Şimdi Ara

Lada Samarayı Nasıl bilirsiniz.. ? (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
238
Cevap
2
Favori
140.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar hala jikle ışığı yanıp sönüyor.. direksiyon altındaki ayar yeri biraz hasar görmüş.. acil bunu kapatmam lazım.. fazla yakıt yaktırıyormuş bu jikle denen şey.. soğuk havada motorun devrini yükseltmek için kullanılıyormuş. bir önceki mesajda bahsedilen kapakçık hangisidir.. lütfen bi yardım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yedinumara

arkadaşlar hala jikle ışığı yanıp sönüyor.. direksiyon altındaki ayar yeri biraz hasar görmüş.. acil bunu kapatmam lazım.. fazla yakıt yaktırıyormuş bu jikle denen şey.. soğuk havada motorun devrini yükseltmek için kullanılıyormuş. bir önceki mesajda bahsedilen kapakçık hangisidir.. lütfen bi yardım..

misal olarak bir link veriyorum: 2 civatali olan kapakdan bahsetmis arkadas. Cikleyi cekince ( motor soguk iken )
    kapak kapali olur, motor sicak olunca ( cikleyi geri iterek ) acilir, yoksa araba gaz almaz

http://www.125er-forum.de/attachments/166-teile-and-zubeh-r/15646d1234112064-honda-cbr-125-vergaser-bj-06-incl-choke-und-drossel-bild1266.jpg

• quote:

Orijinalden alıntı: TruckTörMinator

quote:

arkadaşlar hala jikle ışığı yanıp sönüyor.. direksiyon altındaki ayar yeri biraz hasar görmüş.. acil bunu kapatmam lazım.. fazla yakıt yaktırıyormuş bu jikle denen şey.. soğuk havada motorun devrini yükseltmek için kullanılıyormuş. bir önceki mesajda bahsedilen kapakçık hangisidir.. lütfen bi yardım..

misal olarak bir link veriyorum: 2 civatali olan kapakdan bahsetmis arkadas. Cikleyi cekince ( motor soguk iken )
    kapak kapali olur, motor sicak olunca ( cikleyi geri iterek ) acilir, yoksa araba gaz almaz

http://www.125er-forum.de/attachments/166-teile-and-zubeh-r/15646d1234112064-honda-cbr-125-vergaser-bj-06-incl-choke-und-drossel-bild1266.jpg

çekilen kolun olduğu yerde göbek kısmında kırık var.. çekilmiyor.. zorlamakta istemiyorum. yolda giderken zaman zaman yanıp sönüyor.. dikkat dağıtıyor. can sıkıcı bir durum. bu şekilde kullanmakta istemiyorum. gazı fazla yaktığı söyleniyor. resim linkine baktım. motorun neresinde ki bu? şunu bi halledemedim yaw :(

• hava fitresini ( yuvarlak plastik veya teneke kapagi ) yerinden sök, altinda bulunuyor

http://farm4.static.flickr.com/3636/3632489984_3064777022.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E75606366 -- 17 Mart 2012; 20:44:19 >
  • kesinlikle lada almayın paranızı sokaga atarsınız bence japon arabalarında (nissan mitsubıshı toyota..... falan )piyasada özellikle nissan bu aralar çok moda ama parası çok derseniz mitsubıshı ye bakın gerçekten güzel bir arabadır toyotayı zaten anlatmama gerek yok
  • 4650 TL ye 90 model lada aldım. kasası iyi durumdaydı. motorda da sıkıntı yoktu ama çok yakıyordu. bi hesap yaptım km de 46 krş yaktı. lpg beyni eskiydi değiştirdim. birde şöyle böyle bi bakım yaptırıyım dedim. ön takım vs.. yaklaşık 1000 TL kadarda bi masraf oldu ama araba sağlam.. acayip yol tutuşu var ve çok iyi kaçıyor.. insan tabi daha yüksek modeli istiyor haliyle ama bu bütçeye bu imkanlarla olabilecek en iyi araç.. bu arada lada yeni modelinin tanıtımını yapıyor.. modelin adını hatırlamıyorum ama station vagon du sanırım.. arkası ilginç geldi ama sonra çok hoşuma gitti. inşallah hayırlısıyla ona da binmek kısmet olur..
  • quote:

