Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.996
Cevap
3
Favori
425.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yaptım abi mac os u dvd den native install etmeyi basardim
    bi kac resim ve bi video cekmistim lakin modemi calistiramadigim icin ondan atamadim,dosyalarida mac icinde unutunca bu mesaja eklemek naisip olmadı
    resimelerdende göreceksiniz QE ve core graphics calisio[aslinda hemen hersey calisio ,ses ,grafik kartı,hatta bluetooth çalısıo HEYYOOOOOOOOO
    cep telefonumla videosunu resimlerini cekip attım tıkır tıkırr calıstı walla
    hızlımı derseniz bisey diyemiom,cünkü bazen şişiyor makina,fakat işlemcim celeron, bu işlemcide xp de şişiyor
    eski islemcim athlon xp 1800+ ydı 1600 mhz çalısıodu,1 yıldır kullandığım program ekleyip kaldırmaktan trişko olan işletim sistemimde tık demiyordu,bu celeron malı(üstelik sse3 desteklisini aldım mac os ii calıssın die) iki işi aynı anda yapamıosiz siz olun almayın bu gerzek islemcileri
    bi dahaki mesaja resimleri video yuda eklemeye calisicam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SERIM -- 6 Eylül 2005, 23:24:46 >

• hayırlı olsun polaty bende dun aksam gocerttim tekrar kuracam ya ekran kartın nedir bir demodemin herseyi tanıdı demissinde
  • resimler biraz bozuk arkadaslar idare edin lakin cep telefonumla mac os acaip kolay anlasiolar,hic biseyyapmadim ,birbirlerine dosya yollayabiliolar

buda videosu,cep telefonumla akşam cektim görüntü berbat:P
  • marvel e not=benim klavyeyle aram kotu,özellikle aralık tusuyla
    kelimlerin basını sonuna ekler durrum yazarken
    benim modem usb speedtouch330,onu tanıtamadım,üstelik en sorun cıkmaz dediğim oydu cünkü mac os u kurmadan en yeni sürücülerini indirmistim
    zaten mac os destegide var(DI) am açalısmıo meret
    dier hersey tıkır tıkır calısıo,ha bide tanımasına ragmen printer i calıstıramadım,urascaz
    ve teeching veya ilker inança sorum olacak
    ancak mac os cd sinden boot edebiliyorum eger mac os u acacaksam, dah aonce anlatılanları yaptım,boot ini dosyasına gerekenleri yazdım chain dosyasını c ye ekledim falan filan... ama işe yaramadı,su andaki en buyuk sorunum budur,iki isletim sistemi tek hdd de calisio,ama ikiside birbiri icin tehlikeli bilesiniz ,bi kaç kere partion ucurdum
    xp zaten mac dosya sistemini hic görmüo,mac in olduu sürücüye tıklarsanız xp deyken bu sürücü bicimlenmemiş simdi içine etmek istermisiniz diyor evet desek yanlıslıkla gitti mac os ve onca emek,fakat daha ilginci şu,mac os ntfs sürücyü görüyor,ama bi dosya atmak isterseniz hat averşyor vermeklede kalmayip dosya sistemini bozuyor galiba,hatt aben bootini dosyasına mac le baktım ve dosya bozuldu xp acılmaz hale geldi
    neseeee bende gelişmeler bu kadar ..................to be continue

• allah allah polaty ben ntfs dosya sistemine girip dosyalarda gezişp kopyalama yapıyorum hatta film izliyorum hz ci sorun olmuyor sende basska bir sorun var gibi sanki bir de winde o partitionu nasıl goruyorsun bende gozukmuyor
  • nerden bilim abi görüo iste,ama ben dvd den direk install ettim hd ye,image dosyası olayına girmedim belki ondandır,
    CELERON BOKTANDIRR
  • Arkadaşlar hemen bi cirpida tüm yazilanlari okudum ve cok heyecanladim.
    Hemen emuleden dl etmeye basladim.
    Tum yazan arkadaslara simdiden tesekkurler.
  • yeni arkadasa tavsiye: mümkünse intel 915g chip setli bi anakarta ve sse3 destekleyen bi işlemciyle dene,aksi halde kullanılmaz bisey cıkıyor ortaya,ben ikinci denememi msi 939 chip setli bi anakartla ve athlon64 3000+ venice islemciyle denedim olmadı
  • quote:

Orjinalden alıntı: polatyy

marvel e not=benim klavyeyle aram kotu,özellikle aralık tusuyla
    kelimlerin basını sonuna ekler durrum yazarken
    benim modem usb speedtouch330,onu tanıtamadım,üstelik en sorun cıkmaz dediğim oydu cünkü mac os u kurmadan en yeni sürücülerini indirmistim
    zaten mac os destegide var(DI) am açalısmıo meret
    dier hersey tıkır tıkır calısıo,ha bide tanımasına ragmen printer i calıstıramadım,urascaz
    ve teeching veya ilker inança sorum olacak
    ancak mac os cd sinden boot edebiliyorum eger mac os u acacaksam, dah aonce anlatılanları yaptım,boot ini dosyasına gerekenleri yazdım chain dosyasını c ye ekledim falan filan... ama işe yaramadı,su andaki en buyuk sorunum budur,iki isletim sistemi tek hdd de calisio,ama ikiside birbiri icin tehlikeli bilesiniz ,bi kaç kere partion ucurdum
    xp zaten mac dosya sistemini hic görmüo,mac in olduu sürücüye tıklarsanız xp deyken bu sürücü bicimlenmemiş simdi içine etmek istermisiniz diyor evet desek yanlıslıkla gitti mac os ve onca emek,fakat daha ilginci şu,mac os ntfs sürücyü görüyor,ama bi dosya atmak isterseniz hat averşyor vermeklede kalmayip dosya sistemini bozuyor galiba,hatt aben bootini dosyasına mac le baktım ve dosya bozuldu xp acılmaz hale geldi
    neseeee bende gelişmeler bu kadar ..................to be continue

öncelikle modemini unut, çünkü o sürücü PPC için yazılmış,X86da çalışmaz...sürücünün x86 için derlenmesi lazım...zaten doğru dürüst sürücü desteği yok.ben olsam bende koymazdım ayrı mesele.hem hackle sistemi hemde driver iste oh ne güzel...

hoca winde görmemen lazım mac HDyi,eminmisin?
    install ederken disk utility ye giriyormusun birde onu sorayım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 9 Eylül 2005, 2:05:52 >

• quote:

Orjinalden alıntı: polatyy

resimler biraz bozuk arkadaslar idare edin lakin cep telefonumla mac os acaip kolay anlasiolar,hic biseyyapmadim ,birbirlerine dosya yollayabiliolar

buda videosu,cep telefonumla akşam cektim görüntü berbat:P

ya bu arada niye resim çekmeye çalışıyon abi..

ALT+SHIFT+3 yap bi ses duyacan ''klik'' diye,fotoğraf çekme sesi kibin bişey

aslında orijinali COMMAND(namı diğer ELMA tuşu)+SHIFT+3 dür ama PC klavyede böle denk geliyo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 9 Eylül 2005, 2:14:47 >

• ben ilk kez mac os kullanıom ,ne yuzume vuruonevet windowsta görüom hd nin o partionını lakin icine giremiom,D: sürücüsü bicimlenmemiş şimdi vs vs vs diyor,evet ben en az 8 on kere install ettim mac os ,disk utility e girdim,default olarak isaretli secenekle partion i erase yaptım,sildi formatladı ve o birime kurdum,disk utilitiy de bi kaç secenek daha vardı,hatta ms dos formatı bile var format seceneklerinde ama ben hic karıstırmadım,bilmeden bisey yapmim diye,aslında modem olayı buyuk sorun degil,cünkü ethernet calısıo bi arkadastan ethernet modem bulup deneyebilirim bi ara,asıl sunu solemek istiyorum,ilk kurdugum sistem intel 915GAVL anakart ve celeronD 330J işlemci,512 ram vs vs,bu sistemde güzel calıstı,islemci celeron olmasına ramen cökme ve stabilite sorunu yoktu,sonrasında o sistemi kardesime verip msiRS480 939 chip set+amd athlon 3000+ venice islemciyle denedim olmadıilk kurduğum sistemde 30 dakika suren kurulum islemi athlon lu sisteme gelince 2 saate cıkıyor ve normal acılmıyor,herneyse adamlar intel icin optimize etmiş,bahsettiğim anakart ve islemci cok ucuz,180+kdv ye ikisi alınabilio,boyle bir cozumle ayrı bi makina kurulabilir ve calısır bence,ama program ve sürücü destegini unutalım ilker haklı ,hack lenmiş bir sisteme destek beklemek sacmayinede internetim olsa mac icin yazılmıs yazılım bulup denemeyi isterdim

