Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.996
Cevap
3
Favori
425.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • polatyy ben 2.8 ghz 512 ram sis 661 anakart bilgisayarıma mac os x kurmak istiyorum ancak 17 sayfada aramak mümkün olmuyor hatta 18 oldu o yüzden adım adım anlatırsan çok sevinirim
    Saygılarımla...
    LordVoldemort
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilkerinanç

10.4.3 yüklemek isteyen ve şu an için elinde hiçbir materyal bulunmayanlar için ipucu;

1-''macosx_10.4.3_8f1111_for_dtk_userdvd.dmg'' isimli dosyayı emule veya torrent yardımıyla bulun.
    2-bu dosyayı ultraiso ile isoya çevirin
    3-son olarak iso dosyasını habuninlahttp://rapidshare.de/files/10120119/1111a.Generic.Patch.v4.2b.zip.html patch yapın
    4-dvdye basın,sistemi yükleyin

bu kadar basit.

***** yazan yerde r a p i d s h a r e olucak. 18 sayfa oldu doğru ama her bi sayfada bir çok bilgi var benim tavsiyem sıkılmadan okuyun. eğer gerçekten acemi olduğunu düşünüyosan hazır dvd yollıyım sen sadece dvdden boot et ve kur :)

• quote:

Orjinalden alıntı: TRRiddle2

polatyy ben 2.8 ghz 512 ram sis 661 anakart bilgisayarıma mac os x kurmak istiyorum ancak 17 sayfada aramak mümkün olmuyor hatta 18 oldu o yüzden adım adım anlatırsan çok sevinirim
    Saygılarımla...
    LordVoldemort

http://maxxuss.hotbox.ru

maxxuss bu işin piri bi herif,nerdeyse tüm patchleri o yapıyor ve sitesinde hem gerekli patch dosyalarini hemde ayrıntılı kurulum bilgilerini bulabilrsiniz

http://osx86project.org

buda maxxuss dahil bu işe merak salan hemen herkesin takıldığı bir forum adresi burdanda sorun yasadığınız hemen her konuda aynı sorunu yasayan insanlarla iletişime gecebilirsiniz

şimdi gelelim olayımıza;
    öncelikle son version en stabil olanı onu kurmakta yarar var,lakin bundan önceki tüm dmg ler için tek bir patch le olayı çözebiliyorken bu versionda işi karıstırdı maxxuss ve ekibi,kuracağınız anakart ve işlemciye göre farklı patchler söz konusu,eger intel i915G anakart+sse3 nx/xd pae destekli bir işlemciniz varsa sadece maxxuss un anti tpm dosyalarını ekleyerek kurabiliyrosunuz,yok eger işlemciniz bu özelliklere sahip değiilse osx86 sitesinde wesley veya JaS diye bir arama yaparsaniz bu iki arkadasin all inone seklinde hazirlanmış patch lerini bulabilrsiniz bunları kullanmanız gerekecek

hiç kurmamış arkadaşlar için özet;
    yöntem 1;işlemcis ive anakartı orjinal developer makinalara cok yakın olan ların kullanbileceği yontem
    dmg yi (macosx_10.4.3_8f1111_for_dtk_userdvd.dmg dosyasını) ultra iso ile iso dosyasına cevirin,
    iso dosyasını transmac programıyla açın maxxuss anti tpm dosyalarını açtığınız iso nun içindeki usr/libsecx/oah klasorundeki oah dosyalarının ustune kopyalayın(oah dosyaları tpm dosyalarıdır onların maxxuss un dosyalarıyla değiştirlimesi gerekir)
    bu işlemden sona transmac i kapatın ve iso yu neroyla dvd ye yazın ve kurun,
    yöntem2;
    sse2 işlemcisi olanlar,anakartı intel olmayan lar veya eski model anakarta sahip arkadaslar,işelmcisi sse3 desteklese dahi NX/XD,PAE gibi bi takim fonksiyonlari desteklemeyenler, dmg yi ultra iso ile iso ya ceviriyorlar,wesley veya jas in 10.4.3 8f1111 için yapılmış patch ini indiriyorlar,muhtemelen patchin içinden çıkması gereken ppf q magic programı ile patchliyorlar ve yine nero ile dvd ye yazıp kurmayı deniyorlar

