Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (57. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.996
Cevap
3
Favori
425.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

@orneko sana güzel haber veremiyorum, üzgünüm. Bendeki external USB 2.0 ile normal şartlarda atabileceğim tüm taklaları denedim bir sonuç vermedi. İlk önce native kurulum maksadıyla Installer ekranından görmeyi denedim olmadı. 2. olarak restore işlemiyle MacOS X in yüklü olduğu sistemin bir kopyasını çıkarttım lakin restart ekranında da externalı göremedim. Son çare olarak biostan başlangıç diski olarak seçtim lakin makine daha ramleri sayamadan kilitlendi kaldı.
    Birde restart ekranında Target disk modu diye bir mevzu var ama sanıyorum bunun içinde firewire bir bağlantı gerekiyor. Ama bu çözüm de sanıyorum senin işine yaramayacaktır.

Yapma bee. Alıştıra alıştıra söyleseydin keşke Çok sağol macallica. Ben de boş durmayıp turkmac'teki macçilelere sordum. Onlar da Mac in normalde externaldan çalışmadığını söylediler. Bi de osx86 forumlarındaki elemanlara sorayım son bi umut.

Not: Ben Bios tan başlangıç seçince Ram'leri görüyordum. Makina sonlara doğru kilitleniyordu. Şimdi DVD den deneyip bi de ben amuda kaldırayım bakalım n'olcak. Sonuç alamazsam en azından bu iş şimdilik olmuyor deriz ve internal bir hdd alırız artık. Tekrar teşekkür.
  • Evet oldu. Artık klasik oldu ama gene de yazacağım : Bu mesajı OSX ten yazıyorum. Şu an saat 03.00 e yaklaşıyor ama değdi. Burdan bana DVD yi yollayan gönlü bol arkadaşımız POLATYY' e teşekkürü borç bilirim. Sıcağı sıcağına yazdığımdan pek kurcalamadım daha. (İşlemci SSE2 destekli). USB 2.0 external'ı (40 GB) başlangıç seçtim. Ses kartı çalışıyor. Ethernet'i tanıdı. Yalnız 256 MB Ram hiç yeterli değil en az 512 daha takmam gerekecek. Baya yavaş kaldı çünkü.

Ve şu an için görebildiğim en büyük sorun: Ekran çözünürlüğü 1024x768. Gözleri çok yoruyor. Bunu nasıl düzeltebilirim. Ekran kartı : nVidia GForce MX 440

Bu arada itunes'un yeni versiyonunu indirdim, çalıştı. Daha sorunlar çıkacaktır tabi ki ama şu ekranın çözünürlüğünü ivedi bir şekilde halletmeliyim.
  • [Deleted by Admins]
  • işin içine yasal boyut girince durum farklılaşıyor, osx her nekadar açık kaynak koduna dayanan bir işletim sistemi isede yanlış bilmiyorsam apple kernel derleme ıvır zıvır konuyarda bir takım kısıtlamalar getiriyor, ve malum yapılan revizelerin apple a bildirilmesi gerekiyor, bu bağlamda tam manası ile yasal kullanım istenirse illaki bir apple almak gerekiyor, yalan yok apple alacak parayı bulsam gider bir apple mac alırım neredeyse 15 yıldır mac 10 yıldır IBM uyumlu PC kullanıyorum ve aradaki farkı çok rahat ayırabiliyorum

quote:

Orjinalden alıntı: polatyy

aslında bu ilginç bir nokta elbette,bu adamlar simdiye dek osxi satıyorlardı,eger satmaya devam ettiklerini farzedersek,ben gidip satın alıp gerekli patchleri uygulayıp pc me kurmuş olsam beni neyle suçlayabilirlerki,parasını bastırıp aldığım bir işletim sistemi istersem casio hesap makima kurarım(o kadarda deilll tabii farkındayızzz)
  • ASLINDA BU HABER HERKESİ İLGİLENDİRİYOR AMA BEN NEDENSE HABERİN BAŞINA
    @DAVINCI EKLEMEK İSTİOM(HINZIR POLAT

10.4.4 KIRILDI BEYLER
  • du bakalım daha ne olduğu belli değil hele bi kurup deneyen uyumlulkları gözden geçirenler olsunda

quote:

Orjinalden alıntı: polatyy

ASLINDA BU HABER HERKESİ İLGİLENDİRİYOR AMA BEN NEDENSE HABERİN BAŞINA
    @DAVINCI EKLEMEK İSTİOM(HINZIR POLAT

10.4.4 KIRILDI BEYLER
  • quote:

Ekran cözünürlügünü $ura dan yararlanarak degistirdim, problem olmadi. Adim adim:

