Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (199. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.996
Cevap
3
Favori
425.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende toshiba m70-215 latop(http://www.notebookpazari.com/default.php?sayfa=detay&id=25) var ben il önce 10.4.8 i kurmayı denedim -v komutunu girip entere basınca işlemleri yapmaya başlıyo biraz zaman geçtikten sonra makina küt diye kapanıyo sonra 10.4.6 yı problemsiz kurdum çalıştı sonra kapattım açınca yine siyah ekranda işlemler yapıyo sonra tammasa üstüne geçince ekran masmavi olup kitleniyo sonra dedim heral yanlış kurdum makinayı formakladım tekrar kurdum bu sefer 10.4.6 da kurulumdaki -v komutunu girerek kurulumu başlattım ama kurulum siyah ekran bitip mawi görsel kuruluma geçerken kitleniyo 2-3 reset atıp baştan kurduktan sonra kurulum bitip retart atınca makina açılmıyo geçersiz bölüm diyo bu konfigürasyonları diski ikiye bölüp önce xp'yi c:ye sonra mac'i d:ye xp'yi d:ye sonra mac'i c:ye kurdum sonra direct mac'i kurdum tüm bu konfügürasyonlarda geçersiz bölüm dedi arkadaşlar üstadlar önerilerinizi bekliyorum...

• yok abi sendedinya volkandan al ondan aldımda onun için teşekür ettim yanlış anladın saol abi...
    Bende toshiba m70-215 latop(http://www.notebookpazari.com/default.php?sayfa=detay&id=25) var ben il önce 10.4.8 i kurmayı denedim -v komutunu girip entere basınca işlemleri yapmaya başlıyo biraz zaman geçtikten sonra makina küt diye kapanıyo sonra 10.4.6 yı problemsiz kurdum çalıştı sonra kapattım açınca yine siyah ekranda işlemler yapıyo sonra tammasa üstüne geçince ekran masmavi olup kitleniyo sonra dedim heral yanlış kurdum makinayı formakladım tekrar kurdum bu sefer 10.4.6 da kurulumdaki -v komutunu girerek kurulumu başlattım ama kurulum siyah ekran bitip mawi görsel kuruluma geçerken kitleniyo 2-3 reset atıp baştan kurduktan sonra kurulum bitip retart atınca makina açılmıyo geçersiz bölüm diyo bu konfigürasyonları diski ikiye bölüp önce xp'yi c:ye sonra mac'i d:ye xp'yi d:ye sonra mac'i c:ye kurdum sonra direct mac'i kurdum tüm bu konfügürasyonlarda geçersiz bölüm dedi arkadaşlar üstadlar önerilerinizi bekliyorum...

• quote:

Orjinalden alıntı: turanX

1- fx5200 sistemini 10.4.8 ve 8.8.1 kernel yapınca full çalışması lazım 10.4.7 kurduğunda çözünürlük değişmiycek ve QE-CI desteği olmuycak QE-CI ne diye sorarsan win karşıtı opengl...

2- Bi çok845 chipset çalışmış seninkide çalışır..

3- önce bi 10.4.7 kur sistemi gör sonra 10.4.8'e upgrade edrsin..

10.4.7 de çözünürlük kaça kaç olacakta değilmeyecek ki? ben 1024x768 kullanıyorum zaten.

vede 10.4.8 e upgrade için yapmam gereken nedir.Yine böyle bir sürü dosya mı indirecem yoksa daha mı basit açıklar mısınız?
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: palpatine

Arkadaşım sana dvd ben göndermedim ankaraya geçen hafta 2 dvd gönderdim ama aralarında sen yoktun yanlışın var, üstelik ben istanbuldayım ve senin nerede olduğunu bilmiyorum, pm'ne bak...

bana taskin cakir dan uzerinde "turanx" yazili bir dvd geldi. karisikligin sebebi budur.

bu arada hala '/com.apple.boot.plist hatasi devam ediyor. bunun nedenini bilen var mi acaba
  • quote:

Konu anlaşıldı dvd'yi taşkın57 kardeş göndermiş üstüne turanX yazmış...

1- Bunlar daha önce yazıldı ama tekrar edelim biosta maximum cpu value limit gibi bişey olmalı onu kapatarak veya kapalı ise açarak dene...

2- Biosta sesi usb ethernet ve benzeri cihazları kapatabilme imkanın varsa onları kapatarak dene...

dediklerini deniyorum ama ayni hata devam ediyor. max cpu value limit degeri benim biosta yok. varsa da oynanmaya izin vermiyor demek ki. usb ve etherneti iptal ettim ama sonuc alamadim. acaba sorun bundan kaynaklimidir, kesin eminmisin. eger oyleyse hic ugrasmayacagim cunku. ama sanki 10.4.6 versiyonundan sonraki surumler bu arizayi veriyor gibi dusunuyorum (amd islemci ile )
  • arkadaşlar Jas 10.4.7 kurulum dvd si elinde olan var mı bana kargolayabilir mi?(eskişehirdeyim) Torrent ile uğraşıyorum kaç gundur gıdım gıdım iniyor deli etti
  • arkadaşlar bende 10.4.6 nın dvd si var bunu 10.4.7 ye update edebilir miyim?Ayrıca Gereken dosya için link verebilir misiniz?
  • 10.4.7 yi indirdim 14 parça rar lı