4650 TL ye 90 model lada aldım. kasası iyi durumdaydı. motorda da sıkıntı yoktu ama çok yakıyordu. bi hesap yaptım km de 46 krş yaktı. lpg beyni eskiydi değiştirdim. birde şöyle böyle bi bakım yaptırıyım dedim. ön takım vs.. yaklaşık 1000 TL kadarda bi masraf oldu ama araba sağlam.. acayip yol tutuşu var ve çok iyi kaçıyor.. insan tabi daha yüksek modeli istiyor haliyle ama bu bütçeye bu imkanlarla olabilecek en iyi araç.. bu arada lada yeni modelinin tanıtımını yapıyor.. modelin adını hatırlamıyorum ama station vagon du sanırım.. arkası ilginç geldi ama sonra çok hoşuma gitti. inşallah hayırlısıyla ona da binmek kısmet olur..

Merhaba bahsettiğiniz işlemlerden sonra ne kadar yakıyor acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: safak19032003

quote:

4650 TL ye 90 model lada aldım. kasası iyi durumdaydı. motorda da sıkıntı yoktu ama çok yakıyordu. bi hesap yaptım km de 46 krş yaktı. lpg beyni eskiydi değiştirdim. birde şöyle böyle bi bakım yaptırıyım dedim. ön takım vs.. yaklaşık 1000 TL kadarda bi masraf oldu ama araba sağlam.. acayip yol tutuşu var ve çok iyi kaçıyor.. insan tabi daha yüksek modeli istiyor haliyle ama bu bütçeye bu imkanlarla olabilecek en iyi araç.. bu arada lada yeni modelinin tanıtımını yapıyor.. modelin adını hatırlamıyorum ama station vagon du sanırım.. arkası ilginç geldi ama sonra çok hoşuma gitti. inşallah hayırlısıyla ona da binmek kısmet olur..

Merhaba bahsettiğiniz işlemlerden sonra ne kadar yakıyor acaba.

bazı mecburi işler sebebiyle gazı hiç bitirmeden yeniledik durduk. yolda kalmayalım diye.. şimdi gazın bitmesini bekliyoruz. bittikten sonra net bi hesap yapıp bakacaz ama illa ki burada paylaşırım merak eden varsa..

• http://imageshack.us/photo/my-images/191/1001853x.jpg/

3 ay önce aldım 160 km hıza çıktım sadece 3 km lik yolda uzun yolda otobanda denemedim 5600 tl ye aldım 4 çelik jant taktım en kral şahine taş çıkartırım şahinin 90 modelleri 4 5 liraya giderken ben 2000 model enjeksiyonlu samarayı 5600 e aldım araçtanda çok memnunum yol tutuşu ve gidişi süper 1.3 multijetlerde bayırda çayırda arkamda kalıyorlar http://imageshack.us/photo/my-images/191/1001853x.jpg/

Lada Samarayı Nasıl bilirsiniz.. ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihkosova -- 26 Mayıs 2012; 15:26:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihkosova
    3 ay önce aldım 160 km hıza çıktım sadece 3 km lik yolda uzun yolda otobanda denemedim 5600 tl ye aldım 4 çelik jant taktım en kral şahine taş çıkartırım şahinin 90 modelleri 4 5 liraya giderken ben 2000 model enjeksiyonlu samarayı 5600 e aldım araçtanda çok memnunum yol tutuşu ve gidişi süper 1.3 multijetlerde bayırda çayırda arkamda kalıyorlar http://imageshack.us/photo/my-images/191/1001853x.jpg/

Hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 26 Mayıs 2012; 17:41:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihkosova

http://imageshack.us/photo/my-images/191/1001853x.jpg/

hayırlı olsun hocam.

hidrolik direksiyonu varmı ve km de e kadar yakıyor?

