Şimdi Ara

Kurutmalı Çamaşır makinesi tavsiye..? (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
707
Cevap
38
Favori
520.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 2wicky

Çamaşırların kırışık çıkması dışında çok memnunum.
    Kırışık azaltma modu pantolonlarda hiç işe yaramıyor, tişört vb yi düzeltiyor biraz sadece.
    Çamaşır asma derdinden kurtulduğum için çok çok memnunum :)

Çamaşırların kırışık çıkmaması için:

Sadece önce yıkama yapın. (Yıkama Kurutma birlikte yapmayın) Yıkamada en düşük devirde sıksın. 400 hatta daha düşük.
    Sonra kurutun. Düze yakın çıkacak emin ol.

Kırışık çıkmasının iki sebebi var:
    a. Kurutma kapasitesinden fazla çamaşır vardır.
    b. Yıkama kurutma birlikte seçildiğinde, yıkarken zaten 1200 devir sıkıyor. Kurutma da da sıkıyor. O yüzden kırışıyor.

İstersen bir dene..
  • quote:

Orijinalden alıntı: NETGUYTR

quote:

Orijinalden alıntı: 2wicky

Çamaşırların kırışık çıkması dışında çok memnunum.
    Kırışık azaltma modu pantolonlarda hiç işe yaramıyor, tişört vb yi düzeltiyor biraz sadece.
    Çamaşır asma derdinden kurtulduğum için çok çok memnunum :)

Çamaşırların kırışık çıkmaması için:

Sadece önce yıkama yapın. (Yıkama Kurutma birlikte yapmayın) Yıkamada en düşük devirde sıksın. 400 hatta daha düşük.
    Sonra kurutun. Düze yakın çıkacak emin ol.

Kırışık çıkmasının iki sebebi var:
    a. Kurutma kapasitesinden fazla çamaşır vardır.
    b. Yıkama kurutma birlikte seçildiğinde, yıkarken zaten 1200 devir sıkıyor. Kurutma da da sıkıyor. O yüzden kırışıyor.

İstersen bir dene..

ilk yıkamada deneyeceğim
    çok teşekkürler :)
  • güzel fikir
  • 400 devirde sıkılınca çamaşırlar epey bir sulu olur. Kurutma makinesi de bu kadar ıslak çamaşırı kurutmak için normal süresinden çok daha fazla çalışır. Bunyüzdeb Kurutma mak kullananlara çamaşırların olabilecek en yüksek devirde sıktırılması önerilir.
    Kurutma makinelirin de çamaşırı sıktığını bilmiyordum, yeni öğrendim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

400 devirde sıkılınca çamaşırlar epey bir sulu olur. Kurutma makinesi de bu kadar ıslak çamaşırı kurutmak için normal süresinden çok daha fazla çalışır. Bunyüzdeb Kurutma mak kullananlara çamaşırların olabilecek en yüksek devirde sıktırılması önerilir.
    Kurutma makinelirin de çamaşırı sıktığını bilmiyordum, yeni öğrendim.

Tecrübe ettiğim şeyi paylaştım ben. Mantıken kurutma daha uzun sürmesi lazım gibi geliyor ama öyle değil. Kurutma süresi uzamıyor.
  • Arcelik 9\6 MAKINASI ile AEG 9/7 arasinda kaldim fiyat olarak arcelik 1850 aeg 2400 civari hangisini tavsiye edersiniz

• Sitil insan ben de aynı durumdayım. Hangisini alsak

• quote:

Orijinalden alıntı: mng

Sitil insan ben de aynı durumdayım. Hangisini alsak

Ben de aranıza katılayım :)

2 yıl kadar önce AEG çamaşır makinesini aileme almıştım, tek kelimeyle ve her yönüyle mükemmel. Şimdi kendi evime kurutmalı bir makine almak istiyorum ve bu ikisi arasında kaldım.

Arçelik'te fiyat avantajının yanında 110-120TL gibi bir bedelle garanti 7 yıla uzatılabiliyor. Servis konusunda sorun yaşanmaz. Hava kurutmalı olması da sanırım özellikle su tüketimi konusunda bir avantaj oluşturuyor, bu hususu samimi olarak maliyetten çok duyarlılık adına önemsiyorum. Arçelik'in birçok ürününde "üst segmentteki modellerinin" kalitesine de inanıyorum. Örneğin aynı zamanda bulaşık makinesini de yenilemek istiyorum ve kafamda soru işareti yok, buna rağmen alternatiflerini de inceledim ve fikrim değişmedi. Ancak çamaşır makinelerinin kalitesi konusunda maalesef emin değilim. Eski çamaşır makinem 18 yıllık Arçelik ve halen sorunsuz olarak çalışıyor. Ancak o dönemin şartlarıyla bugünün şartları çok farklı, öğrendiğim kadarıyla farklı bir markadan patent ve belki bazı aksamlar alınarak üretilmiş.

