Şimdi Ara

Lada SaMaRa/VeGa --- SeVeNLeR Kulübü--- (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
293
Cevap
7
Favori
79.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • o kitapçığı hatırlıoyorum 94 samaramda vardı tüm göstergeleri digitaldi hatta hangi düğme ne işe yaradığını açıklıyodu ama yabancı dil de
  • evet işte ya.. bir yol bilgisayarı da vardı. baştan Rusça dedim ama İngilizceydi sanırım. çat pat ingilizcemle ortalam hız, yakıt tüketimi ,dış sıcaklık vs gibi bilgileri bildiren bir ekran olduğu anlamıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 7 Ekim 2010; 22:40:09 >
  • arkadaşlar bende de var bir tane 93 model :)
    maşallah tık demiyor. çok memnunum. içi çok geniş. kalorifer deseniz deli gibi ısıtıyor :)
    şimdi elimde biraz para var. ve arabaya masraf yapmak istiyorum.
    masraf çıkarmayan arabama performans ve bakım açısından ne gibi masraflar yapayım?
    teşekkür ederim.

örnek : karbiratör kapağı değiştir, buji yenile, trigger kayışı vs. vs. :)
  • Arkadaşlar ben Bursa da ikamet ediyorum.Üniversite öğrencisiyim bi tane lada samara almak istiyorum karbüratörlü. Fakat alırken nelere dikkat etmem gerekiyor?
    1) temiz bir tane nasıl bulabilirim?
    2)Aldıktan sonra Bursa da arabayı gösterebileceğim bir yer varmıdır?
    3) Kaç model bir araç almalıyım?
    4)Alırken nelere dikkat etmeliyim?
    5) Km sinin bi önemi varmı? 100.000 km den sonrasını almayayımmı?
    6)Ayrıca sürekli hareret sorunu yaparmı yoksa ayarlarını yapınca hiç hareret yapmazmı? (çünkü herkes hareret yapıyor sürekli dıyorlar.hareret konusunda cok problem cıkarırmı? )
    7)Arabaya ayırabileceğim 3.600 tl param var.Az yakan temiz bir tane samara bulabilirmiyim?
    8)Ayrıca km de şehir içinde 15 krş yakarmı hayalmidir bu rakam?Bana bu kadar az yakan bi araç lazım
    9)Lada samara dışında ladanın baska bi modelini önerirmisiniz bu saydığım özelliklere sahip ?

şuan aklıma gelen sorular bunlar.sizinde tavsiye edeceğiniz söyleyeceğiniz tavsiyeler varsa bekliyorum.

• bildiklerime cevap vereyim. ben lada samara sahibiyim.
    5)100.000 altında bulabilmen bence zor.
    6) hararaet mararet yok yalan hepsi. koyuyorum gazı gidiyorum tık demiyor. tank gibi valla. rus tankı.
    7) 3.600 e alabilirsin bence. ben 3.500 e almıştım geçen sene.
    8)50 tl ile 200 km gidiyorum. yani 25 kuruş sanırım. lpg li.
    9) sanırım lada'nın en genç işi ve 3.600 e alabileceğin samara var.
    çok memnunum ben.
    gerçekten koy lpg git.
    sadece konfor yok arabada o kadar.

Arkadaşlar bana da cevap verin. kenarda birikmiş param ile LADA ma masraf yapmak istiyorum. ne yapayım bilmiyorum herşeyi sağlam :)
    performans için neye para harcayım.
    rnek : karbiratör kapağı değiştir, buji yenile, trigger kayışı vs. vs. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Poyri

bildiklerime cevap vereyim. ben lada samara sahibiyim.
    5)100.000 altında bulabilmen bence zor.
    6) hararaet mararet yok yalan hepsi. koyuyorum gazı gidiyorum tık demiyor. tank gibi valla. rus tankı.
    7) 3.600 e alabilirsin bence. ben 3.500 e almıştım geçen sene.
    8)50 tl ile 200 km gidiyorum. yani 25 kuruş sanırım. lpg li.
    9) sanırım lada'nın en genç işi ve 3.600 e alabileceğin samara var.
    çok memnunum ben.
    gerçekten koy lpg git.
    sadece konfor yok arabada o kadar.