• Arkadaslar bu kadar tartismadan sonra bende merak ettim yukliyim dedim ama cok garip bir hata oldu. Kilavyem calismiyor. ps/2 girisli basit bir klavye basina gelen varmi yada neden olabilcegini bilen.
  • Neyse aradigim cevabi buldum ps/2 lar pek iyi desteklenmiyormus onun icin usb kullanilmasi oneriliyor bir cok yerde. Sanirim bende oyle yapicam!
  • Arkadsalar boyle problem yasiyanlar icin baska bir cozum daha benim biosda usb mouse ve usbkeyboard secenekleri vardi. Usb yi kapatmadan bu secenekleri kapatinca sorun cozuldu. Bi raz kendim sordum kendim cozdu oldu ama olsun...
  • @Polatyy;
    Jas in patchi içerisinde zaten Maxxuss un yaptığı diğer bütün patcler var.
    ayrıca maxxsussun son patchinde eğer işlemcin SSE3 destekli ise bunu otomatik algılıyor ve SSE2 emulasyonu yapmıyor...işlemcin yalnızca SSE2 destekli ise gene bunu algılıyor ve SSE2/SSE3 emulasyonu ile sistemi çalıştırıyor...
    ama illa emin olmak istiyorsan original mach_kernel dosyasını patchli DVD ile kurulmuş olan ile değiştriyorsun işlem halloluyor,ama bana sorarsan gerek yok buna...
    @Markandeya
    Jas patch ile patch yapıp bu DVD yi yüklersen içerisinde ps2 için driverı da yüklüyor,illa USB klavye almana gerek yok.
    baştan bende konfigurasyonum developer kitlere çok yakın olduğu için patch yapmadan yüklemeye kalktım,klavye mouse tanımadı bende son çare olarak Jas pacthi denedim ama sonradan anladımki en önce bunu deneseydim başka hiçbirşeyle uğraşmayacakmışım...
  • [Deleted by Admins]
  • ilk ben kaydoldum herhalde
  • quote:

Orjinalden alıntı: erhanlale

Alel acele bir forum kurdum,

http://www.foren.de/system/user_macosX86.html

Yalniz biraz almanca oldu
    www.sozluk.web.tr adresinden kelimelerin türkce anlamlarini ögrenebilirsiniz.

Henüz mesaj yok, kayit olmadan da mesaj atabilirsiniz. Kayitli olursaniz, yeni mesajlardan filan haberdar olabilirsiniz. Henüz icerik yok, ama birkac gün icinde her forumda bir aciklama basligi koyacagim. Isterseniz siz simdiden baslayin...

Evet yeni ve temiz bir başlangıç güzel olabilir. Ama türkçe olsa daha iyi olurdu.

• quote:

Orjinalden alıntı: ilkerinanç

@Polatyy;
    Jas in patchi içerisinde zaten Maxxuss un yaptığı diğer bütün patcler var.
    ayrıca maxxsussun son patchinde eğer işlemcin SSE3 destekli ise bunu otomatik algılıyor ve SSE2 emulasyonu yapmıyor...işlemcin yalnızca SSE2 destekli ise gene bunu algılıyor ve SSE2/SSE3 emulasyonu ile sistemi çalıştırıyor...
    ama illa emin olmak istiyorsan original mach_kernel dosyasını patchli DVD ile kurulmuş olan ile değiştriyorsun işlem halloluyor,ama bana sorarsan gerek yok buna...

sorun her zaman sse2/sse3 destekleyip desteklememesinden kaynaklanmıyor,benim diger makinam amd 3000 venice sse3 desteklemesine ragmen intel makinamda kullandığım dvd ile kurulum yapamıyorum ona(muhtemelen PAE sorunu)
    patch li dvd den kurulum yapmayı amd makinamda denedim ve ide si çok yavaş olduğu için çok fazlada ugrasmadım,intel makinamada hiç patch li kurmadım(ne kadar az patch o kadar az sorun mantığıyla)

zaten hep şunun üstünde durmaya çalışıyorum ; saglıklı bir kullanım için uygun konfig de bir pc edinmeye calisin,nihayetinde en uygun patch le dahi ufak tefek sorunlar yaşamanız olası,hangi patch en uygun sorusuna bende jas ın patch i diyorum lakin o patch le kurulum basaramayıp wesley in patch iyle ancak kurabilenlerde olabiliyor,sonuçta herkes, kendi makinasına denerken ,biraz deneme yanılmayı ve bi kaç dvd ziyan etmeyi göze alıp en saglıklı ve uygun kurulumu bulmalı derim,
    işlemcisi ,anakartı ve ekrankartı uyumlu bir sistemde bir mac kullanıcısını kıskandıracak kadar temiz ve güzel çalışıyor
    turkmac sitesindede iddia etmiştim burdada yazıyorum,fotoşop un universal versiyonu çıksın g5 lere kafa tutucam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SERIM -- 30 Ocak 2006 12:04:17 >

