Şimdi Ara

--> Kulüp NISSAN … Bir TIKla Gelir :) <-- (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.529
Cevap
7
Favori
423.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben de bugünlerde bir Navara sahibi olacağım. Açık söylemek gerekirse bir 4x4 kullanıcısı olarak hep içim sizlamıştı okadar yüksek ötv vermeye. Kasa kaplaması konusunda Akdeniz Fibersan / Adana 2.000 ytl fiyatlı üçgen kapak yapıyor. Kendileri ile görüştüğümde işçiliklerini beğenmediğimi söyledim. Amacım işçilik kalitesi yüksek ve kullanışlı bir kasa kaplaması. İnternette dolaşırkenwww.upcountry4x4.co.uk sitesinde navara ile ilgili Roadranger marka bir kapak gördüm. Profesyonel kullanımlı bu kapak bana çok kullanışlı geldi. İthal ettirmeyi düşünüyorum. Fiyatı konusunda bir bilgim yok ama herhalde 5-6 bin ytl civarında toplam maliyet çıkabilir. İlgili linki size yolluyorum. Burada 3 ayrı model de mevcut.

http://www.upcountry4x4.co.uk/nissan_navara/navara.asp

Bana bu konudaki görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim.

Selamlar,

Kamil Üstünkal

• quote:

Orjinalden alıntı: ernis

karahisar..
    ankaralı olmadığım için yardımcı olamadım (özel servis hakk.) sana kusura bakma. araştırdığıma göre nissan mescan (4S) var balgatta, yetkili servis, istersen oradan bir fikir al. selamlar..

selamlar aceleankaraya gitmek zorunda kaldım ve mesajını göremedim sonunda nissan yetkili servisine gittim ve yaklaşık 420 ytl ödemek zorunda kaldım bunun 160 ytl sini işçilik olarak aldılar bana biraz pahalı gibi geldi daha önce görmüş olsaydım mesajını hiç değilse bir fikir edinmek için mutlaka uğrardım ama maalesef anlattığım gibi oldu herneyse ilgin için teşekkür ederim selametle...
  • quote:

Orjinalden alıntı: karahisar

selamlar aceleankaraya gitmek zorunda kaldım ve mesajını göremedim sonunda nissan yetkili servisine gittim ve yaklaşık 420 ytl ödemek zorunda kaldım bunun 160 ytl sini işçilik olarak aldılar bana biraz pahalı gibi geldi daha önce görmüş olsaydım mesajını hiç değilse bir fikir edinmek için mutlaka uğrardım ama maalesef anlattığım gibi oldu herneyse ilgin için teşekkür ederim selametle...

Bu fiyata ne yaptırdığını sorabilir miyim?
  • quote:

Orjinalden alıntı: werty

quote:

Orjinalden alıntı: karahisar

Bu fiyata ne yaptırdığını sorabilir miyim?

tabiiki aks körüğü kırılmış onu değiştirdiler iki tane fren balatası bujiler değişti polen filtresi değişti birde aks koruma kabı tamir edildi chek up ücretsiz miş

• faturanın ayrıntılarını yarın yazabilirim
  • nissan bu işleri pahalı yapıyor, pahalıııı.....
  • Merhaba arkadaşlar 2001 nissan primera'mı sattım şimdi 2007 de çıkacak olan Nissan Qashqai'yi bekliyorum. Bakalım beklediğime deyecek mi?

--> Kulüp NISSAN … Bir TIKla Gelir :) <--
  • quote:

