Şimdi Ara

Kurutmalı Çamaşır makinesi tavsiye..? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
707
Cevap
38
Favori
520.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR LG NİN KURUTMALI MAKİNASINI ALDIM 5 AYDIR KUANIYORUM BERBAT ÇOK SES ÇIKARIYOR ARTI LASTİK KOKUSU DOLUYOR EVİN İÇİNE İNSANI BOGUYOR ADETA MEMNUN DEYİLİM LG DEN ALIRKEN GÖZÜME LG KESTİRDİĞİM İÇİN ÇOK PİŞMANIM VİDEOYU YÜKLEMEYE ÇALIŞTIM YÜKLENMEDİ KEŞKE YÜKLENSEYDİ SESİ GÖRSEYDİNİZ
  • Demek ki size öyle denk gelmiş. Bayağı şanssızmışsınız. Ses olayı ayak ayarlarından. İyi ayarlanmamış ayaklar ses yapıyor. Tabi makinanın oturduğu zemin yüzeyi de önemli. Bana gelen ekip çok iyi ayarladı 1400 devirde bile ses yok. Koku ise hiç almıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavsar -- 17 Nisan 2013; 10:37:57 >
  • merhaba bır sey duydum bu konu hakkında bılgısı olan var mı

camasır makınası ne marka olursa kurutmayı da aynı almak zorunlulugu varmıs dıye yoksa kurulum ıcın gelmıyorlarmıs bılgısı olan var mı

teskkkur ederım
  • dodiSA D kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Makineleri üst üste kurduracaksanız aşağıdaki detayını verdiğim linkten bakabilirsiniz ne demek istediğime, 2 üründe aynı marka olma zorunluluğu var.

http://forum.donanimhaber.com/m_76097828/tm.htm
  • diver74 D kullanıcısına yanıt
    kişisel olarak electrolüx. lg sıkmada bir gömlek daha sessizdir ve sıkması %10 daha efektif gibidir ama electrolüx hem daha ömürlüdür hem genelde daha sessizdir hem de arıza oranı daha düşüktür. parçası her 2 si içinde sorundur ama electrolüxte biraz daha gecikir. eşectrolux iyi bir ustanın elinde uzun yıllar tamir görebilir lg bir kere arıza verdi mi bir daha toparlayamaz. @diver74
  • çok gerekmedikçe kombo yerine makinaları ayrı almaya çalışın. yıkama ve kurutma çok farklı platformlar aynı makinaya sığdırılması çok fazla parça gerektiriyor ve bu arıza anlamına gelir. bu arada aeg electrolux olarak geçer ama lavamat modellerinin electrolux le bir ilgisi yok. hatta eski aeg bile değiller. bildiğim kadarıyla hooverle aynı banttan çıkıyorlar. hoover de uzak durulması gereken bir marka. kombo alacaksanız electrolux, lg, belki samsung. bosch artık profilo platformu kullanıyor son 4-5 yılda çok sorun yaşadım. hususi olarak kombosunu kullanmadım ama bütün boschlarım çok arıza verdi.
  • SerdarCetin S kullanıcısına yanıt
    normalde farklı markalar bir arada çalışabiliyor ama makinaların titreşimlerinin birbirini etkileme olasılığı nedeniyle kimse sorumluluk almak istemiyor. aslında bütün makinaların kasa dayanıklılıkları aşağı yukarı birbirlerini kaldıracak düzeyde ama "olmaz ben risk almam ikisini de benden al" demek satıcı için daha anlamlı. çok uç modellerde ebat sorunu olabilir ama standart kasa büyüklüklerinde mecbursanız kullanabilirsiniz.
  • dextro D kullanıcısına yanıt
    İşte o yüzden farklı marka alınamaz, çünkü servis kurulum işlemini yapmıyor.
    bir kaç müşteride başımıza geldiğinden biliyorum bende, müşteri bize evinde nasıl kullanmak istediğini söylemediğinden A marka çamaşırın üzerine B marka ürün kurmuyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerdarCetin

Merhaba,

Makineleri üst üste kurduracaksanız aşağıdaki detayını verdiğim linkten bakabilirsiniz ne demek istediğime, 2 üründe aynı marka olma zorunluluğu var.

http://forum.donanimhaber.com/m_76097828/tm.htm

hocam bosch kurutucuyu ben vestelın ustune koyabılırmısım servıs dedı 40 tl llık aparatıyla bereber
  • quote:

Orijinalden alıntı: dextro

çok gerekmedikçe kombo yerine makinaları ayrı almaya çalışın. yıkama ve kurutma çok farklı platformlar aynı makinaya sığdırılması çok fazla parça gerektiriyor ve bu arıza anlamına gelir. bu arada aeg electrolux olarak geçer ama lavamat modellerinin electrolux le bir ilgisi yok. hatta eski aeg bile değiller. bildiğim kadarıyla hooverle aynı banttan çıkıyorlar. hoover de uzak durulması gereken bir marka. kombo alacaksanız electrolux, lg, belki samsung. bosch artık profilo platformu kullanıyor son 4-5 yılda çok sorun yaşadım. hususi olarak kombosunu kullanmadım ama bütün boschlarım çok arıza verdi.

