Şimdi Ara

Kurmayı Düşündüğüm Sisteme Bir Göz Atar Mısınız ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar. Hali hazırda kullandığım bilgisayarım yaklaşık 8 yıllık. Yeni ve nispeten güçlü sayılabilecek, en azından 5 yıl boyunca tam randıman alabileceğim bir sistem kurmayı düşünüyorum. Ağırlıklı olarak oyunlarda kullanılacak. Bütçe üst sınırı 8500 TL. Bu paraya monitör dahil olmalı.

Hali hazırda elimde HDD mevcut. Onu listeme dahil etmiyorum.

Ben şöyle bir sistem oluşturdum.

- LG34UC79G-B 34" Curved 144 Hz, 1 Ms, Amd Freesync Monitör (2560 x 1080 Çözünürlük)

- Asus RX580 Rog Strix 8 GB yada Asus Gtx 1070 8 GB (Ağır basan RX580)

- Asus B350F Strix Anakart

- Amd Ryzen 1700X

- Samsung 850 Evo 250 GB SSD

- Gskill Trident Z RGB 16 GB

- Corsair 400C Kasa

- Thermaltake Smart Pro 750W Tam Modüler

Bu oluşturduğum sistem 8000 / 8500 TL bandında. Görüşleriniz,fikirleriniz önemli. Bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anthony Quinn -- 16 Ekim 2017; 7:6:46 >

• Corsair 400c yerine nzxt s340 elite veya phanteks p400s e bakın.

İşlemcide soğutucu yok. 1700 e yönelmeniz gerekecek.

Monitör o bütçe için biraz fazla değil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Johan Elmander kullanıcısına yanıt
    Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Evet şimdi fark ettim. 1700 e yöneleceğim sanırım. Arada çok fark var mı performans olarak ?

Yüksek çözünürlüklü, kavisli ve 28 yukarısı bir monitör arıyorum. Özellikleri çok hoşuma gitti. Ya monitörden kısıp ekran kartına abanacağım yada tam tersi. Ben aynı zamanda, vakit buldukça film ve maç izliyorum. Youtube kullanıyorum. Bu sebeple tercihimi monitörden yana kullandım.

Kasa olarak beyaz,pleksi kapaklı, dilediğimde kapağını rahatça açabileceğim bir model istiyorum. 400C bunlara uyuyor. Ayrıca güç kaynağı bölmesi kapalı.

Önerdiğiniz kasalara da bakacağım. 400C dezavantajı nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anthony Quinn -- 16 Ekim 2017; 7:4:10 >
  • 1700ü overclocklayınca stok 1700x ve 1800x i geçebilirsiniz.

Nzxt s340 elite de açılıp kapanma özelliği yok ancak yan cam temperli cam. Ayrıca şu videoya bakın:

https://youtu.be/Y07zXt8Pqzg

Ram lerin hızı ve cas değerleri kaç?

• en fazla 4500 tl lik sistem işini görür

2560x 1440 çözünürlüklü mönitör ve GTX 1070 gibi ekran kartı alacaksan o başka

https://forum.donanimhaber.com/2017-en-iyi-oyun-bilgisayari-olusturma-bir-pc-nasil-olusturulur--125798125
  • 2k ve 144hz'de 580 yetmez. En azından 1070 alın.

• Cevaplarınız için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. GTX 1070 ilk tercihim oldu.

Freesync monitörde sıkıntı oluşturur mu bu tercih ?

Bir de aklıma takılan bir başka durum şu. 2K monitörde, youtube üzerinde 1080P yayınları izlemek istediğim de yanlarda siyahlıklar oluşacak mı ?

Full HD çözünürlükte tam ekran olmayacak sanırım. Eğer öyleyse Full Hd monitöre yöneleceğim.
  • Freesync monitörde gtx 1070 tabiki sıkıntı olur , o özelliğini kullanamazsın ya g-sync özellikli monitör alacaksın ya da sync siz bir monitör alıp o kadar para vermeyeceksin o özellikler için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali Lukunku

Cevaplarınız için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. GTX 1070 ilk tercihim oldu.

Freesync monitörde sıkıntı oluşturur mu bu tercih ?

Bir de aklıma takılan bir başka durum şu. 2K monitörde, youtube üzerinde 1080P yayınları izlemek istediğim de yanlarda siyahlıklar oluşacak mı ?

Full HD çözünürlükte tam ekran olmayacak sanırım. Eğer öyleyse Full Hd monitöre yöneleceğim.

Sizin dediğiniz şey geniş ekran monitörler için geçerli. Çözünürlük artınca yanlarda siyahlıklar veya görüntüde küçülmeler olmayacak.

