Şimdi Ara

Kullanılabilir bir pil yok hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2011 MacBook Pro kullanıyorum,yeterince yerim kalmadığı için dvd okuyucusu çıkartıp yerine hard disk taktım.Taktığım parça sorunsuz çalışıyor ve sistem tarafından tanımlanabiliyor.Ancak bilgisayarın kasası kapatıp bilgisayarı açtığımda kullanılabilir bir pil yok hatası almaya başladım,şarj adaptörünü çıkardığım anda sistem kapanıyor.Adaptör takılı değilken açılmıyor.Acaba batarya bağlantısını takmadım mı diye tekrar açtım kasayı ve herşey olması gerektiği gibiydi,bilgisayarı tekrar açtığımda bu sefer wifi de sorun vardı.Bende apple mağazasına gittim,durumu anlattım ve bana 2500 tl ye yakın masraf çıkardılar ki ben zaten bilgisayarı 2000 tl ye aldım.Eve geldiğimde bilgisayarı açtığımda wifi kendine gelmişti.Bende belki bilgisayarı güncellemeyi düşündüm belki işe yarar diye.Sierra sürümüne yükselttim ancak yine de düzelmemişti.Bataryanın bozulduğunu düşünerekten başka bir macbook ta denedim,2009 macbook unibody de herhangi bir sorun olmadan çalışıyordu ve şarjı da vardı.Şuan bilgisayarı açtığımda kullanıcı girişi kısmında üst kısımda pil simgesinin yanında 100% gösteriyor ancak hala kullanılabilir bir pil yok hatası alıyorum,Aslında bu sorun değil prizde kullanabilirim ancak yabancı forumlarda yaptığım araştırmalarda bu şekilde kullanımda işlemci performansının %50 azaldığı söyleniyor ve bilgisayarım şuan da çok yavaş çalışıyor.Önceden 6-7 saniyede açılan bilgisayar şimdi 20-25 saniye de açılıyor.Sierra kurulumu yaklaşık olarak 1.5-2 saat sürdü.SMC resetlemeyi denedim ya ben beceremedim ya da işe yaramadı.Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByTecno -- 10 Nisan 2017; 14:42:43 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.