Şimdi Ara

Kurban Fırsatları (2019) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
232
Cevap
6
Favori
41.161
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • carrefour dan axess ile 1.310 tl ye satın aldığım kurbanı teslim ettiler. 20 kg üstü et ve ayrıca sakatatlar konmuş.Pırıl pırıl, kanlı kısım yok denecek kadar az. Gelen etleri parçaladık 15 kilosunu 6 parçaya bölüp dağıtmaya ayırdık. Geri kalan kısmı kendimize ayırdık.İşin dini boyutu beni ilgilendirir, noter ve imamın bulunması ve vekaletimi vermiş olmam, üstelik kurbanın üçte ikisini dağıtacak olmam nedeniyle çok memnunum. Sıcak fırsat mıydı evet.. Çünkü aksi halde ya danaya girip ortalama 2 bin tl masraf yapacaktım ve tüm gün bu işle uğraşacaktım.Carrefour ve Migrosa laf edenlere de gülüp geçiyorum.Allah kabul etsin kurbanlarımızı.
  • Bugün carrefourdan gelen mesaj,

Sayin xxx, kurbanliginiz vekalet vermis oldugunuz isim adina, din gorevlisi ve noter huzurunda kesilmistir. Allah kabul etsin. 26 yildir kurbanda guvenilir adres CarrefourSA olarak iyi bayramlar dileriz. Mersis:4887254458388756 B001

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Üsküdar Gerçekleri

carrefour dan axess ile 1.310 tl ye satın aldığım kurbanı teslim ettiler. 20 kg üstü et ve ayrıca sakatatlar konmuş.Pırıl pırıl, kanlı kısım yok denecek kadar az. Gelen etleri parçaladık 15 kilosunu 6 parçaya bölüp dağıtmaya ayırdık. Geri kalan kısmı kendimize ayırdık.İşin dini boyutu beni ilgilendirir, noter ve imamın bulunması ve vekaletimi vermiş olmam, üstelik kurbanın üçte ikisini dağıtacak olmam nedeniyle çok memnunum. Sıcak fırsat mıydı evet.. Çünkü aksi halde ya danaya girip ortalama 2 bin tl masraf yapacaktım ve tüm gün bu işle uğraşacaktım.Carrefour ve Migrosa laf edenlere de gülüp geçiyorum.Allah kabul etsin kurbanlarımızı.
    Hocam allah kabul etsin etler nasildi esit paylasim yapilmismi lop etler varmi yoksa ise yaramayan degersiz etler falan cok ciktimi.birde tartiinizni gercekten 20 kg varmiydi kismetse benimde yarin gelecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi victorybicer -- 12 Ağustos 2019; 19:24:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: berkay956

Bugün carrefourdan gelen mesaj,

Sayin xxx, kurbanliginiz vekalet vermis oldugunuz isim adina, din gorevlisi ve noter huzurunda kesilmistir. Allah kabul etsin. 26 yildir kurbanda guvenilir adres CarrefourSA olarak iyi bayramlar dileriz. Mersis:4887254458388756 B001
    Msj saat kacta gelmis acaba bana 10:04 de gelmis.acaba herkeze ayni saatte otomatik msj mi attilar yoksa gercekten hayvan ne zaman kesildiyse o zamanmi attilar merak ettim

• victorybicer V kullanıcısına yanıt
    bizim pay gayet güzel ve dengeliydi, bifteklik, haşlamalık,kavurmalık ve kıymalık (bunları parçalarken biz sınıfladık)..Sakatatlar da aynı şekilde.Youtube da a101 rezaleti diye bir video izlemiştim, endişem az da olsa vardı, ama gayet güzel pırıl pırıl gönderdiler.Gelmeden 15 dk önce arıyorlar.Etin lezzetine gelince, taze hayvan, kart değil.Oldukça da lezzetli.Sizin payınız da iyi çıkacaktır, rahat olun.Yarın yorumunuzu alırız.
  • victorybicer V kullanıcısına yanıt
    15:01 de geldi hocam

• Ben bu sene vefa uluslararası yardım kuruluşuna bağışladım. 450 TL ödemiştim. Bugün video atmışlardı gayet güzel bir hayvanı Moğolistanta 170 tane yetimin kaldığı yurda vermişler. Tavsiye ederim.

• musty578 kullanıcısına yanıt
    Ben bugün etimi teslim aldım,çok beğendim.
    Büyük bir kasap,yaklaşık 80 tane erkek tosun kesmişler.
    İyi ve mutlu bayramlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Üsküdar Gerçekleri

bizim pay gayet güzel ve dengeliydi, bifteklik, haşlamalık,kavurmalık ve kıymalık (bunları parçalarken biz sınıfladık)..Sakatatlar da aynı şekilde.Youtube da a101 rezaleti diye bir video izlemiştim, endişem az da olsa vardı, ama gayet güzel pırıl pırıl gönderdiler.Gelmeden 15 dk önce arıyorlar.Etin lezzetine gelince, taze hayvan, kart değil.Oldukça da lezzetli.Sizin payınız da iyi çıkacaktır, rahat olun.Yarın yorumunuzu alırız.
    Bugun benimde kurbanim geldi.etler cok dengeli paylastirilmis.on but,arka but,kaburga eti ve yagi hepsinden vardi.tabi lop ette vardi.etler soguk ve temizdi.icinede 1 er tane 1 lt kola fanta sprite koyulmustu..allah kabul etsin iyi tafaflarindan yariya yakinini da dagittik.