Orjinalden alıntı: zaferce

Merhaba arkadaşlar 2001 nissan primera'mı sattım

Ben senin sattığın otomobilden almayı düşünüyorum. Kaça sattın? Bir de artıları ve eksileri neler? Yardımcı olursan sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werty -- 27 Eylül 2006; 11:26:40 >
  • dostum 2001 kasım ayında sıfır olarak aldım bu benim 5. arabamdı. hiç birinde bu kadar sağlamlık bulamadım. benim için önemli olan ön takımdan ve iç aksesuarlarından ses gelmemesidir.bu ihtiyacımıda nissan çok büyük oranda karşıladı.artı kullanılan malzeme oldukça kaliteli.hava filtresi bile piyasada spor diye satılan filtre.tek dezavantajı 2. el piyasası oldukça düşük. ben 17000 ytl ye sattım.18000 ytl de almıştım zaten.benden bir yıl önce kardeşim 7500 ytl ye sıfır ford fiesta flair almıştı oda arabasını 12800 ytl ye sattı gerisini sen düşün.İkinci el alacağın için seni pek etkilemez dostum.Buna rağmen yine seçimimi Nissan dan yana yapacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaferce -- 27 Eylül 2006; 16:59:57 >
  • quote:

dostum 2001 kasım ayında sıfır olarak aldım bu benim 5. arabamdı. hiç birinde bu kadar sağlamlık bulamadım. benim için önemli olan ön takımdan ve iç aksesuarlarından ses gelmemesidir.bu ihtiyacımıda nissan çok büyük oranda karşıladı.artı kullanılan malzeme oldukça kaliteli.hava filtresi bile piyasada spor diye satılan filtre.tek dezavantajı 2. el piyasası oldukça düşük. ben 17000 ytl ye sattım.18000 ytl de almıştım zaten.benden bir yıl önce kardeşim 7500 ytl ye sıfır ford fiesta flair almıştı oda arabasını 12800 ytl ye sattı gerisini sen düşün.İkinci el alacağın için seni pek etkilemez dostum.Buna rağmen yine seçimimi Nissan dan yana yapacağım.

Eyvallah sağol. Çevremdeki insanlar primera hakkında diyebilirim ki %90 oranında olumsuz konuştular. (Yedek parça ve servis ücretlerinin pahalı olmasından dolayı. Doğrusu ben diğer markalarla ne kadar farkı olduğunu bilmiyorum.) Ama ben bi türlü vazgeçemedim. Primera'yı test etme fırsatım oldu. Açıkçası ben beğendim. Farklı markalar da test ettim. Toyota corolla, skoda octavia gibi. Ama fiyat ve donanım olarak değerlendirdiğim zaman 2.elde primera isabet olur diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werty -- 27 Eylül 2006; 17:38:50 >

• ya arkadaşlar malum 98 kasa GT kullanıcısım ya bunlara spor stoplar nerden bulcaz fikri olan varmı??
  • dostum bakımlarını nissanın kampanyaları vardır %50 indirimlerin olduğu zamana denk getir ve gör.ben 50000 bakımı + akü 192 ytl vermiştim.Ama daha hiç bir parça değiştirmedim balataları bile yarım.Komple disk frenli olması çok iyi.Frenleri harikadır.bir de araştır üst model araçlarda bulunan olan 4 kanallı ve 4 sensörlü ABS var.ama 2001 olsun alacağın araba 2000 modellerinde motor farklıdır.2001 daha ataktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaferce -- 27 Eylül 2006; 21:45:46 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ustunkal

Merhaba Sandiego,

Ben de bugünlerde bir Navara sahibi olacağım. Açık söylemek gerekirse bir 4x4 kullanıcısı olarak hep içim sizlamıştı okadar yüksek ötv vermeye. Kasa kaplaması konusunda Akdeniz Fibersan / Adana 2.000 ytl fiyatlı üçgen kapak yapıyor. Kendileri ile görüştüğümde işçiliklerini beğenmediğimi söyledim. Amacım işçilik kalitesi yüksek ve kullanışlı bir kasa kaplaması. İnternette dolaşırkenwww.upcountry4x4.co.uk sitesinde navara ile ilgili Roadranger marka bir kapak gördüm. Profesyonel kullanımlı bu kapak bana çok kullanışlı geldi. İthal ettirmeyi düşünüyorum. Fiyatı konusunda bir bilgim yok ama herhalde 5-6 bin ytl civarında toplam maliyet çıkabilir. İlgili linki size yolluyorum. Burada 3 ayrı model de mevcut.

http://www.upcountry4x4.co.uk/nissan_navara/navara.asp

Bana bu konudaki görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim.

