Şimdi Ara

Kuzenimi sigaraya başlatmışlar ne yapmam lazim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Masterofbasyon. -- 17 Şubat 2018; 20:29:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• döv, sigaralarını parçala.
  • Sınıfını değiştir. Olmadı okulu değiştirin, ciddiyim. Herşey takıldığı ortamdan kaynaklı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KingKaya95

Sınıfını değiştir. Olmadı okulu değiştirin, ciddiyim. Herşey takıldığı ortamdan kaynaklı.

Dayıma soylesem diyorum ictigini dayim eve almaz

• Üzülme sen de yak bi cuaraaa
  • Güzel bi' çakmak hediye et.
  • bi akşam al kuzenini bi de 1 karton sigara, manzarası güzel bi yere git. sabaha kadar muhabbet et bebeyle, sigarayı bitirdikçe yaktır, kusana kadar. kusunca devam et, bayılana kadar.

tebrik ederim kuzenin sigarayı bıraktı.
  • iki tokatla sonra sigarasını al önünde iç
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutcannavcii

quote:

Orijinalden alıntı: KingKaya95

Sınıfını değiştir. Olmadı okulu değiştirin, ciddiyim. Herşey takıldığı ortamdan kaynaklı.

Dayıma soylesem diyorum ictigini dayim eve almaz

Kenara çekip konuşun, gerekirse ailesiyle birlikte oturup konuşun, siz aracı olursanız babası birşey yapmaz. Bu iş sigarayla bitmeyebilir, eğer arkadaşları diğer maddeleri de kullanırsa, çocuğu sürükleyebilir. Lise 1 bence çok erken, yazık etmesin kendine
  • Sanane arkadaşım

• Lise 1 ne la bari son sene icsinde bi anlami olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leonidas

Sanane arkadaşım

Kardesim gibi

• Sen ne yaparsan yok o içmeye devam eder.Üstelik senni konuşman ters tepip günde 3 4 tane içiyorsa,bu sefer 9 10 a çıkar. Bırak kendi haline.İçeceği varsa içsin. Bende Lise 1 e başlamadan önceki yaz sigara içmeye başlamıştım.Ailem yakaladı çok tepki gösterdi evden attı filan. Aha 11 sene oldu. 11 senedir içiyorum.Belki ailem o kadar tepki göstermeseydi şimdiye çoktan bırakmış olurdum.Ama ergenlik döneminde herşey ters anlaşıldığı için sıkıntı çıkıyor.
  • Kardeşim okulu filan değiştirme ben fen lisesindeyim 490'la giren adamlar da sigara içiyor. Bu yaşlarda sigara çok çekici olmuş. Okulla ortamla alakası yok. Okulu değiştirse yine arkadaşları sigara içecek. Ben 7. sınıfta başladım 10. sınıfta bıraktım. Karton marlboro alırdık yurtdışından gelirken arkadaşlarla 7. sınıfta başlamış oldum. Okul kolejdi ve herkes içiyordu. Abartmıyorum kız erkek içmeyen yoktu. Eve gider gitmez baş ağrısından uyurdum. En son günde 1 paket içiyordum. Durumumuz iyi ama param boşa gidiyordu. En son tatilde Afyon'a gidince 2 paket sigara içmistim. Kafeye gitmiştik kuzenle mekanda kahve filan içince kötü oldum kustum sabaha kadar. Ondan sonra içmek istemedi canım. Ayrıca her dakika canım istiyordu, çok kötü kokuyordum. Sigara içmekten ders çalışamıyordum diyebilirim. Neredeyse bırakalı 2 ay oluyor sadece yemekten sonra içesim geliyor ama tutuyorum kendimi. Babam da içtiği için öğrendiğinde sorun olmamıştı. Mutlaka bıraktır ne yap et bıraksın. Hayattan en boktan üç şey var sigara, alkol ve 31. Hiçbirini kullanmıyorum, çok mutluyum gerekirse döv, para verdirtme ama mutlaka bıraktır.

• Senin kuzene çakmak lazım bi ara al hediye et
  • içinden gelmesi lazım yoksa istediğin kadar konuş bırakmaz gizliden gizliye yine yapar
  • quote:

Orijinalden alıntı: XT9

Üzülme sen de yak bi cuaraaa

güldürdün morp kardeş
  • eğer çocuk içmek istiyosa ne yapıp eder bulur içer şöyle uzun annamlı bi konuşma yapmak gerek konuşma kabiliyeti iyi insanları etkileyen biri varsa ailede alsın karşısına konuşsun çocukla
  • Sigara deyince hep aklıma Efe Aydal'ın Okan Bayülgen'in sigara krizini eleştirmesiyle ilgili podcast geliyor :))https://www.youtube.com/watch?v=KshRKb-ya-M

Ne üzücü ki çocuklarımıza gençlerimize okullarda eğitim öğretim verdiriyoruz ama şu lanet sigarayı içmemeleri konusunda yeterince bilgilendirme farkındalık sağlanamıyor. Okullarda hangi derse ait olur bilmiyorum ama müfredata girmelidir. Şu an var mı bilmiyorum.Sigarayı o kadar pis birşey gibi gösterip bilinç altlarına kadar bunu yerleştirmeliler. Belki o zaman birşeyler değişir.

Üstelik artık kızlarında erkekler kadar içtiğini görmek durumun vahimliğini iyice arttırıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.