Şimdi Ara

KYK BAŞVURU TÜM SORU VE SORUNLAR(ANA KONU) (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.986
Cevap
5
Favori
219.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlk parayı yattığı şubeden çekerken kesinti olmuyor değil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: s0ft

İlk parayı yattığı şubeden çekerken kesinti olmuyor değil mi?

Olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: braunschweig_STAM

arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.şu an üniversite 2.sınıf öğrencisiyim ve burs alıyorum. 2.senemde yatay geçiş yaparak üniversitemi değiştirdim.aralık ayına kadar bursumda sorun olmadan yattı.Fakat bu ayki bursum yatmadı.acaba yatay geçiş yaptığım için mi bursum kesilmiştir?Eğer öyleyse dilekçe göndersem ne kadar sürede sorunum hallolur?teşekkürler.

Üniversite değişince sorunlar çıkıyor..
    KYK arayıp sorman lazım.. Ankara
  • Merhaba,
    ben uzaktan yüksek lisans yaparsam kredi alabilir miyim? Bir de yüksek lisans yaptığım için lisanstan kalan borçlarımı erteliyebilir miyim?
  • basvuru süresini kacıranlar için ek başvuru diye bişey var mıı yoksa bi sonraki yılı mı bekliycez
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßegonya

basvuru süresini kacıranlar için ek başvuru diye bişey var mıı yoksa bi sonraki yılı mı bekliycez

bir dahaki yılı bekleyeceksin
  • İnternet Şubesi için şifrenin bulunduğu zarfa, bankadaki yaşlı görevli amca müşteri numarasını yazmayı unutmuş. Nasıl öğrencem ben o numarayı..
  • Kredi çıkıp da belgeleri teslim etmeyenler için ek süre veya yedek var mı arkadaşlar ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jimmy Page

Kredi çıkıp da belgeleri teslim etmeyenler için ek süre veya yedek var mı arkadaşlar ?

31 ocağa kadar teslim et kardeş..
  • Arkadaşlar size birkaç sorum olacak bana 2.sınıfta burs çıktı o sene ocak ayından sene sonunda kadar ve 3. sınıfın tamamında burs aldım fakat 3'te sınıfta kaldım.Kredi almak istemediğim için kyk'ya telefon açtım ama kimse cevap vermedi.Daha sonra e-mail ve fax yoluyla kyk'ya dilekçe yazıp ''sınıf tekrarı yapmam sebebiyle bursumun krediye dönmesi halinde herhangi bir kredi ödemesi yapılmaksızın derhal iptalini ve bunun bana bildirilmesini istiyorum'' dedim.Forumdaki diğer başlıklarda ekim ayı gibi kendiliğinden krediye döner denmiş fakat Ocak 2012 dahil kredi ödeme bilgilerine baktığımda hala burs gözüküyor.Tıp 3 tekrar ediyorum şu an.
    1-Sınıf tekrarından dolayı krediye dönmesi gerekmez miydi?
    2-Krediye dönse bile 6.sınıfın sonuna kadar kredi verirler mi?En fazla okuduğun okulun öğrenim süresi kadar kredi verilir muhabbeti vardı bir ara eğer öyle veriyorlarsa 1'de hiçbir şey almadım 2'den 6'nın sonuna kadar + sınıfta kaldığım yıl tam 6 yıl yapıyor.Bilgisi olan cevaplarsa sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

quote:

Orijinalden alıntı: trouble_at_sea

Arkadaşlar itüde hazırlıkta okuyorum,yılın başındaki harç tablosunda 1.dönem katkı çıktığında iade edilecek miktar diye bir ibare var.Bunun için ne zaman başvurabiliyoruz?(katkı çıktı)

Bunun duyurusu 2. dönemwww.sis.itu.edu.tr adresine konuluyor. Mayıs ayında oluyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Duyuruda bir dilekçe eki var. Bunun çıktısını alıp dolduruyorsun. Paranın yatırılmasını istediğin banka hesap bilgilerini de bu dilekçeye yazıyorsun.