Selamlar,

Kamil Üstünkal

İlettiğiniz link için çok teşekkür ederim. Forumdan biraz uzak kalmıştım. Navara’nızı teslim aldığınızda lütfen iletişimi koparmayalım. Keyifle, kazasız-belasız sürüşler dilerim.

Kasa kapağı konusunda kararınızı verdiniz mi? D40 kodlu araçlarımız için RH2 serisi dikkatimi çekti. Kullanışlı görünüyor; ancak dikdörtgen kapak tasarımlarına bir türlü gözüm alışamadı. RH2’lerin yanlara doğru da açılması hoş bir ayrıntı. Üst kısma kıvrılan camların duruşu Discovery’nin arka bölümünü anımsattı bana ve zarif olduğunu düşünüyorum. Acaba firmadan fiyat konusunda bilgi alabildiniz mi?

Bugünlerde Navara’nın 10.000 km bakımı için servise uğrayacağım. Kapak değiştirme konusunu mutlaka gündeme getireceğim ve yaklaşımlarına göre son kararımı vereceğim. Üzerindeki parçadan hiç memnun değilim. Linkte benzer Freestyle hardcover modelinin sadece D22/D23 pick-up’lar için olması eksiklik. Ancak, benzer tasarımların görseli hoşuma gitsede kapasiteden malesef, ödün vermek zorunda kalıyorsunuz. Ayrıca aksesuarlar içinde ‘multi-ramp’ ilk gözüme takılan, oldukça kullanışlı bir parça

Tekrar aracınız hayırlı olsun. Paylaşımlara devam edersek sevinirim ve geç cevap yazabildiğim için ayrıca özür dilerim.

İyi forumlar,

Konuyla ilgili görseller aşağıdaki gibidir:
    RH2:

D22/D23 için Freestyle:

Multi-Ramp:

• quote:

dostum bakımlarını nissanın kampanyaları vardır %50 indirimlerin olduğu zamana denk getir ve gör.ben 50000 bakımı + akü 192 ytl vermiştim.Ama daha hiç bir parça değiştirmedim balataları bile yarım.Komple disk frenli olması çok iyi.Frenleri harikadır.bir de araştır üst model araçlarda bulunan olan 4 kanallı ve 4 sensörlü ABS var.ama 2001 olsun alacağın araba 2000 modellerinde motor farklıdır.2001 daha ataktır.

Çok teşekkür ederim cevap için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werty -- 28 Eylül 2006; 11:58:03 >
  • Merhaba Sandiego,

Öncelikle iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Siz de aracınızı güle güle, kazasız belasız kullanın.

Aracı bir hafta önce teslim aldım. Akabinde de kasa siparişini verdim. Kasa diğer kasalara nazaran işçilik kalitesi yüksek olduğu için pahalı gelebilir. Firmanın verdiği miktar 1.970 ,00 Euro. Buna 300,00 Euro'da nakliye ilavesi var. KDV, gümrük, antrepo v.s. derken 5-6 milyar lira gibi bir fiyat çıkıyor ortaya. Bakalım bize ne kadara patlayacak? Tanıdık bir ithalatçı bulduğum için kendi kar marjını hesaba katmıyor. Ama Tayvan malı Carryboy'lardan daha kaliteli olduğu muhakkak. Onların da maliyeti 3500 ytl civarında. Adana'da olduğum için burada Akdeniz Fibersan 2.000 ytl'ye kasa yapıyor. Ama ben bir çoğunu gördüm ve işçilik kalitesini hiç beğenmedim.

Araca gelince genelde uzunyol ve arazi şartlarında kullanmaktayım. Uzunyolda 174 HP lik motor 6.7 lt/100km gibi bir yakıt harcamı var. Acelem hiç olmadığından 90 km civarında çıkan rakam bu. Discovery TD5 ile yaklaşık 95.000 km yaptım. Land Rover hiç kusuruma bakmasın ama Navara gibi yüksek performanslı bu araba karşısında her ne kadar Discovery kendi küllerinden yeniden yaratılmış ise de yine de nal toplayacağa benzemektedir. Bunu zamanında Terrano ile mukayese ettiğimde de gördüm.

