Şimdi Ara

KUMHO VE FALKEN 215/55/16 TERCİH

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
7.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

(En Son Oy Tarihi: 4.3.2023)
Giriş
  • Arkadaşlar şu an aracımda 205/55/16 ebat var ama orjinali 215/55/16 ebatlı lastik alacağım

Bu ebatta fiyatlar pahalı olduğu için seçenek sayısını 2'e düşürdüm ama hangisini alsam memnun kalırım bilemedim kararsızlık var fiyatlar dengesiz...

KUMHO HS51 2018 ÜRETİM MADE İN KOREA =275 TL
    FALKEN ZE914 2018 ÜRETİM MADE İN TÜRKİYE=235TL

Kumhoyu daha önce kullandım çok güzeldi ama falkeni hiç kullanmadım yanaklarının zayıf olduğunu duydum Sebebiyle birlikte hangisini almalıyım veya almamalıyım?

• Aynı ölçüde falken lastikleri yaklaşık 2500 km dır aracim da kullanıyorum , bir sıkıntım yok, kisliklarindan memnun kaldığım için almıştım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Falken ZE serisi yaz lastiği 17 inçlik olanı arkadaşımın volvo s60R aracında var, 300hp awd araç. Yol tutuşundan çok memnun.

Ben de ondan alacaktım, sonra biraz araştırdım, Hankook ventus s1 evo almaya karar kıldım. 500 km yaptım aldığımdan beri. Çok memnunum. Onu da inceleyebilirsiniz.

Arkadaşım da ben de viraj kasmayı seven insanlarız, yol tutuşundan kastımız aracı limitlerinde sürerkenki tutuşu. Düz yolda frene basmaktan bahsetmiyorum yani.

• Zaten ucuz bir lastik ebadında neden bu dandik Markaları tercih ediyor sunuz? Falken aldım bir kere balans tutmuyor çok uğraştım. Tavsiye etmem. Bu iki marka da çok siradan. Tavsiyem daha kaliteli bişey alın. Michelin conti gibi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevozgur

Zaten ucuz bir lastik ebadında neden bu dandik Markaları tercih ediyor sunuz? Falken aldım bir kere balans tutmuyor çok uğraştım. Tavsiye etmem. Bu iki marka da çok siradan. Tavsiyem daha kaliteli bişey alın. Michelin conti gibi
    Ne ucuzu kardeş bu ebatta Michelin 550 lira

• Kusura bakmayın ben 205 55 16 sandım onda conti 260 tl Michelin 280 tl bulunuyor. Uygunsa onla devam edin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Falkenden vazgeçme

• Öncelikle aracınız ne?
    Bende böyle bir arayış içindeyken kumhonun iyi olabileceğini düşündüm ve az önce 1.6 d astra aracım için 215 60 16 kumho hs51 modelini sipariş verdim.
    Neden kumho:
    uluslararası testlere girmiş ve orta değerlerde puan almış bir lastik.
    Benzer fiyattaki diğer ürünler için gerçek test sonuçları yok. sadece kulaktan dolma efsane forum yazıları ve çoğunlukla satın alma gerekçesi olarak Türk malı, memleket malı söylemleri mevcut.
    benim ölçülerde fiyat avantajı da sağlıyordu.

Falken ve kumho ikisi de Mid-Range Tyres (orta direk) sınıfında yer alıyor. iki lastik için kullanıcı yorumları yaklaşık benzer düzeyde.
    http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Kumho/Ecsta-HS51.htm sayfasında test bağlantıları var.
    Tyre Test Highlights
    2017 Auto Express Summer Tyre Test - 4th of 11 tyres

2018 ADAC Summer Tyre Test - 205/55 R16 - 8th of 16 tyres

Positive - Good in the wet
    Negative - Slightly weak in the dry when compared to the best on test
    2017 Auto Bild Summer Tyre Shootout - 13th of 43 tyres

3 yaşındaki (2015 üretim) michelin cross climate dört mevsim lastiklerin sürekli patinaja düşmesi, kaymak asfaltta fren mesafesinin baya uzaması ve gaza yüklenince petlas kışlık lastiğin buz üstünde gösterdiği performansın yarısını bile asfaltta gösterememesi sonucu lastiklerimi değişmek zorunda kaldım. Hayatımda kullandığım en berbat lastik idi.Üstelik birde arabanın içindeki uğultu sesi dayanılmaz düzeyde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soru.yorum -- 16 Nisan 2018; 15:55:33 >

• Benim aracın lastik ebadı da 215/50/17. Çok pahalı bu ebattakiler.

Ben ucuz lastkleri baya araştırdım. Falken memnuniyetin en yüksek olduğu ucuz lastiklerden birisi. Falken öneririm.
  • Falken gerçekten ara ebat lastiklerde ülkemizde neredeyse kurtarıcı görevi üstlenmiş. Alternatif olarak Nexen N blue HD plus öneririm oda testlerde orta seviyeli bir lastik ve fiyat olarak Falken bandında, ben olsam bu iki markadan hangisini bulursam yeni üretim tarihli onu alırdım. 3. olarak Falkenin kuzeni olan Dunlop FM 800 bakardım bu biraz daha sert bir lastik olması lazım. Bu 3 lastik piyasadaki ucuz Çin lastiklerine en iyi alternatif. Ana markalar bu ebatlarda pahalı kalıyor, yan markalarınında çoğu zaman bu ebatlarda üretimleri yok (Ceat Barum vs) zaten Falken varken Ceat da almam.
  • Kullanan yorumlarına istinaden 1 hafta önce 225 45 17 Falken aldım.

