Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (286. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.996
Cevap
3
Favori
425.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugün kasamın içini açtım PATA 80 lik hdd imi taktım jumperını master a ayarladım daha sonra dvd yi koydm. bootda herşey yolunda gitti darwin den açtım komut istemiyle .. yine waiting for root device da kalıyor =(( ARTIK VAZGEÇCEM SANIRIM BU SEVDADAN... =( bilenler yükleyenler yardıııım araştırmalarıma göre bendeki SiS661FX Mac Os X ile uyumlu ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: siyahbey
    macintosh osx ile pc osx86 performans karşılaştırması yapan var mı?
    hız, sistem veya herhangi bir problem yaşıyorlar mı acaba?

artık gerçek mac olmadıkları için ve aynı bileşenleri bizde kullanabildiğimiz için ox86 üstün. biosundan tut, tüm sistem bileşenlerini kurcalayıp değiştirme şansın sadece bizde var. apple'ın tek avantajı var; yazılımlarını neye göre yazıcaklarını biliyolar. Pc dünyası gibi milyon tane parça olmadığı için neyin nerde ne performans vereceği aşağı yukarı belli oluyo. Gerçi buna rağmen acemi bi firma gibi her güncellemesi sorunlu oluyo ama neyse

Problemler elbette var. Mümük olduğu kadar sürücüsü olan yada kullanıcıların üstünde uğraştığı bileşenlere sahip olman lazım. Diğer taraftan parça uyumluluğunu aştıysan eksik bi tarafı kalmıyo aksine kurcalanabilir bi dünya çıkıyo karşına. Test konusunda apple donanımlarının testini bulursan bende aynı testleri kendi sistemimde yapıp karşılaştırma olanağı sağlayabilirim Hem de benim celeronun gerçek gücü ortaya çıkmış olur

• evet osx86 larda yani bizlerde upgrade imkanımız var fakat apple kendi MAC lerinde kullandıkların parçalarının uyumunu %100 olacak şekilde seçiyor. bu yüzden Suanda Mac mini bile düşük işlemcisine rağmen benden daha hızlı çalışıyor =)
  • selamlar;

yeni bir sistem topluyorum hem vista performansı iyi olsun hem de Mac os çalıştırabileyim istiyorum, aşağıdaki bileşenlerden uyumsuz olan var mı?

-anakart: ASUS P5K-E/WIFI-AP (P35 chipsetli diye tercih ettim)
    -işlemci: intel Q6600
    -ekran kartı:MSI - NX8800GTS-T2D320E-HD OC
    -ram: 2*1 GB kingston

şimdilik kabaca bunlar , ses kartı dvd rom yada PSU'nun etkisi olmayacağını düşündüğümden , hem de henüz karar vermediğimden eklemedim.

teşekkürler...
  • osx86 10.4.7 kuramıyorum bir türlü şöyle bir hata veriyor ve ekran öyle kalıyor.

hi mem tramps at 0xffe00000
    PAE enabled
    standard timeslicing quantum is 10000 us
    vm_page_bootstrap: 256797 free pages
    mig_table_max_displ = 71
    CPU identification: Intel (R) Core (TM)2 CPU 6400 @ 2.13GHz
    CPU features: FPU VME DE PSE TSC MSR PAE MCE CX8 APIC SEP MTRR PGE MCA CMOV PAT PSE36 CLFSH DS ACPI MMX FXSR SSE SSE2 SS HIT TM
    EST
    HTT: 2 cores per package; 2 logical cpus per package
    Enabling XMM register save/restore and SSE/SSE2 opcodes
    [RTCLOCK] frequency 21400000000 (2135025800)
    panic(cpu 0 caller 0x00399CA3): Unable to find driver for this platform: "ACPI".

Debugger called: <panic>
    Backtrace, Format - Frame : Return Address (4 potential args on stack)
    0x1341be04 : 0x128aea (0x3b9dcc 0x1341be28 0x130c94 0x0)
    (Burada bir üst sadırdaki gibi 5 satır kod yazıyor. isterseniz girerim)
    .....Backtrace terminated-invalid frame pointer 0x0

Kernel version:
    Darwin Kernel Version 8.4.1: Tue Jan 3 18:23:53 PST 2006; root:xnu-792.7.90.obj-1/RELEASE_I386

yardımlarınızı bekliyorum

anakart

Cpu

Ekran kartı
    MSI NX8800GTS 320Mb 320Bit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyahbey -- 14 Temmuz 2007; 2:12:50 >

• photoshop ve dreamweaver program listesinde yok wikide neden acaba?çalışmıyo mu arkadaşlar?sırf photoshop daha hızlı çalışsın diye kurcam ama kurulmuyo sanırım?niye?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratsevdin -- 14 Temmuz 2007; 3:50:17 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: muratsevdin

photoshop ve dreamweaver program listesinde yok wikide neden acaba?çalışmıyo mu arkadaşlar?sırf photoshop daha hızlı çalışsın diye kurcam ama kurulmuyo sanırım?niye?

