Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (182. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.996
Cevap
3
Favori
425.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 180181182183184
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üstad ben bir dosya indirdim internetten adı "APPLE.MAC.OSX.LEOPARD.V10.5.WWDC.PREVIEW-OSX build 9A241.dmg" 4,5 GB içerigini ultra iso göstermiyor mac os da bakamadım bu versiyon intel tabanlılara kurulabilir mi ?

quote:

Orjinalden alıntı: costek

atalay® sanıyorum senin dvd yolda iletibox yazmıştı bendekide aynısı

sen benim Tiger PPC yi gönderirsen sevinirim ekler ve aplication dvd side varsa hepiciğini lütfen
    adres vermiştim tşk.

• ebay işi yatar zaten ya, ben taksitle arıyorum ebay taksit yapmıyormus. aşağıdaki cihaza 360degree dönüş yapıyorum :)

1.5 Solo/512MB/60GB/COMBO/AP
    1.5GHz Intel Core Solo işlemci
    2MB L2 Ön bellek
    667MHz veri yolu hızı
    512MB Bellek (667MHz DDR2 SDRAM)
    60GB Serial ATA sabit disk
    Combo sürücü (DVD-ROM/CD-RW)
    Dahili AirPort Extreme ve Bluetooth 2.0
    Apple Remote
    Boot Camp yazılımı ile hem Mac OS hem de Windows çalışabilir.
  • leopar sisteminde PCC ve İnter olarak ayrı ayrı kurulum var.... diye anlattılar.
  • Tamam kardeş... kusura bakma işten başımızı kaldıramadım. Yarın gönderiyorum. tiger'i
  • Arkadaşlar 10 güne kadar Mac Pro türkiyede satışa sunuluyor. Tavsiyem mac alacaklar, biraz beklesin fiyatı: şu an satılan G5 2.0 ile neredeyse aynı...

Ben bekliyorum. Mac Pro alacağım.... Diger G5 de fiyat olarak düşecek... her iki şekildede karlıyız. Beklersek tabi
  • quote:

Orjinalden alıntı: limpmust

ebay işi yatar zaten ya, ben taksitle arıyorum ebay taksit yapmıyormus. aşağıdaki cihaza 360degree dönüş yapıyorum :)

1.5 Solo/512MB/60GB/COMBO/AP
    1.5GHz Intel Core Solo işlemci
    2MB L2 Ön bellek
    667MHz veri yolu hızı
    512MB Bellek (667MHz DDR2 SDRAM)
    60GB Serial ATA sabit disk
    Combo sürücü (DVD-ROM/CD-RW)
    Dahili AirPort Extreme ve Bluetooth 2.0
    Apple Remote
    Boot Camp yazılımı ile hem Mac OS hem de Windows çalışabilir.

bu alet 1500 ytl mi? etmez o parayı bence
  • Orjinalden alıntı: iletibox

Üstad ben bir dosya indirdim internetten adı "APPLE.MAC.OSX.LEOPARD.V10.5.WWDC.PREVIEW-OSX build 9A241.dmg" 4,5 GB içerigini ultra iso göstermiyor mac os da bakamadım bu versiyon intel tabanlılara kurulabilir mi ?

hocam indirdiğin dosya "APPLE.MAC.OSX.LEOPARD.V10.5.WWDC.PREVIEW-OSX build 9A241.dmg" dmg uzantılı iso da görmemen normal bu dosya intel tabanlı mac ler için bizim normaz pc lere kuramayız kırılması lazım

bu doslayı mac os ta açtığında bir installer disk oluşturacak o disk içeriğini bir dvdye basarsan install dvd yaparsın

yani içini görmen için çalıştırıp install diskin içine bakman gerekiyor
    kolay gelsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: atalay®

Tamam kardeş... kusura bakma işten başımızı kaldıramadım. Yarın gönderiyorum. tiger'i

tamam hocam sıkıntıya girme müsait olduğunda
  • Arkadaşlar bu konuyu herkesin görmesini istedim, emac almaya karar vermiştim G4 işlemcili yada G5 işlemcili fakat, aldığım bazı duyumlara göre bunların artık tarih olduğunu söyleyenler var, yani ileriki zamanlarda macintoshun leopard gibi.vs. işletim sistemlerini, yeni programları falan çalıştırmayacağını söylüyorlar, yani bir g4 yada g5 işlemcinin pentium 3 gibi bir şey olduunu söylüyorlar artık günümüz için.. Core Duo işlemcili bir mac almamı söylüyorlar, ancak fiyatları oldukça yüksek.. Amacım macintoshun sistemini öğrenmek ve tasarımlarımı macintoshumda yapmak

Lütfen bana bir yol gösterin..
  • quote:

Amacım macintoshun sistemini öğrenmek ve tasarımlarımı macintoshumda yapmak

amacın buysa topla üçbeş yüz dolara bir pc kur mac os u kullan derim
  • quote:

Orjinalden alıntı: polatyy

quote:

Amacım macintoshun sistemini öğrenmek ve tasarımlarımı macintoshumda yapmak

amacın buysa topla üçbeş yüz dolara bir pc kur mac os u kullan derim

NORMAL PC'M ZATEN VAR, BUNU YAPMAYI BENDE BİLİYORUM, SIKINTILARIMI ANLATTIM ZATEN YUKARDA..

