Şimdi Ara

Kuşum Uçamıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kuşumun 1 Yaşında Olduğunu Tahmin ediyorum karşı komşumdan sahiplenmiştim ilk ayında filan küçük olduğu için uçamıyor zannediyordum ama kuşum sanırım uçamama hastalığı var doğuştan büyük ihtimal çünkü kuşum neşeli ve durgun bir kuş değil ötüyor elime alıyorum gezdiyorum bilgisayar masasının üstünde mauspedi yırttı filan

kuşumun kanatları uçtuğunda son 2 kanadı çok ayrık duruyor kuşum dişi

Kuşum Uçamıyor

Kuşum Uçamıyor

• up
  • Senin dişi uçmak değil eş istiyor hayvan kızışmış. Bu arada daha önce boş yumurta yaptıysa bile zamanla dişiler yumurtladıkça uçma kabiliyetleri azalıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • doğru hocam eş istiyor ama uçma kabiliyeti derken 1 metre ileriye gidemiyor yanına alıcağım eş çok baskın olursa kuşuma zarar vermesinden korkuyorum sizce almalımıyım yanına eş?
  • Hocam sanki kanat tüyleri eksik gibi. Veterinere götürmende fayda var.

• Pet shopcu anlar mı acaba bu hafta filan eş alicam yanında salma yöntemi ile kuşa kendi eşini sectiricem

• Exommas kullanıcısına yanıt
    Yeri geliyo pet shopcu anlıyo veteriner bilmiyo yeri geliyo tam tersi.. Adamına göre neyse kuşa illa eş seçtirmene gerek yok alırdın 1-1,5 yaşında erkek onlar ister istemez eş olurdu. Haa imkanın var sanırım pet shopta salmada o ayrı. Kuşuna folluk ve talaşta al eş alınca yuvaya girip çıkarsa eş aldığında yemlerine kızıştırıcı nijer tohumu ekle ve haftada 2 gün örnek p.tesi ve perşembe geceleri haşlanmış yumurta kabuğuyla birlikte rendeden geçir içine dengeli şekilde havuç 3 cicibebe bisküvisi hepsi rendeden geçir karıştır ver sonra gör yumurtaları :)

• Bygr33n B kullanıcısına yanıt
    Kizistiricinin yan etkileri var mı hocam nolur ne olmaz rendelenmiş yumurta yemiyor disi

Kızıştırıcı derken nijer tohumu fazla vermeyin tabikide. 1 yemliğe 2-3 çay kaşığı karıştırın. Yumurtayı kabuğu tümüyle rendele güzelce. Eş al alıştır gör bak yemi unutur o derece :)

• hocam o yumurta rendeleme işini yapıyordum ama kuş yemiyor artıkta yapmayı düşünmüyorum kuş zaten yağlı yumurtayı çıkartırken sorun olabilir. nijer tohumu yumurta çıkmazsa kullanırım diye düşünüyorum
  • uçamıyor mu ? yani hiç mi çaba yok ?
  • çaba var ama ayağını yerden kesiyor yanına erkek aldım benim kuşum dişiydi neyse onla beraber az bişi denemeye çalışıyor diğer aldığım kuş odayı 3-4 tur dönüyor ama benim kuşta tık yok yağlanma var sanırım nasıl kilo verdirtiririm?
    Kum taşı gaga taşı var mı ? Ekmek içi veriyorsan verme arada ver.

• Yok ek takviye yapmiyorum gaga taşı gagasını torpulemesi için veriyorum bide tüye girmiş kuşum inşallah çıktıktan sonra güzel uçar

• içtiği su ya vitamin damlaları damlat san belki bir fayda si olur kanatlarında güçlenme olur
  • hocam yanına eş aldım sarı olan dişi uçamayan kuş iki kuşumda yan yana durunca biraz kilolu olduğu belli oluyor zavallı uçamıyor ama erkek öğreticek ona kararlı ek takviye vitamin verirsem dahada yağlanabilir. şuan dursun öyle nijer tohumu(kızıştırıcı)verdim

Kuşum Uçamıyor

• Benim dişide hafif tombik ama uçabiliyor maşallah. Ama erkek kadar aktif uçabilen kuş değil hemen konmaya çalışıyor havada uçmuyor sürekli. Yemin ne marka bazı markalar yağ yapıyor ben quik kullanıyorum. Memnunum erkek kuşum 3 aylıkken aldım 1.5 sene oldu gayet sağlıklı maşallah dişiyi sonradan aldım aldığımda böyleydi. O yüzden bu yemin kötü olmadığını düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.