Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.995
Cevap
3
Favori
425.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: erhanlale

quote:

Orjinalden alıntı: moravec
    laptop'un özellikleri;
    dothan 1.6 (sse2 destekliyor)
    512 mb ddr2
    80 gb hdd
    i915gm tümleşik ekran kartı

Pardon gözümden kacmis.
    1111a.Generic.Patch.v4.2b Yamasi en fazla donanimi destekleyen yama. Bu pakette ihtiyacin olandan daha fazla yama var. Fakat bazen fazladan yamalar olmasi sistemin yavas calismasini saglayabiliyor. Ihtiyacin olmayan yamalari kurmak istemezsen sadece :

SSE3,SSE2 Emulation
    Anti-TPM Patch v1

Bu iki patch i yapman lazim. Yinede benim tavsiyem, genericpatch. Böylece ayni DVD ile pekcok bilgisayara da kurabilirsin.
    Türkce adim adim kurulum kilavuzu surada.

322791

1111a.Generic.Patch.v4.2b

sanırsam benim kurmaya çalıştığım dvd'de bu pach vardı (yanılıyorsam uyarın) ve dediğim gibi 3 sn gri ekranı gösteriyor ve restart yapıyor, kuruluma geçmiyor.

SSE3,SS2 Emulation ve Anti-TPM Patch V1 patchlerini ekleyip kurmayı deneyeceğim (1111a.Generic.Patch.v4.2b pacth ekli olmadan).

• quote:

Orjinalden alıntı: polatyy

hersey ok,ses internet vs programlar,artık software update te calisio

polaty hangi dosyaları çektin baba ve yukarda yazdıklarını mı yaptın sadece?
    yazarsan biz de deneyelim,osx86projec.torg ve win2osx kapatılmış dolayısıyla oradan bakamıyorum.
    PM de olur.
  • arkadaslar maxxuss sitesi hala calisio,dosyalari ordan cekebilrsiniz,yukarda basitce anlattim kurulumu ,bir iki denemeden sonra bir adim adim kurulum klavuzu olayi yapicam ,ben henuz bugün bir stabilite sagladim ,öncelikle şunu söylim xbench degerleri kötü ama ilginç bisey var bana çok hızlı geldi,sistem prefrence tıkladığımı bile hissetmeden açılmış oluyor burdaki çelişkiyi çözemedim,birde kext sorunları var,10.4.3 ün bazı kextlerini kullanmak gerekiyor ,en önemliside oldukça karmaşık bir kurulumu var,çalışan 10.4.3 te boş bir part veya ikinci bir boş hd lazımi dvd den native kurulum henuz söz konusu degil(kurulması mümkün ama açılmaz ,ancak 10.4.3 üzerinden terminal ile veya elle tek tek dosyaları doğru yerlere kopyalayarak patchleniyor)
    ve apple çok kızgın 10.4.4 ün kırılmış olmasına,iki sitede kapatıldı,tabi kapatılması önemli degil taşıyorlar şu anda siteleri,ama apple in tepkisi ilginç,bunca zaman bizlere tester gözüyle bakıp ses etmeyen steve abi ,işi bitince dişini gösterdi ve bence ayıp etti.
    bu arada hala amd sistemlere kurulamıyor,maxxuss bu konuda bi kaç patch yayınladı ama çalışmıyor bildigim kadarıyla.

• arkadaslar bir soru sordum ama kimse yardım etmiyor yokmu yardım edecek herkez yazıyor ama benim soruya bir cevap gelmedi.
  • ya çok büyük fark yoksa kırılmış DVD yi veya DVD yapmak için gerekli patchi beklemek daha mantıklı bence...

