Şimdi Ara

Kulaklık Mikrofon Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
7.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıkta belirttiğim gibi 2-3 ay önce aldığım laptopta jak ile ilgili problemim var. Daha önceden kullandığım bilgisayarlar masaüstü olduğu için hiç böyle bişey yaşamamıştım. Laptopumun kendi mikrofonu kötü olduğu için paraya kıyıp iyi bi kulaklık aldım. Ama sorun şu ki laptopumda tek jak girişi var. Biraz araştırdıktan sonra yeni nesil bilgisayarların böyle olduğu ve yeni nesil kulaklıkların tek kablo girişi ile kulaklık/mic çalıştırabildiğini öğrendim. Fakat benim kulaklığımda 2 kablo var. Dün bilgisayarcıya gidip jak çoğaltıcı aldım. Eve gelip denedikten sonra bilgisayarımın kulaklığı gördüğünü fakat çalıştırmadığını farkettim. Aygıt yöneticisinde kulaklık veya mikrofonu görmüyor fakat takınca bilgisayarda ses çıkıyor ve "Bir jak takıldı." uyarısı geliyor. Çoğaltıcıyı çıkarıp sadece kulaklığı jaka taktığımda kulaklık çalışıyor, yanlız mikrofonu takınca veya çoğaltıcı ile kulaklık ve mikrofonu takınca hiçbiri çalışmıyor. Sorun bilgisayarın aygıtı tanımaması mı? Eğer öyleyse neden kulaklık girişi takınca çalışıyor fakat mikrofon çalışmıyor? Yardımlarınızı bekliyorum. Yapılan her yorum için burdayım. Teşekkürler şimiden :)

Bilgisayar model: Casper Nirvana CHD.4712-8T45A-S

Bilgisayar Özellikleri:

Jak Splitter:

Aygıt Yöneticisi:

• Kullandığınız çoğaltıcının amacı bilgisayara 2 adet düz kulaklık takmaktır. Yanlış aparatı kullanıyorsunuz. Umarım cihaza hasar vermemişsinizdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tns1 -- 7 Ocak 2015; 4:36:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İhtiyacınız olan bu tarz aparatlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tns1 -- 7 Ocak 2015; 4:23:29 >

• Bu arada dikkatli olun. Alttaki resimdeki gibi olan 4bölmeli (mikrofonlu kulaklık) soketini çoğaltma işine yarayan aparatlardan almayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tns1 -- 7 Ocak 2015; 9:30:21 >

• yorumlar için teşekkürler. söylediğiniz ve ihtiyacım olan aparatı çok yakın sürede alıcam ve tekrardan yorumları atıcam. fakat şu sorun hala çözülemedi. sadece mikrofon girişini bilgisayara taktıığımda çalışmıyor fakat kulaklığı taktığımda çalışıyor. yeni aparattan sonra bu sorun ortadan kalkıcak mı?
  • bilgisayarınızın üzerinde bulunan soket; 4 bölmeli (mikrofonlu kulaklık) ve 3 bölmeli kulaklık jakları ile uyumlu çalışıyor.

tek başına mikrofonu desteklemez.
  • Gerekli aparatı edindim ve şu anda mikrofon ve kulaklığım sorunsuz çalışıyor. teşekkürler yardımların için
  • stompd0wn S kullanıcısına yanıt
    Faydalı olabildiğime Sevindim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: tns1

Faydalı olabildiğime Sevindim :)

merhaba hocam resimdeki gibi kulaklık geçti elime fakat kulaklıkta 2 tane jack var denedim biri sağdaki diğeri soldaki için

İkisini de eş zamanlı olarak kullanabilmek için jack çoğaltıcısı mı kullanmam gerek?

edit: resimdekinde tek çizgi varmış hocam bendekinde çift çizgi var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi steganography -- 10 Nisan 2015; 17:57:32 >

• Elinizdeki telsiz kulaklığı. Hiçbir bilgim yok o konuda. Tahminimce çok uğraştırır.

• Aşağıdaki aparattan banada lazım oldu, Asus X550Jk kulanndığım için tek bütünleşik jack girişi var. Bunu nereden edinebilirim? gittigidiyor'a baktım biraz ama istenilen şekilde olanlara rastlayamadım pek.

• hocam bunları bulamyanlar bunuda alabilirlerhttp://www.vatanbilgisayar.com/slx-u51-usb-ses-karti-cevirici-adaptor.html?OM.zn=category_top_sellers-21&OM.zpc=SLX-U51

• güncel bende resideki gibi ürün arıyorum ama bulamadım malesef :S
  • Kulaklığı biraz fazla takıp çıkarınca jak girişi bozuluyordu benim Casper'da.
  • teşekkürler Oziano, bu sayede ilk 3'deyiz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.