• Merhaba,
    ''macosx_10.4.3_8f1111_for_dtk_userdvd.dmg'' adlı dosyayı indirdim. İso’ya çevirip 1111a.Generic.Patch.v4.2b.zip ile patchledim. Yüklenirken herhangi bir sorun vermedi. Yükleme bitince restart etmedi ama önemsemedim. (Çünkü 10.4.1’de de restart etmemişti. Ben yaklaşık 1,5 saat bekleyip elle etmiştim ve açılmıştı.) Ben yine 2 saat bekleyip elle restart ettim. Ama bu sefer darwin x86’dan sonra mac ekranı ve ortada elma resmi geliyor ve donuyor. Elmanın altındaki şu yelpaze gibi dönen şey gelmiyor. Harddiski dinliyorum tek bir işlem bile yapmıyor. O şekliyle akşamdan bıraktım sabaha kadar belki açılır diye yine açılmadı. Tekrar yükleyip yarım gün restar etsin diye bekledim yine etmedi ve elle yaptım ve sonuçta yine açılmadı. –v ile açtığımda ise dosyaları çok hızlı okumaya başlıyor, bir yerde durup siyah ekran oluyor. Sonra wesley’in ve jas’ın eski patch’iyle denedim olmadı. (wesley’inkinde çarpı işareti çıkıyor ve açılmıyor. usr/libsecx/oah dosyalarını maxxus’unkilerle değiştirdim, bu sefer çarpı işareti çıktı installer açılmadı. Bu konuda bir bilgisi olan varsa yardımcı olursa memnun olurum.

Bu arada benim pata ikiye bölümmüş durumda birincide 10.4.1 kurulu ve istediğim an oradan açılıyor. Pata’nın ikinci bölümünde de 10.4.3. kurulu ama oradan yukarıda söylediğim sorunlar çıkıyor. Çalışmıyor. İkinci harddiskimde (sata) ise xp kurulu. Bazı arkadaşlar için yazıyorum. Önce sata’ya xp’yi kurdum. Sonra 10.4.1’i pata’ya kurup, Sata’daki c’ye chain0 dosyasını koydum ve boot.ini’ye “mac osx86”yı ekledim. Ve açılışta xp ve mac os x86 seçenekleri çıkıyor. Hangisinden istersem ondan açıyorum. Mac os x86 seçersem enter’a basar basmaz f8’e basıp pata’daki (ide) iki bölüntüyü ekrana getiriyor. 10.4.1 ve 10.4.3’ün kurulu olduğu bölüntüler. İkisinden birini seçip başlatıyorum. 10.4.1’de herhangi bir sorun çıkmıyor. Ama dediğim gibi 10.4.3 ilk başta anlattığım gibi açılmıyor.

Neyse çok uzun oldu galiba. Kusura bakmayın. Yardımlarınızı bekliyorum.

__________________________________________________________________________________________________________
    Amd 3000 venice, epox 9npaj sli nvidia (nforce4 sli), quake 6600 GT 128 mb, 1024 mb kingston ram, 80 gb samsung sata, 40 gb maxtor ide, asus dvd yazıcı

• GÜNÜN HABERİİİİİ

Mac_OS_X_10.4.4_Restore_Disc_(Intel_iMac).3437718.TPB

TORRENTLERDE BEYLER
  • quote:

Orjinalden alıntı: polatyy

GÜNÜN HABERİİİİİ

Mac_OS_X_10.4.4_Restore_Disc_(Intel_iMac).3437718.TPB

TORRENTLERDE BEYLER

Daha fazla bilgi varmı polaty. Kırılması filan gerekiyormu? Düzelen şeyler neler filan gibi!
  • henuz düstü gerisi maxxus a kalmıs ,şu an indiriyorum,ama bi işe yaramıcak tabi kırılana dek,10.4.3 üde kırılmadan çook önce indirmiştim kırılması haftalar almıştı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SERIM -- 30 Ocak 2006 12:53:38 >
  • Benden de not şu anda sadece pirate bay da mevcut. Başka yerde aramayın!

