Şimdi Ara

Kurulabilen Mac os x for x86 internette doloşmaya başlamış (156. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.996
Cevap
3
Favori
425.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evt arkadaslar P5S800 VM (sis) olan anakartımı P5P800 VM ile değiştirdim aslında herşey osx in kurulması için ideal gibi gözüküyor çünki gma 950 onboard ekran kartı RTL8139 onboard ethernet , celeron d 3.2 işlemci flan flan ama ben 10.4.4 kurabildiğim halde 10.4.5 kuramıyorum 10.4.6 yı zaten 10.4.5 üzerine update edilebilen sürümü olduğu için elimde deneyemedim 10.4.5 yüklemeye çalıştığımda ise hata veriyor böyle bi sorunla karşılaşan oldumu?
  • benim modemi Linksys WAG354G ile değiştirdim artık netede girebiliyorum ve canavar gibi bir network üm oldu, ağdaki pcler beni ben pcleri görüyorum
  • 10.4.7 ne zaman çıktı?
  • arkadaşlar maalesef usb adsl olmuyo bende vistayı kurdum sinirlendim osx güzel ama vista daha güzel
  • osx in üstüne sistem ne gördüm ne duydum nede biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinolampx -- 12 Temmuz 2006; 13:44:34 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: DaVinci

benim modemi Linksys WAG354G ile değiştirdim artık netede girebiliyorum ve canavar gibi bir network üm oldu, ağdaki pcler beni ben pcleri görüyorum

bende kardeşimden zoom x4 modemi arakladım benim usb speedtouch u ona kakalayarak ,gayet güzel calisio ,muhahahaaaa
  • valla biz emaclerde osx kullanıyoruz kusasım geliyor ama pcde daha kullanışlı olacağını düşündüğümden osx kurmak istedim ama olmadı nesye ki vistayı kurdum çok mutluyum valla görüntü desen var 3boyut desen var hızlı tarama desen var e daha ne istersin osx olsada kurmayı düşünmem artık VİSTA varken.
  • kurma o zaman
  • vista mac osx in kopyası değilmi zaten.
    vidgetları kopyalamışlar,internet explorer'a tab eklemişler.windows+tab tusu ile programlar arasında geziyorsun bu da mac osx den kopya.

birde üstüne üstlük vista tüm görselliği açılınca 1 gb ram kaplıyormuş, microsoft donanım üreticileri ile el ele vermiş bizi düdüklüyor.
  • Ya arkadaşlar konuyu saptırmayalım lütfen olay vista osx kavgası değil sadece seçim
    kopyasımıdır değil midir bunu siz yargılıyamassınız.
    ayrıca osx de az yer kaplamıyor yüklenmiş hali 6 gb oluyor
    ben ne microsoftu severim ne de apple bende emac kullanıyorum kursta dolayısıyla böyle aşırıya kaçmayın
    bana sorarsanız vista derim program desteği filan vistadır
    ama sizinde fikirlerinize saygım var
    lütfen herşey saygı çerçivesinde olsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sufferingx

Ya arkadaşlar konuyu saptırmayalım lütfen olay vista osx kavgası değil sadece seçim

bu cümleye ok,elbette herkesin seçimi kendine kimse buna ne itiraz eder nede yargılar.
    quote:

kopyasımıdır değil midir bunu siz yargılıyamassınız.

Bu cümleye karşıyım,kopyasımıdır taklidimidr mevzusunu kullanan herkes yargılayabilirde söyleyebilrde,ben Vistanın ilk çıkan beta sürümünden itibaren onlarca sürümünü denedim ve kuşkusuz bir çok alıntı var Mac Os X ten,buna microsoft çalışanları bile itiraz etmiyorken ....?
    Objektif olacaksak olalım ,ne dersiniz?(bilgimiz ve tecrübelerimiz doğrultusunda lütfen)