Arkadaşlar bana da cevap verin. kenarda birikmiş param ile LADA ma masraf yapmak istiyorum. ne yapayım bilmiyorum herşeyi sağlam :)
    performans için neye para harcayım.
    rnek : karbiratör kapağı değiştir, buji yenile, trigger kayışı vs. vs. :)

cevabın için teşekkür ederim bende sana cevap vereyım bence yakıt masrafını düşürmek için bazı parçaları değiştir.normalde en fazla 20 krş falan yakması lazım sehir içinde.senınkısı biraz fazla yakıyor sanırım.bi tamirciye git bakım yapsın ayarlarını kontrol etsin yakıt masrafın düşsün tabi benim tavsiyem yine sen bilirsin

• @Alırken nelere dikkat etmeliyim?
    Motor :

yag eksiltebilir ( yukaridan veya alt block )
    yaga su karistiysa : kafa contasi bozuk
    yagda benzin kokuyorsa : sübablar veya benzin pompasi arizali
    motoru sogukken bir müddet calistir , soguk ve sicakken tuhaf sesler gelirse
    motorcuya baktir. Ileride genis capli bir revizyon gerektirebilir.
    Motor etrafini kontrol et : buji kablolari, benzin hortumlar vs vs..

Triiger kaysi ve dinamo kaysi ( YIRTIK veya ileride degistirilmesi gerekebilir )

sanziman : test sürüsünde vitesler kolay gecioyrmu, sanziman alt kismindan yag eksiltiyormu ..

debriyaj ne kadar erken/gec geliyor, Pedal sert mi ?

lastikler : profiller 4mm altinda ise degistirmek gerekir. Lastiklar yandan yemis ise
    rot balans ayari ister veya aracin yürüyen aksaminda bir sorun var.

sanzimanlar yag kaciriyormu ? arka fren kampanisi kuru mu ? aksi taktirde merkezler
    bozuk olabilir.

egzos ?

akküyü calisirken kontrol et . sarj dinamosu yeterince aküyü dolduruyormu...

aracin tüm elektronik donanimi elden gecir : silecek, kalorifer, arka cam isiticisi, sinyal, farlar vs vs

arka ve ön farlarin camini kontrol et, ici buharli ise su aliyor contadan

vs vs

Allah yardimcin olsun, otomobil almak her vakit sans isi

• çok bakım yaptırdım ama düşmüyor meret :)
    şehir içi dur kalk çok oluyor izmir de.
    bir de ben biraz aceleciyim. yarış arabası gibi kullanıyorum ara sokaklarda.
    zaten dalga geçiyorlar arkadaşlar arabanın arkasına backstreet mouse yazdıracaklamış :)
    zamanında vites değiştirip arabayı bağırtmadığımda az yakıyor denemiştim.
    tavsiyen için teşekkür ederim. sahibinden.com'dan lada fiyatlarına bakabilriisn.
  • arkadaşlar bir sorum daha olacak.
    benim lada biraz geç çalışıyor. kontağı çeviriyorum. hır hır hır hır diyor. az gaz veriyorum. biraz daha hırlayıp öyle çalışıyor.
    milletin arabası kontağı çevirir çevirmez çalışıyor. gaza bile basmıyorlar. anlamadım gitti.
    lpg var. ondan desem başka lpg li arabada tek çevirmede çalışmıştı. adamın biri avansını yükselt dedi. ne demekse? siz ne dersiniz?
  • quote:

arkadaşlar bir sorum daha olacak.
    benim lada biraz geç çalışıyor. kontağı çeviriyorum. hır hır hır hır diyor. az gaz veriyorum. biraz daha hırlayıp öyle çalışıyor.
    milletin arabası kontağı çevirir çevirmez çalışıyor. gaza bile basmıyorlar. anlamadım gitti.
    lpg var. ondan desem başka lpg li arabada tek çevirmede çalışmıştı. adamın biri avansını yükselt dedi. ne demekse? siz ne dersiniz?

benim arkadaşımda toros vardı sendekı problemın aynısı vardı bi ara tamirciye götürmüştü ne yaptı tamirci hatırlamıyorum ama marşa basmadan önce 3 veya 4 kez kazı pompala ondan sonra marşa bas o zaman tekte calışması lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: SarIyer1-2

@Alırken nelere dikkat etmeliyim?
    Motor :

yag eksiltebilir ( yukaridan veya alt block )
    yaga su karistiysa : kafa contasi bozuk
    yagda benzin kokuyorsa : sübablar veya benzin pompasi arizali
    motoru sogukken bir müddet calistir , soguk ve sicakken tuhaf sesler gelirse
    motorcuya baktir. Ileride genis capli bir revizyon gerektirebilir.
    Motor etrafini kontrol et : buji kablolari, benzin hortumlar vs vs..