!!!Teşekkürler polaty!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi macallica -- 30 Ocak 2006 12:58:49 >
  • napcaksınız restore dvd yi, işe yaramaz o boşuna indirmeyin derim
  • [Deleted by Admins]
  • quote:

Orjinalden alıntı: dsh

Merhaba,
    ''macosx_10.4.3_8f1111_for_dtk_userdvd.dmg'' adlı dosyayı indirdim. İso’ya çevirip 1111a.Generic.Patch.v4.2b.zip ile patchledim. Yüklenirken herhangi bir sorun vermedi. Yükleme bitince restart etmedi ama önemsemedim. (Çünkü 10.4.1’de de restart etmemişti. Ben yaklaşık 1,5 saat bekleyip elle etmiştim ve açılmıştı.) Ben yine 2 saat bekleyip elle restart ettim. Ama bu sefer darwin x86’dan sonra mac ekranı ve ortada elma resmi geliyor ve donuyor. Elmanın altındaki şu yelpaze gibi dönen şey gelmiyor. Harddiski dinliyorum tek bir işlem bile yapmıyor. O şekliyle akşamdan bıraktım sabaha kadar belki açılır diye yine açılmadı. Tekrar yükleyip yarım gün restar etsin diye bekledim yine etmedi ve elle yaptım ve sonuçta yine açılmadı. –v ile açtığımda ise dosyaları çok hızlı okumaya başlıyor, bir yerde durup siyah ekran oluyor. Sonra wesley’in ve jas’ın eski patch’iyle denedim olmadı. (wesley’inkinde çarpı işareti çıkıyor ve açılmıyor. usr/libsecx/oah dosyalarını maxxus’unkilerle değiştirdim, bu sefer çarpı işareti çıktı installer açılmadı. Bu konuda bir bilgisi olan varsa yardımcı olursa memnun olurum.

Bu arada benim pata ikiye bölümmüş durumda birincide 10.4.1 kurulu ve istediğim an oradan açılıyor. Pata’nın ikinci bölümünde de 10.4.3. kurulu ama oradan yukarıda söylediğim sorunlar çıkıyor. Çalışmıyor. İkinci harddiskimde (sata) ise xp kurulu. Bazı arkadaşlar için yazıyorum. Önce sata’ya xp’yi kurdum. Sonra 10.4.1’i pata’ya kurup, Sata’daki c’ye chain0 dosyasını koydum ve boot.ini’ye “mac osx86”yı ekledim. Ve açılışta xp ve mac os x86 seçenekleri çıkıyor. Hangisinden istersem ondan açıyorum. Mac os x86 seçersem enter’a basar basmaz f8’e basıp pata’daki (ide) iki bölüntüyü ekrana getiriyor. 10.4.1 ve 10.4.3’ün kurulu olduğu bölüntüler. İkisinden birini seçip başlatıyorum. 10.4.1’de herhangi bir sorun çıkmıyor. Ama dediğim gibi 10.4.3 ilk başta anlattığım gibi açılmıyor.

Neyse çok uzun oldu galiba. Kusura bakmayın. Yardımlarınızı bekliyorum.

__________________________________________________________________________________________________________
    Amd 3000 venice, epox 9npaj sli nvidia (nforce4 sli), quake 6600 GT 128 mb, 1024 mb kingston ram, 80 gb samsung sata, 40 gb maxtor ide, asus dvd yazıcı

Bu sorunla karşılaşan oldumu yav. şu sorunu çözsek de biz de bir 10.4.3'e terfi etsek. Yada benim venice işlemciyi sse3 desteği yok gibi görüp ona göre sse2/sse3 kernel'i mi kuruyor. Ondan mı açılmıyor ki.
    Bu arada ben de 10.4.4'ü indirmeye başladım. Nasıl olsa bende 15 günden aşağı inmez. Belki o zamana bi patch çıkar.

• quote:

Orjinalden alıntı: DaVinci

napcaksınız restore dvd yi, işe yaramaz o boşuna indirmeyin derim

sen bana 10.4.3 üde indirme bekle önce bi kırılsın demiştin
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.