• 5.5 - 6 litre benzinle 100 km yol yapıyor 90- 110 km maksimum hızla giderseniz ekonomik gayet arabayı 6750 tl ye sattım 1 günde satın aldılar ilan ettiğim gibi elimden kaptılar ama çok pişmanım samara iyi arabadır biraz merak varsa insanda hidrolik direksiyon yok hocam direksiyon sert ama ben ilk arabam olduğu için sorun etmemiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neox92

kesinlikle lada almayın paranızı sokaga atarsınız bence japon arabalarında (nissan mitsubıshı toyota..... falan )piyasada özellikle nissan bu aralar çok moda ama parası çok derseniz mitsubıshı ye bakın gerçekten güzel bir arabadır toyotayı zaten anlatmama gerek yok

lada kullandınız mı hiç ???

2001 Vega aldım. Bu paraya hangi 2001 model honda, mitsubishi, toyotao .honda alırsınız
  • MITSUBISHI CARISMA NISSAN TEKNA PRİMERA HONDA CİVİC AYRICA LADAYI HİÇ KULLANMADIM AMA ARKADAŞIM BU ARABAYI KULLANIYOR CANINDAN BEZMİŞ BU ARABA YÜZÜNDEN SÜREKLİ SORUN ÇIKARIYOR BEN BİZZAT ŞAHİT OLDUM PARANINIZI SOKAGA ATMAYIN BENDEN SÖYLEMESİ SONRA PİŞMAN OLMAYIN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neox92 -- 2 Ağustos 2012; 16:25:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neox92

MITSUBISHI CARISMA NISSAN TEKNA PRİMERA HONDA CİVİC AYRICA LADAYI HİÇ KULLANMADIM AMA ARKADAŞIM BU ARABAYI KULLANIYOR CANINDAN BEZMİŞ BU ARABA YÜZÜNDEN SÜREKLİ SORUN ÇIKARIYOR BEN BİZZAT ŞAHİT OLDUM PARANINIZI SOKAGA ATMAYIN BENDEN SÖYLEMESİ SONRA PİŞMAN OLMAYIN

Hangi civic, hangi carisma,hangi primeradan bahsediyorsunuz ???

Ben aracı 6bin TLye aldım. BU fiyata saydıkalrınızın hiçbirisini vermiyorlar :)
  • iyi kardeşim banane
  • alıntı yaptığım mesajınızda öyle dememiştiniz. Ladaya binmemiş birisi olarak kulaktan doğma bilgilerle aracı kötülüyorsunuz. İyi dediğiniz araçları kullanıpta bir çok sorun yaşayan ve aracını satan var. Ayrıca her markada bu olaylar olabiliyor. Sıfır araç alıpta 2-3 ayda 5-6 sefer servise giripte lanet edenler var iyi markalarda. Bu bir kıstas değildir hiç bir zaman
  • @ SÜREKLİ SORUN ÇIKARIYOR BEN BİZZAT ŞAHİT OLDUM PARANINIZI SOKAGA ATMAYIN BENDEN SÖYLEMESİ SONRA PİŞMAN OLMAYIN

katiliyorum, 5 para etmez
  • lada samara'nın ölüsü bile biçok araca fark atar.. güzel araç.. özellikle pratik ve ekonomik her yola uyum sağlıyor..
    şuanda benim samara km de şehir içi 24 krş yakıyor.. lpg yi de 1,86 dan filan aldım en son..
    bu fiyatlara alınan araçta mükemmel konfor olsun diye istek olursa yersiz olur.. ekonomi aranıyorsa lada samara iyi bir tercih olur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TruckTörMinator

@ SÜREKLİ SORUN ÇIKARIYOR BEN BİZZAT ŞAHİT OLDUM PARANINIZI SOKAGA ATMAYIN BENDEN SÖYLEMESİ SONRA PİŞMAN OLMAYIN

katiliyorum, 5 para etmez

Ben 2 sene civarı 20000 km yaptım.

Bunun 15.000 kmsi uzun yoldu. Hiç yolda bırakmadı (yakıtı bitmesinden kaynaklılar hariç)

Benim yaptığım masrafın toplamı 500 TL tutmadı bile.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.