Bu arada, 144 Mhz'in hakkını vermek için 8.Nesil bir Intel işlemci almanız çok daha mantıklı olacaktır.
  • Jrsmurfs J kullanıcısına yanıt
    Peki hocam, başta yazdığım monitörden randıman almak için, Hangi Amd ekran kartını almam lazım ?

Piyasada şuan gördüğüm en yüksek RX580 var. Son çıkan 4.000 Tl civarındaki Vegalar hariç.
  • -forumber- kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim.

Bir de şöyle bir sistem oluşturdum. Fakat bu bütçemi bir hayli aşıyor.

İntel İ7 8700K

MSİ Z270 Anakart

NZXT S340 Elite Beyaz Renk

Asus GTX 1070

Samsung 960 EVO 250 GB M2 SSD

Diğer bileşenler aynı.

Siz olsanız uzun vade için İntel mi alırdınız yoksa Ryzen serisi mi?
  • Z370 anakart gerekli 8.nesil için.

Bütçenizi aşıyorsa 8600K bakabilirsiniz.

• Şu sıralar bu bütçeyle sistem toplamak kaldıki 4 5 yıllık bir süre için ölü yatırım. Bileşenleriniz abartı. 1080p monitör size yeter. Yeni nesil işlemcilerin çıktığı bir süreçteyiz malum anakartlarda faiş fiyatlara satılıyor. Bende yeni sistem topladım ryzen alacaktım fakat vazgeçtim. İntel aldım memnunum dahili gpu var. Monitörede 1000 liradan fazla vermenizi önermem teknoloji o kadar hızlı gelişiyor ki buğün üretilen yarın eskimiş oluyor. Bütçenizi yarı yarıya düşürün derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jrsmurfs

Freesync monitörde gtx 1070 tabiki sıkıntı olur , o özelliğini kullanamazsın ya g-sync özellikli monitör alacaksın ya da sync siz bir monitör alıp o kadar para vermeyeceksin o özellikler için.

Sıkıntılı kısmı nedir? Yani 1070 ile normal 2k 144hz monitör olarak kullanılamaz mı?
  • 1080p değilde 2k monitör için intele yönelmenize gerek yok. Alın Ryzen 1700 ileride anakart değiştirmeden upgrade şansıda olur. Monitörü 2k 144hz gsync ips bakın madem bütçe yüksek. Ekran kartınada yakında 1070ti lar çıkacak beklerseniz değişen fiyatlara göre tercihinizi yaparsınız.

• Mr. Hopeless kullanıcısına yanıt
    Monitöre freesync özelliği için ekstra para ödüyorsun AMD grafik ekran kartında işe yarayan bir özellik , gidip gtx 1070 alıyorsun . Sıkıntı büyük ,
    kullanamayacağın bir özellik için ekstra para veriyorsun.
  • Jrsmurfs J kullanıcısına yanıt
    Tamam o konuda haklısınızda. 144Hz 2K synch olmayan ekran yok sanırım. Ben denk gelmedim yada. Bu durumda alınsa kullanım açısından sıkıntı olmaz herhalde.

G-sync niye bu kadar pahalı olmak zorunda onuda anlamış değilim. Sonra millet AMD ye yönelince kızıyorlar F/P da.
  • Be Quiet! Pure Rock işlemci soğutucu($41) ile i7-8700K Tüm çekirdekler 4.7Ghz(Oc) Sıcaklık Değerleri

İnceleme sırası ile şu şekilde;

Ara vermeden 1 saat boyunca Gta V oynama,
    Ara vermeden 1 saat boyunca 7z programı ile veri arşivleme,
    Ara vermeden 1 saat boyunca 3ds Max 2017 programında işlemci yüküne yönelik sahne oluşturma.

Oyunlarda maksimum dereceyi görüyoruz değil mi?

Bu da default olan 3.7Ghz değerindeki sıcaklık değerleri;

İnceleme adresi;http://greentechreviews.ru/2017/10/17/obzor-processornogo-kulera-be-quiet-pure-rock/3/

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ali Lukunku

Çok teşekkür ederim.

Bir de şöyle bir sistem oluşturdum. Fakat bu bütçemi bir hayli aşıyor.

İntel İ7 8700K

MSİ Z270 Anakart

NZXT S340 Elite Beyaz Renk

Asus GTX 1070

Samsung 960 EVO 250 GB M2 SSD

Diğer bileşenler aynı.

Siz olsanız uzun vade için İntel mi alırdınız yoksa Ryzen serisi mi?

Anakart olarak Z370 çipsetli bir model kullanmalısınız.

İşlemci olarak i5 8600k'yı tercih edebilirsiniz.

144 Hz'in hakkını vermek için GTX 1080 tercih etmelisiniz kesinlikle.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.