Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
5.994
Cevap
3
Favori
416.693
Tıklama
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> Mac OS >> Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış
Giriş
    61 Mesaj
    Arkadaşlar, sistemi yükseltme gibi bir duruma gireceğim. Halihazırda imzamdaki toplama PC var elimde. RAM almayı düşünüyorum. Şu an üstünde hakkında detaylı bilgim olmayan 2x512 MB DDR400 ram var. 2x1 GB DDR400 alıp kullansam uygunmudur? Önceki çiftle çalışmada sorun olur mu? OsX için faydalı olur mu? DDR Ramler çifter çifter kullanılmalıymış da o yüzden sordum.
    |
    |

-Macmini-1.42 Ghz-1GB-80GB-Apple Pro Klavye-Apple Pro Mouse-Radeon32MB-matshushita combo-Hyundai 70s LCD
  • Yüzbaşı
    454 Mesaj
    slm arkadaşlar (http://forum.insanelymac.com/index.php?showtopic=32859 ) alc 882 için yeni driver var in-ex speaker mic ve spdif ok diyor. ben denedim hepsi ok :) ama ses yok ama asus kartlarda ve birçok desktopta oluyomuş benim notebook oldugu için olmamış olabilir kolay gelsin deniyen olursa gelişme yazarsa bilgilenmiş oluruz ..
    |
    |
    688 Mesaj
    peki dosyayi indirebilcegimiz baska bi yer varmidir acaba...uyelik istiyorda..
    rapi de falan koysak aceba...
    |
    |
    |
    |
    6 Mesaj
    |
    |

• Er
    6 Mesaj
    MAC kullanımı ile ilgili görsellerin bulunduğu faydalı bir site:

http://www.learntomac.com/
    |
    |
  • Binbaşı
    1797 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: bresson

@ erginbay alc 882 4_b BURDAN indirebilirsin .

bu installer dosyası sadece 10.4.8 ile (8.8.1 kernel) ile çalışabiliyor sisteminiz bu sürümün altındaysa kilitlenmeye ve açılmamaya neden olabilir
    |
    |

"Bizler bu Dünyaya Sahip olmak için değil Şahid olmak için geliyoruz."
    M.S.2009 SERIM
  • Yüzbaşı
    369 Mesaj
    quote:

slm arkadaşlar (http://forum.insanelymac.com/index.php?showtopic=32859 ) alc 882 için yeni driver var in-ex speaker mic ve spdif ok diyor. ben denedim hepsi ok :) ama ses yok ama asus kartlarda ve birçok desktopta oluyomuş benim notebook oldugu için olmamış olabilir kolay gelsin deniyen olursa gelişme yazarsa bilgilenmiş oluruz ..

Arkadaşlar ben denedim ses full oldu. Artık pc. dışından bir kaynaktan da ses kaydı yapabileceğim...Ama bu sürücü sanırım sadece kernel 8.8.1 kullananlar için miş...Dikkatli olun..
    |
    |

• Yüzbaşı
    454 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: polatyy

quote:

bu installer dosyası sadece 10.4.8 ile (8.8.1 kernel) ile çalışabiliyor sisteminiz bu sürümün altındaysa kilitlenmeye ve açılmamaya neden olabilir

@ polaty hocam bendekide 10.4.8 (8.8.1 kernel) ama bende sökmedi full gösteriyo ama ses yok ne harici ne external o yüzden eski sürücüme döndüm :(
    |
    |

• Çavuş
    56 Mesaj
    Bende İntel Q965 anakart (yeni aldım) P4 3.00 HT 630 1Gb Ram var Mac Os X86 Çalışır mı?
    Çalışırsa Son Mac Os DVD'sini Gönderebilecek Bir Arkadaş Var mı?
    Herkese Kolay gelsin.
    |
    |

bu arada benim DVD yazıcı servisten geldikten sonra 10.4.8 DVD sini isteyen arkadaşlara yazabilirim ama şu an için bende bekleme durumundayım.
    |
    |
    Arkadaşlar 10.4.8 Kernel 8.8.1 kullanıyorum. Sistem saati çok hızlı çalışıyor. Bu nedenle de pc.de DivX filmleri izleyemiyorum. Bu sorunu giderebilmem için yardımcı olabilecek bir program arıyorum. Bilenler bilmeyenlere öğretebilirse sevinirim. çok teşekkürler, herkese kolay gelsin...Saygılar...
    |
    |
    MAC programlarının bulunduğu faydalı bir site

http://www.macfile.org/
    |
    |
  • Yarbay
    3450 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: uphuck

quote:

uisik34

o paketin içindeki beta8, senin opteron için beta9 kernel'ini kullandın dimi?

hayır beta8 i kurdum üst postta atmış olduğun semthex olan.
    beta 9 u da rapide atabilir misin?
    bu hafta pek foruma takılamadım, mac os da çökmüş bi durumda beni bekler. bu durumda kurtarma şansı var mı yoksa hiç uğraşma yap bi temiz kurulum mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uisik34 -- 27 Aralık 2006; 15:43:44 >
    |
    |

quote:

Orjinalden alıntı: polatyy

quote:

@ polaty hocam bendekide 10.4.8 (8.8.1 kernel) ama bende sökmedi full gösteriyo ama ses yok ne harici ne external o yüzden eski sürücüme döndüm :(

Bu sürücüyü bende yükledim ama line-in'den ya da mic-in'den sisteme ses gönderemiyorum. Ama ses çıkışlarında bir problem yok.
    |
    |

• Er
    6 Mesaj
    MAC programlarının bulunduğu faydalı bir site daha

http://rapidmac.blogspot.com/
    |
    |
  • Yarbay
    11245 Mesaj
    arkadaşlar şu topicdeki script dosyasını indiririp çalıştırırsanız Semthex kerneli kendisi indirip yüklüyor siz sadece yes no diye iki tuşa basıyorsunuz...
    aklınızda bulunsun boş yere uğraşmayın kernel aramak için...

http://forum.insanelymac.com/index.php?showtopic=33039

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 28 Aralık 2006; 11:52:59 >
    |
    |

*metinalhan

*atalay®

Üyelerine jas 10.4.8 dvd'si göndermiş bulunmaktayım....
    |
    |
    |
    |
    Atalay isimli arkadaş benden de dvd istedi bende yolladım kolleksiyon yapıyor herhalde kendisi fakat kendisinin söz verdiği dvd henüz elime ulaşmadı kendisi bana ulaşırsa bir bilgimiz olsun göndermekten vazmı geçti dvd leri alınca ona göre başka çareler ararız bizde.
    |
    |
SEO
haberler
Masal
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,398
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.