Şimdi Ara

Kusurlu aracin muayenesi yoksa kasko karsilar mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba, 1 ayi askin suredir yasadigim sorun hakkinda bilginize danismak istedim. Bir kaza gecirdim ve %100 kusurlu bulundum aracin sigorta ve kaskosu tamam fakat kasko sirketi hasarimi odemeyi gerekce belirtmeksizin reddetti, mahkemeye basvurmam gerektigini soyledi. Sonradan sunu farkettim aracim muayenesi tam olmasina ragmen muayenesi yok gerekcesiyle trafikten men gozukuyormus, kaskonun hasarimi karsilamama sebebi bu olabilir mi? Basina gelmis olan veya yardimci olabilicek sigortaci biri var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Muayene olmaması karşılamasına engel değil.

Trafikten men olması konusunda 2 farklı yargı kararı var.

Durumun içeriğine göre ödememe hakkı da bulunuyor ne yazık ki.
  • Fakat dedigim gibi aslinda muayenesi vardi aracin yani trafikten men degildi sigorta sirketi araya hatiri sayilir birilerini sokmus olup trafikten men gostermis olabilir mi sizce, cunku emniyete gittigimde muayene eksik o yuzden men dediler ama ruhsat veya tuvturk belgesini benden istemeden direk olarak duzelttiler ne zamandan beri men oldugunu sordugumda ise bilgi vermediler yani kasitli bir usulsuzluk yapilmis olabilir mi sizce bunu kanitlayarak bi ihtarname gonderebilir miyim kasko sirketine

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alaraerdogan

Fakat dedigim gibi aslinda muayenesi vardi aracin yani trafikten men degildi sigorta sirketi araya hatiri sayilir birilerini sokmus olup trafikten men gostermis olabilir mi sizce, cunku emniyete gittigimde muayene eksik o yuzden men dediler ama ruhsat veya tuvturk belgesini benden istemeden direk olarak duzelttiler ne zamandan beri men oldugunu sordugumda ise bilgi vermediler yani kasitli bir usulsuzluk yapilmis olabilir mi sizce bunu kanitlayarak bi ihtarname gonderebilir miyim kasko sirketine
    Hocam hiç bir sigorta firması böyle bir şey ile uğraşmaz. Ortaya çıkarsa ruhsatını bile kaybeder.

Söylediğim gibi yazılı olarak iletin ve cevap isteyin. Bir de acentenizi devreye sokun mutlaka.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.