Dilekçeye ek olarak 1. döneme ait dekont da lazım. Fakat bunu okul kaydı sırasında vermiştik. Bu nedenle, Ayazağa Kampüsü'ndeki İş Bankası şubesine gidip, 1. dönem dekontunun söz konusu işlem için gerektiğini, veznedeki çalışana söylüyorsun. O da sana ilgili bir belge çıkartıyor.

Daha sonra, dilekçeyi ve bu belgeyi alıp, otomasyona gidiyorsun. İçeride bir çalışan bunları alıyor. Sonra da paranın yatırılmasını bekliyorsun.

Bir de bu para bir miktar kesintiyle yatırılıyor.

"1.Dönem Katkı Çıktığında İade Olacak Miktar" tam olarak ne demek? sadece kredi alanlar mı yararlanabiliyo yoksa herkes iade alıyo mu? hazır sormuşken hazırlıkta harç 2 kat odluğu için herkes bi kısmını geri alıyosa ikinci dönem de alınıyo mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: nesat

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: trouble_at_sea

Arkadaşlar itüde hazırlıkta okuyorum,yılın başındaki harç tablosunda 1.dönem katkı çıktığında iade edilecek miktar diye bir ibare var.Bunun için ne zaman başvurabiliyoruz?(katkı çıktı)

Bunun duyurusu 2. dönemwww.sis.itu.edu.tr adresine konuluyor. Mayıs ayında oluyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Duyuruda bir dilekçe eki var. Bunun çıktısını alıp dolduruyorsun. Paranın yatırılmasını istediğin banka hesap bilgilerini de bu dilekçeye yazıyorsun.

Dilekçeye ek olarak 1. döneme ait dekont da lazım. Fakat bunu okul kaydı sırasında vermiştik. Bu nedenle, Ayazağa Kampüsü'ndeki İş Bankası şubesine gidip, 1. dönem dekontunun söz konusu işlem için gerektiğini, veznedeki çalışana söylüyorsun. O da sana ilgili bir belge çıkartıyor.

Daha sonra, dilekçeyi ve bu belgeyi alıp, otomasyona gidiyorsun. İçeride bir çalışan bunları alıyor. Sonra da paranın yatırılmasını bekliyorsun.

Bir de bu para bir miktar kesintiyle yatırılıyor.

"1.Dönem Katkı Çıktığında İade Olacak Miktar" tam olarak ne demek? sadece kredi alanlar mı yararlanabiliyo yoksa herkes iade alıyo mu? hazır sormuşken hazırlıkta harç 2 kat odluğu için herkes bi kısmını geri alıyosa ikinci dönem de alınıyo mu?

Okul kaydı için ilk dönemin harç ücretini yatırmış ve bunun dekontunu vermiştin. O dönem ortada çıkmış bir Katkı Kredisi de olmadığı için, indirim uygulanmadan, tam hâliyle yatırmıştın.

Burada bahsettiğimiz şey şu; KYK, burs-kredi sonuçlarını aralık ayında açıklıyor. Bu sonuçlara göre Katkı Kredisi kazananlar ve bunu almayı kabul edenler, ilk dönemin harç ücretinde Katkı Kredisi'ne karşılık indirim uygulanmayan (Çünkü ortada bir Katkı Kredisi varlığı söz konusu değil.) kısım, şimdi Katkı Kredisi alındığı için, ikinci dönem iade ediliyor.

Yani herkes para almıyor. Bahsettiğimiz iadenin nedeni, ilk dönemin harç ücretine o dönem Katkı Kredisi alınmadığı için indirim uygulanmaması. Sadece Katkı Kredisi alanlara bu iade yatırılıyor.

Bu olay, hazırlık sınıfı öğrencileri için de geçerli. Hazırlık sınıfı öğrencisi olup, Katkı Kredisi alanlar da bu iadeden yararlanabilir.

