Şimdi Ara

Kurt Evcilleştirilebilirmi ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
2
Favori
63.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: os_lnx

quote:

Orijinalden alıntı: elbiskuha

aklıma bu video geldi

[=http://www.youtube.com/watch?v=A5rN1m2nJzk]

Konu iki kez hortlamış. Ancak bu video bazı şeyleri anlatıyor bence. Yani evcilleştirmekten kasıt ne onada bakmak lazım. Bence zaten onlara davrandığınız ölçüde evcil hayvanlar. Ama evcilleştirmekten kastımız illa tasma takmaksa ben karşıyım. Mümkün olacağını sanmam. Bi ihtimal oda yapılabilir. Ancak bir kurdun sadık olabileceğine inanıyorum. Hemde bazı cins köpeklerden daha sadık. Yani sadık olması onun özgürlüğünü elden bıraktığı anlamına gelmez size olan bağlılğını gösterir. Bunun olabiliceğine hemen her hayvanla bağ kurulabileceğine inanıyorum. Çünkü her canlının yapısında sevgi bağlılık dostluk kavramı var.

Ayınında, Kurdunda, Aslanında.

Dediklerinizi destekler nitelikte bir video ;http://www.youtube.com/watch?v=l-sBQ0QLisI

Benim en sevdiğim video ise bu çünkü kedilerin sudan ne kadar nefret ettiğini herkes bilir ama... ;http://www.youtube.com/watch?v=nNdi9n_U37Y

• Çok güzel videolar. Hayran kalmamak elde değil.
  • şu andan itibaren ocak dışısın.
  • bi video izlemiştim bi ara adam 4-5 kurtla güreşiyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: os_lnx

quote:

Orijinalden alıntı: elbiskuha

aklıma bu video geldi

Konu iki kez hortlamış. Ancak bu video bazı şeyleri anlatıyor bence. Yani evcilleştirmekten kasıt ne onada bakmak lazım. Bence zaten onlara davrandığınız ölçüde evcil hayvanlar. Ama evcilleştirmekten kastımız illa tasma takmaksa ben karşıyım. Mümkün olacağını sanmam. Bi ihtimal oda yapılabilir. Ancak bir kurdun sadık olabileceğine inanıyorum. Hemde bazı cins köpeklerden daha sadık. Yani sadık olması onun özgürlüğünü elden bıraktığı anlamına gelmez size olan bağlılğını gösterir. Bunun olabiliceğine hemen her hayvanla bağ kurulabileceğine inanıyorum. Çünkü her canlının yapısında sevgi bağlılık dostluk kavramı var.

Ayınında, Kurdunda, Aslanında.

güzel açıklamışsın kardeşim bende düşüncemi paylaşmak isterim çok fazla köpek ve kedi besledim bu yaşıma kadar benim hayvanlarda genel olarak gözlemlediğim bir davranış var aslında kedilerde de köpeklerde de annesi olmayan köpeklerde özellikle huy ve davranış biçiminin sahibinin ona nasıl davrandığıyla çok ilgili olduğunu düşünüyorum siz ipi biraz kaçırıp sert davrandığınızda bir dahaki sefere o size o sertlikle karşılık veriyor siz farkında olmadan dozu arttırıyorsunuz ve sizin üst limitiniz artık o hayvanın alt limiti oluyor kedi de ve köpek de özellikle böyle hissediyorum ama hayvanın örnek aldığı kendi türünde bir yetişkin varsa ve uysal yetişmiş bir köpekse atıyorum annesi uysal olan bir köpeğin yavrusuda çok extrem bir durum yoksa çok uysal oluyor yani benim düşünceme göre doğumdan hemen sonra alınan bir kurt yavrusu çok uysal hiç şiddet görmeden ve hiç çiğ et yemeden yetiştirilir ise yetişkinliğinde uysal bir hayvan olması bir şekilde sağlanırsa yavruları daha kolay evcilleştirilebilir.

• izlediğim bir belgesele göre rusyada avlanan kurtların yavruları evcil hayvan olarak satılıyormuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Karadeniz Otoyolu

Kesinlikle evcilleşmez.

Orada yukarda birkaç kişi atıp tutmuş mümkündür diye, birşey bilmeden yazmayın!