Kurulmaz olur mu hiç, kuruluyor tabii ki... Üstelik Adobe CS3 paketini de kurabilirsiniz...
  • arkadaşlar sayenizde mac os x i adim adim kuruyorum.
    şimdi sorunum osx yükleyeceğim diski göremiyorum. sebebi nedir acaba?
    Disk Utillty de de gözükmüyor. Ne yapmam gerekiyor?
  • p5b kullanıyordun sanırsam harddiski kırmızı sata portundan çıkartıp siyah jmicron portuna takarsan görebilirsin yani bende o şekilde oluyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: exdp

p5b kullanıyordun sanırsam harddiski kırmızı sata portundan çıkartıp siyah jmicron portuna takarsan görebilirsin yani bende o şekilde oluyor.

Öncelikle ilgine teşekkür ederim. Evet Asus p5b kullanıyorum. dediğin gibi sata portunu siyaha taktım. ancak yine disk utility hd'yi görmedi. Bende C ve D diye disk ikiye bölük. C de windows xp var, D boş.
    Acaba bu bir sorun yaratır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyahbey -- 14 Temmuz 2007; 18:24:08 >

• macosx çalışıyooorr:)
    hepinize teşekkür derim :)

ama sorularım bitmeyecektir tabiki:) hatta artık ben bile diğer kullanıcılara yardım etmeye başladım : ))

şimdi arkadaşlar bilgisayarı cdsiz başlattığımda açılmıyor.
    cd ile boot edip macosx başlatabiliyorum. bunun bir formülünü buldunuz mu acaba?

ve ayrıca bilgisayarı xp olarak nasıl açabilirim? F8 yaptığımda dvd v hd olarak görüyor başka birşey seçemiyorum. hd seçtiğimde;

Reboot and Select proper Boot device
    or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key

diy bir yazı çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyahbey -- 14 Temmuz 2007; 20:45:42 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: turanX

quote:

Orjinalden alıntı: siyahbey

o dvd görmez yada ide to sata veya ide to usb çevirici gerekir, yakında uphuck 1.4 çıkıcak onla dene...

ide > usb çeviricisi kullanıyorum zaten.
  • quote:

Orjinalden alıntı: taskin57

quote:

photoshop ve dreamweaver program listesinde yok wikide neden acaba?çalışmıyo mu arkadaşlar?sırf photoshop daha hızlı çalışsın diye kurcam ama kurulmuyo sanırım?niye?

Kurulmaz olur mu hiç, kuruluyor tabii ki... Üstelik Adobe CS3 paketini de kurabilirsiniz...

teşekkürler.peki aynı değerlerde xp de verdiği perfomanstan daha verimli mi olur?yoksa xp mi daha hızlı çalıştırır?mac os larda photoshop %98 daha hızlı diye okumuştum bi yerde doğru mu o kadar hız artışı olur mu?

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: taskin57

quote:

teşekkürler.peki aynı değerlerde xp de verdiği perfomanstan daha verimli mi olur?yoksa xp mi daha hızlı çalıştırır?mac os larda photoshop %98 daha hızlı diye okumuştum bi yerde doğru mu o kadar hız artışı olur mu?

arkadaşlar 12 yıllık mac ve pc kullanıcısıyım. mac ile pc arasında şöyle bir fark var. mac gerçekten çok güçlü bir sistem. bu gerek programlarında gerek sisteminde oldukça rahat birşekilde farkı anlıyorsunuz. örnek olarak freehand programını ele alalım. Evet pc de de freehand var ama gerek ağır dosyalarda gerek vektörel çizimlerde kullanım hataları ortaya çıkıyor. Bunlar tools ların kaybolması, sayfada ekran kaymaları falan filen... ancak maclerde kesinlikle böyle bir durum söz konusu değil. Hıza gelince aralarında pek bir fark olduğunu zannetmiyorum. önemli olan hız değil zaten. önemli olan performans.

bence maci tercih etmenin en büyük sebebi bu olmalı.