Şimdilik araç hakkında söyleyeceklerim bunlar. Size ve tüm Nissan severlere esenlik dileklerimle saygılarımı sunarım.

Tekrar görüşmek dileğiyle,

• Paylaşımınız için sağolun Kamil Bey,

Çarşamba günü servise gitmeyi planlıyorum. Hem garantiden değişecek bazı parçalar var hem de kapak konusunu konuşacağım. Bu tür aksesuarlar ve tatlı problemleri işin açıkçası tuzu-biberi. Ancak, özellikle şehirlerarası kullandıkça araçtan memnuniyetim artıyor. Geçen hafta Yeni Foça yolunda sapağı kaçırdım; hemen yanında başka bir patika yol vardı. Ordan giriş yaparak, yolu uzatma pahasına bata-çıka eğlenceli bir yolculuk yaptım. Dediğiniz gibi arazi kabiliyeti kullanıcısını hiç üzmüyor.

Saygılarımla
    Keyifli forumlar,

Uzunca bir süredir basın bültenlerinden alıntı yapmıyorduk. Dikkatimi çeken bazı haberleri sizlerle paylaşmak isterim:

Navaralar özel operasyonlarda Türk Polisi'nin gücüne güç katacak

Emniyet Teşkilatı, özel birimlerde kullanılmak üzere tercih ettiği yirmi adet Nissan Navara'nın teslim töreninde gövde gösterisi yaptı. Vatan Caddesi'ndeki Emniyet Müdürlüğü binasında düzenlenen törene; İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, üst düzey görevliler ve Nissan Yetkilileri katıldı.

** 19.09.2006 tarihli basın bülteninden alıntıdır

Nissan Qashqai için Paris’te Dünya Galası

Nissan, yeni croosover ürünü Qashqai’ın tanıtımını Nissan Başkanı ve CEO’su Carlos Ghosn’un katıldığı bir toplantı ile Paris’te gerçekleştirdi.

Parlak bir tasarım ürünü olan ve Nissan Dizayn Avrupa’nın Londra’da ki merkezinde tasarlanan Qashqai, kokpiti andıran araç içi ve sürüş dinamizmi ile öne çıkıyor. Qashqai, özellikle herhangi bir SUV aracının büyüklüğü ve agresifliğinden öte, C segmentinde daha dinamik dizayn arayan yenilikçi müşteri kitlesini hedefliyor.

Qashqai özellikle bir uçak panelini andıran ön paneli ile dikkati çekiyor. Sürücü ve yolcu kısımları belirgin bir biçimde ayrı olarak tasarlanan araçta kullanılan iç ekipman araca sportif bir kullanım zenginliği kazandırıyor. Hem ön hem de arka koltuk sırası yolculara havadar, hacimsel ve rahatlatıcı bir ortam sunuyor.

Dingil mesafesi 2630 mm, yüksekliği 1610 mm, genişliği 1780 mm ve boyu 4310 mm. olan araç, büyüklük açısından C segmenti hatchback ile bir 4x4 arasında konumlanıyor. Qashqai da motor seçeneklerine göre farklı şanzıman seçenekleri sunuluyor.

Avrupalılar’ın araç konusunda beklentilerinin yüksek olduğunu söyleyen Carlos Ghosn, “Avrupalı müşterilerimiz dinamik dizayn, sürüş performansı, cezbedici ve kaliteli iç tasarım arıyorlar. Qashqai bütün bunları sağlıyor ve işte bu nedenle, Avrupa’daki satışlarımız artacak. Nissan cesur, yenilikçi ve yaratıcı araçlar üreten başarılı bir marka olarak tanınmaya devam edecek.”

Avrupa’da yılda ortalama 100.000 adet Qashqai satışını gerçekleştirmeyi, hedeflediklerini söyleyen Ghosn, “satışlarımızın çoğunluğunun ilk kez bir Nissan aracına sahip olacaklara yapılacağını bekliyoruz.” şeklinde açıklamada bulundu.