mbasargan@
    donanımını yazarsan daha fazla yardımcı oluruz sanıyorum...
  • arkadaslar benim sistemim
    anakart asus p4 s533 mx
    işlemci p4 2,4
    ekrankartı asus 128 mb

hdd 60 gb ama bahna ayit olanı kullanmadım cünkü sistem ucuyormus bir arkadasamdan eskibir hdd aldım 3,5 gb
    kur baslıyor ekrana elma geliyor sonra elmanın ortasında yasak isareti cıkıyor öyle bekliyor bisey yapmıyor
    bu sistemi kurmak için nekadar yer gerikli yara hdd sorun olabilirmi böyle bir durumda ne yapmalıyım sistemi kurmak için 3,5 gb yeterlimidir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mbasargan

arkadaslar benim sistemim
    anakart asus p4 s533 mx
    işlemci p4 2,4
    ekrankartı asus 128 mb

hdd 60 gb ama bahna ayit olanı kullanmadım cünkü sistem ucuyormus bir arkadasamdan eskibir hdd aldım 3,5 gb
    kur baslıyor ekrana elma geliyor sonra elmanın ortasında yasak isareti cıkıyor öyle bekliyor bisey yapmıyor
    bu sistemi kurmak için nekadar yer gerikli yara hdd sorun olabilirmi böyle bir durumda ne yapmalıyım sistemi kurmak için 3,5 gb yeterlimidir.

3,5 hd i bence hiç deneme rpm hızı berbat ve çok gürültülü çalışır dayanamazsın, erişimi çok çok yavaştır. İkincisi macosx i kurduktan sonra diğer programlar için yer de lazım. Sinirlerin harap olabilir...
  • quote:

quote:

laptop'un özellikleri;
    dothan 1.6 (sse2 destekliyor)
    512 mb ddr2
    80 gb hdd
    i915gm tümleşik ekran kartı

Pardon gözümden kacmis.
    1111a.Generic.Patch.v4.2b Yamasi en fazla donanimi destekleyen yama. Bu pakette ihtiyacin olandan daha fazla yama var. Fakat bazen fazladan yamalar olmasi sistemin yavas calismasini saglayabiliyor. Ihtiyacin olmayan yamalari kurmak istemezsen sadece :

SSE3,SSE2 Emulation
    Anti-TPM Patch v1

Bu iki patch i yapman lazim. Yinede benim tavsiyem, genericpatch. Böylece ayni DVD ile pekcok bilgisayara da kurabilirsin.
    Türkce adim adim kurulum kilavuzu surada.

322791

beyler basit bir soru ama sormam gerek

SSE3,SSE2 Emulation
    Anti-TPM Patch v1

bu dosyaları nasıl iso dosyasına patchleyeceğim?? hangi programla ve nasıl? yardımcı olursanız çok sevineceğim gerçekten..

• [Deleted by Admins]
  • quote:

quote:

beyler basit bir soru ama sormam gerek

SSE3,SSE2 Emulation
    Anti-TPM Patch v1

bu dosyaları nasıl iso dosyasına patchleyeceğim?? hangi programla ve nasıl? yardımcı olursanız çok sevineceğim gerçekten..

Biraz forumu arastirmak gerek, bir önceki sayfadaki bir arkadasin yazdigini aynen kopyaliyorum, sen yinede mesajin tamamini okusan daha iyi olur:

DVD imajındaki dosyaları değiştirmek için iki işlem yapılması gerekiyor. Birincisi Macintosh'un imaj dosya formatı olan DMG dosyasını Windows'ta işlenebilir imaj dosyası (ISO) haline getirmek. Bu iş için UltraISO tavsiye edildiği içinhttp://www.ezbsystems.com/ultraiso/download.htm adresinden programı indirerek bu dönüşümü tamamladım. Sonra içindeki dosyaları macintosh yapısını bozmadan değiştirmek için TransMac gerektiğindenhttp://www.acutesystems.com/tmsetup.exe adresinden programı indirerek ISO'yu açtım. Değiştirilmesi gereken iki OAH uzantılı dosyayı maxxuss'dan indirdiğiniz sıkıştırılmış dosyadan açığa çıkarttım ve TransMac'i kullanarak "usr/libexec/oah" klasöründeki dosyaları değiştirdim (Dosyaları değiştirirken sorulan eminmisiniz sorusuna evet dediğiniz anda ISO dosyasına kayıt gerçekleşiyor, ayrıca kaydetmeye ihtiyaç yok. TransMac'i kapatabilirsiniz). Bu noktadan sonra kuruluma hazır olan DVD imajını Nero'yu kullanarak DVD'ye kaydettim. (Artık kuruluma hazırız.)

arkadaşım gerçekten çok teşekkürler. araştırmak gerek ama kısıtlı zamanda başka çare bulamadım. tekrar çok teşekkürler..