AEG tercih edilirse yaklaşık 450TL fiyat farkının yanında garanti süresi 5 yıla uzatılabiliyor ve 421 TL isteniyor. Arçelik 1400d/dk iken AEG 1600d/dk. Ses seviyesi Arçelikte Yıkama/Sıkma/Kurutma (dB) 55/77/70 iken AEG'de 49/75/61

Bunlar dışında göze çarpan artı ve eksileri varsa sizler de paylaşırsanız dikkate alalım.

Özetle şu an için Arçelik'e biraz daha yakın gibiyim. AEG alırsam kalite konusunda kafamda pek soru işareti olmayacak ancak diğer taraftan sorun yaşanması durumunda da nelerle karşılaşırım bilemiyorum. Kalite konusundaki çekinceme rağmen Arçelik'i 7 yıl garanti ile birlikte alınabilecek olması rahatlatıyor.
  • AEG'de de 175tl bedelle garantiyi 7 yıla uzatabiliyorsunuz. Bence Arçelik ile riske girmeyin, bu konuda tecrübesi yok çünkü.

• şu an için ben de aynı durumdayım.hangisini tercih edeceğime karar veremedim. AEG Arçelik arasında gidip geliyorum.Üç gün önce kararımı vermiştim hatta 1750 TL'ye arçeliği alıyordum.fakat eşimi aradım son kararımız mı? diye. Eşimde biraz daha araştırmakta fayda var deyince vazgeçtim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stil.insan

Arcelik 9\6 MAKINASI ile AEG 9/7 arasinda kaldim fiyat olarak arcelik 1850 aeg 2400 civari hangisini tavsiye edersiniz

Hocam Arcelik icin o fiyati nerden aldiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

AEG'de de 175tl bedelle garantiyi 7 yıla uzatabiliyorsunuz. Bence Arçelik ile riske girmeyin, bu konuda tecrübesi yok çünkü.

Arcelik 9146 modeli sirdum,bayisine 110 tl ucretle +4 yik daha garantiyi uzatabiliyorlar
    Enerji sinifi A sinifti +++ lari yoktu.eski makinayi alirlarsa 2000 tl gibi bir rakam,veriyorlar ama,internete baktigimda 1900 gibi fiyatlar var birde 100 tl puan veriyor yaklasik 1800 e geliyor eski makinada bizde kaliyor 100 tl ye onu saysan yada birini sevindirsen sevabi yeter aeg de electroluxde durumlar nasildir bilemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

AEG'de de 175tl bedelle garantiyi 7 yıla uzatabiliyorsunuz. Bence Arçelik ile riske girmeyin, bu konuda tecrübesi yok çünkü.

Candoğan kardeşim, bahsettiğim gibi AEG çamaşır makinesini alırken yorumlarını dikkate almıştık ve çok memnun kaldık. O dönemde fiyat olarakta çok cazipti, bu tavsiyen için tekrar teşekkür etmiş olayım.

AEG'de ek garanti için yazdığım bedeli Teknosa sitesinden aldım, sözettiğin gibi 175TL ise kabul edilebilir.

Bu makinelerle ilgili detaylı teknik verilere ulaşmak çok zor. Biryerlerde sanırım bahsetmiştin ancak hatırlayamadım, her iki makinenin enerji ve su tüketimleri hatrında mı acaba?
  • AEG L87695WD Kurutmalı çamaşır makinası almak isteyen istanbulda oturan arkadaşlar 3-5 kişi bir araya gelip bir bayi ile pazarlık yapsak uygun fiyata alabiliriz diye düşünüyorum.
    Var mı almak isteyen buradan yazalım.

istanbulda aeg satan bayiler nereler? bilen varsa paylaşırsa iyi olur

• Forumdan ses Seda çıkmayınca Arcelik 9146 yk aldım. 9 taksit 1839 tl. Değiştirme kampanyasına katılmadan aldım. 110 tl ye de 4 yıl ek garanti alınca garantisi 7 yıl oldu. Makina ilk izlenim hoşuma gitti. Henüz pek deneyemedik.
    4 kilo Pamuklu ıslak çamaşırı 3 saatte dolap kurulugunda kuruttu.

Her programın ardından otomatik olarak kurutma secilebiliyor bu hoşuma gitti. Ancak kurutma esnasında hava alma ve üfleme sesleri bana göre fazla. Tabi bu yorumu başka makina görmeden yapıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mng

Forumdan ses Seda çıkmayınca Arcelik 9146 yk aldım. 9 taksit 1839 tl. Değiştirme kampanyasına katılmadan aldım. 110 tl ye de 4 yıl ek garanti alınca garantisi 7 yıl oldu. Makina ilk izlenim hoşuma gitti. Henüz pek deneyemedik.
    4 kilo Pamuklu ıslak çamaşırı 3 saatte dolap kurulugunda kuruttu.

Her programın ardından otomatik olarak kurutma secilebiliyor bu hoşuma gitti. Ancak kurutma esnasında hava alma ve üfleme sesleri bana göre fazla. Tabi bu yorumu başka makina görmeden yapıyorum.

