Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (285. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
5.996
Cevap
3
Favori
425.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 283284285286287
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar benim ilginç bi sorum olacak, ben bi yerlerden malesef Mac Os X Leopard ı indirdim ve malesef orjinalden önce yayınlanan betalardan biri çıktı, acaba bununla ilgili bir yamalanma yöntemini bilen arkadaşlar varmı.
  • brave5213 adlı arkadaştan dvd aldım ve kurmayı başarır başarmaz isteyen başka arkadaşlar olursa paylaşacağım.

Benim bir sorum var: Harddiskim üçe bölünmüş durumda, bir tarafta sistem (xp) kurulu, bir taraf depo ve bir tarafta da kaybetmeyi göze aldığım divxlerim var.Yedek alma imkanım yok ve sorum geliyor. Depoma (önemli belgelerim var) zarar vermeden macos kurabilir miyim?
  • ÖYLE OLSUN.

KURACAĞIM VE BURDA GELENE GEÇENE SORANA, SORMAYA NİYETLENE, İÇİNDEN GEÇİRENE, AKLINA GETİRENE, DÜŞÜNDE GÖRENE, GEÇERKEN UĞRAYANA, YANLIŞLIKLA DÖNÜP BAKANA, HERKESE, HERKESE ANLATACAĞIM. (Bildiğim kadarıyla)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hada -- 10 Temmuz 2007; 3:28:25 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: hada

brave5213 adlı arkadaştan dvd aldım ve kurmayı başarır başarmaz isteyen başka arkadaşlar olursa paylaşacağım.

Benim bir sorum var: Harddiskim üçe bölünmüş durumda, bir tarafta sistem (xp) kurulu, bir taraf depo ve bir tarafta da kaybetmeyi göze aldığım divxlerim var.Yedek alma imkanım yok ve sorum geliyor. Depoma (önemli belgelerim var) zarar vermeden macos kurabilir miyim?

Hangi partisyona kuracaksan oradaki tüm veriler gider. Deponu kaybetmeyi göze alamazsan, divxlerin

gidecek. Onları da kaybetmeyi göze alamazsan XP gidecek. Hiçbirini kaybetmeyi göze alamazsan, bütün

partisyonların boş kısımlarından "disk birleştirip yer açma" metoduyla yeni bir partisyon oluşturarak oraya

kurulumunu gerçekleştirebilirsin.

• turanx hocam bord tavsiyeleri için teşekkürler...

bi ara bende düzgün çalışan bir sistem toplayayım olmuştum ancak bir türlü seçememiştim...

şimdide maalesef her ay yeni bir bord ve cpu parasını çatır çatır evsahibine bayıldığım için sistem toplama hayellerim başka bahara kaldı...

en üstteki mesajını saklayacağım..

saol

mermis
  • apple.boot.plist hatası alıyorum.
  • arkadaşlar uzun zaman önce MAC kurup denemiştim.. ses kartımı tanımadıgından dolayı bu sevdadan
    vazgeçmiştim.. şimdi sistemimi değiştirdim.. aşağıdaki mazlemelerle sistem topladım;
    Gigabyte GA-8VT880P Combo (Rev 2.x) anakart
    iNTEL d805 2.66ghz işlemci
    ati 9800pro 256mb ekran kartı
    80gb samsung sata hdd

aldım.şimdi buna hangi versiyon MAC kurabilirim... bana son versiyon MAC OS X cd si gonderecek arkadas varmıdır.. yardımcı olurmusunuz..

kolay gelsin.

EnderA
  • Arkadaşlar yeni bir anakart almak istiyorum bu p35 chipsetli anakartlardan hangisini önerirsiniz macosx de tam çalışacak
    GIGABYTE GA-P35-DS3
    GIGABYTE GA-P35-DS3R
    MSI MS-P35NEO-F
  • apple.boot.plist anlamı nedir
  • MacOSX dvd'si en sağlam şekilde nasıl kopyalanır? Bu bilgi bana acilen lazım çünkü birine ( 10.4.4 vrs ) kopyalayıp göndermem lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: baybay

quote:

Orjinalden alıntı: someone74

quote:

Orjinalden alıntı: baybay

Arkadaşlar imzamdaki sisteme sahibim acaba harici hdd ye mac kurabilirmiyiz hiç deneyen oldumu. Fire wire yok usb 2.0 var bilgisi olan veya deneyen olduysa bana yardımcı olursa sevinirim

Anakartından emin değilim ama vga'nın uyumsuz olmasına rağmen ( gma900 ve 950 de kurmuştum) kurabilirsin. Usb 2.0 bağlantılarını kullanadrak bios tan ilgili boot seçeneğini aktif edip hsf+ formatında önceden formatlayacağın bin hd e macosx kurabilirsin. Ben orta sayfalarda biyerlerde yapmış resimlerini de yayınlamıştım

Teşekkurler Arkadasim ben o zaman senin yazını bir araştırayım 106 sayfa olduğundan hepsini inceleyemedim senin gönderdiğin mesajlara bakarım sımdi. Performansta bir sorun oluyormu acaba.