• hız=performans değil mi zatenstabil olması dersen tamam ama ben mesela photoshopta aynı boyutlu dosyalarla xp den daha performanslı çalışır mı onu merak ediyorum.deneme yapmak için pek vaktim yok bu aralar.diğer hdd de linüx+berly var.3 boyutlu arada açıp döndürüyorum pencereleri fln ama günlük photoshop kullanımı için nasıl olur MAC onu merak ediyorum.kullanan pek yok sanırım photoshop?
  • quote:

hız=performans değil mi zatenstabil olması dersen tamam ama ben mesela photoshopta aynı boyutlu dosyalarla xp den daha performanslı çalışır mı onu merak ediyorum.deneme yapmak için pek vaktim yok bu aralar.diğer hdd de linüx+berly var.3 boyutlu arada açıp döndürüyorum pencereleri fln ama günlük photoshop kullanımı için nasıl olur MAC onu merak ediyorum.kullanan pek yok sanırım photoshop?

daha hızlı çalışır
  • wayyy @uphuck hocam uzun bi aradan sonra ilk defa "insanelymac" sitesine girdim nereye baksam herkez uphuck dvd kullanıyorum yazmış süper walla . sizi tebrik ederim bayagı büyük bir kitleye ulaştınız .. tabi @ eskurza arkadaşımızı pas geçmiyorum zaten sizi diyerek çogul konuşuyorum walla ikinizin ve emegi geçen herkesin eline saglık şu V1.4 yollayında bayrak dalgalansın biraz yaww ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: brave5213

selamlar;

yeni bir sistem topluyorum hem vista performansı iyi olsun hem de Mac os çalıştırabileyim istiyorum, aşağıdaki bileşenlerden uyumsuz olan var mı?

şimdilik kabaca bunlar , ses kartı dvd rom yada PSU'nun etkisi olmayacağını düşündüğümden , hem de henüz karar vermediğimden eklemedim.

teşekkürler...

arada gözden kaçtı heralde , kimse cevaplamamış bir el atın üstadlar.
  • Lütfen cevap! Uykusuzluktan ölüyorum.
    1.3 versiyonu kurmaya çalışıyorum ancak sistem normal işi bitiriyor, restart ediyor, sistem açılıyor uyarısını da veriyor. tam masaüstü görünüp iş bitecek, tak mavi ekran (Yarım siniye görüyorum duvar kağıdını o kadar, doc falan da göremiyoruum bu arada)

bu tüm pach ve karnelleri işaretlediğimde böyle
    diğer durumlarda (ss2, ss3-1 ve anlayabildiğini sandığım pachlerin işaretli olduğu dğer seçeneklerde ise restarttan sonra sistem açılmıyor, elmanın üstünde bir GEÇEMEZSİN KARDEŞ işareti çıkıyor.

Umuyuorum ve sanıyorum basit bir çözümü var, ama lütfen bilen yazsın. Hangi karneli, hangi yamaları kurmam gerektiğini belirtsin.

Lütfen, xp uçtu, çalışmam, çok sayıda metin yazmam lazım, ben dünden beri uyumayıp bu işe inatlaştım (salaklaştım) bir el atın.

Teşekkürler.

Sormayı unuttum, hangi formatla biçimliyoruz (ben unix denedim, olmadı; ilk sırada zaten varsayılan şeklinde işaretli olanla diğer denemelere giriştim) ayrıca erase ile devam ediyoruuz yanılmıyorsam, yanılıyorsam da öyle yaptığımı söyleyeyim, belki çözüme katkısı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hada -- 15 Temmuz 2007; 14:55:34 >

• quote:

quote:

selamlar;

teşekkürler...

arada gözden kaçtı heralde , kimse cevaplamamış bir el atın üstadlar.

slm arkadaşım bir sayfa öncede aynı şeyleri yazmıştım yine tekrar edim bir defa daha biz burada sadece denediğimiz bildiğimiz donanımı söliyebiliriz ama

http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/HCL_10.4.8 bu sayfada 1000lerce kullanıcı 100lerce parçayı test etmiş ve yorumlarını yazmış. bunları okuyup içinden seçersen senin için daha saglıklı olur kanımca .

ram ler sorunsuz çalışır
    cpu iyi çalışır yazıyor
    anakart birebir aynısı bulamadım ama genelde asus ve intel chipset %70 başarı ile çalışıyo
    nvidia vga genelde prb çalışıyo atiler daha uyumlu ama dediğim gibi üste link koydum ordan daha detaylı bilgiye ulaşabilirsin..

• 
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.