• Atm kartı için başvuru yapmamıza gerek var mıydı arkadaşlar? İlk parayı çekerken bir şey söylemediler bankadan.
  • quote:

Atm kartı için başvuru yapmamıza gerek var mıydı arkadaşlar? İlk parayı çekerken bir şey söylemediler bankadan.

Gerek yok. Yapmanız gereken bir işlem yok. Eğer bir aksilik çıkmadıysa, bu ay Ziraat Bankası şubesine (KYK'nın sonuç sayfasında belirtilen ve ilk parayı da aldığınız şube) gidip alabilirsiniz.
  • quote:

quote:

Atm kartı için başvuru yapmamıza gerek var mıydı arkadaşlar? İlk parayı çekerken bir şey söylemediler bankadan.

Gerek yok. Yapmanız gereken bir işlem yok. Eğer bir aksilik çıkmadıysa, bu ay Ziraat Bankası şubesine (KYK'nın sonuç sayfasında belirtilen ve ilk parayı da aldığınız şube) gidip alabilirsiniz.

Teşekkür ederim.
  • arkadaşlar yüksek lisansta okuyorum lisanstan kalan kredi borçlarım var onları erteleyemez miyim?
  • beyler ben geçen ayın 6 sında ilk defa öğrenim kredisi aldım bu ay ayın 6'sında mı 7'sinde mi yatar para?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _OlguN_

quote:

Orijinalden alıntı: braunschweig_STAM

arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.şu an üniversite 2.sınıf öğrencisiyim ve burs alıyorum. 2.senemde yatay geçiş yaparak üniversitemi değiştirdim.aralık ayına kadar bursumda sorun olmadan yattı.Fakat bu ayki bursum yatmadı.acaba yatay geçiş yaptığım için mi bursum kesilmiştir?Eğer öyleyse dilekçe göndersem ne kadar sürede sorunum hallolur?teşekkürler.

Üniversite değişince sorunlar çıkıyor..
    KYK arayıp sorman lazım.. Ankara

dostum tekrardan merhaba. kyk yı aradım telesekreter çıktı dilekçe yazmam için yönlendirdi beni. neyse istenen evraklarla beraber dilekçemi yolladım. şimdi durumu biraz daha açayım.
    1. ilk 11 ay burs diye yattı
    2. 12.ay öğrenim diye yattı, öğrenim dediği kredi heralde.
    3. ocak ayında bursum kesildi malum
    4.dilekçemi inceleyip yine öğrenime hükmetmişler. yalnız bu sefer yatay geçiş yaptığım üniversiteyi yazmışlar.
    ama işin tuhaf tarafı burs ödeme bilgilerine girdiğimde 2012 nin 1. ayı hiç yatmamış,onu atlayıp 2. ayı öğrenim adında yatırcaklar.geri ayın 7 si olmadan öyle yazıyo. şimdi ben burs almam gerektiği yerde kredi alıyorum, üstüne bir de bir ayım kesiliyo. kyk ya doğrudan ulaşabileceğim bir numara var mı. çünkü dilekçe de herşeyi izah etmeme rağmen işleri sarpa sardılar iyice. normal kyk nın sitesinden bulduğum numarayı aradım telesekreter çıktı o da sağa sola yönlendirdi. yüz yüze görüşübileceğim bir numara bulamamaktan şikayetçiyim açıkcası.

• Arkadaşlar ben ilk defa kredi alıcam , bu krediyi yalnızca yattığı şubeden mi alabiliyoruz yoksa tüm ziraat bankası şubelerinden çekebiliyor muyuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: @lperen

Arkadaşlar ben ilk defa kredi alıcam , bu krediyi yalnızca yattığı şubeden mi alabiliyoruz yoksa tüm ziraat bankası şubelerinden çekebiliyor muyuz ?

Tüm şubelerden çekebilirsin.

KYK'nın sitesindeki sonuç sayfasında belirtilen Ziraat Bankası şubesi dışındaki şubelerden çektiğinde 10 TL (20 TL de olabilir, şu an net olarak aklımda değil.) kesileceği söylense de, ilginç ki şu ana kadar böyle bir şey yaşayan pek yok.
  • 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.