• BEN vista konusuna katılmıyorum. bence vista mı çalıntımıdır yoksa tam tersi osx mi çalıntıdır
    mesela windowsdaki hızlı başlat menüsünü osxde daha büyüterek sunmuşlar bunada çalma diyebiliriz
    aslında çalma değil esinlenmektir
    şimdi siz bir cep telefonu aldıkta aaa bak bu telefon ne kadar benziyor demiyor musunuz ya ni o da öyle işte çalmak değil esinlenmektir.
    osxde vistadan esinlenebilir
    ona bakılırsa internet explorerden firefoxda çalmışdır operada çalmışdır hayır tabiiki esinlenmiştir
    arabalarda bir birlerine çok benzerler buna bakılırsa
    Kontör aldıkta bir telsim turkcell ve ya avea kartlar bir birlerinin aynısı değil midir ?
    ya ni olay şu aslında vista çok başarılı olacak ha diyeceksiniz ki be kardeşim bu görüntüler ne böyle abartılımış hayır ben grafikle uğraşıyorum ve vista çok hoşumada gitti ayrıca aerosu
    Vista çok yer kaplıyor buna kocaman HAYIR derim çünkü günümüz oyunları bile yükldeikte 8 gb daha fazlasını kaplıyor Vistanın 15 gb kaplaması çok değil artı 6 ay sonra çıkacağını düşünürsek artık terabyte geçiyoruz farkındaysanız 750 gb hard diskler çıktı . 2 sene sonra herkeste olabilecek ve ucuzlayacaktır.
    ben pcmi 2 sene önce aldım bakıyorum fiyat listesine 200 gb harddsikler 89 dolara kadar inmiş
    bence bu sorun olmamalı.

• Bende tam olarak bunu kastetmiştim, Tıpkı senin şu yukardaki mesaj da yaptığın gibi bildiğini düşünen herkes fikrini söyleme özgürlüğüne sahiptir,nasılki sen bu hakkı kullanıyorsan tersini düsünenlerde aynı söz hakkına sahipler
    Tüm windows ürünleri Microsoftun ÇAKAL tekelci yayılmacı zihniyeti nedeniyle ben dahil büyük bir kitle tarafından kullanılmak zorunda olacak ve...
    Mac os x Apple in Dötü kalkık ,yayılmacı olmamaya yönelik tavrı yüzündende tıkanıp kalacaktır(iyi kötü bir yana)

Edit; Arkadasımız Vistanın sistem kaynaklarını çok kötü kullanıyor olmasından bahsediyordu,ram işlemci sanal bellek vs. .hardiskte kapladığı alandan bahsetmiyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SERIM -- 12 Temmuz 2006; 21:26:59 >

• Galiba bir konuda birleştik arkadaşım herşey tartışarak olur
    MİCROSOFTUN tekelci şirifsiz tavrı Applenin Poposu kalkık hali bizi bu durumlara sürüklüyor
    hangisini seçelim acaba bu 2 kötü işletim sisteminden seçim yapıyoruz linux desen ne bilim ben sevmedim pardus desen ayyy allah korusun

şöyle bir seçim olabilitr

WİNDOWS: DESTEKLEMEDİĞİ PROGRAM YOK DONANIM YOK DESTEKLEMEDİĞİ VİRÜS TROJAN YOK
    MAC OSX: DESTEKLEDİĞİ PROGRAM SAYIS BİR ELİN 5 PARMAĞINI GEÇEMEYEK TİPİNDEN İYİ YANI VİRÜS TANIMAZ ÇÖKMEZ
    LİNUX: ÖZGÜR YAZILIM GÜZEL AMA SIKICI ARTI YÖNÜ GÜVENLİK GAYET İYİ

