid teknolojisi hariç ;))

Eski bi söz vardır Rus mermisi sesinden önce gelir ;)

Ladaya bineceksen nerde yolda kalırım demeyeceksin asılacan gaza yolda engel tanımayacan yolda kalırsan 5 dk soğutacan motoru tekrar marşa basıp yapıştıracan...

Birde özel tavsiye benden size samara hastaları için tabi. 1996 model ladalar orjinal Rus üretim olup kasa kalınlıkları daha fazladır. 1999 model samaralarda ise Dünyaca ünlü General Motors un imzası vardır ;)

Saygılar...

• Kusura bakmayın yanlş yazmışım 100 km mesafede ladanın yakıt tüketimi 5.5 civarında olacaktı :)
  • vega forever
  • bende 2001 lada vega sedan var model yükselteceğim tabiki yine lada olacak 2006 1.6 16v olacak bu sefer ladadan kesinlikle vaz geçmem varsa takas söyleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaptan69

ben yıllardır vega kullanırım ve ankarada tektir bilen bilir ,araçta yok yoktur ,200 ü çok gördüm 16v 105 hp vegamla 8 yıldır birkere yolda bırakmadı ,okadar alkollü hor kullandım banamısın demedi ,agzı olan konuşuyor bu forumda ,daha geçenlerde cruze alacaktım vazgeçtim ,alsan bile 2. araç olurdu veganın yanında

Lada Vega

benim vegamın jantlarıda aynıydı tesadüfe bak,merak ettim motorda işlem falan yapıldımı 16v ler 95 hp diye biliyorum

• somet kardeş araçta ,kat iptali, headers,k&n acık filitre,spor egzos var bunlarla 10 hp civarı aldım ,normali 95 hp

Lada Vega
  • tamam lada parasına göre iyi arabadır
    ama beden ve ruh saglıgınız icin 140 ı geçmemenizi öneririm
    arabada ne dogru dürüst fren sistemi var.ne abs.ne hava yastıkları.
    ne olur ne olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.MARX

tamam lada parasına göre iyi arabadır
    ama beden ve ruh saglıgınız icin 140 ı geçmemenizi öneririm
    arabada ne dogru dürüst fren sistemi var.ne abs.ne hava yastıkları.
    ne olur ne olmaz.

@lada parasına göre iyi arabadır

Rusyada satış Fiyatı 4-5 Bin Avro olan ve altyapısı ( %90 ) 80 yılların aracından( Samara/Forma )
    alıntı olan bir aractan fazla bir sey beklinmez zaten

kolay gelsin
  • buda önceki ladam 3,5 yıl kullandım tık demedi sorunsuz bi araçtı
     Lada Vega
  • jantlar benimkiyle aynıymış ,dogrudur yıllardır kullanmadıgım araç kalmadı bana vega gibi dayananı göremedim
  • senin vega bu işlemlerden sonra uçuyodur kesin, benimki 1,5 8v biraz hantaldı
    ençok 190 gördüm düz otoyolda, aslında arkadaşın dediği gibi tehlikeli ama enazından bu süratlerde araç sapıtıp yolda gezinmiyo çizgisini koruyabiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi somet 16 -- 7 Ekim 2010; 20:29:22 >
  • Aracın radyatör su ilave depoda yarım dolu olduğu halde taşma yapıyor. suyun kaynama derecesine (100 c) olunca direk fokurduyor ve müşürün olduğu kapaktan taşıyor. sorun nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seca2 -- 10 Ekim 2010; 12:55:17 >
  • @sorun nedir ?

: termostat bozuk veya su pompasi

: contayi yaktin veya fan calismasina zamaninda dikkat eden

( resimdeki parca ) bozuk

http://www.espace-freunde.de/users/mustafa/bilder-datenbank/j63/motor/j637thermoschalter-ohne-klima.jpg
  • sorun resmini gösterdiğiniz parçada çıktı. teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seca2

sorun resmini gösterdiğiniz parçada çıktı. teşekkür ederim.

• quote:

merhabalar babam 1 hafta önce yakın bir arkadaşından Lada Vega 1.5 2*** (modeli tam bilmiyorum) model bir araç aldı. Fakat araba ilginç bir şekilde 2 oldu arıza çıkartıyor. İlk önce vites dişlesi kırılmış yaklaşık 400-500 tl para harcadı. Bugünde Motor sibobu bozulmuş. Yolda giderken aracın uyarı lambası yanınca hemen kenara çekmiş ve servisi çağırmış ve bununda maliyeti 500tl falan. Yani neredeyse toplam maliyeti 1000tl falan oldu. Fakat babam bu aracı yakın arkadaşından almadan önce araç sapa sağlamdı. Kaportası boyası iç aksamı gerçekten çok sağlam. Güçlü bi motoru var. Yani bildiğimiz araba olduğu için babam satın aldı. Ve normalde ara ara lazım olduğunda arkadaşından gidip alıp kullandığı bi araç.

Sorunun babamdan olduğunu zannetmem çünkü iyi araba kullanır. Hız yapmaz, motora aşırı yüklenmez. Tipik bir yaşlı sürücü düşünün. Acaba bu araba niye arıza çıkartıyor? Bu ladalarda olan genel sorun mu? Ama babamın arkadaşında hiç sorun çıkartmamış 7 yıldır sorunsuzca kullanmış.

lada lar nazik kullanıma gelmiyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: aliass

quote:

merhabalar babam 1 hafta önce yakın bir arkadaşından Lada Vega 1.5 2*** (modeli tam bilmiyorum) model bir araç aldı. Fakat araba ilginç bir şekilde 2 oldu arıza çıkartıyor. İlk önce vites dişlesi kırılmış yaklaşık 400-500 tl para harcadı. Bugünde Motor sibobu bozulmuş. Yolda giderken aracın uyarı lambası yanınca hemen kenara çekmiş ve servisi çağırmış ve bununda maliyeti 500tl falan. Yani neredeyse toplam maliyeti 1000tl falan oldu. Fakat babam bu aracı yakın arkadaşından almadan önce araç sapa sağlamdı. Kaportası boyası iç aksamı gerçekten çok sağlam. Güçlü bi motoru var. Yani bildiğimiz araba olduğu için babam satın aldı. Ve normalde ara ara lazım olduğunda arkadaşından gidip alıp kullandığı bi araç.

Sorunun babamdan olduğunu zannetmem çünkü iyi araba kullanır. Hız yapmaz, motora aşırı yüklenmez. Tipik bir yaşlı sürücü düşünün. Acaba bu araba niye arıza çıkartıyor? Bu ladalarda olan genel sorun mu? Ama babamın arkadaşında hiç sorun çıkartmamış 7 yıldır sorunsuzca kullanmış.

lada lar nazik kullanıma gelmiyor :)

dogrudur bu araçları basabas kullanacaksın ,ben 8 yıldır devamlı zorlarım tık demedi ,en fazla contadan az yag akıtıyor başka bir şey yok ,büyük rusya kötü araç yapmaz

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.