Şimdi Ara

Kurutmalı Çamaşır Makinasi (+/-)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
3.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Forumda ki kurutmali camasir makinasi ile goruslerin cogunu okumaya calistim. Okudukca da insanin fikirlerinde degisiklikler oluyor. Dogal olarak benim de kafam karismaya basladi. Sonuc olarak karar kilma acisindan son olarak danismaya karar verdim.

Neden kurutmalı camasir makinasi derseniz yer sorunumuz var. Bunun disinda sizlerden

* Electrolux EWW 168540 W Time Manager/ 148540 ( Kurutma A(5.5kw): Su tuketimi:103L)
    * LG F1480RDS5 / LG F1480YD ( Kurutma B (6.5Kw): Su tuketimi:90L)

Enerji ve su kullanimi acisindan iki birbirini dengeler durumda. LG'nin yıkama fonksiyonlari daha iyi geldi bana ama LG'de tam kurutma fonksiyonu yok gibi

Sonuc olarak bu makinalari kullananlardan acil olarak +/- yorum alabilir miyim?

Not: Bu 2 makina kotu yerine bunu alman daha iyi olacaktirada acigim.

• Kısa bir süre önce (geçtiğimiz pazartesi günü) LG 1480RDS5 kurutmalı modeli aldım ve kullanıyorum.Makina ile ilgili ilk kullanım gözlemlerimi modelin başlığında belirtmiştim.
    http://forum.donanimhaber.com/m_53705466/tm.htm

O günden bu yana makina günde en az iki yıkama yaptı.Bebek beklediğimiz için tüm çamaşırlar elden geçiyor şu sıralar.(Bu arada bebeğimiz biraz süpriz yaparak perşembe günü geldi :)
    O başlıkta belirttiğim düşüncelerimde herhangi bir değişiklik olmadı.Aslında niyetim video eklemekti fakat telaş nedeniyle fırsat bulamadım.

Bende kesinlikle yer sıkıntısı nedeniyle bu kombi cihazı seçtim.Forumda son zamanlarda LG çamaşır makınaları hakkında bir dengesiz yük ve ses hakkında kötü yorumlar yapılılıyor, fakat çihazı kullanan (2 kişilik battaniye dahil yıkamış) biri olarak bu yorumları anlamakta zorlanıyorum.
    Ben belirtilen problemlerin hiç birini henüz yaşamadım.O başlıkta da belirttiğim gibi zemin ve ayak ayarları çok önemli.

Kurutmayla ilgili olarak.Cihaz tam kurutma yapabiliyor. (kuru-ekonomik kurutma - hafif nemlı -düşük sıcaklıkta kurutma - 30 dk - 60 dk -120 dk kurutma modları var)Ben şu ana kadar ilk 3 modu kullandım.

Diğer dediğin elektrolux hakkında yorum yapamam.
    Fakat ben cihazı aldıkta sonra Gorenje nin 9 kg yıkam 6 kg kurutmalı modelini gördüm.Bel LG aldığım için onu inceleme şansım olmadı.

Seçimin konusunda kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mars51 -- 29 Ekim 2011; 22:57:47 >

• öncelikle bebeginiz icin tebrik ederim.

Haftasonu Darty'ye gittigimde bu 2 urunu calisanlardan yorumlamalarini istediklerimde electrolux daha fazla one cikardilar. Nedeni Tam Kurutma yapabilmesi imis. Diger makinalarda bu tam kurutma olamıyormus.

Extrada bide time manager ozelligini vurguladi ama benim gibi camasir makinasindan anlamayan biri olarak anlattiklari hersey hmmm seviyesinde kaldi :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: lostxp

öncelikle bebeginiz icin tebrik ederim.

Haftasonu Darty'ye gittigimde bu 2 urunu calisanlardan yorumlamalarini istediklerimde electrolux daha fazla one cikardilar. Nedeni Tam Kurutma yapabilmesi imis. Diger makinalarda bu tam kurutma olamıyormus.

