Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (62. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.996
Cevap
3
Favori
425.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: polatyy

quote:

Orjinalden alıntı: DaVinci
    bizim sıkıntımız Türkiye ye girerken ödenen aşırı gümrük v.s vergileri

ben buna inanmıyorum,türkiyede ithal ürünlerde fiyat politikaları markalar tarafından türkiyenin alım gücü hesaplanarak ayarlanıyor,

Bu şikayet yıllardan beri var, sadece Türkiye için değil bütün Avrupa ülkeleri niye burada daha pahalı diye şikayet ettiler. Bu bir şirket politikasıydı, Amerika her zaman en büyük pazar. Son birkaç yıldır ipod'un markayı büyütmesi ile beraber fiyat ayarlamalarına gidildi. Ama yine de üretici şirket her zaman ülke distribütörlerini kar marjları açısından destekler, sonuçta pazarı büyüyecek. Ülkemizde ise durum şu, birincisi Bilkom'dan mac kullanıcıları illallah etmiş vaziyetteler (Komili'den Koç'a geçtiğinden beri) teknik destek, ürün temini vs. felaket. İkincisi şirket Koç, söylemeye gerek varmı; sattığı her maldan fahiş kar amaçlayan bir grup, bu durumda üzerine kdv de bindirip sana dünyanın parasına satmayacaklar mı! MacosX Türkçe'yi 3 ay sonra çıkarcaz dediler Cebit fuarında, 2,5-3 sene sonra anca çıkabildi. Kim istemezki orjinal mac almak, şu an apple.com/store da powerpc işlemcili kameralı, kumandalı 20" imac 1499 dolara satılıyor, 2 milyar eder. Sadece 20" widescreen monitör şu anda 1 milyardan fazla paraya satılıyor ülkemizde, varın siz hesaplayın.

• quote:

MAC OS 10.4.4 x86 BOOTABLE DVD PATCH
    ReLeaSe ISO/DVD PATCHER
    CoMPaGNy Osx86 Community
    Kind Patch
    NoMBre De RaR 18,1Mb
    ReLeaSe DaTe 21 Febreruary 2006

Format OSX Shell Script
    Protection Steve Jobs Karma, TPM , Apple Lawyers

Description
    Mac OS X 10.4.4 8G1165 DVD AutoPatcher
    Warning: This requires at least 10 gigabytes of free space a working OSX
    Installation and the First Restore DVD. This method works to create a bootable
    10.4.4 install dvd to install 10.4.4 Natively, this Will NOT work to installNote: If you have not purchased a computer which provides a copy of OSX for Intel, the use of this script is strictly prohibited and is punishable by law. This will modify the First Restore DVD to fit on a standard DVD and install on generic hardware.

Installation
    To Use: 1) Drag the 10.4.4 restore disk image named macosx_10.4.4_dvd.dmg into
    place-dmg-in-here directory located in the autopatch directory. (rename to macosx_10.4.4_dvd.dmg if it isn't already named as such)
    2) Right/Ctrl-Click PatchIt in the autopatch directory and select Open With and select TextEdit.app from /Applications. (if it is not already in the list)
    3) Change line APDIR= to reflect the directory in which you have placed the autopatch directory in. Example: APDIR="/Volumes/OSX1044/Users/user/Desktop/autopatch"
    4) Save File and Exit TextEdit.
    5) Open Terminal. (Applications->Utilities)
    6) Type sudo sh and drag the PatchIt file into the Terminal window and press enter.
    7) Enter password when prompted.
    8) Wait.
    9) Once the script finishes go into your autopatch directory.
    10) Burn BurnThisImage.iso to disk.
    11) Install 10.4.4.

demiş birileri ama,du bakalım

• konu cok uzun okumak için zaman yetmez

bilgili bir arkadaş bana şu konuda cvp verirse sevinirim
    mac hangi disk tipini kullanıyor (fan ntfs ex2 vs)
    benim hdd de 3 partişın var fazladan 5gb bir partition var eskiden me vardı şimdi macos kurmak istesem ama hdd ye zarar vermeden tavsiyeniz nedir sorun çıkarmı tüm hdd içindeki bilgileri kaybetmiyelim sonra

yoksa vmware mi kullanayım

şimdiden tşk
  • her türlü olasılığa karsı içinde verilerinin olduğu diske ilk kurulum denemesini yapmamanı öneririm,mac os hfs+ kullanıyor ama format seceneklerinde fat32 de var ,lakin ben hiç fat32 ye denemedim.
  • ideal format biçimleri HFS+ ve UFS her nekadar FAT32 filan format atsada belki kurulsada kan?mca s?k?nt?? olabilir, çünkü uzun y?llard?r apple HFS ve HFS+ format biçimlerini kulland? OSX de bir *nix oldugu için UFS yi de kullanmaya ba?lad? ama FAT32 için bir mant?k yok bana kal?rsa
  • @polatyy ve DaVinci ... Tşk