• quote:

Orjinalden alıntı: polatyy

ve win2osx kapandı apple şikayet etmiş,sanırım 104.4 ün kırılamayacağına çok inanıyorlardı

topoşlar!!! osx86project te kapanmış. Abi istemiyorum ben bu adamların sağdan soldan aldıkları parçalarla kazık fiyata sattıkları TOPLAMA makinalarını almak. Mecburmuyum ya. Bana sadece yazılım satsınlar microsoftun yaptığı gibi. 100 dolarlık sistemi kullanmak için 2000 dolarlık makina alıcakmışım. Birde microsoft a çamur atarlar. Kanuni olarak apple haklı olabilir ama etik olarak hiçte haklı değil.

• quote:

Orjinalden alıntı: ilkerinanç

ya çok büyük fark yoksa kırılmış DVD yi veya DVD yapmak için gerekli patchi beklemek daha mantıklı bence...

aslında fark buyuk ama haklısın eger tam kırılır dvd den install asamasına gelirse mantıklı,hersey bir yana aslında muhtesem bir paket 10.4.4 ,full install yaparsanız 20 gb yer istiyor,12 gb lik bundel software içeriyor,fakat şu aşamada bunları kuramıyoruz,umarım yakında hallolur.
  • tam anlamıyla sistem kurulumu için restore dvd işe yaramaz, install dvd gerekiyor, zaten satın alınan maclerle beraber bir install birde restore dvd gelir ama bu ilk maclerde install dvd verilmemiş yanılmıyorsam, install dvd çıkana kadarda hayır beklemeyin ,
  • @davinci ,hayır bu aynı zamanda bir install dvd ,lakin her nedense bundel software dil dosyaları vs için hala efi engeli mevcut,eger kurulum sırasında full installation secersek(ve/veya herhangi bir diger dil dosyası printer driverlar vs vs)kurulum hata veriyor ve sebep efi nin tam kırılmamış olması
  • Merhaba
    Forumda yeniyim Is Yerinde mac kullaniyorum bunu evede taşiyabilmek için Pc'ye kurulabilen Macosx DVD si Lazım : internetten indiremem limitimin ustunde yardimci olurmusun....
    kilichaydar34@hotmail.com
    Teşekkürler...

mac Kullanıcısı olarak
    G5 te ouark 6 yi kurduğumda klavye ayarlarını ingilizce yapinca acilmıştı yoksa açılmıyordu

Yaniş Yerlere yanlış şeyler yazıyorsam kusura bakmayın Forumda yeniyim hatta tum forumlarda...:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceday34 -- 18 Şubat 2006 15:49:44 >
  • Akadaşlar Mac OS X için köklü değişiklikler yapmayı düşünüyorum acaba böyle bir sistem alsam uyumlu çalışırmı sistem.

Birde bu sistem için hangi patch i kullanmalıyım?.Elimde Jas'ın patc'i ile hazırlanmış kurulum DVD si var.Malüm imzamdaki sitemdeki bazı donanımları tanımıyor şu anda.

İşlemci:P4 INTEL 3.0 GHz DUAL CORE D-830

Anakartın Özellikleri
    -----------------------------------------------------------------------------------------------
    Chipset Intel 945G
    F.Faktör ATX
    Soket Tipi Socket 775 for Intel Pentium D / Pentium 4 / Celeron Intel® EM64T / EIST / Hyper-Threading Technology
    Fsb 1066/800/533 MHz
    Bellek Tipi DDR2 667/533
    Bellek Yuva 4 x DIMM, max. 4GB Dual Channel
    Grafik Kartı Slotu 1 x PCI-E x16
    PCI 1 x PCI-E x1 , 2 x PCI , PCI 2.2
    Portlar 1 x Parallel, 1 x Serial, 1 x PS/2 Keyboard, 1 x PS/2 Mouse, 1 x VGA, 1 x Audio I/O, 1 x RJ45, 4 x USB
    ATA 1 x UltraDMA 100/66/33, 4 x Serial ATA 300/150
    Ek Özellikler Intel Graphics Media Accelerator 950
    Realtek ALC 882, 8-ch High-Definition Audio CODEC S/PDIF out interface
    Intel Gb LAN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canavarkedi -- 19 Şubat 2006 1:32:29 >