Ilk olarak istedigin cözünürlügü, boot ekraninda komut olarak girerek test edip, ise yaradigi taktirde standart olarak ayarlaman iyi olur. Örnegin 1280x1024 cözünürlükte kullanmak istiyorsan, test etmek icin acilista f8 e basarak :

-x "Graphics Mode"="1280x1024x32@85" platform=ACPI or platform=X86PC

yazarak, monitör ve ekran kartinin problemsiz acildigindan emin olmalisin. Acilis problemsiz oldu ise "com.apple.Boot.plist" dosyasini modifiye edebiliriz demektir. Bunun icin nano komutunu kullanacagiz. Terminal penceresini acarak:

sudo nano /Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.Boot.plist

Yazmalisin. Ok tuslari ile imleci hareket ettirebilir, Ctrl+O ile kayit ederek Ctrl+X ile kapatabilirsin.
    Simdi gelelim yapacagimiz degisiklige:

<key>Graphics Mode</key>
    <string>1280x1024x32@85</string>

Satirlarini ilave edip (veya varolan degerleri yenisi ile degistirip) kaydet ve cik.
    Eger kartin Vesa3.0 standardini desteklemiyorsa @85 yazmamalisin.

Sağol Erhan. Ben de direkt dönen imleç işaretiyle Darwin başlıyor, yani F8 le bakamadım çalışıyormu diye ama Terminal den yazdığımda sadece aşağıdaki komutlar çıkıyor. Sizin yazdığınıza göre komutlar eksik sanki. Ben yine de üstteki iki satırı ilave etiim ama işe yaramadı. Başka bir yolu var mı acaba. Bu gidişle kör olacağım yakında

<dict>
    <key>Kernel</key>
    <string>mach_kernel</string>
    <key>Kernel Flags</key>
    <string></string>
    <key>Boot Graphics</key>
    <string>Yes</string>
    </dict>
    </plist>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orneko -- 14 Şubat 2006 14:11:26 >
  • [Deleted by Admins]
  • arkadaslar bu bahsedilen dosyalar? nereden indirece?imi anl?yamad?m yard?mc? olursan?z sevinirim
  • rapid share(*** yerine r a p i d s h a r e yazılacak) içinhttp://rapidshare.de/files/13235693/Maxxuss_AntiTPM_10_4_4-8G1165_v0.1-raw.zip.html
    mytempdir içinhttp://www.mytempdir.com/450985 adreslerinden

tabi ayrıca iki şart var. 1-) 10.4.4 e sahip olmak 2-) sse3 ve nx/xd destekli işlemciye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugur_bek -- 14 Şubat 2006 15:15:31 >
  • [Deleted by Admins]
  • arkadaslar banada yard?mc? olurmusunz bende dvd sini istiyorum mac os x86 10 .4.4 yard?mc? olursan?z cok sevinirim
  • 10.4.4 bende yok hemde yok sıcak zaten istersen biraz bekle herhangibi sorunu varmı bi gör. İstersen 10.4.3 yollayabilirim ama. bide mümkünse son bikaç sayfayı okuyup genel bi fikir edin.
  • tamam dostum bana mac os x86 10.3 gönderirmisin mbasangan@notmail.com msn ve mail adresim bana ulas?rm?s?n konusal?m
  • tamam dostum ben 10.3'ü istiyorum mail adresim ve msn adresim mbasargan@hotmail.com bana burdan ulas bilirsin yanda sen bana adresini ver konusal?m
  • sakin ol çifter çifter yazma pm attım
  • Maxxuss_AntiTPM_10_4_4-8G1165_v0.1-raw adlı 10.4.4 patch için Mac OS X 10.4.4 Restore Disc.dmg
    adlı dosyayı mı indirmemiz gerekiyor.

Ayrıca bu verilen linkteki zipli dosyayı indirdim ama nasıl dmg dosyasına yüklenecek anlamadım. Yine önce dmg'yi iso'ya çevirip dvd'ye mi yazıcaz. O zaman bu zipli dosyayı nezaman nasıl yüklüyeceğiz. Masxxuss'un sayfasına baktım ama pek birşey anlamadım.
  • iki dosyada olmadığı için bişey diyemicem;fakat 10.4.3 te uygulanan yöntem şuydu. dmg uzantılı dosya torrenda diğer biçok yol ile temin edilip ultra iso programı ile iso formatına dönüştürülüyodu. sonrada ppf programı ile patch yapılıyodu (sıkça kullanılan jas patchin içinde vardı bu program ama patch boyutu 50mb idi) şimdi bu dosya kaç mb bilmiyorum doğal olarak içinde ppf varmo onuda bilmiyorum?
  • quote:

Orjinalden alıntı: PrePress__

ilkerinanç merhaba,

bizim çalışma sistemimizde quark olmadığından (doğal olarak kurulumuna da sahip olmadığımdan) herhangi bir denemem olmadı. Ancak sen problem olduğunu söyleyince meraktan kurup denemeye karar verdim. Şimdi P2P ağlarına bir bakıp kurulumunu indireceğim. Bu arada sen versiyon belirtmemişsini problem çıkartan sendeki versiyon numarası kaç?

not. bu arada kurulum hikayesinde dual boot kısmını yazmayı unuttuğumu farkettim. İlgilenen arkadaşlar için kısaca anlatayım; Acronis disk director suit'i internetten indirip kurunca içinden Boot Wizard'da çıkıyor. Boot Wizard'ı kurunca restart edince kendisi OsX'i otomatik bulup, bilgisayarın açılışına seçenek olarak getirdi.
    Bu arada sitemizin ve forumumuzun selameti açısından son bir yasal uyarı; gerek kurulum hikayesinde yazan benim yaptığım kurulum gerekse diğer arkadaşların anlattıkları kurulum yolları ve metodları OsX'i görmek isteyen arkadaşlar için deneme yapmaları için yazılmıştır. OsX'i kurup, deneyip beğenen arkadaşlar eğer kullanmaya devam etmek istiyorlarsa PC'lerinden OsX'i kaldırmak ve Apple'ın sattığı G5'lerden birini almak zorundadır !!

İyi çalışmalar.

kusura bakma geç oldu biraz cevap.
    bendeki versiyonlar 6.0 ve 6.1
    bundan önceki sürümler zaten osx de çalışmıyor.

ama sanırım Turkish Carbon desteği ile ilgili birşeymiş bu.
    Apple sitesinden indirip yüklemek gerekiyormuş ama yüklersem ne olur ne biter hiçbir fikrim yok.
    bir ara deneyeceğim,işler çok yoğun bu aralar ilgilenemiyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilkerinanç

quote:

Orjinalden alıntı: PrePress__

ilkerinanç merhaba,

bizim çalışma sistemimizde quark olmadığından (doğal olarak kurulumuna da sahip olmadığımdan) herhangi bir denemem olmadı. Ancak sen problem olduğunu söyleyince meraktan kurup denemeye karar verdim. Şimdi P2P ağlarına bir bakıp kurulumunu indireceğim. Bu arada sen versiyon belirtmemişsini problem çıkartan sendeki versiyon numarası kaç?

not. bu arada kurulum hikayesinde dual boot kısmını yazmayı unuttuğumu farkettim. İlgilenen arkadaşlar için kısaca anlatayım; Acronis disk director suit'i internetten indirip kurunca içinden Boot Wizard'da çıkıyor. Boot Wizard'ı kurunca restart edince kendisi OsX'i otomatik bulup, bilgisayarın açılışına seçenek olarak getirdi.
    Bu arada sitemizin ve forumumuzun selameti açısından son bir yasal uyarı; gerek kurulum hikayesinde yazan benim yaptığım kurulum gerekse diğer arkadaşların anlattıkları kurulum yolları ve metodları OsX'i görmek isteyen arkadaşlar için deneme yapmaları için yazılmıştır. OsX'i kurup, deneyip beğenen arkadaşlar eğer kullanmaya devam etmek istiyorlarsa PC'lerinden OsX'i kaldırmak ve Apple'ın sattığı G5'lerden birini almak zorundadır !!

İyi çalışmalar.

kusura bakma geç oldu biraz cevap.
    bendeki versiyonlar 6.0 ve 6.1
    bundan önceki sürümler zaten osx de çalışmıyor.

ama sanırım Turkish Carbon desteği ile ilgili birşeymiş bu.
    Apple sitesinden indirip yüklemek gerekiyormuş ama yüklersem ne olur ne biter hiçbir fikrim yok.
    bir ara deneyeceğim,işler çok yoğun bu aralar ilgilenemiyorum...

Ben 10.4.1'de quark 6.5'i yükledim ve denemek için bir sayfa rastgele birşeyler çalıştım. Herhangi bir problem çıkmadı. 10.4..3'ü yükleyemediğim için 10.4.3'de deneyemedim. Ama önceki versiyon sistemde sorunsuz çalıştığına göre sorun çıkaracağını sanmıyorum. Torent'te 6.5'e var. Bence onu indirip deneyebilirsin.

Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.