Yerine aldığım Pirelli p7 cintirato ile kıyasladığımda çok iyi diyebilirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: parker48

Falken gerçekten ara ebat lastiklerde ülkemizde neredeyse kurtarıcı görevi üstlenmiş. Alternatif olarak Nexen N blue HD plus öneririm oda testlerde orta seviyeli bir lastik ve fiyat olarak Falken bandında, ben olsam bu iki markadan hangisini bulursam yeni üretim tarihli onu alırdım. 3. olarak Falkenin kuzeni olan Dunlop FM 800 bakardım bu biraz daha sert bir lastik olması lazım. Bu 3 lastik piyasadaki ucuz Çin lastiklerine en iyi alternatif. Ana markalar bu ebatlarda pahalı kalıyor, yan markalarınında çoğu zaman bu ebatlarda üretimleri yok (Ceat Barum vs) zaten Falken varken Ceat da almam.
    Nexen baktım ama kimse satmıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: soru.yorum

Öncelikle aracınız ne?
    Bende böyle bir arayış içindeyken kumhonun iyi olabileceğini düşündüm ve az önce 1.6 d astra aracım için 215 60 16 kumho hs51 modelini sipariş verdim.
    Neden kumho:
    uluslararası testlere girmiş ve orta değerlerde puan almış bir lastik.
    Benzer fiyattaki diğer ürünler için gerçek test sonuçları yok. sadece kulaktan dolma efsane forum yazıları ve çoğunlukla satın alma gerekçesi olarak Türk malı, memleket malı söylemleri mevcut.
    benim ölçülerde fiyat avantajı da sağlıyordu.

Falken ve kumho ikisi de Mid-Range Tyres (orta direk) sınıfında yer alıyor. iki lastik için kullanıcı yorumları yaklaşık benzer düzeyde.
    http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Kumho/Ecsta-HS51.htm sayfasında test bağlantıları var.
    Tyre Test Highlights
    2017 Auto Express Summer Tyre Test - 4th of 11 tyres

2018 ADAC Summer Tyre Test - 205/55 R16 - 8th of 16 tyres

Positive - Good in the wet
    Negative - Slightly weak in the dry when compared to the best on test
    2017 Auto Bild Summer Tyre Shootout - 13th of 43 tyres

3 yaşındaki (2015 üretim) michelin cross climate dört mevsim lastiklerin sürekli patinaja düşmesi, kaymak asfaltta fren mesafesinin baya uzaması ve gaza yüklenince petlas kışlık lastiğin buz üstünde gösterdiği performansın yarısını bile asfaltta gösterememesi sonucu lastiklerimi değişmek zorunda kaldım. Hayatımda kullandığım en berbat lastik idi.Üstelik birde arabanın içindeki uğultu sesi dayanılmaz düzeyde.
    Bende kumhoya karar verdim çünkü falkene güvenemedim sonuçta ako Türkiye üretiyor ve bir çok şikayette var hiç değilse daha öncede kullandığım kore malı alayım dedim fakat uygun bulamıyorum 275 den aşağı yok 215 55 16 ebatı

• özbekli35 Ö kullanıcısına yanıt
    Kasımda almıştım falken 17 jantlara tanesi 210 gibi gelmişti Avensis için n11 kuponları ile. Vaktiniz varsa beklemenizi öneririm

• Kumho hs51 215 60 r16 aldım.

İlk izlenimlerim yanaklar çok yumuşak lastik sıfır olduğu için doğal olarak zorlasanda patiye düşmüyor frenlemeler şimdi çok iyi.

Yol sesi baya hissedilir düzeyde azaldı.

*

• quote:

Orijinalden alıntı: Selami Şahin 1.6 ie

Falken ZE serisi yaz lastiği 17 inçlik olanı arkadaşımın volvo s60R aracında var, 300hp awd araç. Yol tutuşundan çok memnun.

Ben de ondan alacaktım, sonra biraz araştırdım, Hankook ventus s1 evo almaya karar kıldım. 500 km yaptım aldığımdan beri. Çok memnunum. Onu da inceleyebilirsiniz.

Arkadaşım da ben de viraj kasmayı seven insanlarız, yol tutuşundan kastımız aracı limitlerinde sürerkenki tutuşu. Düz yolda frene basmaktan bahsetmiyorum yani.
    Arkadaşınız ve siz kaça aldınız lastikleri acaba mahsuru yoksa. (17 inc olan.)

• 185/65/15 falken sc832 modelini aldım geçen hafta puntoya, araca yaptığım en büyük iyilik oldu sanırım :) konfor yol tutuş hepsinden çok memnunum tek merak ettiğim ömrü olacak Türkiyemin yollarında.

• quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

Arkadaşınız ve siz kaça aldınız lastikleri acaba mahsuru yoksa. (17 inc olan.)

Alıntıları Göster
    Arkadaşım hatırlamıyor, 1-1.5 sene olmuş alalı. Ben 15’liğini 205 tl’ye aldım adet başına. Liste fiyatı 215’ti

• Araç ne? Vectra’da rastlamıştım o ebata.

Bence 205/55/16 ebatında daha kaliteli bir lastik alın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Petlas pt515 eski bir model amaçok övdü bieisi nasıldır sizce

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.