• Carrefour'dan aldık bizde. etler gayet temizdi. kan yoktu. kokuda yoktu. yalnız dikkatimi çekti kemik hiç yok? bu carrefour migros vs kemikleri vermiyor mu acaba?
  • KURBAN MEVZUU

"Geçen gün sordum ya...
    Bu dinbaz bezirgan vakıflar “neden bizim kendi aç insanlarımız dururken yurt dışına kurban bağışı diye tepiniyor? Benim kalın kafam almıyor” diye...

Yurt dışında yaşayan bir arkadaşım izah etti... İyi iş. Okuyun:

(...)
    Türkiye ve Avrupada, bir kurban karşılığında ortalama 150 Euro para alıyorlar. Bu fiyat Türkiye ve Avrupa'da satılan kurbanlık hayvanların değeridir.
    Ancak,
    Kurban kesim ve dağıtımları Afrika ve Asya ülkelerinde yapıldığında, Kurbanlıklar o ülkelerden satın alınıyor. O ülkeler de fakir ülkeler olduğundan kurbanlıkların fiyatı da ortalama 30 Euro’dur.
    150-30=120 Euro para kalıyor kurban başına.
    Git gel masrafları, kesim ve dağıtım masrafı için de kurban başına 20 Euro masraf yapılıyor.
    Geriye Kurban başına YÜZ Euro para kalıyor...
    Müthiş bir para.
    BİN kurban toplasalar(çok çok düşük bir rakamdır) (100.000) YÜZBİN EURO para KÂR kalıyor bu uyanıklara (...)"

Zafer Arapkirli

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bayramın ilk günü amcamın kasap dükkanında yardım ederek geçirdim ve gözlerime inanamadım,kurbanını kestiren kasaba getirdi resmen etlerini 30kglar 60kglar öföf,nasıl müslümansınız içimden diyorum birde hayır için kestirirler hepsini buzluğa atıp yiyorlarmış meğerse.

Koca günde max 5-10 kg etini kasaba getiren 6 kişiydi

Eminim bu forumda da doludur yazamaz tabi dağıttık der.

• quote:

Orijinalden alıntı: radko

Bayramın ilk günü amcamın kasap dükkanında yardım ederek geçirdim ve gözlerime inanamadım,kurbanını kestiren kasaba getirdi resmen etlerini 30kglar 60kglar öföf,nasıl müslümansınız içimden diyorum birde hayır için kestirirler hepsini buzluğa atıp yiyorlarmış meğerse.

Dışarıdan gördüğünüz bazen yanıltabilir hocam. Genelleme yapmamakta fayda var şöyle soyleyim yaklaşık 33 kg kasaba kıymalık getirdim.Beni de görseniz aynı seyleri düşünürsünüz ancak benim getirdigim ette eşimin benim ve babamın 3 hissesi vardı. Tabii biz istisna olabiliriz kurbandan kurbana et yiyebilicek durumda olup da komşularından hisse bekleyenleri düşünmek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: radko

Bayramın ilk günü amcamın kasap dükkanında yardım ederek geçirdim ve gözlerime inanamadım,kurbanını kestiren kasaba getirdi resmen etlerini 30kglar 60kglar öföf,nasıl müslümansınız içimden diyorum birde hayır için kestirirler hepsini buzluğa atıp yiyorlarmış meğerse.

İnsan penceresinden gördüğü kadardır.

• radko kullanıcısına yanıt
    Bu hukmu vermeniz yanlis hocam.Adam istese dagitmaya bilir Kurban etini, evinde 3 günden fazla bırakabilir. Kurban sahibi zengin değilse, çoluk çocuğunun et ihtiyacını karşılamak için hepsini evinde bırakabilir.vesselam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi secovaleo -- 14 Ağustos 2019; 11:23:35 >
  • man utd kullanıcısına yanıt
    Diyanet 725 tl aldı kurban fiyatı yurtdışı. 150 euro hesabı nereden yapılmış? Devlet kurumlarına yapılmalı bağış yapılacaksa. Kızılay vb.

• kml_77 K kullanıcısına yanıt
    Herkesin mi 3-4 hisseli kurbanıydı,bayramın ilk günü abartısız 150 kişiye yakın müşteri kurban etini getirdi.

• secovaleo S kullanıcısına yanıt
    Mahalle kasabı olduğu için tanınıyor fakiri merak etme. Ayıptır günahtır kestiği hayvanı komple kasapa getirip buzluğa armak savunmayın artık şunları eğer sizde aynısını yapmıyorsanız tabi.

• radko kullanıcısına yanıt
    Para ile imanin kimde oldugu belli olmaz adami savunmuyorum adamin bunu yapma hakki var sen kendi yaptigina bak hocam baskasi kimseyi baglamaz

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.