• @mhaktas,bahsettiğin sisteme mac osx i kurabilirsin,ama işlemcin muhtemelen nx/xd pae vs desteklemiyordur,ancak patch leyerek kurabilirsin,onboard cihazlardan neleri tanıyıp tanımayacağını kestiremiyorum,zaten apple in şikayeti sonucu tüm siteler kapali şu an bakamıyoruz,ayrıca baksak bile bazen orda yazmayan bir donanımın çalıştığı ,orda desteklendiği söylenen bir donanımın ise çalışmadığı olabiliyor,sonucta senin sisteme kuruacaktır kur dene derim,ihtiyacın olan iki temel dosya var,macosx_10.4.3_8f1111_for_dtk_userdvd ile 1111a[1].Generic.Patch.v4.2b,bu iki dosyayı indirirsen işini görecektir,takıldığın noktalarda yanındayız elimizden geldigince,başarılar.
    @canavarkedi
    eger 10.4.3 8f1111 kullanacaksan aşağıdaki sistemede ancak patchleyerek kurabiliyorsun,malesef 10.4.3 ICH7 anakart ları desteklemiyor,915G serisi hal abu anlamda sorunsuz,lakin.... şu anda 10.4.4 kırılmış durumda çok büyük ihtimal gelecekte sorunsuzca kurulabilir hale gelecek ve 10.4.4 bahsettiğin anakartı destekliyor,uzun lafın kısası ben olsam bahsettiğin anakartı alırdım,sadece şuna dikkat etmeni öneririm,intel945G serisi anakartlarda 2 adet gbit lan+firewire kapısı olanlar var,hiç bişey olmayan düz modellerde var,geleceğe yatırım anlamında çift gbit lanlı firewire li bir model al derim, markasıda intel olsun

ve.. xbench degerleriyle ters orantılı hızlı diyerek bahsettiğim 10.4.4 ün cep telefonumla çektigim 2 küçük video sunun linki,videolar cok bozuk ama docktaki simgeye tıklama anımla programın açılması arasındaki zamana dikkat,http://r a p i d s h a r e . d e/files/13606184/video.zip.html,link i siz düzeltirsiniz arkadaslar ancak bu sekilde yazılabiliyor buraya

• Abi bu sendeki 10.4.4 görebildiğim kadarıyla en kötü ihtimal G4 dual ya da G5 1.8 kadar hızlı çalışıyor. Bak şimdi; OSX ten hevesimi almış, kuzu kuzu XP'mle otururken adamı gaza getiriyosun valla. Şimdi benim gibi öğrenci adama anakart işlemci değiştirtceksin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orneko -- 19 Şubat 2006 11:18:50 >
  • patch ler in amacı şu;orjinal sistem dvd si prescot intel işlemci ve intel anakart için optimize edilmiş ve anakart üzerinde TPM adı verilen osx in baska makinalara kurulmasını engellemek için kullanıan chipe göre hazırlanmış,patch ler farklı makinalara kurabilmek için osx in bu engellerini kaldırıyor ,ve doğal kurulacak makinanın konfigine göre degişiyor,10.4.3 8f1111 için en güzel patch 1111a[1].Generic.Patch.v4.2b bu patch hemen herseyi içeriyor.

gelelim osx in ketumluğuna;ben seneler öncesini bilmem ama hala windows esnekliği yok,msn mesenger var web cam destegi yok,bi web cam alıp tanıtmak istersen taklalar atmak zorundasın vs vs,ama senin bahsettiğin dönemler gibi olduğunu da sanmıyorum,ben hemen her aradığımı buluyorum osx te kullanmak üzere,eskisinden çok daha fazla program destegi var,ve bundan sonra cok daha fazlalaşacaktır bence x86 ya geçmesi nedeniyle
  • arkadaslar bana yardımcı olurmusunuz PC özelliklerinni veriyorum mac os x86 10,4,3 kurucam yeterlimidir.
    cevap yazarsanız sevinirim
  • 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.