Şimdi Ara

Lada samara yakıt tüketimimiz... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27
Cevap
1
Favori
32.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Araç fakir de çalışıyor. Yani istediğin kadar aban 100 u geçmiyor (gerçi ben bu km saatinden kıllanmıyorda değilim.)

Yarı şehir içi Lpg 2.49 dan 22 krş yakıyor. İndirimli fiyatlarla daha bir depo bitiremedik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sturmgeist

quote:

Orijinalden alıntı: Sentinel_85

9 ay önce sahibinden satın aldığım samara ile yarı dolu olan tankı 40tl ye (o zaman lpg 2.60 falandı) fulleyip 2 kişi yola çıktık ve bulunduğum ile varınca tankı tekrar fulledik. tank yine 40tl ye doldu. bu esnada 240km şehir dışı yol yapmış olduk. 15lt gazla 240km demek 1lt gazla 16km yapmış oluyor ki aracı yeni adlığımızdan merak edip sıkıştırdık biraz 100-130 arası gelmiştik. fakat ayarı zamanla kaçıyor gibi aracın. belli periyodlarla gaz ayarı yaptırıp km çetenesi tutmak lazım. ben öyle yapıyorum paylaşmaya devam edelim burdan değerleri.

Doğanla 260 km 70 80 lira :(

benim araç uzun yolda çok tutumlu ancak şehir içinde yakıt uzun yola oranla %40 artıyor. bu normal mi acaba? yürüyen bakımlarını yaptırsam biraz düşer belki ama fazla da düşeceğini sanmıyorum.

• "sonuçta 250 kglik set var" ne seti bu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Delifisek.Tux

Araç fakir de çalışıyor. Yani istediğin kadar aban 100 u geçmiyor (gerçi ben bu km saatinden kıllanmıyorda değilim.)

Yarı şehir içi Lpg 2.49 dan 22 krş yakıyor. İndirimli fiyatlarla daha bir depo bitiremedik.

sizinki de mi samara? benim saatler düzgün ama LPG ile en fazla 150 görebildim. beşinci vites lpg ile resmen yok 5 e atınca araba 4 le gittiğinden daha az gidiyor. econ ibresi sola yaslanıyor yani daha çok yakıyor 5 e atıp hızlanmaya devam etmek isterseniz :)

benim 2.50 lt lpg varsayarsak ş.içi 31krş a -- şehir dışı 20 krş a -- karışık 25krş a tekabül ediyor. bakımlarla sizin gibi 22 krş u yakalayabilir mi acaba? 0,3 krş farkeder mi? çok ışıkta da bekliyorum gerrçi güzergah yüzünden
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sturmgeist

quote:

9 ay önce sahibinden satın aldığım samara ile yarı dolu olan tankı 40tl ye (o zaman lpg 2.60 falandı) fulleyip 2 kişi yola çıktık ve bulunduğum ile varınca tankı tekrar fulledik. tank yine 40tl ye doldu. bu esnada 240km şehir dışı yol yapmış olduk. 15lt gazla 240km demek 1lt gazla 16km yapmış oluyor ki aracı yeni adlığımızdan merak edip sıkıştırdık biraz 100-130 arası gelmiştik. fakat ayarı zamanla kaçıyor gibi aracın. belli periyodlarla gaz ayarı yaptırıp km çetenesi tutmak lazım. ben öyle yapıyorum paylaşmaya devam edelim burdan değerleri.

Doğanla 260 km 70 80 lira :(

benim araç uzun yolda çok tutumlu ancak şehir içinde yakıt uzun yola oranla %40 artıyor. bu normal mi acaba? yürüyen bakımlarını yaptırsam biraz düşer belki ama fazla da düşeceğini sanmıyorum.

Lastik havalarına baksanız bile baya değişir

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Delifisek.Tux

Araç fakir de çalışıyor. Yani istediğin kadar aban 100 u geçmiyor (gerçi ben bu km saatinden kıllanmıyorda değilim.)

sizinki de mi samara? benim saatler düzgün ama LPG ile en fazla 150 görebildim. beşinci vites lpg ile resmen yok 5 e atınca araba 4 le gittiğinden daha az gidiyor. econ ibresi sola yaslanıyor yani daha çok yakıyor 5 e atıp hızlanmaya devam etmek isterseniz :)

benim 2.50 lt lpg varsayarsak ş.içi 31krş a -- şehir dışı 20 krş a -- karışık 25krş a tekabül ediyor. bakımlarla sizin gibi 22 krş u yakalayabilir mi acaba? 0,3 krş farkeder mi? çok ışıkta da bekliyorum gerrçi güzergah yüzünden

Benim araç aşırı kısık. Geldiğinde ayarına baktım peformansı yeterli geldiği için değiştirme gereği duymadım. Üstüne, birde conta yakmış, şimdi tamirde, bakalım çıkınca nasıl olacak.

Benim yolda yaklaşık 3 4 tane ışık var. Ancak zaman zaman sıkışıyor.

Samaranın vites oranları abartı diyeyim. 1. 2. 3. çok kısa (en azından karşılaştırma yaptığım aynı yaştakı hb araçlara göre) bu yüzden bu viteslerde düzgün bir samarayı geçmek için, ortalamanın üstünde bir araç lazım.

4. fena değil ancak 5. tamamen ekonomi. Orada performans için aracı kurcalamak lazım.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.