• bu akşam GMA900 lü bi makinaya sata diskle kurulum denicem bakalim nolcak
  • evet evet g915GAVL +celeron 2.6d islemci+80 gb sata harddisk,inanılmaz hızlı bi kurulum ve performans
  • laaayyy laaayyy layyyy mac os la internetteyim
    hem de nasııı bi sorunuz,mac ayrı makinada kurulu ve ethernetle xp yle mac i baladım birbirine
    ve su anda mac os la msn mesengerla chat yapıoz,internet explorer da kurmayı denicem az sorahızlı ve full working
  • yatmadan bi resim eklim dedim

• kendi kendiniz kandırmayın alın bir mac rahat edin bende g3 var o bile canavar gibi maasallah tüü tüü nazar değmeza insallah
  • önemli olan mac alıp rahat etmek deil,,yeni biseyler deneyip basarılı olmak
    babamda alıp kullanabilir mac i

Not: hafta ici photoshop,quark,ve mac icin microsoft ofice denicem ,kuruluyormu performans nasıl yazarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SERIM -- 10 Eylül 2005, 13:41:31 >
  • arkadaşlar ben mac i virtual pc de kurdum.boot ediyor ama işlemciyle ilgili bir hata veriyor ve restart ediyor.kendi makinamada kurarsam bu olur mu? biliyorum soru saçma ama ben bilgisayarıma daha önce de solaris 10 u da kuramamıştım.o yüzden sorma ihtiyacı duydum.sistemim;
    ati radeon x600 pro
    intel p4 3.0 ghz lga 775 p
    160 gb seagate sata hd
    gigabyte ga-81915p
    512 x 2 kingstone ddr
    philips dvd-rw
    samsung dvd-r

http://img235.imageshack.us/img235/3554/untitled4mb.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßonwe -- 10 Eylül 2005, 15:10:16 >
  • bios tan işleci id sini kapatma yada kapaliysa aç
    o islemciyle hata vermemesi lazım normal şartlarda ,başarılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: GsmPc.NeT

kendi kendiniz kandırmayın alın bir mac rahat edin bende g3 var o bile canavar gibi maasallah tüü tüü nazar değmeza insallah

hoca niye kendimi kandırayımki?
    istediğim zaman Mac çalıştırıyorum istediğim zaman PC..
    hemde senin tahmin edemeyeceğin kadar hızlı.G3 G4 G5 ne varsa kullandım,oradan biliyorum.
    doğru konf. ile gayet hızlı X86 MacOSX...
    bazı programlarla azda olsa uyumsuzluk ihtimali var ama benim şu anda her işimi görüyor.Mediaplayer 9 bile yükledim,WMA seyredebiliyorum.VLC player ile Divx seyredeiyorum,Safari ile nete bağlanıyorum.Itunes ile müzik dinliyorum.
    Photoshop ve Freehand kaldı deneyecek onların çalıştığını biliyorum ama kullanma şansım olmadığı için performansı bilmiyorum.
    şu anda G5 kadar hızlı bir makinam yok ama en az bir G4 üm var diyebilirim...2.0 GHZ çalışan bir G4 mesela....bana maliyeti 100 doları bulmadı(eski kartlarımı işlemcimi satıp üzerine ekledim)
    hatta unutuyorum bazen linuxu wini...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 10 Eylül 2005, 23:37:43 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.