Türkiye Dağcılık Federasyonu eski başkanı rahmetli Prof.Dr.Abdül Mecit DOĞRU yaban hayatı aşığı bir ihtiyardı. Evinde ayı dahi besleyen bu insan kurt da getirdi. Yavru kurdu ehlileştirmek için her şeyi yaptı. Elbetteki sakin zamanlarıda vardı ama aylar aylar sonraki sonuçta, bu hayvanların genlerindeki vahşiliklerinden dolayı asla evcilleştirilemeyeceğini kitabına bile yazdı.

Zaten bilimsel bir gerçektir bu. DNA ve genleriyle alakalı olarak hayvanın doğasında ürkeklik ve yabanlık vardır. Köpekbalıkları gibi evcilleşmezler!!!

adam haklı kurtlar asla evcilleştirilemez
  • yavru kurt buldum evcilleştirdim. büyüdüğünde ise onu ben yedim. bana doğaya aitsin dedi. beni saldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: irfanitolito

quote:

Orijinalden alıntı: Karadeniz Otoyolu

Kesinlikle evcilleşmez.

Orada yukarda birkaç kişi atıp tutmuş mümkündür diye, birşey bilmeden yazmayın!

Türkiye Dağcılık Federasyonu eski başkanı rahmetli Prof.Dr.Abdül Mecit DOĞRU yaban hayatı aşığı bir ihtiyardı. Evinde ayı dahi besleyen bu insan kurt da getirdi. Yavru kurdu ehlileştirmek için her şeyi yaptı. Elbetteki sakin zamanlarıda vardı ama aylar aylar sonraki sonuçta, bu hayvanların genlerindeki vahşiliklerinden dolayı asla evcilleştirilemeyeceğini kitabına bile yazdı.

Zaten bilimsel bir gerçektir bu. DNA ve genleriyle alakalı olarak hayvanın doğasında ürkeklik ve yabanlık vardır. Köpekbalıkları gibi evcilleşmezler!!!

adam haklı kurtlar asla evcilleştirilemez

Diyorum ki : Rusyada avlanılan kurtların yavruları evcil hayvan olarak satılıyormuş.

• Ooo Ülküdaşım nasılsın bizim ocakta 2 tane var gel
  • quote:

Orijinalden alıntı: Buğra26

Yemin ediyom (sözün gelişi) her birisi bizim kediden daha evcil. Hala elimizi ısırıyo hemde yaralamadan bırakmıyo ?

• Her kurt evcilleşemez.
  • Evcilleşmeden ne anladığınıza bağlı. Tasma takıp gezdiremezsiniz ama belli şartlar dahilinde size uyumlu yaşamasını sağlayabilirsiniz. Bu da evcilleşebilirler demek oluyor.
  • Beyler konu 2007"nin konusu :)
  • Ne zamanın konusu olursa olsun. Zaten konunun hort olması olayı daha önce konuşulmuştu. Artık konu güncel.

Devam edelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sistemin Kurbanlarıyız

Hakkaten Game of Thrones'takiler ne kurduydu alaska malamutu, sibirya gibi mi? Değilse türü neydi merak ettim? Alman Kurdu diye birşey yoktur arkadaşlar onun adı Alman Çoban Köpeği bu halk arasında çok bilinen bir yanlıştır. Sibirya Kurdu da zaten adı üstünde kurt özgürlüğüne düşkün hayvanlardır beslemenizi tavsiye etmem sıcakkanlı değildir. Evinden kaçan kaç tane sibirya kurdu biliyorum ben. Sahibinin evinde doğum yapmış anne sibirya kurdu kaçmış evden kapıyı açık görünce o derece yani...

Bir hortta benden

Ulu kurt
  • içgüdü değiştirilemez, evcilleştirilemez, yok edilemez.. bir insana hayat boyu cinselliği yasaklamak gibi birşey bu
  • Kurtların evcilleştiği kanıtlandı. O yüzden konu sonuca kavuşmuştur.
  • Kurtlari illaki evcillestirirsin ama onlara bir Alfa lider lazim bunu onlara ilk gunden itibaren hissetirmen lazim, aileninde alfa yakinlari olarak hissetirmen lazm onlara.. Kontrolu kaybetmedigin surece hic bi sorun yok. Yanliz kurtlar cok utangac ve cekingen hayvanlardir dikatli olmak lazim.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.