Extrada bide time manager ozelligini vurguladi ama benim gibi camasir makinasindan anlamayan biri olarak anlattiklari hersey hmmm seviyesinde kaldi :))

Tebriğiniz için teşekkür ederim.Başladı uykusuz geceler :)

Satıcının tam kurutma konusunda olmuyormuş ifadesine katılmıyorum.Makinanın tam kurutma opsiyonu seçildiğinde,çamaşırlar tam kuru olarak çıkıyor.Hiç bir problem yaşamadık.Electrolux daha kısa zamanda kurutuyorsa onu bilemem. Hatta ne hikmetse pamuklularda kırıştırma bile yapmıyor.Bir kaç gün içinde gömlekleri de deneyeceğim.bakalım onlar nasıl çıkacak.

Diğer başlıkta belirttiğim gibi,makinenin ekran göstergeleri LCD olabilirdi.zaman ve saat fonksiyonu olmadığı için güncel saati ve biteceği saati,saat olarak göstermiyor.Fakat işlemin ne zaman biteceğini dakika olarak gösteriyor. Çamaşır miktarını tartıyor fakat göstermiyor.

Bir de yanlış hatırlamıyorsam electrolux ün kazanı carboran denilen sentetik bir malzeme.Çelik değil.Bu benim için pek iyi bir özellik değil,açıkçası alım aşamasında pek hoşuma gitmemişti.

Saygılar.

• quote:

electroluxun kurutmali çm.sini alip da pişman olan bir kullanıcı vardı. Hatırldıgım kadarıyla renki çamaşırları kuruttuktan sonra beyaz çamaşır attıgında üzerlerinde renkli hav-tüy bırakuyormuş. Sanırım iade etmenin yolunu arıyordu ya da etmişti. Üstelik satıcı enplus da bu durumu gayet norml karşılamış. Adı üstünde kurutmalı çam.mak, kurutma mak. Degil, bunun performansı ancak bu kadar olur gibilerinden bişeyler demiş servis de satıcı da.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhabalar bosch ve siemensede bakmanızı oneririm. Boschun almanyada yeni bir modeli çıkmış o buraya gelirse süper olur. Boschun kurutmalı çamaşır makinesinede bakabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

electroluxun kurutmali çm.sini alip da pişman olan bir kullanıcı vardı. Hatırldıgım kadarıyla renki çamaşırları kuruttuktan sonra beyaz çamaşır attıgında üzerlerinde renkli hav-tüy bırakuyormuş. Sanırım iade etmenin yolunu arıyordu ya da etmişti. Üstelik satıcı enplus da bu durumu gayet norml karşılamış. Adı üstünde kurutmalı çam.mak, kurutma mak. Degil, bunun performansı ancak bu kadar olur gibilerinden bişeyler demiş servis de satıcı da.

Çoğu Kurutmalı çamaşır makinesinde tüy-hav temizleme programı vardır.Makine suyu alır ve 400 devirde döndürerek tüm tüyleri-havları temizler.suyunu boşaltır.Tekrar su alır 400 devirde döndürür ve suyu boşaltarak bitirir, en fazla 30 dk süren bir programdır.Bunda üreticinin hiçbir suçu yok.Her kurutma yaptığınızda bu programı kullanmak en iyisi..

• ben dün itibariyle lg f1480rds5 modelini aldım.
    6 kg tshirt çarşaf kot karışımı çamaşırı yıkama artı kurutma yap dedim.
    yaklaşık 6 saat sonra sonuç:
    mükemmel.
    kurutabilecekmi diye merakla bekledik hanımla. gerçekten kuruttu.hatta kotların cebi kurumaz bence demiştim. ama onu bile kurutmuş canavar.
    makina tavsiye olunur.
    2250 tl +250 tl 6 yıla uzatma kaskosu ile 2500 tl ye kutup tan aldım.
    nette 2060 a e reyonda var ama lg türkiye garantisi yoktur diye cesaret edemedim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.