SONUÇ: HEPSİNİN EKSİĞİ VAR
    BİR GÜN BAKALIM BİZİ BUNLARDAN KİM KURTARACAK
    KİM DERSEN PARAYLA ŞİRKETTE TUVALET KAĞIDI OLARAK KULLANAN MİCROSOFT OLABİLİR
    ADAMLARDA ÖYLE İMKANLAR VAR İSTESELER VİRÜSSÜZ SİSTEMDE YAPARLAR DÜNYANIN EN İYİ YAZILIMCILARI ONLARDA AMA YAPMAZLAR PARA KAZANIYORLAR ÇÜNKÜ
    PİS TEKELCİ TAVRI TABİİ Kİ AMA ADAMLARADA HAK VERİYORUM DOĞPRU DÜRÜST RAKİPLERİ YOK
    MAC OSX DERSEN PCYE İŞLETİM SİSTEMİ YAPSALAAR EVET AMA KÜSTAHCA YALNIZ MACLERE YAPIYORLAR

• Her ne kadar microsoft düşmanı olsam da şu noktada objektif yaklaşmak istiyorum konuya...
    Windows Vista nın hanüz beta versiyonlarını deneyebiliyoruz ve benim gördüğüm tam bir fiyasko...
    MacOS X 2001 de(2000 de olabilir) piyasaya sürüldü ve bir çok özelliğiyle XP ye fark atıyordu zaten..
    Önümüzdeki yıl 10.5 ve vista yakın zamanda çıkacak olmasına, yani asıl rakipler onlar olmasına rağmen, gördüğüm şu ki; Windows Vista 10.4 ile bile yarışamazken, kazananı belirlemek için vista nın asıl rakibi olan 10.5 in gelişini beklemek çok da gerekli olmayacak gibi...
    Yılan hikayesine dönüşen bir başarısızlık hikayesi daha izliyoruz microsoft tan hepsi bu...
  • Düşüncelere saygım sonsuz
    Ama Microsoft yine kazanan olucak bunu ben demiyorum araştırma yapan dergiler bunu diyor
    5 milyon 10 milyon kişi osx kullansa ne olur herkesde nasıl google arama motoru olmuşsa windwosda aynen
    size kısa bir şey söyleyim windwos 95 bile kopyala yapıştır yapmak çocuk oyuncağı ama ben emac kullanıyorum ve işkence çekiyorum copy pastede
    neyse bu tartışma bitmez herkes kendine uygun olan sistemi seçsin herkes özgürdür
  • arkadaşlar şu linkteki videoları bir izleyin baya iyi, macbook test görüntüleri:
    http://www.mobilewhack.com/reviews/macbook_review.html

adam 3 tane işletim sistemi kurmus mac booka, ve 1 sn hızla aralarında geçiş yapabiliyor.3 işletim sistemide aynı anda açık

arkadaşada daha fazla cevap vermeyelim, kimin fanatik olduğu anlaşılıyor zaten.
  • yaw nerden indirebilirim osxi
    benim pc uyar mı

p4 3.0ghz 1gb ram 256 ati 9800

bu konulardan anlamam ama kurabilirim adres verin emule var aratırım hangi osx en son çıkan sürümü olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi henryosx -- 12 Temmuz 2006; 22:47:49 >
  • Autocad ve 3dmax in Mac os x surumleri olsa 1 dk bile windows kullanmıyacam ama maalesef ne var nede cıkacagı var
  • ben 386 zamanlarından beri pc kullanıyorum, şu an 25 yaşındayım, 11 yaşımdan beri evde laptop vardı. objektif olarak konuşursam, tmm windowsda inanılmaz çok program ve oyun var , ayrıca driver ve hardware desteği de cabası.Ama kullanım açısından,basitlik olsun,görsellik olsun mac osx windowsdan kat be kat üstün.
    vista güzel olabilir ama o güzelliklerin çoğuda apple'dan alınma.ilk fikirler hep appledan çıkıyor sonra windows kullanıyor, bu eskidende böyleymiş, sırf bugünün işi değil.

apple tiger işletim sistemini ilk çıkardığında ,bilgilsayar fuarında bir broşür dağıtmış,üstünde şöyle yazıyormuş-fotokopiye hazırlan redmond-

önemli olan dün değil bugündür dünler sadece birer hayaldir

• 
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.