Triiger kaysi ve dinamo kaysi ( YIRTIK veya ileride degistirilmesi gerekebilir )

sanziman : test sürüsünde vitesler kolay gecioyrmu, sanziman alt kismindan yag eksiltiyormu ..

debriyaj ne kadar erken/gec geliyor, Pedal sert mi ?

lastikler : profiller 4mm altinda ise degistirmek gerekir. Lastiklar yandan yemis ise
    rot balans ayari ister veya aracin yürüyen aksaminda bir sorun var.

sanzimanlar yag kaciriyormu ? arka fren kampanisi kuru mu ? aksi taktirde merkezler
    bozuk olabilir.

egzos ?

akküyü calisirken kontrol et . sarj dinamosu yeterince aküyü dolduruyormu...

aracin tüm elektronik donanimi elden gecir : silecek, kalorifer, arka cam isiticisi, sinyal, farlar vs vs

arka ve ön farlarin camini kontrol et, ici buharli ise su aliyor contadan

vs vs

Allah yardimcin olsun, otomobil almak her vakit sans isi

Anlattıklarının içinde anladığım şeyler var beni aşan şeyler var.Arabayı tamirciye baktırtsam bu senın saydıklarının hepsine bakarmı acaba?yoksa benım adama bu senın yazdıklarının bi çıktısını alıp tamirciye versemde dedıklerınemı baktırtsam ne dersin?

• quote:

Orijinalden alıntı: aliass

quote:

benim arkadaşımda toros vardı sendekı problemın aynısı vardı bi ara tamirciye götürmüştü ne yaptı tamirci hatırlamıyorum ama marşa basmadan önce 3 veya 4 kez kazı pompala ondan sonra marşa bas o zaman tekte calışması lazım

yarın hemen deniyorum teşekkürler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aliass

quote:

yarın hemen deniyorum teşekkürler.

SOnuç denedinmi bugün?

• yok hocam cacık. netten de araştırdım herkes birşey yazmış. onu değiştir. bunu değiştir. salladım ben böyle bineceğim. geç çalışıversin :)
    3.500 TL ye aldığım ilk göz ağrım motor fiyatına.
    İzmir de olanlar bilir bugün deli yagmur yagdı. Bi bindim ladaya. açtım kaloriferi. cehennem gibi yapıyor içeriyi rus arabası :D
    motor fiyatına valla.
  • tüp sıralı sistem mi?
    benzinin az seviyede mi?
    bu problem bizde de oluyordu,genelde benzin az olur da :) benzin ibresinin yerinden kalkmasını bekliyorum ondan sonra çok rahat alıyor.yoksa bas bas marş almıyordu.dedim birgün yolda kaldık yine ama bekledikten sonra çalıştı Allah'tan.sonra özellikle denedim ve baktım o ibrenin kalkmasını beklersem sorun olmuyor.
  • Samara'nın bahsi geçen tanıtım kitapçığındaki dijital gösterge paneli. Prototip değil, gerçek. Ülkemize getirilmedi sadece.
     Lada SaMaRa/VeGa --- SeVeNLeR Kulübü---

• quote:

Orijinalden alıntı: BaNDiTT

Samara'nın bahsi geçen tanıtım kitapçığındaki dijital gösterge paneli. Prototip değil, gerçek. Ülkemize getirilmedi sadece.

harika çok sağol ya.. çok aradım bu resmi bulamamıştım . google dan mı buldun nerden buldun ? o kadar çok kelime yazdım ki ingilizce, türkçe hiç bir bilgi çıkmamıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 2 Aralık 2010; 9:12:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BaNDiTT

Prototip değil, gerçek. Ülkemize getirilmedi sadece.

:

http://www.tvgasm.com/newsgasm/Knight%20Rider%20sequel.jpg

• Bu 1500 enjeksiyonlu samara veya vega'lara sıralı sistem uygunsuzlugu söz konusu mu? İnternette bu yönde yazılar var
  • Şöyle ifade etmek gerekirse.
    Vega 1.5i kullanıyoruz lpg kiti atiker.Ayar tutmama gibi bir problem oluşabiliyor.Araç normal giderken frene basılma anında veya ayağınızı gazdan çektiğinde araç anlık olarak kendini benzine geçiriyor maximum 30 saniye süreçle.tabi bu can sıkıntısı olabilir,ayar yaptırmanız gerekiyor.yine gideceğiz bakalım ayar için umarım kalıcı bir çözüm bulunur.ama her ne şartla olursa olsun gazın getirdiği kar çok iyi.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.