• Dostum ben Mac os u kurabilecegin uygun bir sistem kur anlamında söylemiştim(hazır mevcut pc ye kuramadığını varsayarak)
  • quote:

Dostum ben Mac os u kurabilecegin uygun bir sistem kur anlamında söylemiştim(hazır mevcut pc ye kuramadığını varsayarak)

ah stabil çalışacağını bilsem kullanmazmıyım baaa :( ama biri bana çıkıp şunu söylesin sabahtan beri dört elden forumlarda yazıyorum,yardım istiyorum, biri çıkıp kardeşim sen g4 yada g5 al gönülrahatığıyla kullan desin ya... çıldırıcam valla, apple'a dahi mail attım, kardeşim beni aydınlatın diye, kimseden ses yok...
  • Ama adamlar haklılar dostum,3.jenerasyon makinalar üretiyorlar senin bahsettklerinin üstüne...kullanmaya kullanırsın ama son sahibi olursun ve muhtemelen çokta memnun kalmazsın.G4 veya G5 olayını unut sen,bastan uygun bir sistem kurarsan gayette sorunsuz çalışıyor pc lerde mac os x,leopard kırılırmı bilemem ama tiger i kafana göre kullanacagın kesin
  • quote:

Ama adamlar haklılar dostum,3.jenerasyon makinalar üretiyorlar senin bahsettklerinin üstüne...kullanmaya kullanırsın ama son sahibi olursun ve muhtemelen çokta memnun kalmazsın.G4 veya G5 olayını unut sen,bastan uygun bir sistem kurarsan gayette sorunsuz çalışıyor pc lerde mac os x,leopard kırılırmı bilemem ama tiger i kafana göre kullanacagın kesin

Eyvallah dostum, vazgeçirdiler Grafiker bi hocamı arayıp sordum aynen yazılanları söyledi bana, yeni jenerasyon al sen dedi, o yüzden ya mac miniye bakacağım, yada senin dediğin gibi iyi bir araştırma yapıp, olan donanımımı yükselteceğim..
  • quote:

quote:

Ama adamlar haklılar dostum,3.jenerasyon makinalar üretiyorlar senin bahsettklerinin üstüne...kullanmaya kullanırsın ama son sahibi olursun ve muhtemelen çokta memnun kalmazsın.G4 veya G5 olayını unut sen,bastan uygun bir sistem kurarsan gayette sorunsuz çalışıyor pc lerde mac os x,leopard kırılırmı bilemem ama tiger i kafana göre kullanacagın kesin

Eyvallah dostum, vazgeçirdiler Grafiker bi hocamı arayıp sordum aynen yazılanları söyledi bana, yeni jenerasyon al sen dedi, o yüzden ya mac miniye bakacağım, yada senin dediğin gibi iyi bir araştırma yapıp, olan donanımımı yükselteceğim..

Dostum,

İstersen macosx kuracağın sistem için yardım edebilirim sana, Polat Hocanın anakartından aldık(asus p5ld2-vm se) core 2 duo sistem kurduk arkadaşa müthiş performanslı tüm donanımı da tanıyor, eh meraklıysan benq ve samsung apple style monitörler çıkardı onlardan alırsın bide orjinal mac klavye mouse al sana en baba mac makina. Bende bile uyumsuz denmesine rağmen amd sisteme kurulu mac var ve ide hd de xpden (sataya kurulu) daha hızlı çalışıyor.

Fiyat olayına gelirse daha önceki sayfalarda yazmıştım on küsür sene önce duymuştum apple şirket kararı bu abd dışında sistem bilinçli olarak pahalı satılıyor, ipod yüzünden 2-3 senedir sistemler biraz ucuzladı avrupada ama yine de gidip te bilkomdan 4 milyara 20 ınch imac almam (17 inch hiş düşünmeyin kaç kere kullandım sıkıntı veriyo insana)

• bilkom yiyorsa 20 inch imac core 2 duo makinayı satsın 1499 dolara alalım nerde.....
    Kur bootcamp iki sistemi birden kullan, eminim şu forumdan en az 50 kişi hiç düşünmeden yarın gider alır (ben dahil)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shaq t -- 20 Eylül 2006; 19:21:49 >
  • Dostum,

İstersen macosx kuracağın sistem için yardım edebilirim sana, Polat Hocanın anakartından aldık(asus p5ld2-vm se) core 2 duo sistem kurduk arkadaşa müthiş performanslı tüm donanımı da tanıyor, eh meraklıysan benq ve samsung apple style monitörler çıkardı onlardan alırsın bide orjinal mac klavye mouse al sana en baba mac makina. Bende bile uyumsuz denmesine rağmen amd sisteme kurulu mac var ve ide hd de xpden (sataya kurulu) daha hızlı çalışıyor.

Fiyat olayına gelirse daha önceki sayfalarda yazmıştım on küsür sene önce duymuştum apple şirket kararı bu abd dışında sistem bilinçli olarak pahalı satılıyor, ipod yüzünden 2-3 senedir sistemler biraz ucuzladı avrupada ama yine de gidip te bilkomdan 4 milyara 20 ınch imac almam (17 inch hiş düşünmeyin kaç kere kullandım sıkıntı veriyo insana)

Dostum peki anakart + cpu nekadar tutar? 160 gb ide diskim var diske gerek yok..

• Arkadaşım anakart ve cpu takviyelerine baktım, taş çatlasın 800 ytl maliyetle kurabiliyorum sistemi
  • anakart 86$+kdv işlemci 203 $+kdv
  • 
Sayfa: önceki 180181182183184
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.