açtım rarı bir tane dmg uzantılı dosya çıktı sonra ultraiso yu açtım iso ya çevirmek için ancak ultraiso yu açıp menüden girip aç diyim o rar dan çıkarttığım dmg formatlı dosyayı seçip aç diyince bilinmeyen format gibi bir hata verdi.Nasıl iso ya çevirecem?
  • istanbul kanyondaki apple mağazasını gezdim geçen gün, 24 inch imac koymuşlar teşhire.
    20 inchlik imac büyük gelioydu bunu görünce dumur oldum resmen, ekranı süper , çözünürlük mükemmel, çok parlak bir ekran ama rahatsız edici değil tersine güzel.
    o kadar büyükki ekran aynı anda bir çok uygulama ile çalışabilirsiniz,resmen alasım geldi çok beğendim.
    amerikadan getirtme şansım var alsam mı ne, 2000 dolara geliyor, türkiyede 24 inch ekran sadece 1000 dolardan fazladır.
  • asus p5ld2-vm se anakartta ses sorununu nasıl çözeriz?
  • arkadaslar bi yardim etsenizde bizde kursak sirf mac osx icin yeni adsl modem aldim IDE hadr diskim var 80 gb kurulumu yapamiyorum kurulumu gerceklestiriyorum ama sonra ignore cancel ibaresi cikiyor bende devam et diyorum olmuyor sorun ne
  • quote:

Orjinalden alıntı: babycut

asus p5ld2-vm se anakartta ses sorununu nasıl çözeriz?

ses kartı sorunu başlığa bakarak...
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: lzooml

10.4.7 yi indirdim 14 parça rar lı

açtım rarı bir tane dmg uzantılı dosya çıktı sonra ultraiso yu açtım iso ya çevirmek için ancak ultraiso yu açıp menüden girip aç diyim o rar dan çıkarttığım dmg formatlı dosyayı seçip aç diyince bilinmeyen format gibi bir hata verdi.Nasıl iso ya çevirecem?

önce tools sekmesinden convert e geliyosun..

Convert'e giriyosun üst tarafa .dmg imajını linkliyosun

standart iso yu işaretleyip convert ediyosun..

aynı hatayı yine verdi.

Tanımıyor formatı

boşuna mı indirdim okadar dosyayı ?

• arkadaslar bi yardim etsenizde bizde kursak sirf mac osx icin yeni adsl modem aldim IDE hadr diskim var 80 gb kurulumu yapamiyorum kurulumu gerceklestiriyorum ama sonra ignore cancel ibaresi cikiyor bende devam et diyorum olmuyor sorun ne

yardım edicek birisi yok mu ya
  • sistemim şu anda 10.4.7. jas 10.4.8 intel sse2 ile update edicem. sorun çıkar mı? çünkü bi çok dosya indirdim kaybetmek istemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinanski -- 29 Kasım 2006; 18:43:49 >
  • makinamda c de xp var e ye de mac os x jas 10.4.7 kurdum boot u ucurdu kurulum bittikten sonra fakat kendiside açılmadı.İşletim sistemi bulunamadı diyor makina.Kurulum başarı ile tamamlandı.Bunun için ne yapmam lazım.Nasıl boot edebilirim mac os x i? chain0 yöntemi ile olur mu?ayrıca bu chain dosyasını mac os x dvd si içinden alsam olur mu oradaki ile aynı mı bu dosya?yoksa internetten indirilen farklı bi surum mu oluyor?
  • quote:

Orjinalden alıntı: polatyy

quote:

Orjinalden alıntı: costek

arkadaşlar geçenlerde verdiğim bir link vardı
    http://www.youtube.com/watch?v=gE1XQyT_IbA
    bunu tekrar gündeme taşımak istiyorum
    bunun nasıl yapıldığını bilen varmı hangi program yapıyor bunu
    bilenler lütfen...

bu işini görürmü hocam ben yaptım paralles ve virtual desktop ile

http://www.youtube.com/watch?v=d5tcoYh9dWs

polatty hocam mümkünse izlediğiniz yolla ilgili biraz bilgi verebilir misiniz

• işletim sistemi seçim ekranından mac os x seçiyorum(c ye chain0 atıp gerekli parametreyi boot.ini ye ekleyerek yaptım)belli bir sure bekliyor ve chain booting error diyor bu neden olabilir arkadaşlar?mac os x i chain dışında nasıl boot edebilirim?

quote:

Orjinalden alıntı: oktaylust

makinamda c de xp var e ye de mac os x jas 10.4.7 kurdum boot u ucurdu kurulum bittikten sonra fakat kendiside açılmadı.İşletim sistemi bulunamadı diyor makina.Kurulum başarı ile tamamlandı.Bunun için ne yapmam lazım.Nasıl boot edebilirim mac os x i? chain0 yöntemi ile olur mu?ayrıca bu chain dosyasını mac os x dvd si içinden alsam olur mu oradaki ile aynı mı bu dosya?yoksa internetten indirilen farklı bi surum mu oluyor?
  • mac os x açılırken f8 e basacaksın karşına windowsun olduu seçenekler çıkacak ordan windowsun kurulu olduu bölümü seç ve windows açılsın ama pc yi açtığında mac os un ilk işletim sistemi olması lazım
  • Uzun süredir forumdan ve mac os dan uzak kalmıştım. Neler olmuş neler. Neyse takip etcez artık..
  • 
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.