Hocam ne yaptınız. AEG'nin Hoover ile ne ilgisi var :))

Öncelikle AEG'nin ilk otomatik makinesinden bugüne tüm çamaşır makinelerinin ismi Lavamat'tır.

Şu an piyasadaki Lavamatların tamamı Electrolux ile aynı fabrikada, tamamına yakını aynı parça ile üretiliyor. Hoover ile uzaktan yakından hiçbir ilgisi yok.

Bosch Profilo'nun platformunu 1997-1999 arasında kullandı. 2000'den bugüne ürünlerin kalitesinin Avrupa'da satılan Bosch'lar ile bir farkı yok. İşçilik kalitesi değişebilir sadece; orası muamma. Bosch'un no frost buzdolaplarının kalitesi oldum olası düşük. Muhtemelen en büyük sorunu bu noktada yaşamışsınızdır.

Kurutmalıda Samsung bence iyi bir seçenek değil. Su tüketimi çok fazla ve fazla şikayet alıyor.

• Kurutma ile çamaşır makinesi montajına girersek;

Kurutma makinesi ile çamaşır makinesi arasına güvenlik amaçlı aparat takmak gerekir. Aparat kurutma makinesini kapak açıkken çocukların asılması, deprem gibi durumlarda devrilmeye karşı korur. Evinizde bu tarz bir sıkıntı olmayacağını düşünüyorsanız hiç aparat takmasanız da sorun olmaz aslında.

Bazı aparatlar sıkıştırmalı takılabilirken bazılarında çamaşır makinesinin üst tablasının delinmesi gerekiyor. Çamaşır makinesi ile kurutma makinesi farklı markalardansa kurutma makinesini üreten firma çamaşır makinesini delmekten çekiniyor. Kısacası riske girmiyor. Normalde hiçbir sorun oluşmaz.
  • Siemenste 2makina arasindaki aparat ucretsiz dun servisle gorustum. Magazalara ust uste kurdurup sergiletegim o yuzden ogrenme gereksinimi duydum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arçelik kurutmalı çamaşır makinası kargo dahil en uygun fiyata aşağıdaki linkten bulabilirsiniz

http://www.arcesdtm.com/Arcelik-9146-YK-9-Kg-Yikama-6-Kg-Kurutmali-Camasir-Makinasi,PR-4517.html
  • quote:

Siemenste 2makina arasindaki aparat ucretsiz dun servisle gorustum. Magazalara ust uste kurdurup sergiletegim o yuzden ogrenme gereksinimi duydum

Hocam kurutucuyu kurarken servis aparat vermemisti yan yana koydurmustu bende ust uste koymak istiyorum simdi ama kuRulumun uzerinden 4 sene gectigi icin 40 tl istiyor bana ayarlaya bilirmisin aparati ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 10 Haziran 2013; 0:53:43 >
  • lazpanyol kullanıcısına yanıt
    servis çağırdığımda 1 tane isterim elbette, ama henüz kurutmalar elime ulaşmadı. aceleniz varmı bu konudu ?
  • quote:

servis çağırdığımda 1 tane isterim elbette, ama henüz kurutmalar elime ulaşmadı. aceleniz varmı bu konudu ?

hocam 2 haftaya kadar ayarliyabilirmisin bide magz
    aniz avrupa yakasindmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 10 Haziran 2013; 12:27:13 >
  • ARÇELİK 9146 KURUTMALI CAMASIR MAKİNESİ ALDIM. 1800 TL.

TEK KELİMEYLE MÜTHİŞ SONUÇ.
    A ENERJİ, SESSİZ, 1400 DEVİR, KURUTMA SONUCU ŞAHANE. 7 YIL GARANTİ.
    ÇOK CİDDİ ŞEKİLDE TAVSİYE EDİYORUM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NETGUYTR

ARÇELİK 9146 KURUTMALI CAMASIR MAKİNESİ ALDIM. 1800 TL.

hocam hayırlı olsun çalısırken foto koyarmıısınız 3 4 tane
  • quote:

Kullandıktan sonra yorum yazarsanız memnun oluruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trojana

quote:

Kullandıktan sonra yorum yazarsanız memnun oluruz.

e calistirdim kullandim da yazdim zaten.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.