Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Kültürlü olmak için hangi filmleri,kitapları,mitolojileri,konuları bilmemiz gerek??? İçeriii

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
58
Cevap
12
Favori
3.375
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Kültürlü olmak için hangi filmleri,kitapları,mitolojileri,konuları bilmemiz gerek??? İçeriii
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    75 Mesaj

Siz ne kadar bilmişsiniz öyle ya. Laf atmaya zekaniz yetiyor ama dediğimi anlamaya yetmiyor tabi anlıyorum sizi de artist şeyler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: Kürşat. , SellYourSoul , Teknolojist_44
    |
    |

Orijinalden alıntı: DareToZlatan

quote:

Orijinalden alıntı: darkman310

quote:

Orijinalden alıntı: DareToZlatan

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: occupant

Kültürlü olmak diye bir şey yoktur, bilgili, tecrübeli olmak vardır. Kültür bir yaşayış biçimidir.

Batıdaki insanın yaşayış biçimiyle bizim yaşayış biçimimiz arasındaki fark kültür farklılığıdır yani kültürlü kültürsüz gibi kavramlar saçmasapan kavramlardır. Önce kelime anlamını öğren ondan sonra liste yap!

Aman herkes bilmiş kesildi başıma. Olum siz necisiniz ya ordaki anlamı çıkartamuyor musunuz ona zekaniz yetiyor da anlamaya yetmiyor mu?

Kardeşim açık konuşayım mı?

Bütün çıplaklığınla konuş

Senden bir mok olmaz.Boşa bu kadar adamı yorma öneriyorlar sen yapacakmışsın gibi yazık gel vazgeç bu sevdadan.Kültürlü değil genel kültürlü ol bak o daha güzel gündemi takip et bir fikrin olsun yeter

La Zaten öyle demek istedim ben niye kelimeye takiliyorsunuz siz. Ayrıca yazilanlari bir bir not ediyorum sağolsun duyarlı arkadaşlar ve star wars izledim bile şimdi lotr izlicem naberrrrr

• Yarbay
    3035 Mesaj

yardımdan daha çok yazılanlara bakıp bilgisayar başında eğleniyorum
    kolay gelsin
    |
    |
    darkman310 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Kültürlü olmak diye bir şey yoktur, bilgili, tecrübeli olmak vardır. Kültür bir yaşayış biçimidir.

Batıdaki insanın yaşayış biçimiyle bizim yaşayış biçimimiz arasındaki fark kültür farklılığıdır yani kültürlü kültürsüz gibi kavramlar saçmasapan kavramlardır. Önce kelime anlamını öğren ondan sonra liste yap!

Aman herkes bilmiş kesildi başıma. Olum siz necisiniz ya ordaki anlamı çıkartamuyor musunuz ona zekaniz yetiyor da anlamaya yetmiyor mu?

Tamam bro

• Çavuş
    75 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

Tamam bro

Bak benim meyve piçağım var akıllı ol

|
    |

• Binbaşı
    1991 Mesaj
    quote:

Ben genelde bilim üzerine merak saldim. Mesela 173 tane kimya denetyi öğrendim. Mesela fizikteki soruları aynen uyguladim. Merak bi sizde yok mk bi sakin

Kültür ve 173 kimya deneyi, sana başarılar.
    |
    |

Evlat önce bi egonu dizginle
    |
    |

pc kültürne sahipsen sosyal kültürdne geri kalıyorsun.insnalar arasıdna da sosyal kültür daha çok bilindiği üzere pcyi bırakacaksın.araç oalrak kullanacaksın.şiir oku mesela.şairlerin hayatlarını oku.ancak bu iş zorla değil ilgi ile olur
    |
    |

"Zarifoğlu'ndan bizzat aldığım tavsiyedir." diyince ben de yüzyüze tavsiye aldınız zannettim
    |
    |
    The Conqueror kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Korsanlar kötü mü? Donanma dürüst mü? Bu şartlar tarihin akışına göre değişir.Hiç barış görmemiş çocuklarla, hiç savaş görmemiş çocukların farklı değerleri vardır.Tepedeki karar verir kimin haklı kimin haksız olduğuna, burası nötr alan. Adalet galip gelecek mi ? Tabii ki öyle, savaşı kazanan adalet olacak!
  • Yüzbaşı
    447 Mesaj
    Bir kere şunu netleştirelim: kültür film izlemek, müzik dinlemek veya kitap okumaktan ibaret değildir. Bir insan sinema da, bilişim de, anime ve mangalar da, spor da, marangozlukta bir kültürdür. Ama sanırım sen kültürlü olmak istemiyorsun, arkadaşlarınla muhabbet edecek bir şeyler istiyorsun. Bunun için de popüler filmleri izlemen lazım, en azından futboldan biraz anlaman lazım. Belli başlı kitapları okuman lazım. Film önerileri yapılmış, bir arkadaşta kitaplar için link vermiş. Bir de dizi önereyim ben Black Mirror çevrenden en fazla 2 kişi izlemiştir ama güzel dizidir. 2 sezon 6 bölüm. Popüler dizilerse House, How I Met Your Mother, kesinlikle Game of Thrones, Doctor Who, Breaking Bad vs vs uzar gider. Konu açacak bir şeyler istiyorsan Game of Thrones iyidir

Korsanlar kötü mü? Donanma dürüst mü? Bu şartlar tarihin akışına göre değişir.Hiç barış görmemiş çocuklarla, hiç savaş görmemiş çocukların farklı değerleri vardır.Tepedeki karar verir kimin haklı kimin haksız olduğuna, burası nötr alan. Adalet galip gelecek mi ? Tabii ki öyle, savaşı kazanan adalet olacak!

• Yüzbaşı
    353 Mesaj
    merak unsurunu oluştur önce kendinde. mesela yediğin domates vücudunda neler yaratıyor bunu merak edip araştırmak bile bir bilgi birikimi yaratacaktır sende. örnekleme pek odaklanma, adı üstünde sadece örnek
    |
    |
    Ulan kim buna mıt hikayelerinin bilinmesi gerektiğini söyledi halen gülüyorum &#128517;&#128517;&#128517;&#128517;&#128517;&#128517;

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: EresboSS

Yüzüklerin Efendisi izlemedin mi?

Bence abartılıyor ayrıca çok uzun ve sıkıcı geldi bana.

Eyvallah kardo tam da demek istediğimi anlamışsın :)
    |
    |
    DeathDoctor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

sinema fransız filmlerini izle kitap roman modern kültür ve rus edebiyatı(eski) oyun mario, last of us ,cod, siyasetten anla biraz tarih bak biraz ilginç şeyyler ama, şarkı ile ilgili modern kültür rock elit gözükmek istoysan farklı olma istiyosan rap,şiirlere bak az bişey şiir bil biraz dinleri öğren tiyatroda takip et az bişey oha lan ben kültürlüymüşüm tiyatro yok ama olsun oha süperim ben gidiyom gençler kızla konuşcak konu buldum ana hadi eyvallah
    |
    |
    Bunu soran adam tıp okuyacak...

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: TheDC

quote:

Orijinalden alıntı: EresboSS

Yüzüklerin Efendisi izlemedin mi?

Bence abartılıyor ayrıca çok uzun ve sıkıcı geldi bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EresboSS -- 12 Ağustos 2014; 5:14:11 >
    |
    |

Dare to Zlatan
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
e-ticaret
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
son dakika
Lastik Fiyatları
üniversite
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,317
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.