macOS en son sürümü ne emulede aradım hep intel damgalı var 3gb civarı olanlarda var 600mb olanlarda benim makina amd hangi sürümü indirmeliyim (amd 3.2 +1gb ram + .... ) ayrıyeten yama falan varmı indirmem gereken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WanDoGa -- 23 Şubat 2006 13:12:16 >
  • 'Macosx861044InstallDVD' torrent sitelerinde.
  • quote:

Orjinalden alıntı: wandoga

@polatyy ve DaVinci ... Tşk

macOS en son sürümü ne emulede aradım hep intel damgalı var 3gb civarı olanlarda var 600mb olanlarda benim makina amd hangi sürümü indirmeliyim (amd 3.2 +1gb ram + .... ) ayrıyeten yama falan varmı indirmem gereken

Yeni başlayacak arkadaşlara önerim ilk önce Erhan arkadaşımızın açtığı siteye bir bakmalarıdır.http://www.razyboard.com/system/user_macosX86.html

Sizede önerim en stabil sürüm olan 10.4.3'ü 1111a generic patch 4.2b ile kullanmanızdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi macallica -- 23 Şubat 2006 13:28:37 >

• emulede MacOS.X.10.4.Tiger.iso var 2.64gb bunu çekeyimmi?
    Torrenti hiç kullanmadım nasıl bir şey bilgim yok :(
  • Hayır çekme. İhtiyacın olan dosyalar;
    1-macosx_10.4.3_8f1111_for_dtk_userdvd.dmg
    2-JaS.1111a.Generic.Patch.V4.2b
    Bunları birebir isimleriyle emule de arat. Sonra da bu linkte yazılanları uygulahttp://www.razyboard.com/system/thread-adimadimkurulum-macosx86-1071821-2561376.html
  • quote:

Orjinalden alıntı: macallica
    'Macosx861044InstallDVD' torrent sitelerinde.

Macilla bu belirttiğin restore mi yoksa orjinal intall DVD? (patch'li değildir herhalde)
  • Restore değil generic install dvd olarak geçiyor. Boyutu da 3.3 gb kadar. Restore 4.3 gb tı.
    DVD nin patchlenmesi gerekiyor. Inteller için şu an patchler mevcutmuş amd için ise patch bulunmuyormuş.
    Detaylar ve gelişmeler buradahttp://forum.osx86project.org/index.php?showtopic=9762

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi macallica -- 23 Şubat 2006 15:02:02 >
  • teşekkürler macillica
  • arkadaşlar cahilliğimi hoşgörün ama bişi somakistiyorum uzun süreden beri usb den bağlanıyorudum.mac os x modemimi tanımıınca ethernet üzerinden bağlnmaya karar verdim.gigabit extreme ethernet kartım fiyat performansoranı iyi mac os x üzerinden bağlanamı sağlayabilicek bi modem arıoum.önerinileriniz var mı.çk portlu olmasına gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßonwe -- 23 Şubat 2006 18:46:49 >
  • Macallica Adresini verirsen gelip alıyım..
    Bu Cumartesi gunu ayın 25 nde gelebilirim..
    kilichaydar34@hotmail.com
    Cep:536 719 62 47

Pm at dediğimde bir uyarı sesi gelıyor neden pm atamıyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceday34 -- 23 Şubat 2006 20:19:00 >
  • Hay Allah arkadaşlar işlemcim sse3 desteklediği halde patchsiz dvd'den kuramadım. Ekranda diğer arkadaşta olduğu gibi park yapılmaz işareti çıkıyo.
    Neyse dedim bide patch'leyip denedim gene olmadı. Kuruluma debug modunda ve güvenli modda başlatıyorum gene olmuyor. Fireware donanımıyla ilgili bişi yaparken tıkanıp kalıyor. Bir of çeksem karşıki dağlar yıkılır valla. Şunun sorunsuz bi isosunun linki verilsede mac keyfini bizde yaşasak!!!
  • biliom bu biraz yüzsüzlük ama.....

• oha...
    fotoşop olm bunnar
  • benim makinam bizzat
  • Dostum nasıl yaptın bu işi hadi darısı bizim başımıza anlatta bizde görelim bu güzelliği.
    Birde macvidia da NVİDİA chipsetli ekran kartlarının kurulumunu anlatmışlar nasıl oluyor kurulumu anlatabilirmisin?
  • 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.