Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (228. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.996
Cevap
3
Favori
425.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hiçbir şey yüklü olmayan Mac G5'e sıfırdan 10.4.6 sistemini yükleyen orjinal DVD...

Yukarıda da belirttiğim gibi; bildiğim kadarıyla orjinal DVD'yi PC'ye iso olarak kaydettikten sonra, bir şekilde Patch'leyip, tekrar DVD'ye yükleyip (boot ayarları yapıldıktan sonra) PC'ye kuruluyordu diye biliyorum... Yanlış mı biliyorum acaba?

Edit:
    Sözkonusu CD, İNGİLİZCE imiş... Düzeltir, özür dilerim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat204 -- 26 Ocak 2007; 13:54:58 >
  • Üstad Sendeki hangi marka bende flexy var olurmu acaba.?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mbrider

Arkadaşlar benim sorunum şu.. Ben firewire kartı kullanmak istiyorum acaba macosx in tanıdığı bir kart varmı yada nasıl yababiliriz. Kameradan maca görüntü aktarmak istiyorumda..

mac ler firewireları tıpkı usb gibi otomatik tanır, benim onboard firewire direkt çalışıyor. Sende bir tane pci firewire edin, 10$ gibi bi şey... üstte yazmışsın görmedim, flexy via ve ali chipset kullanıyor hangisi var sende

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shaq t -- 26 Ocak 2007; 13:55:43 >
  • Öğrendiğim iyi oldu bende vardı zaten xp de kullandığım çıkarmştım yeniden takayım..
    Bir soru daha şöyle macosx te çalışabilecek hangi marka usb wireless bulabileceğim bir yer internet (Ankara dayım) mağaza vs.. biliyorsanız öğrenebilirmiyim Üstadlar şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Öğrendiğim iyi oldu bende vardı zaten xp de kullandığım çıkarmştım yeniden takayım..
    Bir soru daha şöyle macosx te çalışabilecek hangi marka usb wireless bulabileceğim bir yer internet (Ankara dayım) mağaza vs.. biliyorsanız öğrenebilirmiyim Üstadlar şimdiden teşekkürler...

Linksys WUSB54GC usb çalışlıyor, Vatan Bilgisayar Ankara da bulabilirsin, en son ralink driver ını çek kullan.
  • @uphuck
    Teşekkürler...

Evde internet bağlantım yok, işyerinde de 100-250Mb dosya indirmek sorun olmaz ama 2-3GB'lık dosya indirmek sorun olur...
  • quote:

Orjinalden alıntı: micro77

slm
    Uisik34 dvd ler ıcın tesekkurler
    Senin hakkını nasıl ödeyeceğiz ?
    Arkadaşlar İzmir'den macosx 10.4.8 dvd si isteyen varsa p.m yollasın.
    kolay gelsin

ne demek microcum lafı bile olmaz. azimli fare olayını şu camiadan esirgeme yeter. bu arada kurabildin mi sisteme? bu sefer olması lazım.. bol şans

edit: shaq t ve gokay2 nickli arkadaşlar dvd bekliyorlardı. dvd gönderebilecek biri varsa benim dvd gönderdiğim arkadaşlar arasından, bu arkadaşlara ulaşsın lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uisik34 -- 26 Ocak 2007; 14:30:10 >

• quote:

Orjinalden alıntı: uphuck

quote:

hasanyuceer

çalışan biçok wireless var, ralink chipset'li usb wireless'lar (rt2500, rt73) güzel çalışıyor.

slm @uphuck arkadaşım usb wifi evet çalışan 3-4 marka var ama tak çıkar biraz prb gibi bide arkadaş var olanı sormuş o yuzden öle cvp verdim ama aklıma bişi geldi apple sitesinde kendi mini pci wirelees kartı 40 usd civarı yanlış hatırlamıyosam bizim bilg taksam acaba sorunsuz çalışırmı ? hadi çalıştı diyelim peki xp için driverını nerden buluruz ???
  • Yardımlarınız için teşekkürler..
  • imac gerşekten güzelmiş.. Biraz evvel arkadaşım aldı. Kurcalamak nasip oldu.. Biz boşuna 18 senedir windowsla cebelleşiyomuşuz yav.. herşey mükemmel işliyor. Programlar sistem , hatta xp kuruldu her şey tıkır tıkır. Allah bizede nasip etsin
  • quote:

imac gerşekten güzelmiş.. Biraz evvel arkadaşım aldı. Kurcalamak nasip oldu.. Biz boşuna 18 senedir windowsla cebelleşiyomuşuz yav.. herşey mükemmel işliyor. Programlar sistem , hatta xp kuruldu her şey tıkır tıkır. Allah bizede nasip etsin

aminnnnnnnnnn
  • ben firewire kart olarak Flexy kullanıyorum ama ne hikmetse tiger da çalışıyor ama xp ye kartı tanıtamadım bile xp ye nasıl tanıtırım kutudan sadece video edit program cd si çıkıyor.
    driver ını nereden nasıl bulabilirim xp için?
    quote:

quote:

mbrider

benim firewire ncp diye bi marka, via chipsetli
    asus wl-167g(rt2500 chipset), edimax ew-7318ug(rt73 chipset), dlink dwl-g122(rt73 chipset), asus biraz zor bulunuyor diğerleri mavi'de yada birçok yerde bulunur. bunlar sorunsuz çalışıyor osx'de, yalnız bilgisayarı açtıktan sonra takmak gerekiyor, takılı iken açınca usb dongle'ı çıkarıp takmak gerekiyor algılaması için, onun dışında sorun yok.. ralink'in sitesinden güncel driver indirip kurarsın..

• makina evde amşama bakar bilgi veririrm ilgi için teşekkür ederim
    quote:

tanıması lazım aslında, kartın üzerindeki en çok bacaklı chip in üzerinde ne yazıyor bi baksana
  • quote:

Orjinalden alıntı: hasanyuceer

Öncelikle yanıtlar için teşekkür ederim..

Wireless Intel benim.. Wireless çalışmıyorsa da yüklememin hiçbir anlamı yok.. Çünkü internete wireless olarak bağlanıyorum ve kablo işine hiç alışık değilim

DVDye de gerek kalmadı o zaman kolay gelsin herkese

Arkadaşım başta ben de öyle bakıyordum ancak 1.'si inanılmaz bir işltim sistemi. 2.'si wireless evet çalışmıyor ancak usb adaptör aldım ve normalde kullandığım wireless'ın 2 katından fazla verim almaya başladım. Kayıp degil tam trsi bir kazanç Üstelik windows'da da bu usb adaptörü kullanmaya başladım. Herkese tavsiye ederim...

• quote:

Orjinalden alıntı: serkan887

Bunu bir dene alttaki linkteki ''gparted live cd'' imajını download et cd'ye yaz ve makinanı bu cd'den boot et açıldıktan sonra osx yüklediğin partisyonu seçip sağ tıkla manageflags sekmesine gir ''boot'' seçeneğini işaretle.

http://gparted.sourceforge.net/livecd.php

DİPNOT: TuranX arkadaştan Çalıntıdır

teşekkürler , mutlaka deneyeceğim, teşekkürler

• quote:

quote:

hburak

mac os x'i primary partition a kurduğunuza emin olun, logical partition'a kuran arkadaşlar olabiliyor malesef çalışmıyor tabi, gparted live cd'si ile bu sorunu da çözebilirsiniz, logical ve extended partisyonu silip onun yerine primary oluşturarak, bilgileriniz gidebilir, öncesinde kopyalayın..

önemli bir uyarı
    teşekkürler
  • Arkadaşlar sakın abarttığımı sanmayın ama benim imzamdaki sistmeim arkdaşımın yeni mac book makinasından daha verimli çalışyor. Sanırım çok yakında pc platformu için yasal Tiger Mac OSx piyasada olacak.
  • Merhaba arkadaşlar elimde JaS.10.4.8.SSE3.Intel.Only.iso var buna patch yapmam lazımmı çünkü dvd ye yazdığım boot yapmıyor patchlemem gerekiyorsa patchi indirebileceğim bir adres yazarsanız sevirim şimdiden teşşekkürler
  • iMovie programını kullanan arkadaş varmı acaba ?
  • Firewire kartı xp de otomatik tanıyor. Xp sp2 olması lazım....
  • 
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.