Nissan’ın İngiltere Sunderland’da ,ki ödüllü tesislerinde üretilen araç Şubat 2007’de Avrupa’da satışa sunulacak. Araç İngiltere’den Japonya’ya ve Orta Doğu pazarlarına da ihraç edilecek.

** 07.09.2006 tarihli basın bülteninden alıntıdır

-->Fotoğraf Sergisi<--

Nissan’ın sponsor olduğu TRT1’de yayınlanan ‘Zamanın Tanığı’ belgeselinde Cemal Gülas’ın objektifine takılanlar:

Kaynak:
    www.nissan.com.tr
    Edit: Fotoğraf Düzenleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sandiego -- 1 Ekim 2006; 17:21:21 >

• Arkadaşlar beni kayıt edermisiniz lütfen.

Bu arada Cemal Gulas Artık Navara kullanacak :)

Saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: manager79

Arkadaşlar beni kayıt edermisiniz lütfen.

Bu arada Cemal Gulas Artık Navara kullanacak :)

Saygılar

Güzel haber... Görsel arşivimiz zenginleşir.

Kaydınızı ilk sayfaya ekliyorum. Hoşgeldiniz.

Not: Belirtmek istediğiniz belli bir araç ve modeli var mı? Yoksa o kısmı şimdilik boş mu bırakayım?

Keyifli forumlar,
  • @sandiego

şimdilik boş kalabilirmi..

http://www.carryboy.com/pickup/nissan/navara/p-fiber-navara.php Kabin ve kapak arayan arkaşlar buradan yararlanabilir..

Nissan servisleri 1 resimdeki yan camlarıda amortisörlü olan modeli getiriyorlar.. Ürün yurtdışından boyasız olarak geliyor.. Aracınızın rengine burada boyanıyor. Kabinin üzerinde 3 stop lambası mevcut, iç kısmında döşeme mevcut..

Bence oldukca kaliteli..

http://www.carryboy.com/pickup/nissan/navara/p-sportlid-navara.php Burada da arka Roolbar modelleri mevcut..

http://www.carryboy.com/pickup/nissan/navara/p-front-navara.php Burada ön koruma modelleri mevcut.. Nissan Otomotiv CB-730 modelini getiriyor sadece, sis farları koruma ile beraber geliyor.

http://www.carryboy.com/pickup/nissan/navara/p-other-navara.php Burada da çeşitli ürünler var..

Fiyatları az çok biliyorum ama, yazmadım belki bir mahsuru olur :)

• quote:

Orjinalden alıntı: manager79

@sandiego

şimdilik boş kalabilirmi..

http://www.carryboy.com/pickup/nissan/navara/p-fiber-navara.php Kabin ve kapak arayan arkaşlar buradan yararlanabilir..

Nissan servisleri 1 resimdeki yan camlarıda amortisörlü olan modeli getiriyorlar.. Ürün yurtdışından boyasız olarak geliyor.. Aracınızın rengine burada boyanıyor. Kabinin üzerinde 3 stop lambası mevcut, iç kısmında döşeme mevcut..

Bence oldukca kaliteli..

http://www.carryboy.com/pickup/nissan/navara/p-sportlid-navara.php Burada da arka Roolbar modelleri mevcut..

http://www.carryboy.com/pickup/nissan/navara/p-front-navara.php Burada ön koruma modelleri mevcut.. Nissan Otomotiv CB-730 modelini getiriyor sadece, sis farları koruma ile beraber geliyor.

http://www.carryboy.com/pickup/nissan/navara/p-other-navara.php Burada da çeşitli ürünler var..

Fiyatları az çok biliyorum ama, yazmadım belki bir mahsuru olur :)

Tabiki de boş kalabilir. Son bilgiler için minnetarım. Tam aradığım kaynaklar. Sağolun, mesajı yazarken incelemeye devam ediyorum

Acaba yaklaşık maliyetleriyle ilgili PM atabilir misiniz? Dilerseniz e-mail adresimi ben size PM'le iletebilirim. Teşekkürler,

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.