Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
5.994
Cevap
3
Favori
416.667
Tıklama
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> Mac OS >> Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    145 Mesaj
    Arkadaşlar İstanbul Nişantaşı'ndayım. Bu bahsi geçen MacOSX DVDsini nasıl temin edebilirim. Yardımcı olabilecek arkadaşlardan mail atmalarını rica ediyorum. mrno2001@lycos.com
    |
    |

Orjinalden alıntı: currahee
    bir de openoffice kullananınız varsa nasıl başardı, onu merak ediyorum. Versiyon 10.4.3 SSE2 destekli işlemcim var. Bir de Azureus çalışmıyor. Şöyle ki programı çalıştırdığımca dockta birkaç kez zıplayıp yok oluyor ve başka birşey olmuyor. Bununla ilgili bir çözümünüz varsa dinlemeye hazırım. Bittorrent.com dan çektiğim client çoook yavaş çalışıyor.

Openoffice, X11 yüklü olmadan çalışmaz. Şahsen X11'i yüklemediğim için de denemedim. O sebeple çokta net birşey söyleyemiyorum. Eğer özel bir tercih değilse Openoffice mantalitesinde olduğu için NeoOffice'ide önerebilirim. Azureus Java tabanlı bir uygulamadır ve Apple'ın yayınladığı Security ve Java updateleri bu program için hayati önem taşıyor. Tabii biz crack sistem kullandığımız için bu updateleri yine kırılmış olarak yapabiliyoruz. Bu durum adahilinde acaba Azureus'un güncel olan 2.4.0.2 filan sürümünü değilde acaba daha eski bir versiyonunu kullanmak bir çözüm olabilirmi diye düşünmüyor değilim ya da tam tersi. Alternatif olarak Bittorrent dışında TomatoTorrent'ta iyi bir uygulamadır. Bittorrent'tan çektiğin client'ın yavaşlığı ise enteresan. pratikte test edemediğim için buna da net bir cevap veremiyorum der ve mikrofonu diğer arkadaşlara bırakırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi macallica -- 5 Nisan 2006; 16:37:54 >
    |
    |

• Teğmen
    142 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: JerryDrake
    Arkadaşlar İstanbul Nişantaşı'ndayım. Bu bahsi geçen MacOSX DVDsini nasıl temin edebilirim. Yardımcı olabilecek arkadaşlardan mail atmalarını rica ediyorum. mrno2001@lycos.com

@MisterNo birde konfigürasyonunu yazsaydın.
    |
    |
    319 Mesaj
    Apple ın windows desteği veren uygulaması
    vatana millete hayırlı olsun ;)

http://www.apple.com/macosx/bootcamp/
    |
    |
    BU DÜNYAYA GELMEKLE
    kırmızı burunlu adam

(bkz: NEJAT UYGUR)
  • Binbaşı
    1797 Mesaj
    hehehe haklıymışım,osx i satmak yerine intel makinalarda windowsa destek vereceklerini hep sölemiştim
    |
    |

"Bizler bu Dünyaya Sahip olmak için değil Şahid olmak için geliyoruz."
    M.S.2009 SERIM
  • Yarbay
    10226 Mesaj
    eee nedır abı olay.... 83mb dosya nedir?
    |
    |
  • Binbaşı
    1797 Mesaj
    daha önce amatorlerin basardığı intel tabanlı mac lere xp kurulum meselesini yasallaştırmışoldular hepsi bu,programda kurulum işlemini hazırlayan bişey işte,yeni bi haber sayılmaz ,apple in niyetini göstermiş olmasının dışında tabii....
    |
    |

M.S.2009 SERIM
  • Er
    5 Mesaj
    Selamlar. Daha önceki mesajda bahsettiğim dvdplayer patchini buldum fakat iso dosyası halindeki bu patchi yükleyemiyorum. maxxuss sitesinde birşeylerden bahsetmiş ama onun dediklerini yapacak kaar terminal kullanamıyorum. bu konuda bilgisi olan varsa yardım etsin lütfen. kendimi kötü hissetmeye başladım sanki bilgisayar kullanmaya yeni başlıyor gibi. :)
    |
    |
    selam dedııgn gıbı yaptım ama degısıklıgı save edemıyorum....

quote:

Orjinalden alıntı: cizgidergi

Ben denedim ve çalışıyor. Farklı bir şekilde yaptım daha kolay geldi bana. /Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.Boot.plist dosyasını textedit ile açtım. >mach_kernel< satırından sonra
    <key>Graphics Mode</key>
    <string>1280x1024x32@60</string>

satırlarını yazdım ve şu an sorunsuz çalışıyor.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    319 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: polatyy

hehehe haklıymışım,osx i satmak yerine intel makinalarda windowsa destek vereceklerini hep sölemiştim

açıkçası pek katılmıyorum
    Leopard çıktığı zaman kanaatimce pc destekli olacak
    |
    |
    BU DÜNYAYA GELMEKLE
    kırmızı burunlu adam

(bkz: NEJAT UYGUR)
  • Yüzbaşı
    454 Mesaj
    yaa arkadaşlar şu satırı girdim 1024x768x32@85 bunu yazdım kayıt ok ama bilg açılmıyo -x le açim diyorum açılmıyo -s ile açıyorum boot list buluyorum degiştiriyorum ama kayıt etmiyo

/library/prefrences/systemconfiguration/com.apple.boot.plist bu dosyayı nasıl degiştirebiliriz yardım plss -x ile açılmıyo imdatttt kartım vesa 3 yazıyo ama açmadı :(((
    |
    |
    153 Mesaj
    az bekleyin geliyorum ..size destek verecem hele şu sistemi bir oturtayım...
    |
    |
    [Deleted by Admins]
    |
    |
    |
    |
    1797 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: concussion

quote:

Orjinalden alıntı: polatyy

açıkçası pek katılmıyorum
    Leopard çıktığı zaman kanaatimce pc destekli olacak

APPLE bunu gercekten istiyormu bilmiyorum,ama şu an OSX86 platformlarında yeniden alevlenen EFI trendi hayata gecirilebilrse, APPLE bunu istemeye mecbur kalacak.burdan doğrudan şu sonuca varmak mümkün,istesede istemesede satacaklar çünkü bu meret pek yakında muhteşem kırılacak gibi geliyor,çünkü EFI meselesi çözülmek üzere.Yani al bir osx dvd sini hiç bi extra işlem yapmadan kur ,hal böyle olunca satacaklar mecburen,Bu muhtemelen leopard la beraber olacak,ve yine söylemleri "ne yapalim insanlar çok istedi" olacak.

Not'lar;D945 ,955 ve 975 anakartlarda EFI kurmak mümkün görünüyor Apple in yayınladığı son Firmware update dosyaları ve EFI onarma programları ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polatyy -- 5 Nisan 2006; 20:48:35 >
    |
    |

M.S.2009 SERIM

• Binbaşı
    1797 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: bresson

erhan arkadaşım bilgisayar açılmıyoki terminali açim güvenli kip te bile açmıyoo :(

-s -x komutunu yanyana kullanırmısın?
    |
    |

M.S.2009 SERIM
  • Çavuş
    61 Mesaj
    @ender
    com.apple.Boot.plist dosyasını masaüstüne kopyala değişiklikleri orda yapıp kaydet. Daha sonra olması gereken yere(/Library/Preferences/SystemConfiguration/) geri koy. Authenticate isteyecektir. Şifreni gir ve eski dosyanın üstüne yaz. Artık tamam olması lazım.
    |
    |

-Macmini-1.42 Ghz-1GB-80GB-Apple Pro Klavye-Apple Pro Mouse-Radeon32MB-matshushita combo-Hyundai 70s LCD
  • Çavuş
    61 Mesaj
    @bresson
    açılışta;
    boot: "Graphics Mode"="YatayxDikeyxRenkderinliği@tazeleme" oranlarını farklı girip dener misin?
    MSN: cizgidergi@hotmail.com
    |
    |

-Macmini-1.42 Ghz-1GB-80GB-Apple Pro Klavye-Apple Pro Mouse-Radeon32MB-matshushita combo-Hyundai 70s LCD
  • Çavuş
    61 Mesaj
    İZMİR'DEKİ arkadaşlar. Ben de şu an İzmir'deyim. Lütfen CD paylaşımı için pm atın. Sabırsızlıkla bekliyorum. Uzun zaman önce polaty'den aldığım 10.4.1'i kullanmaktayım.
    |
    |

• Yarbay
    10226 Mesaj
    arkadaslar hallettim saolun. bu arada seste problem yasıyorum ac97 ses kartım var tanım ama ses alamıyorum.... bır takım ayarlarda yaptım ama ses gelmıyor nedendır.

realtek ac97 model seskarti
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
son dakika
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.