Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (157. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.996
Cevap
3
Favori
425.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çok uzun zamandan beri mac'leri hayranlıkla takip eden ancak imkansızlıklardan dolayı
    alamamış birisi olarak şunları söylemek istiyorum. ancak söyleyeceklerim mutlaka pc fanatiklerini
    rahatsız edecektir : ))

benim kanaatime göre windowsun daha mac'ten öğreneceği çok şey var. herşeyi desteklemek
    her ürünün yazılımının olması veya binlerece yazılım olması demek o işletim sisteminin çok iyi
    olduğu anlamına gelmiyor. zira insan görsel zekası araştırmalar da göstermiştirki sadelikten yanadır.
    mac'te windows'taki kullanışsızlığın tam aksine sadelik ve kolay ulaşım olduğunu gözlemledim.
    geçen aylarda xp ve macosx arasında kullanılabilirlik açısından bir test yapılmıştı chip dergisinde
    hatırlayanınız varsa. orada macosx toplamda 512 puan alırken xp 490 puanlarda filan kalmıştı. ancak
    bu testi yapanların bazı konulardaki mac'lere karşı acemilikleri dikkatten kaçmıyordu:) yaklaşık olarak 2 aydan beri osx86 mimarisi üzerinde 10.4.6 kullanıyorum ve izlenimlerimden bazıları şu şekilde; windows'un yayılımcı ve tekelci politikasının olması, windows'ta her an bir kitlenme ile veya benzer bir hata ile karşılaşacağınız hissine kapılmanız, menülerin çok karışık olması vs. gibi daha uzatılabilecek olumsuzlukların olduğunu farkettim. tabiki mac'ler hatasız değil, ancak o renklerdeki canlılığı ve farklılğın menülerdeki kullanışlılık ve modernlikle karşımından çıkan estetiği görünce benim için artık vazgeçilmez oluyor ve olacakta... mac ve pc ler arasıdaki donanımsal dış görünüm farklarına ise hiç girmiyorum. pc'ler çok kaba ve estetikten nasibini alamamış sistemler : )

sonuçta yine diyorumki zevkler ve renkler tartışılmaz!...

• haklısın bende mac alıcam ama bilkomdaki fiyatları görünce
    diyorum

amerikadaki 1000 dolarlık mac türkiyede 1500 dolar artı kdv
    gelde alabilirsen
    macler sağlıklı bilgisayarlar bence ama fiyatlar çok kabarık hatta geçenlerde 3 milyara mac gördüm evet belki bu fiyatın yarısına bundan 2 kat daha iyi sistem alırsın hemde yarı fiyatına ama
    macler düzgün çalışan bilgisayarlar hatta onlarda birer pc x86 family
    bunu ben söylemiyorum mac hocamız diyor

ama alıcam artık babamdan kırsam parayı kesin alıcam ama seneye alırım ocakta filan

boot camp yapar iki sistemi bir arada kullanırım
    yeni leopard ve vista mükemmel olur
    windowsdan vazgeçemem tabii ki zevkler ve renkler tartışılmaz.
    unutmayalım ki bilgisayar dünyasını pcler yönetiyor bilmem katılır mısınız ?

AYRICA CHİP DERGİSİNİDE OKUDUM EVET OSX ÖNDE AMA ORDA KÜÇÜK BİR DETAY VAR OSXİN GERİYE DÖNÜK YAZILIM DESTEĞİ SIFIR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sufferingx -- 13 Temmuz 2006; 13:01:10 >

• şimdi emulede mac osx tiger buldum 780 mb indirsem mi acaba
  • quote:

Orjinalden alıntı: henryosx

şimdi emulede mac osx tiger buldum 780 mb indirsem mi acaba

indirme,kullandığımız sürümle ortalama 4.3 gb o bulduğun fake tir yada başka bişey.