Sayfa düzenlemesine gidildiği için yerleri değişti yoksa net söylerdim Benim eski sistemimde ( Gigabyte 8IPE1000MK, p4 2.6@3.0, 2*512 ram ) G4 ile G5 arası bir performans alıyordum ama inanılmaz keyifli idi Bunu kurup kullanmayı başarırsan Vista'nın yüzüne bile bakmazsın. Polat, turanx ve adını hatırlayamadığım diğer arkadaşlar sayesinde bu işletim sistemine çok alıştım ancak yeni sistemimdeki parçalar şimdidlik uyumsuz. Şimdilerde ayrı bir makina almayı bile düşünüyorum...

• quote:

apple.boot.plist anlamı nedir

Arkadaşım kafamızı şişirme! Bekle siparişlerin gelsin. Yedeğini alır öyle denersin. Olmadı gir torrente bir hafta on gün bekle gene kurarsın. Sabır koçum sabır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: assyh

herkese selam.
    arkadaslar elimden geldiğince forumu okumaya çalışıyorum çok fazla yazmıyorum problemim varsa yazıyorum :))

şimdi ben bir apple mouse almak istedim fakat çok pahalı uygun fiyayatlara nereden bulurum

teşekkür ederim..

selam arkadaşım ben 12 yıldır mac kullanıyorum. kesinlikle pc mouse kullanmanı tavsiye ederim.
  • quote:

büyük ihtimal jmicron sorunuyla karşı karşıyasın...
    çözümün bende arıyorum bulamıyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: siyahbey

quote:

büyük ihtimal jmicron sorunuyla karşı karşıyasın...
    çözümün bende arıyorum bulamıyorum...

moral oldu
  • uphuck hocam;
    Leodard DVD geldi. Mac Pro ya kurmak istedim. Yükleme başladığı anda, hata oluştuğunu söyleyip yüklemeyi durdurdu. İnternet bağlantısı olmadığını söyledi. Yardımcı olabilirsen sevinirim.
  •  Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış

Arkadaşlar resimlerde sistemimi görebilirsiniz şimdi lüften bu kulanıcıya yardım edinnn
    Mac Os X 10.4.7 yüklemek istiyorum fakat yüklemeden önce verdiğim -v komutuyla olan bitenleri görebiliyorum. orda yazan şey ''waiting for root device'' oluyor ve bu mesajı sürekli tekrarlıyor... sonuç olarakta yükleme ekranına gelemeden orda sayıp duruyor yerinde... =(

• quote:

Orjinalden alıntı: XpLoiT

Arkadaşlar resimlerde sistemimi görebilirsiniz şimdi lüften bu kulanıcıya yardım edinnn
    Mac Os X 10.4.7 yüklemek istiyorum fakat yüklemeden önce verdiğim -v komutuyla olan bitenleri görebiliyorum. orda yazan şey ''waiting for root device'' oluyor ve bu mesajı sürekli tekrarlıyor... sonuç olarakta yükleme ekranına gelemeden orda sayıp duruyor yerinde... =(

slm arkadaşım chipsetin sis oldugu için muhtemel hataları alıyorsun

KAYNAK:http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/HCL_10.4.8

SiS 661FX/964L
    Core board works fine, but no integrated peripherals. Onboard audio: NO. Onboard network: NO. Onboard SATA: NO. Onboard USB-2: works as USB 1.1. Onboard Video: not tested. Using Radeon 9600 Pro AGP (shows as PCI), QE CI and OpenGL working out of the box, but video has some issues, must change monitor resolution using boot parameters, mouse tearing artifact, no monitor color calibration. Parallel ATA works but needs Bikedude880's patched APPLEVIAATA.kext to get full speed (it shows as SATA in System Profiler after the patch, needs flag -f at boot parameters). CPU Celeron D 351 3.2GHz shows as "Unknown CPU 3.2GHz". JaS 10.4.8 AMD.Intel SSE2.SSE3 defiant diskutil biker880 ICH7-R patch integrated.iso

osx86 hcl list bölümünden alıntıdır. google a OSX86 HCL yazarsanız bu sayfayı bulabilir neler uyumlu neler uyumsuz daha ayrıntılı görebilirsiniz kolay gelsin

• bendeki Mac Install DVD sine patch mi yapmam gerekiyor çünkü SiS chipsetli olupta kurduklarını belirtiyorlar.yoksa yüklerken bütün integred pheripals ları mı disable etsem ?!

Sanıırım PC'mi satıp bi iMac 24'' alıcam En iyisi bu olur ama yinede bu sistemi yükleme imkanım olursa dahada iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpLoiT -- 12 Temmuz 2007; 23:52:21 >
  • macintosh osx ile pc osx86 performans karşılaştırması yapan var mı?
    hız, sistem veya herhangi bir problem yaşıyorlar mı acaba?
  • 
Sayfa: önceki 283284285286287
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.