Şimdi Ara

Kullanmış olduğum web host' da yaşadığım sorunlar

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

bir e-ticaret sitesinin barındırma alan adı, programlama bölümlerinin yöneticiliğini yapıyorum. kullandığımız reseller paketi 10 gb alan ve sınırsız domain ve bandwidth özelliklerini sunuyor. bu hizmette ayda en az 1-2 olmak üzere kesinti ve sorunlarla karşılaşıyoruz. bu sorunlardan bazıları;

- iframe virüsü.
    - servere erişim.
    - veritabanı erişim.
    - saldırı mahiyetinde ki virüs programı ve google chrome da karşılaştığım uyarılar.

yaşadığım bu sorunlarla ilgili benden kaynaklanabilecek tedbirleri olabildiğince aldım. mesela iframe virüsü tekrar bulaştı -ki benden kaynaklandığını söylediler.-

aynı serverda barınan diğer websitesi sahipleriyle de görüştüm ve onlarda benden daha önceleri iframe virüsüyle ilgili sorun yaşadıklarını söylediler. öğrenmek istiyorum acaba bu sorunlarda ortak olarak kullanılan serverda bir siteye erişilen zararlı bir uygulama, virüs veya hacklenmiş olsun serverdaki diğer sitelere de zarar verebilir mi?

ek: 1.5 yılı aşkın süredir aynı firma ile çalışıyorum. önerilerinize göre reseller yerine vps-vds servera geçmeyi düşünüyorum. eğer hosting firmalarınında teklifleri olursa dikkate alırım.

teşekkür ederim.

-kodinternet

• quote:

Orijinalden alıntı: ozkiremitci

merhaba arkadaşlar;

bir e-ticaret sitesinin barındırma alan adı, programlama bölümlerinin yöneticiliğini yapıyorum. kullandığımız reseller paketi 10 gb alan ve sınırsız domain ve bandwidth özelliklerini sunuyor. bu hizmette ayda en az 1-2 olmak üzere kesinti ve sorunlarla karşılaşıyoruz. bu sorunlardan bazıları;

- iframe virüsü.
    - servere erişim.
    - veritabanı erişim.
    - saldırı mahiyetinde ki virüs programı ve google chrome da karşılaştığım uyarılar.

yaşadığım bu sorunlarla ilgili benden kaynaklanabilecek tedbirleri olabildiğince aldım. mesela iframe virüsü tekrar bulaştı -ki benden kaynaklandığını söylediler.-

aynı serverda barınan diğer websitesi sahipleriyle de görüştüm ve onlarda benden daha önceleri iframe virüsüyle ilgili sorun yaşadıklarını söylediler. öğrenmek istiyorum acaba bu sorunlarda ortak olarak kullanılan serverda bir siteye erişilen zararlı bir uygulama, virüs veya hacklenmiş olsun serverdaki diğer sitelere de zarar verebilir mi?

ek: 1.5 yılı aşkın süredir aynı firma ile çalışıyorum. önerilerinize göre reseller yerine vps-vds servera geçmeyi düşünüyorum. eğer hosting firmalarınında teklifleri olursa dikkate alırım.

teşekkür ederim.

-kodinternet

Merhaba;

Yaşadığınız sorunlar aslında halledilebilecek problemler olarak karşımıza çıkmaktadır. Tarafınıza teklifimiz ise, reseller paketlerimizden herhangi birisini tercih etmeniz olabilecektir. Ancak, paylaşımlı sunucu kullandığınız için daima bir sorun yaşama içerisinde bulunabilirsiniz.

Yine de düşük bir ücret ödemek istiyorsanız reseller paketlerimizi tercih etmenizi önermekteyiz.

Onun haricinde, VDS tercih etmek isterseniz de tarafınıza VDS sunucu temini gerçekleştirebiliriz. Web sitemizden paketlerimizi inceleyebilirsiniz.

Sorularınız olursa bizzat bana veya teknik ekibimize yöneltebilirsiniz,

Bilginize...

ProIrc Hosting ve Internet Hizmetleri
    Web/Ticket:http://www.proirc.net/
    destek@proirc.org / 0 506 965 84 25
    Alper İZGÜDEN

• bu sorunları sürekli yaşıyorsanız hosting firmanızı değiştirin derim. Natro hosting'i tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.