Not; Dvd paylaşma işi aksamış görünüyor bir kaç keredir dvd isteyen arkadş oldu forumda ama pek umursayan yok gibi,çoğalarak devam etmesi gereken bu sistem niye duraksadı,son alanlar nerde?
  • 2.44 gb da var onun üzeri mavi ışıklı ya ni heralde çalışan olduğu için
    os.x86 10.4 tiger bunumu indirsem acep

osx e ilginin azalması ba zı arkadaşlar olabilir mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi henryosx -- 13 Temmuz 2006; 13:51:24 >
  • bence forumdaki arkadaşlara rica et paylaşım kapsamında bir dvd yollasınlar derim,sende başkalarına yollarsın ,sistem bu sekilde çalışıyordu...
  • acaba rica etsem bana dvd yollasanız
  • adresini ver yollayım tabii vistayı

herkes oxden kaçıyor mu ne

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sufferingx -- 13 Temmuz 2006; 13:57:41 >
  • Pm at ,adres telefon isim bilgilerini ben bir 10.4.6 yolliyayim ,sende isteyen baska insanlara yollarsın.
  • çok sağol kardeş adresi hemen verim sana

ataköy 9.kısım a13b kat:8 daire:118

bende sınıftaki herkese veririm böylece çoğalmış olur
    s

msnim açık: designerosx@hotmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi henryosx -- 13 Temmuz 2006; 14:01:42 >
  • ben hemen yollarim ama telefonunuda verseydin iyi olurdu hatta kendimde kurabilirm nasıl olsa bende bakırköyde oturuyorum ya da town centerin önüne gelsen verirdim
    atla dolmuşa gel telefonu ver tabii
    vistayı kuralım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sufferingx -- 13 Temmuz 2006; 14:12:37 >
  • kardeş sende sağol ama ben vista istemiyorum osx denemek istiyorum arkadaşdan haber bekliyorum
  • turanx hocam helal valla, sendende hiç bir şey kurtulmuyor

bende kara kara düşünüyorum, abimin amerikaya gitme gibi bir durumu var, bi tane macbook(yada imac) çeksemmi diyorum, tax free de alırsa baya ucuza gelir bana. bootcample windowsda yuklerim,oyunda oynarım.
    ama maddi olarak sıkıntıdayım şu sıralar(kim değilki )
  • dur petrol hattı açıldı paralar cebe
  • quote:

Orjinalden alıntı: Magnat_HiFi

vista mac osx in kopyası değilmi zaten.
    vidgetları kopyalamışlar,internet explorer'a tab eklemişler.windows+tab tusu ile programlar arasında geziyorsun bu da mac osx den kopya.

birde üstüne üstlük vista tüm görselliği açılınca 1 gb ram kaplıyormuş, microsoft donanım üreticileri ile el ele vermiş bizi düdüklüyor.

Macos kimden kopya (XEROX) ,ama bill amcanın hayat felsefesi hep kopya hep kopya.

Ayrıca shader destekli kart dual core takviyeli sistem kurulduğunda vista'da görsel şölen çıkmayacak sadece alt+tab ile kalıp firmaların yaptıkları programlarla süslenecek.

Kısacası LUNA'daki 3 renk tema ile sınırlandı vista'da şahsen öyle olacağını düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khn -- 13 Temmuz 2006; 17:02:01 >

• ewet macpbook da ba zı sorunlar olduğu doğru hatta ba zı macbookarı geri çağırmış apple
    ama stabil ve kalite diyorsan mac iyi seçimdir tabii pahalıdır

alternatif: SONY VAIO tabii buda pahalı 2 milyar geçenlerde gördüm ama macprodan daha şık

[simage][/simage] mac

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi henryosx -- 13 Temmuz 2006; 18:58:31 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: sufferingx