Hayirli olsun .Foto atarmisiniz birde su jeti varmı??

• makinanın çalışırken mi fotosunu istiyorsunuz anlamadım. su jeti arceliğin aşağıdaki
    http://www.arcelik.com.tr/camasir-makineleri-ve-kurutucular-kurutmali-camasir-makinesi-9146-YK-Kurutmali-Camasir-Makinasi.html
    sayfasındaki tanıtımında var yazıyor.

Arcelik tercihimde etken olan hususlar önem sırasına göre
    1- fiyatı 7 yıl garantili 9 taksiti 1949 tl
    2- hava yoğuşmalı olması ve kurutmada su tüketmemesi ( Electrolux 9/7 e gore bir yıkama kurutmada yaklaşık 50 tl az tüketmesi)
    3- daha önceki Arcelik makinadan memnuniyetim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mng -- 14 Kasım 2014; 23:14:09 >
  • NETGUYTR N kullanıcısına yanıt
    Iyi gunler. Makineden hala memnun olup olmadiginizi ve modelini sorabilir miyim.tesekkurler

• mng M kullanıcısına yanıt
    hocam bu makinayla ilgili başka bir forumda aşağıdaki mesaj yollanmış.. siz deneyebildiniz mi?

' Merhaba bayanlar çeyizim için aldığım çamaşır makinam aman dedim kurutmasıda olsun ben böyle rzil bir makina görmedim arielden öte yada yumoş ekstradan öte iyi ilaçmı var güzel kokan yokkk yokkk yokkkk rezil çamaşırlarımın lekesi olduğu gibi duruyorrr herşeyimmm berbat oldu ve iğrençç koku yapıyor hele o kurutma denen o program yemin ederim o iğrenç kokulardan tiksindim nasıl kurtulucam bilmiyorum akşam 6 ya kadar evde kimse yok yetkili çağırdım 6 dan önce gelmişler yemin ederim çamaşır yıkamaktan nefret etttim varmı benim gibi sorun yaşayan sonrasında çözüm bulan ?'
  • AEG ve Arçelik arasında kağıt üzerinde epeyce bir analiz yaptıktan sonra Arçelik'te karar kıldım ve bugün Arçelik 9146 YK teslim edildi. Değişim kampanyası ve 7 yıl ek garantiyle yaklaşık 2.000TL gibi bir rakama geldi.

Her iki makine teknik olarak çok benzer, birbirlerinden bazı artı ve eksileri var. Arçelik'te hava kurutma teknolojisi, yıkama programlarındaki birkaç artısı (her iki makine de 16 programlı, AEG'de program sayısı kurutma programları eklenerek şişirilmiş Arçelik'te böyle değil) fiyatı, su jeti, garanti süresi ve servis ağı avantajlarıyla benim tercihim oldu.

AEG'de artı olarak 1600 devir olması ve yünlü kurutma (1kg) programı mevcut. Kağıt üzerinde ses seviyesi daha düşük. Yıkama esnasında enerji tüketimi de kağıt üzerinde bir miktar daha düşük. Ancak kurutma esnasındaki tüketim değerlerini açıklamak istememişler olsa gerek hiçbir yerde göremedim.

Yaklaşık 2 yıl önce aileme almış olduğum AEG çamaşır makinesinden de son derece memnun olduğumuzu belirteyim, AEG'nin kurutmalı makinesini de tercih etsem üzmeyeceğine emindim. Söylediğim gibi benim kriterlerime göre Arçelik daha ağır bastı ve tercihim oldu.

Test için bir kez yıkama ve kurutma yaptık. Pamuklu programında 50 derece sıcaklık 1000 devirle sıkma ile yıkama tamamlandı. Ardından çamaşırlar çıkarıp tekrar düzgün bir şekilde yükleyerek kurutma yaptık.

Çamaşırlar gayet güzel yıkandı. Kurutma sırasında bir miktar bahsedilen plastik kokusu aldık ancak çamaşırlarda yumuşatıcı kokusu duruyor. Açıkçası araştırma sırasında okuduklarımdan tüm kurutmalı makinelerde aynı şeyden sözedildiği için hazırlıklıydım ancak ilk yıkama olmasına rağmen böyle bir sorun yaşamadık.

Şu ana kadar olumsuz diyebileceğim tek konu, kurutma sırasında sıkma yaparken 1400 devirde sesin yüksek oluşu. (Bu devirde sıkma süresi çok fazla değildi) Makineyi banyoda kullandığımızdan bizim için büyük bir problem olacak gibi görünmüyor. İlaveten 1400 devirde diğer markalarda sıkma esnasında çıkan sesi bilmediğim için büyük bir problem ve negatif olarak sözetmek istemiyorum.

Zaman ayırabilirsem yaptığım karşılaştırma ve inceleme için bir blog yazısı yazıp burada paylaşayım.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.