BEN vista konusuna katılmıyorum. bence vista mı çalıntımıdır yoksa tam tersi osx mi çalıntıdır
    mesela windowsdaki hızlı başlat menüsünü osxde daha büyüterek sunmuşlar bunada çalma diyebiliriz

buna hic katilmam ben 1980 den beri mac kullaniyorum sistem 6.07 eline gecerse bi bak sonrada yillar sonra cikan windows 3.1 e bi bak bakalim kim kimden esinlenmis windowww ciktigindan beri taklit dos uzerinde calisan bir arayuzdu microsoft bile bu esinlenme olayini inkar edemedi ve apple destek karari aldi apple ile arasi bozulmasin diye offis 98 ilk mac surumu var pc den once sene bilmem kac bilmem kac senesinde mucrosoft apple %5 lik hisselerine ortak oldu ama yetki yok bunlar danisikli dowslu olaylar microsoft da apple in guclu yazilimlarinin farkinda vista nin cikisi bi erteleniyor neden cunki tatmin edicibir sistem olmadi ben 2008 den once beklemiyorum vistayi kaldiki apple bootcamp yazilimini vista ile duyuracakken vistanin gecikmesinin ilk isareti olarak apple bu yazilimi duyurdu piyasaya

7 agustosta leopar duyurulacak apple sitelerini takip edin apple artik guclu oldugu yerde sistemde adini duyurmaya basliyor artik vistacilar microsoft cular dusunsun

apple in kati politikasi olmasa windows coktan programcilari isten cikarimaya baslar mac konusunda biraz arastirin arkadaslar bazi seyler kulaktan dolma olmaz

Sevgiyle kalin

• sen mac kullanıyorsun seviyorssun ben kullanıyorum sevmiyorum söyle bakalım
    microsftun rakibi apple olabilir mi tabii ki HAYIR olamz çünkü Microsoftun rakibi ne google ne de apple
    kendisidir geçikme tabiiki olabilir amaç ortaya iyi bir şey çıkması
    xbox çıkdığı zamanları hatırlıyorum eleştirden gına gelmişti
    ama bugünlerde xbox360 mı ps3 mü diye tartışıyorlar

sonuç: microsoft başarılıdır herkes haddini bilsin özellikle çürük elmalar

kendi başarısızlıkların microsofta yüklemesinler kendileri ortaya bir şey koyamadı tabii microsoft kaptı olayı

şunu şöyle açıklayabilirim ama appleciler asla açıklayamaz

1) işletim sistemi %95
    2)IE en çok kullanılan web tarayıcı
    3) msn en çok kullanılan chat programı türkiyede 13 milyon kullanıcı
    4) playstation 3 de çok gecikti dikkatinizi çekerim ama xboxdan daha iyi olacağını söylebilirim
    ewet ps3 de eksikler var işlemci sorunu ama çözülür

lütfen bir appleci açıklasın hangi olayda 1 sıradalar ipodlar mı ewet
    siz ipod yapın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sufferingx -- 13 Temmuz 2006; 19:08:42 >

• quote:

Orjinalden alıntı: sufferingx

sen mac kullanıyorsun seviyorssun ben kullanıyorum sevmiyorum söyle bakalım
    microsftun rakibi apple olabilir mi tabii ki HAYIR olamz çünkü Microsoftun rakibi ne google ne de apple
    kendisidir geçikme tabiiki olabilir amaç ortaya iyi bir şey çıkması
    xbox çıkdığı zamanları hatırlıyorum eleştirden gına gelmişti
    ama bugünlerde xbox360 mı ps3 mü diye tartışıyorlar

sonuç: microsoft başarılıdır herkes haddini bilsin özellikle çürük elmalar

kendi başarısızlıkların microsofta yüklemesinler kendileri ortaya bir şey koyamadı tabii microsoft kaptı olayı

şunu şöyle açıklayabilirim ama appleciler asla açıklayamaz

1) işletim sistemi %95
    2)IE en çok kullanılan web tarayıcı
    3) msn en çok kullanılan chat programı türkiyede 13 milyon kullanıcı
    4) playstation 3 de çok gecikti dikkatinizi çekerim ama xboxdan daha iyi olacağını söylebilirim
    ewet ps3 de eksikler var işlemci sorunu ama çözülür

lütfen bir appleci açıklasın hangi olayda 1 sıradalar ipodlar mı ewet
    siz ipod yapın

"Bu verileri hangi kaynaktan aldınız sufferingx, sorabilirmiyim? bana çok eksik verilermiş gibi geldiler"...
    Bir açıklama getirebilirmisiniz biz de aydınlanmış oluruz.

• 
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.